Maliye

Emekli Olmak İçin İlk 10 Şehir (Mali Müşavir Onaylandı!)

Muhtemelen onlar gibi bir liste görüyordunuz, ama itiraf etmeliyiz - çoğu, zaten her zamanki sebepten dolayı emeklilerle dolu olan yerlere odaklanıyor.

Bu listede, teklif veren şehirlerde sıfır yapıyorum emeklilere maddi maddi avantajlar. Tabii, emekli olmak için harika yerler. Ancak her biri, yalnızca yaşamın ucuz olduğu yerde olmanın ötesinde, finansal veya ekonomik faydalar sunar.

Ve olması gerektiği gibi - eğer başka bir şehre taşınıyorsanız, oraya taşınmak ve hayatınızın çadırını katlamak için değil, yeni bir hayat yaratmak için buraya taşınıyorsunuz.

Kentleri Değerlendirme Kriterleri

Tavsiye edilen şehirler, en az yarım düzine “emekliye ayrılacak en iyi yerler” listesinden büyük ölçüde itlaf edilmişlerdi ve birkaç listeye dahil olanlara da sıfır verdim - artı genellikle devre yapmayan birkaç sürpriz.

Fakat unutmayın, bu liste emeklilere özel finansal avantajlar sunan şehirler hakkındadır.

Sıcak havalar, plajlar ve eyalet gelir vergisi bulunmaması nedeniyle Florida'daki yerler bu tür listelerin çoğunda ağır bir şekilde temsil ediliyor - hatta bir tane buraya dahil ettim. Ancak, herkesin altın yıllarını Sunshine Eyaletinde yaşamak istemediğini ve listeyi ülkeyi kapsayacak şekilde genişletmeyi kabul ettiğim hürriyetini aldım.

Öneriler aşağıdakiler dahil olmak üzere ekonomik ve mali avantajlar için daha fazla damıtılmıştır:

 • Şehirde yaşam maliyeti (ABD = 100)
 • Devlete göre genel vergi yükü, gelir, satış, emlak ve diğer vergileri almak (ABD ortalaması, gelirin% 9.9'udur)
 • Medyan konut fiyatları - karşılaştırma için ABD medyan konut fiyatı = Mart 2014 itibariyle 198.500 $
 • Hava durumu, doğal olanaklar ve kültürel ortam
 • Bölgesel işsizlik oranının bölgesel işsizlik oranı ile belirlenen gücü (Mart 2014 itibarıyla ABD ulusal oranı =% 6.7)

Son iki nokta bazı açıklamalarda bulundu.

Hava ve olanaklar çoğunlukla kişisel tercihlerle ilgili olmakla birlikte, daha düşük yaşam harcamalarına da dönüşebilir.

Örneğin, ılıman bir iklime daha düşük hizmet faturaları neden olabilir. Ve, yerel cazibe bolluğu hem eğlence hem de seyahat masraflarını azaltabilir. Bu özellikle plajlar ve göller gibi doğal olanaklar için geçerlidir.

İş cephesinde, emekliliğin sık sık iş piyasasına döndüğünü - finansal zorunluluktan ya da sıkıntıdan dolayı - düşündüm. Güçlü istihdamı olan bir alan bu işleri mümkün kılacaktır.

Kullanmaya ihtiyacınız olmasa bile, sahip olmak için güzel bir seçenek.

Buna ek olarak, güçlü yerel istihdam, özellikle kiralık gayrimenkuller konusunda da, eve yakın yatırım fırsatları yaratmaktadır. Güçlü bir iş piyasası genellikle az sayıda iş imkânı olan bir bölgede bulunabilecek daha büyük potansiyel kira geliri anlamına gelir.

“Farklı insanlar için farklı vuruşlar” düşüncesini göz önünde bulundurarak, bu listeyi, finansal danışmanınızın emekliye ayrılmanızı onaylayan ilk on şehir olarak sundum. Kişisel tercihlere bağlı olarak, bu şehirlerden herhangi biri kendi tercihiniz olabilir.

