Yatırım

Hamurun Artırılması

Kim iyi bir gol atmayı sevmez ki?

 • Yılan Gözler vs Fırtına Farı
 • Han Solo vs. Boba Fett
 • Mike Tyson vs Evander Kutsal
 • Hulk Hogan vs Andre Dev
 • Kanye West vs Taylor Swift, Zappos'un CEO'su Jimmy Kimmel ve tüm dünya…

Bunlar tarihin en iyi kusurlarından bazıları! Eh, en azından benim için. 🙂

Bir finansal planlamacı ve blogcu olduğum için, genellikle çok fazla fırlatma fırsatı bulamıyorum.

Bu bugüne kadar… Tanıtılması Sizin Hamur Showdown Büyümek.

Boom!

Bu konuda ne kadar ciddi olduğumu görün (Uyarı: Aşağıdaki resim küçük çocuklar için korkutucu olabilir:

Henüz tahmin etmediyseniz, yatırım yapmak benim tarzım. Yatırım yapmayı ve başkalarını kendileri için yatırım yapmaya teşvik etmeyi seviyorum.

Bu kusurun amacı aşağıdaki dört nedendir:

 1. Yatırım yapmaya başlamanın ne kadar kolay olduğunu göster
 2. Mevcut çevrimiçi seçeneklerin bolluğunu göster
 3. Deneyebileceğiniz farklı stratejiler göster
 4. Bunu kendi başınıza yapamayacağınız herhangi bir şüpheyi silin.Çünkü yapabilirsin.

Eğlenceli görünüyor?

Oyuncular

Günümüzde yatırım yapabileceğiniz bir ton çevrimiçi platform var. Aslında, “çevrimiçi aracılar” için hızlı bir Google araması 62 milyonun üzerinde sonuç verdi.

Yowzers!

Hepsini kullanmak için zamanım yok (diliyorum!), Bu yüzden 7'ye indirmem gerekti inanıyorum ki hepiniz için en ilginç ve uygulanabilir olacağını düşündüm.

Farklı bir seçim yapmak istiyorum, birkaç geleneksel çevrimiçi brokeri de dahil ediyorum (ScottradeTD Ameritrade, ), birkaç benzersiz olanlar (şerefiyemotif) ve birkaç geleneksel olmayan (Ödünç Kulübübaşarılı olmak).

İşte her çevrimiçi platformun kısa bir özeti:

Scottrade

Scottrade'i uzun zamandır sevdim. Ne aşk değil? Canlı bir insan ile oturmak istiyorsanız, sağlam bir çevrimiçi platform, 7 esnaf ve 500'den fazla tuğla-harç lokasyonunu ziyaret etme seçeneğine sahip olursunuz. (Web sitesi çok iyi bir şubeye gitmeniz gerekmemelidir, ancak ihtiyacınız olursa, yapabilirsiniz.)

Scottrade'i çok beğendim, size Scottrade ile hesap açma sürecini adım adım götüren bir video hazırladım: Scottrade ile bir hayır ücreti Roth IRA açma.

Scottrade, bazılarının hafif bir olumsuzluk olarak görebileceği bir hesabı açmak için 500 $ 'a ihtiyaç duyuyor. Ama dürüst olalım, yatırım yapmaya başlamadan önce 500 dolar biriktirmediyseniz muhtemelen hazır değilsiniz. Öncelikle tasarruf etme alışkanlığını yaratın - alışkanlıkları nasıl sevdiğimi biliyorsunuz - ve yeterince biriktirdiğinizde hesabı açın ve otomatik yatırımla yatırım yapmaya devam edin.

TD Ameritrade

TD Ameritrade başka bir güçlü yarışmacı ve platformlarını kendim denemek için heyecanlıyım. Scottrade'e benzer şekilde 125 tuğla-harç lokasyonu var, ama yine de buradaki fikir, hesabınızı evden açıp yönetebilmek. (Pijamalarınızda. Yatakta kurabiyeler yemek. Bahane yok.)

Ayrıca 15 dakika ya da daha kısa sürede bir Roth IRA'yı nasıl açabileceğinizi de övünüyorlar. Ve Roth IRA'lar hakkında ne hissettiğimi bilirsin.

Şirket hisse senedi başına 9.99 ABD doları ve olmak istediğimiz doğrultuda olan ETF ticaretini talep ediyor. ($ 49.99 dolarlık yatırım fonlarım kitabımda hayır, hayır, bu yüzden bu hesapta bunlardan uzak duracağım.)

Daha iyi? Bir hesap açmak için minimum depozito gerekli değildir ve sıfır hesap bakım ücreti vardır.

TradeKing

Tanımlamak için iki kelime seçmem gerekirse,… düşük… maliyet olur. Ciddi derecede düşük maliyetler.

