Sigorta

Sağlık Sigortası Maliyetlerini Azaltma Yolları

Geçtiğimiz yıl boyunca, sağlık reformu ve Amerikalılar için gerçekte ne anlama geldiği konusundaki tartışmalar tüm haberlerde olmuştur. Birçok Amerikalı hala sağlık reformunun geçişine bölünmüş durumda olduğundan, tüketiciler sağlık sigortası maliyetlerini kontrol etmek için kişisel olarak neler yapabileceklerini düşünmelidir.

Doğru Sağlık Sigortası Planını Satın Alın

Tüketiciler ihtiyaçlarını karşılamak ve maliyetlerini azaltmak için farklı sağlık sigortası planları arasından seçim yapabilirler. Bazı insanlar bir Sağlık Bakım Organizasyonu planını tercih edebilir, çünkü genellikle daha az masraflıdır. Bununla birlikte, bu tür bir plan, tüketiciler ağ dışı bir sağlık hizmeti sağlayıcısı görmek istediklerinde daha fazla cepten harcama gerektirir. Çeşitli sağlık profesyonellerini görmeye geldiğinde daha fazla esneklik arayan insanlar için, Tercih Edilen Tedarik Kuruluşlarını düşünmeliler.

Tercih edilen Sağlayıcı Kuruluşlar genellikle tüketicilere biraz daha fazla mal olacak, ancak tüketiciler sağlayıcılarını ağlarından gördüklerinde ödeme yapmak zorunda kalmazlar. Ayrıca, bu tür bir planla, tüketiciler yüksek bir indirim yapabilecekleri bir plan seçebilirler, böylece aylık primleri vardır ve bir Sağlık Tasarruf Hesabı açabilirler.

Sağlık Tasarrufu Hesapları, tüketicilerin sağlık harcamaları için vergiden tasarruf etmelerine yardımcı olur. Bu hesaplarda biriktirilen para, her zaman kesintili ödeyebilir ve birçok kişinin para biriktirmesine yardımcı olabilir.

Bir Sigorta Acentesiyle Konuş

Sağlık sigortası planını değiştirmek isteyen ya da sigorta acentesiyle görüşme planlarını karşılaştırmak isteyen herhangi bir tüketici için önemlidir. Acenteler, tüketicilere ihtiyaçlarını karşılayacak bir plan bulmaya yardımcı olmak için kolayca yardımcı olabilecek profesyonellerdir.

Tüketiciler, sağlık sigortası planı benzeri diş, görme veya annelik yardımlarında ihtiyaç duyabilecekleri ek yararları unutmaya eğilimlidirler. Satın alma sağlık sigortası söz konusu olduğunda tek bir bedene uymuyor.

Sağlık Sigortası Planlarını Karşılaştır

Sağlık hizmetleri maliyetlerinden tasarruf etmenin bir başka harika yolu da sağlık sigortası tekliflerini çevrimiçi olarak karşılaştırmaktır. Sağlık sigortası planlarının karşılaştırılması, tüketicilerin planlarıyla daha ucuz planlar arasındaki farklılıkları görmelerine yardımcı olmaktadır. Bazen tüketiciler, ucuz planların uzun vadede daha pahalıya mal olabileceğini anlayacaktır.

Aile sağlık sigortası planlarına sahip bazı tüketiciler, eğer hasta bir aile üyesine sahiplerse, aileleri için bireysel sağlık sigortası planları satın alabilirler. Hasta aile üyesi tüm aile için maliyetler artırabilir.

Sağlık Bakım Reçetelerinin ve Hizmetlerinin Maliyetlerini Karşılaştırma

Tüketici sağlık sigortası planına sahip olduğunda ve bir sağlık hizmetine ihtiyaç duyduğunda, ağındaki sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla bağlantı kurmalıdır. Tüketiciler farklı tıbbi hizmetler için fiyatları karşılaştırabilir ve en uygun fiyatlı sağlayıcıdan bakım alabilirler. Bir hastane bir tüketicinin fiyatları karşılaştırdığını biliyorsa, genellikle bir tıbbi hizmet için daha düşük bir fiyattan pazarlık yapmaya istekli olurlar.