Bunu akılda tutarak, listeye…

1. Omaha, Nebraska

Dünyanın en tanınmış milyarderlerinden biri olan Warren Buffet'ın evi - Omaha, yeni üniversite mezunları için en iyi şehir, iş fırsatları için en iyi şehir, girişimciler için en iyi şehir ve buna benzer pek çok şey gibi listelerde sürekli olarak yer alıyor.

Bu yükselişte bir şehir ve şu anda 400.000'in üzerinde büyüyen nüfusuyla yansıtılıyor. Ancak, kentin düşük maliyetli yaşamını birçok ekonomik fırsata eklediğinizde, aynı zamanda emekli olmak için mükemmel bir yerdir.

Verilen üst Orta Batı'nın bu bölümünde kışlar şiddetlidir - ortalama 33 kişi ve Ocak ayında 13 kişi düşüktür, fakat eğer Orta Batı'da yaşıyorsanız bu bir sorun olmamalıdır. Aslında, soğuk hava Omaha'da yaşamanın maliyetinin ulusal ortalamanın oldukça altında olması ve medyan konut fiyatının ABD ortalamasının sadece% 75'inden biraz daha fazla olmasıyla dengelenebilir. Kent, artan ekonomik fırsatlar ve artan kültürel imkanlarla birlikte düşük maliyetli bir yaşam sunuyor.

Şehrin refahı artıyor, aynı zamanda bu olanaklar. Omaha, Little Italy, Little Bohemia, Little Mexico ve Greektown gibi çeşitli semtlerinde yansıyan şaşırtıcı etnik bir şehir.

Omaha şehir merkezinin yakınında, şehrin başlıca tarihi bölgesi olan Eski Pazar yer almaktadır. Depolar gibi eski binalar dükkanlara, restoranlara, barlara ve sanat galerilerine dönüştürülmüştür.

Omaha'daki sayılar:

 • Yaşam maliyeti - 88.3
 • Devlet vergi yükü -% 9,7
 • Medyan ev fiyatı - 150.000 $
 • İşsizlik oranı -% 4,5

2. Sarasota, Florida

Emekli şehirlerin hiçbir listesi, Florida eyaletinden en az bir giriş olmaksızın tamamlanmayacaktır.

Devlet, emeklilere göz ardı etmek için çok fazla mali fayda ve kolaylık sunuyor. Yeni başlayanlar için, emeklilik maaşlarını daha da uzatmak isteyen emeklilere fayda sağlayan devlet gelir vergisi yoktur. Yıl boyunca ılık hava ısıtma faturalarını düşük tutar ve devlet bir emeklilik varış noktası olarak yenmek zor hale tropik plajlarla çevrilidir.

Sarasota bölgesinde konut fiyatları ulusal ortalamanın biraz üzerinde olsa da, Florida'daki diğer popüler emeklilik limanlarından hala daha düşük. Ve Sarasota ev fiyatları, fiyatların radikal olarak daha yüksek olduğu Kaliforniya ve Kuzeydoğu gibi bölgelerden yer değiştirenlere hala mübarek olabilir.

Şehir, Meksika Körfezi'nin hafif kıyılarında, Tampa'dan iki saat, Orlando'ya iki saat ve Miami'ye dört saatten daha kısa bir mesafede yer almaktadır.

Sarasota'daki numaralar:

 • Yaşam maliyeti 101.5
 • Devlet vergi yükü% 9.3
 • Medyan ev fiyatı 210.000 $
 • İşsizlik oranı% 6,0

3. Austin, Teksas


Omaha gibi, Austin de en iyi şehirlerin bu iyi haber listelerinde sıkça ortaya çıkan şehirlerden biri. Özellikle teknoloji sektöründe olmak üzere istihdam hızla artmaktadır. Aynı zamanda 50.000'den fazla öğrencisi bulunan Texas Üniversitesi'ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Austin'in sahip olduğu ekonomik avantajlara rağmen, bölgedeki genel yaşam maliyeti aslında ulusal ortalamanın altında. Teksas için toplam devlet vergi yükü,% 7,9, bu listedeki herhangi bir şehrin ikinci en düşüktür. Emekliler için en iyi haber, Teksas'ın eyalet gelir vergisi olmayan devletlerden biri olması.