Şirket, kısa bir süre önce burada listelenen daha büyük isimlerin bir kısmı ile savaşmak için bir başka indirim kampanyası şirketi olan Zecco ile birleşti. Her iki şirket de maliyetlerini olabildiğince aşağı çekerek kendilerine bir isim verdiler. Aslında Southwest Airlines'ı veya JetBlue'yu rekabeti bozan çılgın düşük fiyatları ile hatırlatıyorlar.

Kısacası TradeKing, sadece 4,95 $ karşılığında hisse ve ETF işlemlerini sunuyor. Bu, Scottrade'den% 29 daha düşük ve TD Ameritrade'den% 50 daha düşük. Çok fazla ticaret yapacak olsaydım, bu, maliyetlerimi düşürmek için alacağım aracı kurumdur.

Ödünç Kulübü

Alternatif yatırım fikirlerine girmeye başladık. Nispeten güvenli ve anlaşılmış hisse senedi, tahvil, ETF ve yatırım fonları alanını geride bırakıp kişisel kredi piyasasına giriyoruz.

İle Ödünç Kulübü (ve aşağıdaki Prosper, aşağıda) bir şirketin mülkiyetine yatırım yapmıyorsunuz. Bunun yerine, bir borçluya verilen bir kredinin mülkiyetini, eşler arası kredilendirme olarak adlandırılan web sitesinden satın alıyorsunuz.

Borçlular siteyi en sevdiğim şeylerden birini yapmak için kullanmaktadır: kredi kartları gibi yüksek faizli borçlarını ödemek. % 11'lik bir kredi alacaklar ve% 22'de borçlarım ödeyecekler, ki bu da büyük bir kazanma dediğim şey.

O zaman siz ve benim gibi harika yatırımcılar bu kredinin ilgisinin tadını çıkarırlar.

Çeşitlendirme burada anahtardır, ancak riski en aza indirmek ve getirileri en üst düzeye çıkarmak için nasıl bazı stratejiler paylaşacağım Ödünç Kulübü.

başarılı olmak

başarılı olmak gerçekten çıkarılacak ilk eşler arası kredi sitesi oldu. Ödünç Kulübü onlara para için bir şans verdi ve ben Prosper'in bir ün kazandığı gibi hissediyorum.

Bu yüzden, aynı başlangıç ​​sermayesi miktarına ve aynı yatırım prensiplerine sahip P2P web siteleriyle bir hesap açacağım ve her şeyin ortaya çıktığı yeri göreceğiz.

motif

motif Yatırım yapmanın tamamen farklı bir yatırımı vardır. Yatırım fonlarına, ETF'lere ya da bireysel hisse senetlerine yatırım yapmak yerine şirket, motif denilen bir şeye yatırım yapmanıza izin verir.

Motif yatırım, bir makro ekonomik fikre dayanan 30'a kadar stokluk bir gruptur. Şirket, “insanlar evlerini tamir ediyorlar” gibi makro eğilimlere bakıyor ve daha sonra hangi şirketlerin fayda sağlayacağı sorusunu soruyor.Bunun cevabı, ev tedarik mağazaları, ev mobilyaları mağazaları ve benzerleridir.

Daha sonra, bu kalıba uyan ve firmalara bir analiz yaptıktan sonra bunları farklı şekilde ağırlayan şirketleri arıyorlar. Yani Home Depot ile% 25, ​​Pier One ile% 1 ve Bed Bath and Beyond'da% 7 ile sonuçlanabilir.

Bu bir motif.

Bir motif 30'a kadar stok olabilir ve daha da iyisi, size tamamen özelleştirilmiş bir yatırım sunmak için motifi ekleyip çıkarabilmenizdir. Kendi kişisel ETF'inizi kurmak gibi.

Bir motifiniz olduğunda veya kendiniz inşa ettikten sonra, 9.95 $ 'lık bir ticari maliyet karşılığında bu motifin içinde ve dışında ticaret yapabilirsiniz. Her bir şirkete yatırım yapmak ve sizin işlerinizi istediğiniz tahsise yönlendirmek yerine, sadece tek bir motife yatırım ve ticaret yapabilirsiniz.

Esasen kendi ETF'im olanı yaratma becerisi beni büyülüyor, bu yüzden ben de bunu deneyeceğim.

şerefiye

şerefiyeyatırımın çok karmaşık olduğuna inanıyor. Varlık tahsisatının ne olduğunu, bir portföyün nasıl ve ne zaman yeniden dengeleneceğini ya da hangi başlangıç ​​fonunun seçilmesinin özellikle ilk başladığınızda ezici olabileceğini anlamak.

Betterment Investing, bununla başa çıkıyor ve bunun yerine size iki yatırım paketi ve bir risk çevirme düğmesi sunuyor. Bir kova stokların endeks ETF'leri, diğeri ise tahvillerin endeks ETF'leridir. Risk kadranı, bu iki yatırım arasında ne tür bir dağılımı istediğinizi belirleyebilmenizi sağlar: 50/50, 75/25 veya arada başka bir kombinasyon.

