Maliye

Öğrenci Kredi Borcu 100 $ veya Daha Fazla? Bu 5 Adımı düşünün

Karşı karşıya kaldığınız öğrenci kredi borcunda 50.000 dolar ya da 100.000 dolar ya da ödemeye çalıştığınız 2 mortgage kredisi olsun, büyük borç yükü aşılmaz görünüyor. Ne yazık ki, üniversiteden çıktığınızda bu kadar borçluysanız, yalnız değilsiniz.

Ortalama öğrenci kredisi 35.000 dolar olan 2015'te üniversite mezunları sınıfı tarihin en borçlu ülkesidir. Daha da kötüsü, ABD'deki toplam öğrenci kredisi borcu son birkaç yılda 1.3 trilyon dolara çıktı - görünürde bir sonuç bulunmamakta ve tablodaki problemi engellemek için hiçbir gerçek mevzuat mevcut değildir.

43 milyondan fazla borçlu, bu pastanın bir parçasına sahip olup, büyük çoğunluğu 25.000 $ veya daha az olan bakiyeleri taşıyor. O zaman Orta Batı'da bir çiftlik evi satın alabilecekleri kadar para ödünç alan üniversite mezunları var.

Mezunlar ve altı rakamlı öğrenci kredisi borcuna düşen öğrencilerden, öğrencilerden sadece% 5.6'sını oluşturan küçük bir mezunlar havuzu hakkında konuşuyoruz. Mesele şu ki, bu demografiye uyuyorsanız, azınlığın bir parçası olduğunuzu bilmek büyük olasılıkla bir teselli olmaz.

Parayı ödediğinde, kendine dikkat etmelisin. Lisansüstü okulda veya trajik bir kar amacı gütmeden 6 tane borca ​​batırılmış olmanız gerçekten önemli değil. Öğrenci kredileri iflastan yoksun bırakıldığından, onları iki şekilde geri ödeyebilirsiniz. Ama nasıl?

Öğrenci Kredi Borçlarında Altı Rakamı Fethetmek İçin 5 Adım

Öğrenci kredi borcunda altı rakamın ağırlığı altında mücadele ediyorsanız, kendi yapımınızın bir yaşam çizgisine ihtiyacınız var. Aşağıdaki adımlar kontrolü ele geçirmenize ve nihayetinde kredilerinizi daha yönetilebilir bir düzeye indirmenize yardımcı olabilir veya bunları iyi bir şekilde haritadan silebilir.

Adım # 1: Kredilerinizi yeniden finanse etmenin artılarını ve eksilerini tartın.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, bir çok firma, kredilerinizin yüzünü - ve binlerce dolar - faizleri kesebilen yenilikçi öğrenci kredisi refinansman seçenekleri sunmaya başladı. Bu liste içerir SoFiÖğrenci kredisi refinansman ve bankacılık için tüketici odaklı bir yaklaşım vaat ediyor. Ayrıca, firmalar gibi LendEdu.com bankaların sadece bir kredi başvurusu ile öğrenci kredisi refinance için rekabet edelim.

Hangi yolu seçerseniz seçin, federal kredileri özel bir borç verenle yeniden finanse ettiğinizde belirli korumaları kaybedeceğinizi bilmelisiniz. Bu, ertelenmiş geri ödeme planları ya da kamu hizmeti kredisi bağışlama için kayıt olma yeteneği ile birlikte erteleme ya da tolerans seçenekleri içerir. İşinizi kaybetmiş olsaydınız, şirketlerden birçoğu rahatlama sağlamak için masaya geldi, ancak bir kredi için kaydolmadan önce ince baskıyı kontrol etmeniz gerekiyor.

Ayrıca, ortak bir imza sahibi olmadan öğrenci kredisini yeniden finanse etmek için iyi bir krediye sahip olmanız gerekir. Yani, şu anda fakir veya krediniz yoksa, kredi verenlerin çoğu başvurunuzu dikkate almayacaktır. Bu Lending Club veya Prosper gibi akran borç verenler için herhangi bir akran içerir.

Eğer kredileriniz yüksek bir faiz oranına sahipse, kişisel bir kredi alamıyorsunuz ve gelecekte herhangi bir hükümet programından yararlanmayı planlamıyorsunuz veya gelecekteki geliriniz yine de avantaj elde etmenizi engelleyecektir. Öğrenci kredisi refinansman, dikkate almanız gereken bir harekettir.