Konut fiyatları ülke ortalamasının üzerinde, 225.000 $ 'dan fazla, ancak hala birçok emeklinin geride bıraktığı yüksek maliyetli şehirlerin çok altında. Bunun nedeni kısmen bölgedeki hızlı nüfus artışının yanı sıra, hızla büyüyen ekonomisidir. % 4,4'lük işsizlik oranı ulusal ortalamanın yaklaşık 1 / 3'ü kadardır ve bu da her türlü ekonomik fırsatı sunmaktadır. Emeklilik sonrası işe ihtiyaç duyuyorsanız, eğitim ve teknoloji bu alanda neredeyse her sektörde güçlü alanlar.

Austin'deki hava durumu haberleri karışık. Ocak ayı ortalamasının 62 ° 'si oldukça keyifli bir kış geçiriyor; Ancak Ağustos ayında 97 ° 'lik yüksek olan ülke onu ülkenin en sıcak şehirlerinden biri yapmaktadır.

Ancak hava şartlarına rağmen, Austin muazzam kültürel olanaklar sunuyor. Bu kolejde büyük bir kolej kasabasının beslediği durum. Örneğin, şehir merkezindeki SoCo alışveriş bölgesi, “Austin Garipinin Tutulması” ile övünüyor ve eksantrik mağazalara, kahve dükkanlarına, restoranlara, yiyecek kamyonlarına, treylere ve çok sayıda festivale ev sahipliği yapıyor.

Hayatın her yerde olduğu bir yere çekilmek istiyorsan Austin burası.

Austin'deki sayılar:

 • Yaşam maliyeti 95.5
 • Devlet vergi yükü% 7,9
 • Medyan ev fiyatı 225.000 $
 • İşsizlik oranı% 4,4

4. Charleston, Güney Carolina


Amerika'nın en zengin kültür merkezlerinden biri olan Charleston, tarihi bir liman ve sahil topluluğudur. Kent, ABD'deki en eski ve en iyi korunmuş mimariye sahip olup, Güney, İngiliz, Fransız ve Batı Afrika kültürel etkilerinin bir karışımını temsil etmektedir. Şehir, hafif (tropikal değil) hava sunar ve ayrıca Atlanta'ya ve Florida'daki çeşitli yerlere de makul bir sürüş mesafesindedir.

Bu listedeki diğer şehirlerin çoğu gibi, Charleston da düşük bir yaşam maliyetini ve nispeten düşük vergilerini güçlü bir ekonomi ile birleştiriyor. Konut fiyatları ülke ortalamasının üzerinde olup, medyan değeri 225.000 $ 'dır, ancak şehrin yıl boyu süren iklimi ile hem tarihi hem de kıyı olduğunu düşünürseniz hala pazarlık yapmaktayız.

Charleston'daki sayılar:

 • Yaşam maliyeti 98.3
 • Devlet vergi yükü% 8,4
 • Medyan ev fiyatı 225.000 $
 • İşsizlik oranı% 4,6

5. Nashville, Tennessee


“Müzik Şehri” bunun için çok şey içeriyor ve bu da onu emekliler için birincil hedef haline getiriyor. Tennessee eyaletinin başkenti ve ikinci büyük şehri olan Nashville, güçlü bir ekonomi, düşük bir yaşam maliyeti ve ülke müziğinin başkenti olmanın kültürel avantajlarını sunuyor.

Gelir vergisi olmayan ülkeleri sevmeniz gerekiyor ve Tennessee de bunlardan bir diğeri. Ancak eyalet gelir vergisinin yokluğunun ötesinde, Nashville bu listedeki herhangi bir şehrin en düşük vergi oranına sahiptir. Düşük vergilerin ötesinde, şehrin genel yaşam maliyeti ulusal ortalamanın oldukça altındadır ve bölgedeki medyan konut fiyatları ABD medyanının yaklaşık% 20 altındadır.

