Sigorta

Küçük İşletme Sahipleri İçin Sigorta Stratejileri

Tüm küçük işletme sahipleri ailelerini, çalışanlarını ve varlıklarını korumaya yardımcı olmak için yeterli sigortayı sağladığından emin olmalıdır. Doğru stratejik planla birlikte, küçük işletme sahibi, işini hastalık, sakatlık, ölüm ve diğer felaketlerden dolayı mali kayıplara karşı korumaya yardımcı olabilir. Küçük işletme sahiplerinin dikkate alması gereken birçok farklı sigorta türü vardır.

İş Sigortası

Genel iş yatırımınızın korunmasına yardımcı olmak için, küçük işletme sigortası satın alınmalıdır. Bu tür sigortalar sizi ve şirketinizi aşağıdaki öngörülemeyen durumlara karşı korumaya yardımcı olabilir:

  • Rekabet eden bir şirket, şirketinizi ihlal için dava eder.
  • Müşterilerinizden biri sözleşmede bir ihlalden dolayı sizi dava ediyor.
  • Bir müşteri mağazanızın veya işletmenizin tesislerinde iken düşer ve zarar görür.
  • Çalışanlarınızdan biri çalışırken yaralanır.

İş sigortası satın almadan önce ödevlerinizi yapın. Dükkânları dolaşmak. Bazen sizin için ödediğiniz şeyi aldığınızı unutmayın - en düşük maliyetli politika her zaman istediğiniz gibi olmayabilir. Genel sorumluluk, işçi tazminatı, ticari otomobil ve şemsiye dahil olmak üzere pek çok iş sigortası vardır. Siz ve şirketiniz için anlamlı olanı aldığınızdan emin olun. İndireceğiniz ve tam olarak seçtiğiniz politika kapsamında kapsanan şeyi bulun.

Hayat ve Maluliyet Sigortası

İşletme sahibine yeterli hayat ve maluliyet sigortası sigortası almanız önerilir. Çoğu zaman bireyler işlerini başlatmak veya büyütmek için kişisel krediler alırlar. Zamansız ölüm veya sakatlık yaratan bir kaza durumunda, tüm varlıkların karşılanması önemlidir. İşletme sahibinin kaybı, işletmenin değeri üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. En yüksek puan alan hayat sigortası şirketlerinden birinden bireysel bir hayat sigortası poliçesi alınması, bu durumda ailenin korunmasına yardımcı olarak borçları, devam eden yaşam harcamalarını ve gelecekteki planları kapsayacak şekilde fon sağlamaya yardımcı olabilir.

Birçok küçük işletme sahibi, çalışanları için hayat sigortası planları da sağlar. Faydalı paketler maliyetli olabilir ve üst düzey yöneticilere prim planlarını ödüllendirirken işverenler çoğunlukla işçilerin çoğunluğuna mütevazi paketler sunmaya karar verirler. Bu düzenlemede, üst düzey çalışanlar nakit açısından zengin sigorta poliçeleri satın alabilir ve kendilerini sahip olarak adlandırabilirler. İşveren, genellikle tam olarak vergiden düşülebilir olan primleri doğrudan sigorta şirketine öder. Yıldız çalışanlarına sunulabilecek ek yönetici emeklilik planları da vardır.

Sağlık Sigortası

Küçük bir işletmenin sahibinin, yeterli sağlık sigortasına sahip olması kadar önemli olduğu gibi, çalışanlara sağlık sigortası sunmak da iyi bir fikirdir. Çoğu zaman, bir işin kabul edilip edilmeyeceğine karar verilirken, çalışanların sosyal haklarına öncelik verilir. Faydalar, sağlık, diş ve vizyonun yanı sıra çalışanların kendi yararlarını satın almasını veya arttırmasını sağlayan isteğe bağlı seçenekleri de içerebilir.

Emeklilik planı

Küçük işletme sahipleri emeklilik tasarruf planları sunarak kendilerine, işlerine ve çalışanlarına yardım eder. Bu tür planlar genellikle, mükemmel çalışanların çekilmesine (ve devam ettirilmelerine) ve iş için vergi avantajlarının sağlanmasına yardımcı olur. Bir emeklilik planı da küçük işletme sahibinin kendi emekliliğini güvence altına almasına yardımcı olur.

fotoğraf kredisi: secretpizzas

Videoyu izle: Sığortalan - Kasko sığorta nə üçüdür?

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Medicare ve Medicaid Faydalarınız hakkında bilmeniz gerekenler
Sigorta

Medicare ve Medicaid Faydalarınız hakkında bilmeniz gerekenler

Birçok yaşlı, Medicare ve Medicaid uygunluğu yararları arasındaki farklılıklar konusunda yanlış anlaşılmaktadır. Uzun süreli bakım sigortası atın ve su daha da çamurlu hale gelir. Sertifikalı bir Finansal Plancı olarak bile, yaşlılarla ilgili tüm meselelerin üstünde kalmaya çalışmak zor. Bu konularla birlikte gelen zihinsel sislerin bir kısmının temizlenmesine yardımcı olmak için, bir konu uzmanına yardım etmeye karar verdim.
Devamını Oku
Bir Hayat Sigortası Politikası Atladıklarında Ne Olur?
Sigorta

Bir Hayat Sigortası Politikası Atladıklarında Ne Olur?

Hepimiz meşgul oluruz ve “küçük şeylerin” bazen çatlaktan kaymasına izin veririz. Ancak bu, küçük bir şey değildi. Tatillerin koşuşturmasında, yeni bir ev inşa ederken, ikinci bir çocuk yolda (ve şimdi burada) “küçük” bir fatura göz ardı edildi ve ödenmedi. Bu benim Direkt TV faturası veya elektrik faturası değildi… 30 yıllık vadeli hayat sigortası poliçem için yıllık primimdi!
Devamını Oku
Kadınlar ve Erkekler için Vadeli Hayat Sigortası Oranları
Sigorta

Kadınlar ve Erkekler için Vadeli Hayat Sigortası Oranları

Yaşlandıkça her zaman bakmanız gereken daha çok şeyiniz var gibi görünüyor. Evinizdeki ipotek, arabanızdaki krediniz veya çocuk kolejiniz olsun, bunlar eşiniz için geride bırakmak istemediğiniz finansal yüklerdir. Biliyorum, karım bana bir şey olursa tekrar beni öldürmenin bir yolunu bulacaktı ve ben ve çocuklarına bakmadım!
Devamını Oku