Sigorta

Hayat Sigortasının İş Yoluyla Yararlanması Yeter mi?

İşyerinde hayat sigortanız olsa bile, dışarıda özel bir politika almak için ciddi bir önem vermelisiniz.

Ne demişler, hiçbir yumurtanı asla bir sepete almazsın, ve bu hayat sigortası için kesinlikle doğru.

Bu, hayat sigortasının benim arandığını söyleyen birinin konuşması sırasında en belirgin hale geldi.

Beyefendi 40'ların sonlarındaydı ve umutsuzca kapsama istiyordu. 1 milyon dolarlık hayat sigortası kapsamına sahipti, ama hepsi onun çalışmasıyla oldu.

Bu neden böyle büyük bir sorun oldu?

Eh, yeni başlayanlar için onun işinden nefret ediyordu. Süper stresliydi ve kırılma noktasından iyi geçti.

O bırakmak istedi ama yapamadı.

Ailesi için tek tedarikçiydi ve son zamanlarda ciddi bir kalp rahatsızlığı nedeniyle, hayat sigortası kapsamına giremedi.

Eşi, benzer bir kapsama teklif eden başka bir işi üstlenene kadar onu bırakmasını yasakladı, ancak ayrılmak muhtemelen maaşında% 30'luk bir düşüş göreceği anlamına geliyordu.

İki çocuğu, bir ipoteği ve diğer borçları ile, o ve çocukları işten ayrılıp vefat ederse, o ve onun çocukları maddi yıkıma uğrayacaktı.

Bu zavallı adam sıkışmıştı.

Nefret ettiği bir işte sıkışmıştı çünkü hayat sigortasını işvereni dışında almayı hiç düşünmemişti.

Bu, sadece hayat sigortası yaptırmanın neden bir KÖTÜ fikri olduğuna dair sadece bir örnektir.

“Daha Fazla Hayat Sigortasına Gerek Yok - İşe Kapalıyım”

Bu, hayat sigortası işinde çalışan insanlar tarafından hayat sigortası sorununa ortak bir cevaptır. Genellikle, bu klişenin geçerli olup olmadığını belirlemek için fazla düşünce olmaz.

Örneğin, çoğu işveren hayat sigortası poliçesi, gerçekten ihtiyacınız olan kapsama miktarının çok altında kalmaktadır. İşvereniniz size hiçbir ücret ödemeden 50.000 ABD Doları veya 100.000 dolarlık bir poliçe sunabilecek bir tür hayat sigortası çizelgesine sahip olacaktır. Fakat genç bir aileniz varsa ve gerçekten de 500.000 $ ya da daha fazla bir şeye daha yakın bir şeye ihtiyacınız varsa, bu tamamen yetersiz olacaktır.

Bazı işverenler, ek teminat için primi ödemek zorunda olduğunuz ek hayat sigortası kapsamı sunmaktadır. Bu, yüzeyde iyi bir seçenek gibi görünse de, tüm hayat sigortanızı tek bir kaynaktan saklayacaktır.

Ve bu bir takım problemler sunuyor…

Ne işinizi kaybederseniz?

Hayatınızın geri kalanı için mevcut işinizde kalmayı planlayabilirsiniz, ancak gerçekte muhtemelen işbirliği yapmayacaktır. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'na (BLS) göre, 2014 itibariyle bir işte ortalama kalış süresi 4.6 yıldır. Bir kariyerin 45 yıl sürdüğü düşünüldüğünde, bu (?) - bir ömür boyunca on iş mi?

BLS istatistiğinin dikkate almadığı önemli bir faktör, işverenlerin, çalışanların fayda-dışı statüsünden, işe alınmamış alt yüklenicilere yeniden atanmaları için olağandışı uygulamalardır. Buna “ücret bordro maliyetleri” deniyor ve Wall Street analistleri ve yatırımcıları ile iyi oynuyor.

Öyleyse, işler arasında uzun süren işsizlik süreleri yaşanabilir. Bu, işsizlik ya da sigorta kapsamı olmadan kendinizi aylarca bulabileceğiniz, resesyonlar sırasında daha da muhtemel hale gelir.

İster ayrılma ya da yeniden atama yoluyla, mevcut işvereniniz size hayat sigortası politikasının bir noktada sona ereceğini ve muhtemelen düşündüğünüzden çok daha erken bir zamanda geleceğini belirtti.

Her ne kadar kesinlikle gerekli olduğunda, özel bir plan alabileceğinizi düşünebilirsiniz, ancak çok küçük bir komplikasyon var…

Ne işinizi kaybetmeden önce bir sağlık durumu geliştirirseniz?

Satın alma hayat sigortası söz konusu olduğunda standart tavsiye, sağlıklı olduğunuzda bunu yapmaktır. Bir sağlık durumu geliştirir ve daha sonra işinizi kaybederseniz, özel bir politika satın alma seçeneği ortadan kalkar.

Bazı sağlık koşulları, özellikle de bu durumun son zamanlarda yeni olması durumunda, bir hayat sigortası poliçesi almayı imkansız kılabilir. Ve politika alabilseniz bile, riskli bir primle birlikte gelir ve bu da daha maliyetli hale gelir.

Hayat Sigortanızı İşten Çıkarma - Ama Üçüncü Taraf Politikası Ekleme

Özellikle hayat sigortasını, özellikle de ödeme yapmak zorunda olmadığınız bir şey olmak üzere, iş politikasında tutmak istersiniz. Ancak ihtiyacınız olan herhangi bir ek kapsam, iş dışında satın alınan özel bir politika yoluyla olmalıdır.