Ekonomi, müzik endüstrisi, turizm, devlet yönetimi, sağlık, eğitim ve Orta Tennessee bölgesindeki büyüyen otomobil montaj endüstrisi ile güçlüdür.

Nashville'deki numaralar:

 • Yaşam maliyeti 88.9
 • Devlet vergi yükü% 7,7
 • Medyan ev fiyatı 160.000 $
 • İşsizlik oranı% 5,4

6. Des Moines, Iowa


Des Moines, hem nüfusun hem de ekonominin istikrarlı bir şekilde büyüdüğü bir başka Ortabatı kentidir. Bu büyümeye rağmen, kentteki yaşam maliyeti ülke ortalamasının yaklaşık% 10 altındayken, konut fiyatları ABD'nin tamamı için medyandan yaklaşık% 20 daha düşük.

Büyük Ortabatı tarım bölgesinin ortasında yer almasına rağmen, kent ekonomisinin büyümesi öncelikle tarım dışı sektörlerden kaynaklanmaktadır. Şehir, dünyanın üçüncü büyük sigorta merkezi olarak kabul edilir ve aynı zamanda Iowa eyalet başkenti. Hem finans hem de sağlık sektöründe önemli sayıda işe sahiptir.

Prairie Meadows Racetrack ve Casino, yakındaki Altoona'da kumar ve at yarışı için bir eğlence mekanıdır. Tesis günde 24 saat, yılda 365 gün açıktır ve 1.750'den fazla slot makinesi ve masa oyununa sahiptir. Ayrıca konserler ve gösteriler düzenliyor.

Des Moines'deki numaralar:

 • Yaşam maliyeti 90.9
 • Devlet vergi yükü% 9.6
 • Medyan ev fiyatı 178.000 $
 • İşsizlik oranı% 4,7

7. Atlanta, Gürcistan


Sürpriz! Atlanta, listenin en büyük şehridir ve büyük şehirler genellikle emekli olmak için iyi bir yer olmasa da, bu bir istisnadır. Yeni başlayanlar için, şehir ılık kışlar sahiptir - Ocak ayında ortalama gündüz yüksek 52 derece - gecede düşük 34. Oldukça Florida değil, ama son derece hoş.

Konum başka bir Atlanta artı. Şehir Florida'ya, Nashville'e ve Charleston, SC ve Savannah, GA'nın büyüleyici sahil kentlerine kolay bir sürüş mesafesindedir.Daha uzak mesafeler için Atlanta, dünyanın en işlek havalimanı olan Hartsfield-Jackson Havalimanı'na ev sahipliği yapıyor ve dünyanın hemen hemen her yerine kesintisiz uçuşlar sağlıyor.

Aşağıdaki ortalama vergi yüküne ek olarak, Georgia emeklilere büyük bir vergi avantajı sunmaktadır. Devlet, her vergi mükellefi için 35.000 dolarlık “diğer emeklilik geliri” hariç tutulmasına izin vermektedir. Bu, yaşınız 62 veya daha büyük olduğunuz sürece vergilendirilebilir yatırım gelirini içerir. Çoğu emekliler için bu, devlet gelir vergisi olmaması anlamına gelir.

Yaşama maliyeti ve medyan konut fiyatları hem ulusal ortalamaların altında, hem de işsizlik oranı ulusal ortalamanın biraz üzerinde iken, iş tabanı çeşitlilik gösteriyor ve neredeyse her alanda fırsatlar sunuyor.

Atlanta'daki numaralar:

 • Yaşam maliyeti 95.6
 • Devlet vergi yükü% 9,0
 • Medyan ev fiyatı 190.000 $
 • İşsizlik oranı% 6,8

8. Manchester, New Hampshire

Yine de başka bir sürpriz! Normalde New England'ı emeklilik söz konusu olduğunda düşünmüyor olsak da, Manchester yakın bir göz atmaya değer. Boston bölgesinde hayatın birçok avantajını sağlayabilir, ancak yüksek fiyat etiketi olmadan.

