Kalabalığa Katıl Crowdfunding Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ne Kadar Popo kaybetmeyin

Potansiyel yatırımcılardan (A LOT) bir sermaye yükseltmek isteyen küçük bir işletme olduğunuzu hayal edin.

Geçmişte, şirketinize yatırım yapacak kişileri bulmak için katı düzenlemeler, kağıt işleme höyükleri ve yokuş yukarı bir savaş vardı.

O zaman, bu şimdi oldu. Kitle fonlaması tanıtımı…

Crowdfund Yasası olarak bilinen iş kurma eylemi, 5 Nisan'da yürürlüğe giren İŞ HUKUKU Yasası'nın yeni bir hükmüdür.

Bu hareket, bir şirketin çok sayıda insan tarafından para toplayabilmesi olan, kitle fonlaması denen şeyin kullanılmasına izin verir.

Öyle görünüyor ki, küçük bir işletme, bir yıl içinde menkul kıymetler satarak 1 milyon $ 'lık sermaye elde edebilecektir, ancak devlet veya federal düzenleyicilerle kayıt olmanın acısını ve acısını sürdürmek zorunda kalmadan.

Bu, yerel bankalardan ve finans kurumlarından geleneksel finansman elde etmede sorun yaşayan küçük işletmeler için potansiyel olarak büyük olabilir.

Dijital çağda, bu, internet üzerinden yatırımcıları aramak isteyen şirketler üzerindeki kısıtlamaları ortadan kaldırması bakımından çok daha canavar olabilir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu, her yıl 6.7 milyondan fazla yeni küçük işletmeyi piyasaya süren yatırımcılar için gerçekten heyecan verici bir şey olabilir.

Fakat sahtekarlık potansiyeli çok gerçek olduğu için çok korkutucu olabilir.

Kimler Yatırım Yapabilir?

İŞ BİRLİĞİ Yasası, bireysel bir yatırımcının bir yıl içinde kalabalığa dayalı fonlama yoluyla yatırım yapabileceği miktarı sınırlandırmaktadır.

  • Yılda 100.000 dolardan az para kazanan bir yatırımcı, yıllık gelirinizin veya net değerinizin 2,000 ABD Doları veya% 5'ini artırabilir. Evinizdeki konaklamanızın hariç tutulacağını lütfen unutmayın.
  • 100.000 $ 'dan fazla yatırım yapan yatırımcılar için, yüzdeleriniz yüzde 10'a çıkıyor.

Akredite bir yatırımcı olarak sınıflandırırsanız, önceki iki yılın her birinde yılda 200.000 dolar kazandığınız veya en az 1 milyon dolarlık net değere sahip olduğunuz anlamına gelirse, şu an itibariyle hiçbir sınırlama yoktur.

Crowdfunding Türleri

Kalabalık finansmanı beni heyecanlandıran bir kavramdır, ama korkarım ki gerçek dışı dönüşlerin peşinden koşmaktan pek çok şey alınacaktır.

Şu anda zevk aldığım kalabalık fonlama kavramlarından bazıları eşler arası kredilendir. Lending Club ve Prosper gibi peer-to-peer şirketleri benim düşünceme göre, diğer insanların borcunu kitlesel bir şekilde alırken iyi bir getiri oranı sağlamak için harika bir yol.

Bunlarla ilgili daha fazla bilgiyi okuyabilirsiniz. Ödünç Club incelemesi ve Prosper incelemesi mesajlar.

Bir çok insan için heyecan verici olan başka bir kalabalık fon kaynağı, Kickstarter.com adlı bir web sitesidir. İyi bir arkadaşım Adam Baker, belgesel projesini finanse etmek için 100.000 dolardan fazla para topladı. İyiyim, teşekkürler. Eminim Kickstarter.com platformu olmadan mesajını küresel ölçekte almasına izin vermeden, onun hayalini asla finanse edemeyeceğini kabul eder.

İyiyim, teşekkürler. Kickstarter belgeseli

Lending Club, Prosper ve Kickstarter.com arasındaki büyük farklar, eşler arası kredilendirmenin borç için kitle fonlaması ve Kickstarter.com'un ödül olarak kabul edilen şey için finansman sağlamasıdır. Bunlardan birinde hiçbir eşitlik yoktur. Crowdfunding ile var.

