Maliye

Gelecek için En İyi 16 Kariyer

Doğumda büyüdüklerinde ne yapmak istediklerini bilen şanslılardan biri olmadıkça, mükemmel kariyer yolunu bulmak asla kolay bir karar değildir.

Hayal gücünüzü bulmanın, genellikle, bu mükemmel uyuma yerleşmeden önce farklı endüstrilerde çeşitli deneyimler yaşadıktan sonra geldiğini aklınızdan çıkarmayın.

Bir bebekken ne yapmak istediğimi bilmiyordum, ama içine düştüğüm için şanslıyım. finansal planlayıcı olmak.

Şimdiye kadar hayallerimin işi ve şimdiye kadar sahip olduğum tek gerçek kariyer işi oldu. Kolejde GNC'de gerçek bir “kariyer işi” satan vitaminlerimi düşünmüyorum. 🙂

Ekonomi, sosyal eğilimler ve teknoloji mevcut işlerle ilgili çok şey var. Kariyer trendlerini ve en çok büyümeyi sağlayan alanları tutmak, en fazla fırsat ve istikrarı sağlayacak yolu seçmenin bir yoludur.

İşte önümüzdeki birkaç yıl içinde büyümeyi beklemesi beklenen endüstrilerdeki en iyi kariyer fırsatlarından birkaçı. Bu liste özgeçmişinizi spruce etmek için sizi motive edebilir.

1Hizmetler

İnsan hizmeti kariyerleri, doğrudan bakım pozisyonlarından sosyal çalışmaya, davranışsal servislere veya vaka yönetimine kadar her yerde olabilir. Sosyal hizmet arenasının önümüzdeki yıllarda en hızlı büyüyen sektörlerden biri olması beklenmektedir. Birçok giriş seviyesi insan hizmeti işi bir derece gerektirmeyebilirken, vaka yönetimi veya davranışsal hizmetler gibi daha uzmanlaşmış alanlar bazı örgün eğitim gerektirecektir.

Çoğu insan hizmeti işinin zengince hızlı kariyer almaması bir sır değildir, ancak maaşı dengeleyebilen, endüstriyi mükemmel bir uzun vadeli kariyer tercihi haline getiren başka avantajlar ve faydalar sunabilirler.

2Kişisel Bakım Yardımı

Bir kişisel bakım yardımı, sosyal hizmet veya tıbbi hizmetler sunan birçok kuruluşta önemli bir konumdur. Yerel ajanslarda fırsatlara bakmak çoğu zaman iş fırsatları yaratır. Giriş seviyesi pozisyonları başlamak için çok fazla ödeme yapamayacak olsa da, genellikle çalışanlara büyük fayda sağlayan promosyon fırsatları, eğitim programları, öğrenim geri ödemesi ve düşük maliyetli sağlık sigortası vardır.

Eğer insanlara yardım etmek için sokağa çıkmanız gerekiyorsa, bu tür bir işe daha yakından bakmak, kapıyı mükemmel bir kariyer uyumuna açabilir. Kişisel bakım yardımlarına duyulan ihtiyaç, değişen ekonomiye bakılmaksızın iş güvenliği sunan alanlardan biridir.

3 Bilgi Teknolojisi (IT)

Teknoloji o kadar çabuk değişiyor ki, büyük ve küçük işletmelerin çoğu, bilgisayar sistemlerinin, ağların ve sorun giderme işlemlerinin iç işleyişine ayak uydurmak için bir şeyler bilen birine ihtiyaç duyuyor. Tüm işletmeler, günlük olarak çalışmak için bir çeşit teknoloji kullanırlar. BT çalışanları, insan hizmetleri örgütlerinden okullara, bankalara ve hatta yerel kütüphaneye kadar neredeyse her alanda sahne arkasında.

Bu alanda çalışmak için gerekli olan beceriler her zaman bir derece gerektirmez. Bazı kuruluşlar BT pozisyonları için reklam veremezler, bu nedenle en iyi saklanan gizli konumların nerede bulunabileceğini bulmak için küçük bir kazma veya soğuk arama yapmanız gerekebilir.