Şehir bu listedeki herhangi bir şehrin üçüncü en düşük eyalet vergi yüküne sahip, ancak vergi cephesinde daha da fazla var. Emlak vergileri oldukça yüksek olmasına rağmen, devletin ne gelir vergisi ne de satış vergisi vardır. Ve şehrin düşük işsizlik oranı, bir büyü için emeklilikten çıkmanız gerektiğine karar verirseniz, bir işin mevcut olacağını garanti eder.

Olanaklar bölgede bol miktarda bulunur. Şehrin yeniden geliştirme sürecinden geçen büyüleyici bir şehir merkezi var. Yakındaki Beyaz Dağlarda kayak var, Atlantik plajları yaklaşık 30 dakika ve Winnipesaukee Gölü ve Squam Gölü (filmin bulunduğu yer) Altın Gölet üzerinde çekildi) Amerika'nın en güzel göllerinden bazıları. Boston - tüm kültürel olanaklarıyla birlikte - arabayla sadece bir saat uzaklıktadır.

Soğuk hava kesinlikle olumsuz, ama herkes soğuğu hor görmez. Hem genel yaşam maliyeti hem de medyan konut fiyatları ulusal ortalamalardan daha yüksek olsa da, genellikle Kuzeydoğu standartlarına göre bir pazarlık yapıyorlar.

Manchester'daki numaralar:

 • Yaşam maliyeti 116.8
 • Devlet vergi yükü% 8.1
 • Medyan ev fiyatı 240.000 $
 • İşsizlik oranı% 4,7

9. Salt Lake City, Utah


Başka bir eyalet başkenti olan Salt Lake City, düşük yaşam maliyetini güçlü ve büyüyen bir ekonomi ile birleştiren bir başka yerdir. Medyan konut fiyatı yaklaşık çeyrek milyon dolar seviyesinde ABD ortalamasının oldukça üzerindedir. Ama bu, ev fiyatlarının genel olarak ülkenin geri kalanından daha yüksek olduğu Batı'da. Ve eğer California gibi yüksek maliyetli bir eyaletten taşınmayı planlıyorsanız, Salt Lake City'deki konut fiyatları gerçek bir pazarlık gibi görünecektir.

% 4.3'te, bölgenin işsizlik oranı ulusal ortalamanın altında üçte birinden daha fazladır. Buna ek olarak, istihdam, hükümet, eğitim, sağlık hizmetleri, ulaşım (şehrin havalimanı ulusun en işleklerinden biri) ve ayrıca iş ve profesyonel hizmetler de dahil olmak üzere geniş tabanlı bir kurumdur.

Hava, şiddetli kış soğuklarının yanı sıra yaz sıcağında da yaşanması nedeniyle bu bölgedeki bir sorun olabilir. Bununla birlikte şehir, Büyük Tuz Gölü'nün yanı sıra çok sayıda dünya standartlarında kayak beldesine yakındır (şehrin 50 mil uzağında sekiz kayak merkezi bulunmaktadır).

Salt Lake City'deki numaralar:

 • Yaşam maliyeti 100.6
 • Devlet vergi yükü% 9.3
 • Medyan ev fiyatı 249.800 $ (Zillow.com'a göre)
 • İşsizlik oranı% 4.3

10. Asheville, Kuzey Carolina


Dağlara çekilmek istiyorsanız Asheville sizin için bir yer olabilir. Kuzey Carolina'nın Blue Ridge Dağları'nda bulunan Asheville, ABD'deki en güzel ortamlardan birinde yer almaktadır. Kentin iklimi, ılık kışlar ve sıcak / sıcak yazları, Atlanta'da yaşayanlarla kıyaslanabilir. Aslında, Asheville, Atlanta'nın yanı sıra Nashville, Charlotte ve Charleston gibi diğer güneydoğu şehirlerine de makul bir sürüş mesafesinde yer almaktadır.