Crowdfunding Yatırım Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kısa bir süre önce blogda yayınlamak isteyen bir kitle fonlaması sitesiyle görüştüm. Elverişli bir şekilde sadece crowdfunding ile ilgili bir makale okumuştum ve bu konuda daha fazla bilgi edinmek için çok uğraştı, bu yüzden çok iyi bir zamanlama oldu. Bir konuk gönderi yerine, benimle hem ben hem de bir şeyler öğrenebileceğimiz için kitle fonlaması ile ilgili bazı soruları yanıtladım.

Aşağıdaki sorular IPOVillage.com'u başlatan şirket olan First Line Capital'in Yönetici Ortağı olan Daniel Hirsch tarafından yanıtlandı. IPO Village, web'in her yerine yayılan yüzlerce (muhtemelen binlerce) kitle fonlama sitelerinden biridir.

Onları desteklemenin hiçbir yolu yok, bu yüzden bu makaleye böyle davranma.

Kitle fonlamasının ne olduğu ve İşler Yasası'nda neyin değiştiğine dair genel bir bakış sunabilir misiniz?

Kısaca, kitle fonlaması, bir şirketin kamuya ya da kalabalığa, yatırımcıları işlerine para toplamak için aradığı zaman çıkarmasıdır. Geçmişte, kamudan sermaye toplamak için özel bir şirket sadece akredite yatırımcılara yatırım fırsatları sunabiliyordu.

İŞ HUKUKU, bu gerekliliği değiştirmeyi ve şirketlerin küçük işletme yatırımlarını teşvik etme umuduyla, akredite olmayan yatırımcılardan da sınırlı bir miktar (henüz tanımlanmamış olan) miktarını yükseltmelerini önermektedir. (Lütfen bu JOBS Yasası'nın çok kısa bir açıklaması olduğunu unutmayın.)

Kitle fonlaması ve İşler Yasası ortalama günlük yatırımcıyı nasıl etkiler?

Her gün (akredite olmayan) yatırımcılar (kuruş yatırımcıları, anne ve pop yatırımcıları, ilk kez yatırımcılar ve hatta daha çok yatırımcılar da dahil) daha önce özel şirketlere büyük ölçekli yatırım yapma imkânı bulamamışlardır. JOBS Yasası ile, bu değişecektir. Üstelik, artık kitle fonlamasıyla, özel IPO yatırım fırsatları artık IPOVillage.com'un amacı olan kitlelere gidebiliyor.

Yatırım dünyası için “açık kapı” erişimi olarak önemli bir oyun değiştiricisi olarak bugün, ana cadde yatırımcıları için en seçkin Wall Street tekliflerine giriliyor, bu da perakende yatırımcılara ve her gün “Joe” nun içeri girmesine neden oluyor. Yeni IPO yatırım fırsatlarının zemin katında. Bu fırsatlar bir kez sadece “özel kurumlar ve sofistike yatırımcılar” için kullanılabilir hale getirildi.

Kitle fonlaması ile ilgili avantajlar ve / veya riskler nelerdir?

Kitle fonlamanın avantajları basittir, çok sayıda özel şirket çok sayıda yatırımcıya talepte bulunabilir.Küçük şirketler için iyi, onlara yeni ve büyük bir potansiyel sermaye kaynağı veriyor. Yatırımcılar için iyi, çünkü şimdi küçük bir şirkete erken aşamada yatırım yapma özgürlüğüne ve fırsatlarına sahipler.

Aşağı yönde, yatırımcılar, yatırım öncesi ve sonrası yatırımları hakkında sınırlı bilgi ve bilgiye sahiptir. Ayrıca, satın aldıkları paylar için piyasa olmadığı için yatırımcı için bir çıkış stratejisi belirsizdir.

IPO Village nedir ve günlük yatırımcıya nasıl fayda sağlamaktadır?

IPO Village sadece kamu şirketleri için kitle fonlaması üzerine odaklanmıştır. Bir şirket halka açıldığında ve SEC ve FINRA ile hisselerini kaydettiğinde buna IPO denir. Geçmişte, şirketler halka açılacak ve hisselerini (dik bir indirimle) satıcısına satacaklar, daha sonra hisselerini borsa yoluyla satın alan tercih ettikleri müşterilere satacaklardır.