Web sitenizi güncel tutmak ve kardeşiniz için bu yeni bilgisayar sistemini oluşturmak, mükemmel BT konumunuzu bulma zamanı geldiğinde özgeçmişinizde kullanışlı olabilir.

4Medikal Profesyoneller

Tıp uzmanı terimi, bir Sertifikalı Hemşireler Yardımı'ndan, bir laboratuar teknisyenine ya da Hekim Asistanına (PA) veya bir Doktor'a tıbbi transkripsiyoncuna kadar geniş bir kariyer yelpazesini kapsar. İnsan hizmeti arenası gibi, giriş seviyesinde kapınıza ayak basmak, tıbbi alanda diğer daha karlı fırsatlara yol açabilir.

fotoğraf kredisi: photopin cc üzerinden Alex E. Proimos

Tıp alanı, günümüzün en hızlı büyüyen alanlarından biridir ve en yüksek ücretli ve en çok ihtiyaç duyulan nitelikli çalışanlardan biri olarak kalması beklenmektedir.

5 Kayıtlı Hemşire (RN)

Yaşam beklentisinin artması ve sağlıklı yaşama yöneliminin devam etmesi nedeniyle sağlık hizmetlerine duyulan ihtiyacın artması beklenmektedir. Kayıtlı Hemşireler, önümüzdeki 10 yıl içinde yüksek talep olması beklenen işlerdir ve RN'lere olan ihtiyaç hiç bitmeyecek gibi görünmektedir.

Kayıtlı Hemşireler, Ruhsatlı Hemşireler, Sertifikalı Hemşire Yardımları ve Evde Sağlık Yardımları, evde bakım, doktor ofislerinde, hastanelerde ve insan hizmetleri kurumlarında iş olanakları sunmaya devam edecektir.

6 Evde Fırsatlar

Görünüşe göre, reklamın sonu yok. ev fırsatları. Aslında, tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak evden veya telekomdan çalışma seçeneği, geleneksel iş modellerinde bile daha popüler hale geliyor. Pijamalarınızda elinizde bir fincan kahve ile çalışmak ve patron olmaması fikri çoğu insan için gerçekten çekici gözüküyor.

Evde fırsatlarda çok sayıda uygulanabilir çalışma olsa da, ev düzenlemesinde herhangi bir işe girmeden ev ödevlerinizi yapmak çok önemlidir. Tıbbi transkripsiyon, serbest yazı yazma ve fotoğrafçılık, seyahat acentesi, yazım ve kurgulama, orada mevcut olan ev fırsatlarının ortak çalışmalarından sadece birkaçıdır.

7 Yönetim Pozisyonları

Her kariyer alanında yönetim pozisyonları bulunmaktadır. Orada idare edilecek kişilerin bulunduğu bir yönetici olmalı. Bir takım organize ederseniz, bir işletmenin günlük operasyonlarını denetlemek, saklamak veya proje size hitap eder; Bir yönetim pozisyonu iyi bir seçim olabilir. İş gücünün her alanında yetenekli yöneticiler için sonsuz olanaklar vardır.

Servis endüstrisi, fast food zincirleri ve yerel süpermarketler genellikle yöneticiler için düzenli olarak reklam vermektedir. Bu iyi bir ücret oranında yönetim deneyimi kazanmak için büyük bir basamak taşıdır. Birçok fast food restoranı ayrıca yönetim eğitimi programları veya iş eğitimi sunmaktadır.

Bir fast-food zincirindeki bir iş sizin nihai hedefiniz olmasa da, yıllar boyunca birçok insan bunu becerilerini inşa etmek ve para kazanmak için bir basamak taşı olarak kullandılar, diğerleri bunu ömür boyu sürecek bir kariyere dönüştürdüler.

8 Çevre Düzenlemesi ve Tasarımı

Dışarıda temiz havada çalışmayı hayal ediyorsanız veya insanların uzun ömürlü bahçeleri için mükemmel çiçek seçimini yapmasına yardımcı oluyorsanız, peyzaj endüstrisi yeşil baş parmağınızı büyütmek için birçok fırsat sunmaktadır. Köşe çiftlik standından kreşlere ve alan seralarından kendi şirketinize sahip olmak için endüstride çalışma fırsatları sınırsızdır.

fotoğraf kredisi: photopin cc üzerinden brewbook'lar

Peyzaj tasarımı ve çim bakımı kariyerleri, çim biçme çimlerinden bir golf sahasındaki çiçek tarhlarını tasarlamaya kadar çeşitlilik gösterebilir. Daha fazla iş ve aile talebi insanlara sunulduğunda, ev sahipleri genellikle ön bahçenin peyzajını tasarlama ya da aile pikniği için havuzun etrafına lale takma zamanı geldiğinde işe alınacaktır. Bu pozisyonda yaşadığınız yere bağlı olarak mevsimsel olabilir.