Yaşam maliyeti, genel devlet vergi yükü ve medyan konut fiyatları ile ilgili olarak, Asheville her kategoride genel olarak ABD için ortalama bir haktır. Fakat bu, ABD ulusal ortalamasının oldukça altında olan bir işsizlik oranına sahip bir bölgededir. Bölgede istihdam, geniş tabanlı ve eğitim, sağlık, perakende ve turizm içerir.

Asheville, bir yaşam bölgesine, düşük bir yaşama sahip, ılıman bir iklime ve sağlam bir yerel ekonomiye sahip olan bir bölgeye çekilmek isterseniz - kontrol etmeye değer.

Asheville'deki numaralar:

 • Yaşam maliyeti 101.1
 • Devlet vergi yükü% 9,9
 • Medyan ev fiyatı $ 196,825 (Zillow.com'a göre)
 • İşsizlik oranı% 5.2

Emekli Diğer Top Şehirler?

Hangi şehirleri özledim? Emekli misiniz ve şehrini bir söz hak ediyor mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaş.

#####

Fotoğraf kredisi: Omaha - TripAdvisor; Sarasota - Glenn Rausch; Austin şehri konaklamaları - TripAdvisor Charleston Bölgesi Konvansiyonu ve Ziyaretçi Bürosu; Nashville - Müzik Şehri Ziyareti; Des Moines - Go-Iowa; Atlanta - TripAdvisor Manchester şehri konaklamaları - TripAdvisor Utah Tuz Gölü Kenti; Asheville - Anne Fitten Glenn

Videoyu izle: Colocación Indirecta de Brackets.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Zorlukla Eğitilmiş ve Zorlu Çamurculuğu Nasıl Hallettim
Maliye

Zorlukla Eğitilmiş ve Zorlu Çamurculuğu Nasıl Hallettim

Akran baskısına girmeye gelince, ben mutlak bir uşağım. Altı yaşındayken dilimi dondurucudan çıkarılmış bir metal buz tepsisine yapıştırmaya cesaret edildim. Hayatımın bu noktasında, Bir Noel Hikayesi filmini görmedim, bu yüzden gelecek olan sonuçları anlayamadım. On beş dakika ve bir ham dil daha sonra dersimi aldım.
Devamını Oku
Ortalama 401k İade: Nasıl Karşılaştırılır?
Maliye

Ortalama 401k İade: Nasıl Karşılaştırılır?

401 (K) planları, birçok Amerikalının emeklilik yuva yumurtalarını planlamak için kullandıkları ortak bir yoldur. Muhtemelen emeklilik planınızın bir parçası olarak 401 (k) kullanan milyonlarca kişiden birisiniz. Aslında, emeklilik fonunuzun çoğunun bir 401 (k) planında sindirilmiş olabilirsiniz. Yatırım Şirketi Enstitüsüne göre, 2015 yılında 401 (k) plana aktif olarak 54 milyon Amerikalı katıldı.
Devamını Oku
Net Değerinizi Nasıl Belirleyip Takip Edebilirsiniz?
Maliye

Net Değerinizi Nasıl Belirleyip Takip Edebilirsiniz?

Birçok insan net değerinin ne olduğunu bilmiyor, ancak bu sorunun cevabını bilmek finansal hedeflerinize ulaşmada büyük bir fark yaratabilir. Investopedia, bir kişinin net değerinin, mevcut finansal sağlığınızı değerlendirmenize ve finansal hedeflerinize ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilecek bir finansal rapor kartı olarak görülebileceğini söylüyor.
Devamını Oku
Symetra Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Symetra Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Birçok kişi genel mali planlarını düşündükçe, sevilmeyenlerin beklenmedik durumlarda devam edebilmesini sağlamak için hayat sigortası eklenecektir. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirler, borçların ödenmesi, nihai masrafların karşılanması ve / veya sigortalıların hayatta kalanları için devam eden yaşam masraflarının ödenmesi için kullanılabilir.
Devamını Oku