IPO Village ile, halka arzını gerçekleştiren şirketler artık doğrudan yatırımcılara ulaşabilir ve tüm aracıları kesebilir. Bu birçok avantaj sunar:

  1. IPO Village, ücret talep etmeyen bir kamu hizmeti sitesi olduğundan, yatırılan her bir dolar doğrudan şirkete gider. Bu şirket ve yatırımcı yararlanır.
  2. Yatırımcılar, halka arz öncesi IPO fiyatlarına yatırım yapacaklar (sigortacılar ve müşterileri için indirim yapılmayacak).
  3. Kamuya ulaşarak, gelecekte hisse senedi piyasasının daha sağlıklı ticaretine yol açacak daha geniş bir hissedar tabanı olmalıdır.
  4. Kamu şirketi olarak yatırımcılara birçok güvenlik avantajı vardır. Öncelikle bilgi. Tüm kamu şirketlerinin, şirketin mali durumunu, şirketin yönetimini, şirketin karşılaştığı başlıca risk faktörlerini, şirketin ileriye yönelik stratejik planlarını ve çok daha fazlasını inceleyen üç aylık ve yıllık raporlar yazmaları gerekmektedir. Ek olarak, tüm finansal tablolar onaylanmış bağımsız denetçi tarafından incelenir.

İnternette patlayan çok fazla crowdfunding sitesi ile, bir yatırımcının bir sitenin ne kadar yasal olduğunu nasıl bilmesi gerekiyor?

Yatırım yapmak için gerçek şirketler arasında seçim yapmak zorunda oldukları zamanlar için iyi bir uygulama. Aşağıdaki kelimeler ofisimde çerçeveli

“Durum tespiti, durum tespiti, durum tespiti… bir kez gözden geçirin, iki kez gözden geçirin, üç kez gözden geçirin.”

Her zaman durum tespiti yaparsınız. Bu durumda, herhangi bir platformda önceki yatırımcıların incelemeleri için google'ı incelemek istersiniz. Bu platformların çoğunu inceleyen ve değerlendiren birçok blog var. Hatta uygun olduğunda, deneyimlerini tartışmak için onlara doğrudan ulaşın.

Ayrıca, kurucuları ve yönetim ekibini gözden geçirmek çok önemlidir. Sadece gönderdikleri kısa biyografilerden memnun değiller (eğer yaparlarsa). Google onları… yapabileceğiniz kadar öğrenin. Yeterince cesur olursanız, soruların bir listesini hazırlayın ve doğrudan onlara gönderin. Açıkçası, durum tespiti seviyesi daima yatırım seviyesiyle orantılı olmalıdır (ortak “sent'lerinizi” kullanın).

Bu Yasanın başlangıçlar için geçerli olduğu gözüktüğü için, istatistikler, ilk 5 yılda tüm küçük işletmelerin yarısı başarısız olduğundan, yatırımcılar için gerçek bir endişe yok mu?

Bu, tüm yatırımcıların tarih boyunca uyguladıkları eski “risk / ödül oranı” dır. Yatırım yapmayı ciddiye alan her sorumlu yatırımcı, portföylerini çeşitlendirmelidir. Özünde çeşitlendirme, mevcut yatırım sermayenizin uygun kısımlarını birkaç farklı / ayrı risk kategorisine (ve dolayısıyla belirgin olarak farklı getiri kategorilerine) ayırmaya kadar kaynar.

Risk ne kadar düşükse, geri dönüş ne kadar düşükse o kadar yüksek risk, geri dönüşün o kadar yüksek olmasıdır. Tüm yatırımcılar en azından gerçek bir üst potansiyel yaratma olasılığını istiyorlar. Hatta kartların içinde yer alması için, portföyde daha yüksek risk-yüksek ödül tipi yatırımlara doğru çeşitlendirmenin küçük bir tahsisatla genişletilmesi gerekir.