2. Adım: En az bir süreliğine olabildiğince kazanın.

Yüksek maaşla bilinmeyen bir meslek dalında bir derece kazanırsanız, yüksek ücret ödeyen ya da olmayan ilk “rüya işini” almayı cazip kılabilirdiniz. Ama kredilerinizi gerçekten ödemek istiyorsanız, bu hareketi tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bunun yerine, daha yüksek ücretler kazanma fırsatına sahip olabileceğiniz ilgili alanlarda iş aramak ve - iş başvurusunda bulunmak.

Diyelim ki, bir evlilik ve aile terapisti olarak iş bulmanın umuduyla yüksek lisans derecenizi tamamladığınızı varsayalım - 2014 yılında yıllık ortalama ücret olarak 48.040 $ 'lık bir ücret ödeyen bir kariyer. BLS verilerini değerlendirdikten ve hangi kariyer seçeneklerinin sizin için ortaya çıkabileceğini belirledikten sonra Bunun yerine, bir insan kaynakları uzmanı olarak çalışmayı aramak mantıklı olabilir - bunun yerine bir yıllık ortalama ücret 57.420 $ ödedi.

Heck, bir master derecesi ve bazı tecrübeleri ile, hatta bir insan kaynakları yöneticisi olarak bir iş için hak kazanabilir. Eğlence gerçeği: İnsan kaynakları yöneticileri, 2014 yılında ulusal olarak 102.780 dolarlık bir ortalama ücret çekti ve yüksek lisans dereceleri genellikle sadece en üst düzey pozisyonlar için gereklidir.

Birkaç yıl için iki kat daha fazla kazanırsanız, borçtan artacağınızı hayal edin. Unutmayın, rüya işi ya da değil - sonsuza kadar olmak zorunda değil.

3. Adım: Kredi bağışlama programlarına bakın.

Belirli gelir kurallarına uyan ya da önceden belirlenmiş bir süre için kamu sektöründe çalışmayı kabul eden mezunlar için geniş bir yelpazede halk öğrenci kredisi bağışlama programları mevcuttur. Kısa listede, on yıl boyunca 120 kalifiye ödeme yaptıktan sonra Direkt Kredilerinizde kalan bakiyeyi affeden Kamu Hizmeti Kredisi Bağışlama (PSLF) bulunmaktadır. Buradaki büyük uyarı, kamu hizmeti sektöründe nitelikli bir işveren için tam zamanlı çalışmanız gerektiğidir.

Gelir Bazlı Geri Ödeme (IBR), Kazandığınız Kadar Öde (ÖDEME), Geri Ödeme Planını Kazandığında Revize Edilen Ödeme (REPAYE) ve Gelir-Koşullu Geri Ödeme Planı (ICR) gibi diğer gelir-sürücü planları da mevcuttur. Bu planlar, 20-25 yıllık bir süre için isteğe bağlı gelirinizin yüzde 10-20'sinden fazlasını talep etmenizi gerektirir, ancak işlemi tamamladıktan sonra kredileriniz boşalır.

Altı rakama sahipseniz ve asla fazla kazanmayı planlamıyorsanız, bu programlar mali açıdan başarılı bir yaşam sürdüğünüzde en iyi şansınızı sunabilir.

Adım # 4: Bir yan acele alın.

İster mevcut kredilerinizi yeniden finanse etmeyi tercih edin, ister daha fazla para kazanın, bir kazık koymanıza yardımcı olabilir - bir kez olsun herkes için. İşinizde daha fazla saat kazanabilirsiniz - zamanla biraz zaman ayırın, yeni bir projeye katılın ya da nihayet göz attığınız promosyondan sonra gidin.

Mevcut işinizde daha fazla para bir seçenek değilse, dikkate alınması gereken diğer bir yaklaşım, evinizden bir yan işe ya da yan işe başlıyor. 65 ev işletmemizdeki yayınımızda mutfak masanızdan koşabilirsiniz, neredeyse herkesin düşünebileceği bir yan koşuşturma seçenekleri listeliyoruz. Bu liste şunları içerir:

  • defter tutma
  • Masaj terapisi
  • Ev muayene
  • Metin Yazarlığı
  • kurgu
  • Web Tasarımı
  • Gizemli alışveriş
  • bloglama

Yine de, bahsetmediğimiz birçok yan iş seçeneği var. Çim biçme, malçlama ya da ev temizliği gibi görevler neredeyse herkes tarafından alınabilir ve büyük ödeme günlerine de yol açabilir. En iyi yanı, kazandığınız tüm ekstra paralar, kendi ölümlerini hızlandırmak için doğrudan öğrenci kredilerinize atılabilir.