Kısacası, başlamak için basit ve gerçekten kolaydır.

İzleme İlerlemesi

Kullandığımız performansı izlemeyi kolaylaştırmak için Kişisel Sermaye her kıyafeti izlemek için.

Nasıl Çalışacak?

Her hesabı 1000 dolar ile finanse ediyorum. 1 Ocak'tan başlayarak (ya da piyasaya açılan ilk gün), parayı çeşitli stratejiler kullanarak yatırım yapacağım. Devam eden güncellemeleri sunacağız, böylece nasıl yaptığımı görebilirsiniz.

Bunu daha da eğlenceli hale getirmek için karımın bana katılmasını istedim. İşte nasıl arızalanacak?

 • TD Ameritrade: Biraz hisse senedi seçeceğim, böylece stok seçimimin ne kadar korkunç olduğunu göremezsiniz. Unutmayın, bu bir kuruş stoğu üzerinde 5.000 dolar kaybeden aynı adam.
 • Scottrade: Karımın bazı hisselerini almasını sağlayacağım. Zaten Lulu, Coach ve J. Crew gibi şirketleri hayal ediyorum. FYI, ona Scottrade'i verdim çünkü biliyorum ki, yeşil logosunu TD'nin yeşil olanına tercih edeceksin. #hakikat
 • : Mavi çip temettü stoklarını toplamak ve onlara izin vermek
 • motif: İyi olduğuna inandığım bir “motifi” seçmek. Motiff'in ne anlama geldiğinden bile emin değilim, bu ilginç olmalı.
 • şerefiye: Onlara risk toleransımı vermek ve nereye yatırım yapmam gerektiğine karar vermek
 • Ödünç Kulübü ve başarılı olmak: Her ikisi ile en agresif portföyü ile gidiyor. En iyi P2P borç veren kazanın!

Bunlar yıl boyu deney için kullanacağım çevrimiçi oyuncular. S & P500'i nispi bir referans noktası olarak kullanacağız. Zaman aşımına uğrayan bu deney, piyasadaki tüm zamanların yüksek değerleriyle dalga geçtiğimizden daha kötü olabilir. Bunu ele almak için…

Hızlı bir sorumluluk reddi beyanı: Finansal planlamacı olarak şunu söylemeliyim yatırım her zaman uzun vadeli bir strateji olarak düşünülmelidir. Bu kusur, doğada hem eğlenceli hem de eğitim amaçlıdır.Bu kusur, yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli ve ele alınmamalıdır.  Daha ayrıntılı bir feragatname için lütfen gönderinin alt kısmına bakın.

Sadece Throwdown Ciddi

Gerçek kusur moda olarak, benimle başka insanlar atmadıkça bu eğlenceli olmaz mıydı?

Kişisel blog yazarı arkadaşlarımdan bazılarını benimle aksiyona katılmaları için işe aldım. Hepsi kendi seçtikleri bir online broker ile bir hesap açmayı kabul etti.

Daha sonra, ticaret yılının ilk gününe yatırım yapmaya başlayacaklar ve daha sonra yaptıkları gibi neden yatırım yaptıkları konusunda bir yazı yazacaklar.

Ayrıca, 1,000 $ 'lık portföyün nasıl performans gösterdiğine ilişkin performans sonuçlarını da rapor edecekler.

Mürettebat binmek için bana katılıyor:

 • Paula Pant - AffordAnything.com
 • Hank Coleman - MoneyQandA.com
 • Rob Berger - DoughRoller.net
 • Julie Rains - WorkingtoLive.com
 • Miranda Marquit - PlantingMoneySeeds.com
 • Robert Farrington - TheCollegeInvestor.com
 • Larry Ludwig - YatırımcıJunkie.com
 • Tom Drake - CanadianFinanceBlog.com
 • Doug Nordman - The-Military-Guide.com
 • LaTisha - YoungFinances.com
 • John Schmoll - FrugalRules.com
 • Luke Landes 'aka' Flex0 - TüketiciCommentary.com
 • Joe Saul-Sehy - İstiflemeBenjamins.com
 • Phil Taylor - PTMoney.com
 • Glen Craig - ÜcretsizFromBroke.com

Ekibimizle iyi bir çeşitliliğe sahibiz, bu yüzden bunu elde etmek için pompalandım.

Katılmak ister misin?