Crowdfunding'de Son Karar

Daha önce de belirttiğim gibi, kitle fonlaması geleneksel yatırımlardan ve aramalardan sıkılanlar için heyecan verici olabilir. borsa alternatifleri. Ancak, kalabalık ticaretiyle ilgili en korkunç gerçek, bir işletmenin potansiyel yatırımcılardan para toplamak için ne kadar kolay - neredeyse çok kolay - olması. Muhtemelen yatırım yapmadan önce ev ödevlerini ve durum tespiti yapamayacak potansiyel yatırımcılar.

Bir finansal planlamacı ve blogcu olan CFP Akıl Sağlığı Bakanı Neal Frankle bu duyguları “Kitle Fonlaması Nedir ve Neden Kötü?” Adlı makalesinde paylaşmaktadır. Mesajından bir yorum:

Bu yatırım alternatifi hoşuma gitmiyor çünkü pek çok küçük işletme başarısız oluyor ve çoğu yatırımcının, pırlantadaki birkaç elması tespit etmek için eğitime sahip olmaması nedeniyle. Sonuç olarak, bu fikirlere yatırım yapan çoğu insanın para kaybedeceğini düşünüyorum.

Bence Neal yerinde ve yakında özel bir göreceksiniz. 60 dakika Masrafsız cahil yatırımcıların bazı kitle fonlama programı ile nasıl avantaj sağladıkları üzerine.

Yine de, crowdfunding'in yolunda olması gibi görünüyor, böylece siz de daha iyi bir şekilde hazır olursanız ve katılmak istediğinizi düşünüyorsanız ödevinizi yapmaya başlayın.

Videoyu izle: Gerçek 4K HDR: HDR UHD'de Çelik Gözyaşları (Chromecast Ultra)

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Aslında para kazanabilirsiniz 23 Hobiler

Aslında para kazanabilirsiniz 23 Hobiler

Her şey 1986 Donruss Jose Canseco Rated Rookie Card ile başladı. O zamanlar, sporu seven her çocuğun kutsal kâsesiydi. Ve aynı zamanda benim favori hobimin çocuk olarak tanıtımıydı: beyzbol kartlarını toplama. Babam beysbol kartı gösterilerine götürmeyi çok severdi ve odaya, bazı harika bulgular elde etmeyi umuduyla satıcıların masalarını taramaya çalışırdık.
Devamını Oku
Bloglamadan 1.097.757 Dolardan Fazla Para Kazandım

Bloglamadan 1.097.757 Dolardan Fazla Para Kazandım

Bir meydan okuma için hazır mısınız? Make 1k Blogging e-posta meydanım için kaydolun. Ana amacı, blog kurulumunuzu almanıza ve ilk 1.000 $ blogunuzu oluşturmanıza yardımcı olmak için ücretsiz bir 10 e-posta dizisidir. Sadece fazladan para kazanmak istiyorsanız kaydolun.
Devamını Oku
Banka Kredisi Almaz mı? SBA Yardım etmek için burada!

Banka Kredisi Almaz mı? SBA Yardım etmek için burada!

Bu, ChamberofCommerce.com'dan Megan Totka tarafından bir konuk gönderidir. Bu günlerde küçük bir işletme kredisi almak oldukça zordur. New York Federal Rezerv Kurulu'na göre, küçük işletme kredileri hala 2008'in dörtte üçünü oluşturuyor. Bu, kredi alma fikrinden vazgeçmeniz gerektiği anlamına mı geliyor?
Devamını Oku
Bir Blog Başlatma Neden MBA Başlarken Daha İyi

Bir Blog Başlatma Neden MBA Başlarken Daha İyi

Buna değer bir MBA mi kazandırıyor? Her yıl binlerce öğrenci bu soruyu soruyor, ancak çelişkili tavsiyeleri buluyor. Kâğıt üzerinde, MBA mezunları daha fazla kazanıyor olsa da (lisansüstü işletme okulları için savunan Mezun Yönetim Kabul Konseyi (GMAC), son bir çalışma, MBA mezunları için medyan başlangıç ​​maaşları lisans dereceleri neredeyse iki kat daha fazla olduğunu gösterdi ), lisansüstü okulun tamamlanması için altı rakam veya daha fazla mal olabilir.
Devamını Oku