Adım # 5: Yaşam tarzınızı azaltın.

Üniversiteden mezun olmak, ilk evinizin, ilk yeni arabanızın ve yeni, yetişkin yaşam tarzınıza yakmak için kullanacağınız ekstra paranın görüntülerini çağırabilir. Ne yazık ki, öğrenci kredilerinde altı rakamla mezun olmak bazı şeylerin beklemek zorunda kalacağı anlamına geliyor. En azından, borçlarınızı mümkün olan en kısa sürede ödeyebilmeniz için mümkün olan en uzun dönüm noktaları üzerinde durmaya çalışmalısınız.

Ramen'i yemeye devam et. Sürüşe devam et, arabaya çarptı. Daha fazla dayanamayana kadar üç oda arkadaşıyla paylaştığınız dairenin kira kontratını yenileyin.

Mümkün olduğunca uzun süre fakir olmaya devam ederseniz, borçlarınızı çok daha erken bir şekilde öldürme şansınız daha yüksek olur.

Alt çizgi

Öğrenci kredi borcunda altı rakam çok fazla gibi gözüküyor, ancak onları hemen şaşkınlıkla ele alırsanız ölümcül bir şey kanıtlamayabilir. Bunu düşünün: 2015'te ortalama yeni araba fiyatı 33.543 $ oldu, bu da çoğu insanın zaten her on beş yılda bir yeni bir yolculukta harcadığı anlamına geliyor.

Kredilerinizi ödemek, yeni bir aracı tamamen terk etmek veya bütçenizin farklı bir bölümünde fedakarlık yapmak anlamına gelebilir. Ya da süreci hızlandırmak için daha iyi şartlara ve daha düşük faiz oranına sahip bir krediye yeniden finansman sağlamak anlamına gelebilir.

Ne olursa olsun, tüm seçeneklerinizi masada tutmalısınız. Öğrenci kredisi borcunda altı rakamla, alabileceğiniz tüm yardıma ihtiyacınız olacak.

Videoyu izle: Kart borcumu ödeyemiyorum, ne yapmalıyım?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Paranızı Daha İyi Yönetmenin 7 Adımı
Maliye

Paranızı Daha İyi Yönetmenin 7 Adımı

İster asgari ücret için yarı zamanlı çalışıyor olun, ister kariyerinizin zirvesinde büyük para kazanıyor olun, sahip olduğunuz paradan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsunuz. Paranızı daha iyi yönetmek için bu 7 adım, bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Paranızın nereye gittiğini bilemez Bir tarifi olmayan bir pastayı pişirmez ya da bir rota planlamaksızın araba sürmek istemezsiniz.
Devamını Oku
Amazon'da Para Kazanmak için 15 Yol
Maliye

Amazon'da Para Kazanmak için 15 Yol

Amazon'un kullanılmış kitaplar satan küçük bir site olarak başladığına inanmak zor. Şimdi 602 milyar doları aşan dünyanın en büyük perakendeci, üstel olarak büyümeye devam ediyor ve bazı finansal uzmanlar şirketin yakında 1 trilyon dolar değerinde olacağını tahmin ediyor. Amazon sadece online alışveriş için bir yer değil, aynı zamanda Amazon Stüdyoları aracılığıyla TV şovları ve filmler üretiyor ve 13 milyar dolara, 2017 yılında Whole Foods'ı satın alarak market işinde hak iddia ediyor.
Devamını Oku
Görüş Bürosu İncelemesi
Maliye

Görüş Bürosu İncelemesi

Anket siteleri, insanların kendi evlerinin rahatlığında para kazanmanın en popüler yollarından biri haline gelmiştir. Bu anket programlarının ardındaki fikir basittir. Binlerce şirket müşterisinden ve hedef kitlesinden fikir almak istiyor ve bunu yapmanın en iyi yolu internet. Şirketler ve tüketiciler arasındaki uçurumu kapatmak için, anket panelleri olarak düzinelerce ve onlarca web sitesi oluşturuldu ve bu siteler tüketicileri anketlere bağlamaya yardımcı oldu.
Devamını Oku