Seninle alay etmek istersen, hala zamanın var. İşte sahip olduğumuz kurallar:

 1. Seçtiğiniz yeni bir komisyoncu hesabı açın ve 1.000 $ yatırın.
 2. 1 Ocak'ta (her zaman 1'inde), istediğiniz yatırıma yatırım yaparsınız (hisse senetleri, ETF'ler, yatırım fonları, her neyse). Kenar boşluğu yok.
 3. İstediğiniz kadar satın alabilir / satabilirsiniz.
 4. Orijinal $ 1000'den daha fazlasını ekleyemezsiniz.
 5. Aldığınız şeyleri herkese açık olarak paylaşan bir blog yazısı yazın.
 6. Geri dönüşünüzü takip edin ve bana geri rapor verin, böylece katılan herkesi takip edebilirim.

Sadece benimle iletişime geç ve listeye ekledim.

Sonraki adımlar

Yılın başında, her bir hesapla satın aldığım her şeyi özetleyen bir mega yayın yayınlayacağım. Size her şeyi gösteren ekran görüntülerine sahip olacağım.

Aslında, bu muhtemelen blogda tamamladığım en derinlemesine mesaj olacaktır ve bekleyemem!

Statik ayarlanmış…

Not;

Eğer bunu yukarıda açıklamamış olsaydım:YATIRIM ALANLARI UZUN SÜRELİ STRATEJİ OLMALIDIR.

Umarım bunu yakalamışsındır. 😉

Yasal Uyarı:

Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır. Hangi yatırımların sizin için uygun olabileceğini belirlemek için yatırım yapmadan önce mali danışmanınıza danışın. Başvurulan tüm performans geçmiş ve gelecekteki sonuçların garantisi değildir. Tüm endeksler yönetilemez ve doğrudan yatırım yapılamaz. Bu sitede üçüncü taraflarca gönderilen içerik, müşterilerin gizliliğini korumak ve yasal gerekliliklere uymak amacıyla taranır. Hassas kişisel bilgiler, uygunsuz dil, belirli yatırımlara ilişkin bilgiler, yanıltıcı bilgiler, diğer şirketler veya web siteleri hakkında bilgiler veya davalarla ilgili bilgiler içeren içerikler kaldırılacaktır. Bu sitede üçüncü taraflarca yayınlanan içerik, içeriği yayınlayan tarafın sorumluluğundadır ve GoodFinancialCents.com veya Alliance Wealth Management, LLC tarafından kabul edilmez veya onaylanmaz. Üçüncü şahıslar tarafından yayınlanan herhangi bir görüş veya beyan kendi kendilerine aittir ve başkalarının deneyimlerini temsil etmeyebilir ve gelecekteki performansın veya başarının bir göstergesi değildir. Bu sitedeki üçüncü taraf içerikleri GoodFinancialCents.com'un görüşlerini yansıtmaz ve asıl sahibi Jeff Rose tarafından doğruluk veya eksiksizlik açısından incelenmemiştir.

Videoyu izle: Mayalı Hamur Nasıl Hazırlanır

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Dolar Maliyet Ortalaması
Yatırım

Dolar Maliyet Ortalaması

Mali olarak sorumlu kalmak için, herkes düzenli olarak faturaları ödemek zorundadır. Bu faturalar ev ödemenizi, HD paketli Dish Network'ü, su faturasını, Sirius uydu radyosunu ve diğer gerekli özelliklerin birçoğunu içerir. Ne yazık ki, pek çok insan aynı konsepti takip etmiyor, yatırım yapmak söz konusuydu.
Devamını Oku
10 Korkunç 401 (k) Hayır-Hayır Önlemek gerekir
Yatırım

10 Korkunç 401 (k) Hayır-Hayır Önlemek gerekir

Ben: “401 (k) 'daki parayı seçmene kim yardım etti? ”Müşteri:“ Ummm… Sadece birkaç seçeneği çok hızlı seçtim. “Ben:“ Ne topladığınızı araştırmak için ne kadar zaman harcadınız? ”Müşteri:“ Ben yapmadım. ”Me: Bu tür bir değişim olması gerekenden daha sık oluyor. Çoğu yatırımcının farkında olmadığı şey, bir noktada, 401'inizin (k) büyük olasılıkla sahip olduğunuz en büyük gelir getirici varlık olacaktır.
Devamını Oku
GFC 032'ye sorun: Nasıl 401 (k) Yelek Çalışıyor?
Yatırım

GFC 032'ye sorun: Nasıl 401 (k) Yelek Çalışıyor?

Burada, Emekli Planları hakkında, İyi Mali Kuruşlar hakkında çok konuşuyoruz, ama yeterince tartışmayacağımız emeklilik konusunun bir kısmı 401 (k) hak kazanıyor. Bütün planlara sahip değil, ama çoğu var. Bazılarının çok cömert bir işveren eşleşmesi var, bu da 401 (k) 'lık soruyu önemli kılıyor. Bir GFC okuyucusu sorusu şu soruyu sordu: “6 yıllık kademeli bir hakemlik programı olan bir 401 k Plan katılımcısıyım.
Devamını Oku