Bir yatırım stratejisi olarak çeşitlendirmeye aşina mısınız? Satın alma hayat sigortası söz konusu olduğunda da değerlidir. İki veya daha fazla ayrı ayrı varlık aracılığıyla politikaları sürdürürseniz, finansal durumunuz daha güvenlidir.

Bir hayat sigortası aracı olarak, özel bir politika satın almanıza yardımcı olabilirim. Bunun doğrudan bir hayat sigortası şirketinden bir politika satın almanın daha iyi olmasının çeşitli nedenleri vardır:

  • Hizmetlerim size doğrudan hayat sigortası şirketinden politika satın almaktan daha fazla mal olmayacak.
  • Hayat sigortası başvuru sürecinin bir parçası olan tüm evrakları ve nüansları halledebilirim - ki muhtemelen tamamen yabancıdır.
  • Mümkün olan en düşük prim oranında, ihtiyaçlarınız için en iyi politikayı sağlayabilirim. Böylece, Bir hayat sigortası aracısı kullanmak, aslında politikanıza para kazandırır.
  • Daha iyi sigorta şirketlerinin kim olduğunu biliyorum ve başvurunuzu bunlara yerleştirecek, böylece iyi bir eşleşme olmayacak şirketlere uygulanan zaman ve başvuru ücretlerini harcamayacaksınız.
  • Gelecekte ek sigorta eklemeniz veya politikaları değiştirmeniz gerektiğinde, süreç boyunca size yardımcı olmak için orada olacağım.

Bana bir çağrı ver ve ihtiyaçlarınız için doğru politikayı sağlamaya çalışacağım. % 100 servis odaklıyım ve ısırmama söz veriyorum! Peki, o sabah kahvaltımı yediğim kadar değil.

Niçin Özel Bir Politikada Oranınızı Kilitli Olmalı?

Daha önce işinizi kaybetmeden önce bir sağlık durumu geliştirme riskinden bahsettim ve bunun özel bir hayat sigortası poliçesi alma becerinizi nasıl karmaşıklaştırabileceğini (hatta ortadan kaldırdığını) anladım. Ancak, özel bir hayat sigortası poliçesi satın almak için neden daha çok ortak bir neden daha var ve bunu şu anda yapın:

Hayat sigortanız primi, bugün olduğundan daha düşük olmayacaktır.

Bu, hayat sigortası primlerinin belirlenmesinde yaşın en önemli faktörlerden biri olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Şu anda 30 yaşındaysanız, özel bir politikanın primi bugün 40 veya 50 yaşınızda olacağından çok daha düşük olacaktır.

Uzun vadeli bir hayat sigortası poliçesindeki prim oranını şimdi kilitleyerek, hem yaşla gelecek yüksek primleri hem de zayıf sağlık için reddedilme olasılığınızı kendinize ayıracaksınız.

Geçmek için hazır olduğunuzda telefona hazırım “Daha fazla hayat sigortasına ihtiyacım yok - işte kaplanıyorum”. Bu varsayım ailenizin mali sağlığı için tehlikeli olabilir.

Videoyu izle: 50 bin TL Hibe Şartları ve Almanın Yolu - KOSGEB Girişimcilik Desteği (Girişimcilik ve İş Kurma)

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Standart İnceleme
Sigorta

Standart İnceleme

Size olabilecek tüm korkunç şeylerden bahsedelim! Aslında belki de bu en iyi fikir değil, ama trajik bir şeylerin ne zaman tetikleyebileceğini asla bilemezsiniz. Sigorta planlarını bu kadar önemli kılan şey budur. Sorun şu ki, sigorta için alışveriş yapmak ezici ve stresli. Piyasada bir düzine farklı sigorta ve 6.000'den fazla taşıyıcı var.
Devamını Oku
En İyi Kiralık Sigorta Şirketleri ve Kiracılar Sigortası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Sigorta

En İyi Kiralık Sigorta Şirketleri ve Kiracılar Sigortası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

En iyi rant sigortası poliçesini bulmak, çoğu rantın istediği şeydir, ancak tüm farklı seçenekleri tartarak çok fazla zaman harcamak istemez. Daha da kötüsü, birçok kiracı bu konuda fazla bir şey bilmiyor ya da önemli olduğunu düşünüyor. Ama ev, konut, apartman dairesi veya apartman dairesi kiraladığınız evi kiralarsanız, ev sahibi sigortası ev sahibinin sigortasından daha az önemli değildir.
Devamını Oku
My Haven Hayat Sigortası İncelemesi - Sadece Dakika içinde Kapalı Alın!
Sigorta

My Haven Hayat Sigortası İncelemesi - Sadece Dakika içinde Kapalı Alın!

1/10/2018 Güncelleme: Haven Life, maksimum kapsama alanını sadece 2,000,000 $ 'a çarptı. Fiyatlarınızı kontrol etmek için buraya tıklayın! Tarihsel olarak, hayat sigortası tabu bir konu olmuştur. İnsanlar olarak, sonsuza dek yaşayacağımızı düşünmek için zorlandık. Hayat sigortasının tartışılması, kendi ölümlerimizi ele aldığımız anlamına geldiğinden, çoğumuz, durumdan tamamen kaçınmayı tercih ediyoruz.
Devamını Oku
Banner Hayat Sigortası İncelemesi
Sigorta

Banner Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışveriş yaparken, özel koruma gereksinimlerinize en uygun politikayı seçmek önemlidir. Bu, uygun ölüm kapsamı kapsamının yanı sıra doğru teminat türünü belirlemeyi gerektirir. Kapsamı ararken kendinizi sormanız gereken birkaç soru vardır: Saf ölüm parası korumasına mı ihtiyacınız var, yoksa ihtiyaçlarınız ölüm parası korunmasını ve nakit değerini veya yatırım bileşenini içeriyor mu?
Devamını Oku