Reçeteli ilaç maliyetleri de eczaneler arasında değişmektedir. Tüketiciler eczanelerle iletişime geçebilir ve tıbbi reçeteleri doldurmak için maliyetleri karşılaştırabilirler. Bazı eczacılar, reçete masraflarından tasarruf etmek için kullanılan bir taktik olan ve sadece bir eczacının onayıyla sadece belirli ilaçlarla yapılabilecek hap dağıtımı yapan büyük taraftarlardır.

Tıbbi Faturaları Gözden Geçirme

Tüketicilerin doğru faturalandırıldığından emin olmak için aldıkları her tıbbi faturayı kontrol etmeleri son derece önemlidir. Hem sağlık sigortası şirketleri hem de sağlık hizmeti sağlayıcıları, hastaları ve tüketicileri sağlık sigortası şirketi ve doktoru ile faturaları hakkında kolayca iletişim kurabildiğinde hata yapar.

Her zaman olduğu gibi, tüketicilerin sağlıklı ve egzersiz yemeye çalışması önemlidir. Geçmişte, tıbbi bakım hastalıkları tedavi etmek ve tedavi etmekle ilgili, onları önlemede değil. Sağlıklı yaşam tarzlarının öncülüğünün önemi konusunda halkın bilinci artmaktadır ve Amerikalıların bugün sahip olduğu pek çok davranışları umarız değiştirecektir. Daha sağlıklı bir yaşam tarzına öncülük etmek, birçok Amerikalının her yıl sağlık bakım maliyetlerinden tasarruf etmesine yardımcı olacaktır.

Geçirilen sağlık reformu mevzuatının sağlık bakım maliyetlerini düşürüp düşmeyeceğini sadece zaman gösterecektir. Ancak bu arada tüketiciler kendi maliyetlerini azaltmaya çalışabilirler.

Videoyu izle: Tasarruf açığı, reel faiz ve genel sağlık sigortası üzerine

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

2018 için En İyi Engelli Sigorta Şirketleri
Sigorta

2018 için En İyi Engelli Sigorta Şirketleri

Engelli sigortası, orada en çok yanlış anlaşılan sigorta planlarından biridir. Engelli sigortasına ihtiyaç duyan birçok kişi buna sahip değil. İşteyken size bir şey olsaydı, işçinin tazminatı maaşınızın yerine geçebilirdi, ama evde ya da çalışmadığınız zamanlarda yaralanırsanız ne olur?
Devamını Oku
Bir şemsiye sigorta poliçesi nedir?
Sigorta

Bir şemsiye sigorta poliçesi nedir?

Geniş kayıp olasılıklarını karşılamak için yeterli sigorta teminatınızın olup olmadığını hiç merak ettiniz mi? Bir şemsiye sigortası poliçesi, mevcut politikalarınızın üzerine ek bir kapsam sağlamak için hareket eder. Bir şemsiye sigorta poliçesi, mevcut sigorta poliçeleri tarafından karşılanmayan kayıpları alan bir güvenlik ağı gibi davranır.
Devamını Oku
Omaha Hayat Sigortası Firmasının Görüşü
Sigorta

Omaha Hayat Sigortası Firmasının Görüşü

Omaha'nın Karşılaşması, 100 yılı aşkın bir süredir sigorta ve finansal ürünler sunma işinde bulunuyor. Bizim Mutual of Omaha incelemesi, şirketin finansal açıdan güçlü olduğunu ve kendisini “sağlam olmayan değerler” ile aile odaklı olarak görüyor. Şirket, ürünlerini hem adil hem de zamanında hizmetiyle müşterilerine desteklemekten gurur duyuyor. Her seviyede mükemmellik peşinde koşmaya devam ediyor.
Devamını Oku
Ameritas Hayat Sigortası A.Ş. İnceleme
Sigorta

Ameritas Hayat Sigortası A.Ş. İnceleme

Çoğu insan hayat sigortasının önemini anlıyor. Onlar, eğer onlar geçecek olsaydı sevdiklerine sunmak için ne kadar önemli olabileceğini biliyorlar. Ne yazık ki, neredeyse kaç kişi engelli sigortasının ne kadar önemli olabileceğini ve niçin bir politikayı düşünmeleri gerektiğini anlayamamaktadır. Ameritas Life Insurance Corp. Bir Hızlı Arkaplan
Devamını Oku