9Seyahat ve Turizm

Ekonomiden bağımsız olarak herkes seyahat etmeyi sever ve çoğu insan planlamayı yaptığında daha da zevk alır. Seyahat ve turizm sektöründe çalışmak, seyahat acentesi olmak, yerel bir müzede grup turları düzenlemek veya otel müdürü olmak anlamına gelebilir.

Endüstrinin bazı alanları, bir derece programı yoluyla ya da giriş seviyesi deneyimi kazanarak elde edilebilecek bir düzeyde özel eğitim gerektirebilir. Bu tür kariyer genellikle gözden kaçırılır, ancak maaş, esneklik ve ilerleme fırsatları açısından potansiyele sahiptir.

10 Sağlık ve Fitness

Sağlık ve fitness alanında bir kariyer çeşitli iş fırsatlarını kapsayabilir. Bir sağlık kulübünde veya spor salonunda çalışmak, bir ders vermek veya kişisel bir eğitmen olmak, gelecekteki kariyer hareketlerine yönelik deneyimler sunan birkaç olanak arasında yer almaktadır. Kardiyo kickboks, zumba veya karate gibi bir fitness dersi vermek için onaylı olmak genellikle eğlenceli ve eğlenceli olabilir.

Toplum daha sağlıklı olmak için çabalarken sağlık ve fitness hizmetleri çok talep görmektedir. Şirketler sigorta şirketleri ve hatta daha küçük işverenler genellikle insanların formda kalmasını ve sağlıklı olmasını teşvik eder. Sağlıklı bir yaşam tarzı, işverenler için daha az sağlık harcamalarına yol açmakta ve aynı zamanda birçok istihdam olanağı için kapıyı açmaktadır.

11Web Site Tasarımı

Bildiğimiz gibi teknoloji, gitmeyen bir şeydir, daha çok ve daha hızlı hareket etmeye devam eder, insanların bunu yönetmesine ihtiyaç duyar. Bir web sitesi olmayan işletmeler bugünün toplumunda dezavantajlıdır. Web sitelerini tasarlayabilmek, inşa edebilmek ve sürdürebilmek, yüksek talep gören ve olmaya devam edecek bir hizmettir.

Diğer pozisyonlar kadar kolay bir şekilde tanıtılmayabilirken, çoğu işletmenin web sitesi yönetimi için bir kaynağa sahip olması bir zorunluluktur. Bu genellikle sözleşme bazında veya tam zamanlı bir kapasitede yapılabilen bir pozisyondur.

12Transpor Kariyer

Herkes buradan oraya gitmek için bir yola ihtiyaç duyar; Araba, otobüs, uçak veya tren ile olsun. Ulaştırma alanında yer alan tüm iş fırsatlarını unutmamalıyız. Uçuş görevlilerinden taksi şoförlerine, yerel otobüs terminalinin yöneticisine kadar ulaşım arenası, birçok kariyer olanağı sunmaktadır.

fotoğraf kredisi: Photopin cc ile WarzauWynn

Bu fırsatların çoğu genellikle sahne arkasındadır. Gaz fiyatları arttıkça ve ulaşım ve iş için evden uzaklaştıkça alternatif ulaşım ihtiyacı artacaktır. Taşımacılıkta pek çok pozisyon geleneksel olmayan saat ve esneklik sunarken aynı zamanda büyüme fırsatı da sunuyor.

13Puan Pozisyonları

Perakende ve hizmet sektörünün önümüzdeki yıllarda büyümeyi görmesi beklenmektedir. Bu sayede ön tezgahtan, üretim müdüründen kat satışlarına kadar geniş bir yelpazede perakende işler sunmaktadır. Ekonominin yeniden kazanılmasının perakende kariyerlerinin en hızlı büyüyen işlerin listesinin başında olması beklenmektedir.

Bu, kapının dışında kazançlı bir kariyer gibi görünmese de, çoğu perakende pozisyonu, büyüme fırsatları, iş güvenliği, seyahat etme yeteneği ve şansı iyi bir komisyon oluşturuyor.

14İnşaat ve Ticaret İşleri

İnşaat sektörünün önümüzdeki 10 yıldaki büyümeyi görmesi bekleniyor. Ne yazık ki, durgunluktan önce olduğu yere geri dönmesi beklenmiyor, ancak inşaat ve uzman ticaret işçilerine duyulan ihtiyaç geri dönüş yapıyor. Bu geniş bir yelpazede iş fırsatları yaratıyor.

fotoğraf kredisi: photopin cc üzerinden Lawrence Whittemore

Ekonomi işletmeleri kurtarırken, bireyler genişleme, ev geliştirme ve tadilat çalışmaları yapmakta, dolayısıyla bu sektörün istikrarlı bir artış göstermesi beklenmektedir. İnşaat alanında bir kariyer ya da marangozluk, duvarcılık, sıhhi tesisat, ısıtma ve bina gibi özel bir ticaret, farklı seviyelerde eğitim, deneyim ve eğitime sahip olanlar için birçok fırsat sunabilir.

15 İdari Destek Görevleri

Tüm ofisler, çağrı alma, dosyalama, toplantı düzenleme, rapor hazırlama ve rutin görevleri yönetme gibi günlük operasyonları desteklemek için birisine ihtiyaç duymaktadır. Bu tür bir kariyerin önümüzdeki yıllarda umut verici iş fırsatları sunarak bir büyüme artışını görmesi bekleniyor.

Teknoloji ilerledikçe ve işyerleri masrafları düzeltmek zorunda kaldıkça, operasyonları organize etmek için birisinin bulunması her işin başarılı olması için şarttır.

16Finansal Hizmetler - Benim işim!

Finansal hizmetler sektörü danışmanlarının yaşlandıkça daha genç danışmanların yerini alması için oldukça yetersiz kaldığı oldukça iyi bilinen bir gerçektir.

Aileler her zaman finansal planlama ve sigorta hizmetlerine ve en önemlisi onlara yardım edecek güvenilir bir kişiye ihtiyaç duyacaktır.Rekabet şiddetli bir hal alırken, bağımsız danışmanlarla ve hayat sigortası şirketleriyle birlikte kapılarını ayağa kaldırmaya hevesli danışmanlar için birçok fırsat olacaktır. Ne alacağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. bir finansal danışman olarak başla.

Geleceğiniz İçin En İyi Kariyer

Kariyerinizde geleceğin neleri var? Eğer değilse, avantaj elde etmek için gerekli değişiklikleri yapmak için zamanınız var.

Videoyu izle: FIFA 17: Menajer Kariyeri # 16 - 40 milyon EUROLUK ADAM GELİYOR!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Amerika'daki Ortalama Gelir, Sizin mi?
Maliye

Amerika'daki Ortalama Gelir, Sizin mi?

Sayım Bürosu tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, bir hane halkının, bir ailenin veya bir evde yaşayan insanların ne kadar para harcadığını gösteren ortalama hane geliri yükselmiştir. Her Eylül ayında (en son Eylül 2017'den itibaren) çıkan rapor, 2015 ve 2016 yıllarında ABD medyan hane gelirinde yüzde 3,2 artış gösterdi.
Devamını Oku
Bir araba finanse etmek ne anlama geliyor?
Maliye

Bir araba finanse etmek ne anlama geliyor?

Bu tamamen tesadüfi, ama aslında yaklaşık dört yıldır araba kullanmadan sonra, kullanılmış bir araba satın aldım. Araba kullanılmış olmasına rağmen, onu hala finanse etmek zorunda kaldım. Bir aracı finanse etmek, bir banka veya finans kurumundan borç para aldığınız anlamına gelir, böylece aracı bir satıcıdan veya özel bir partiden satın alabilirsiniz.
Devamını Oku
Ücretsiz İş Telefon Numarası Almak için 7 Yolları
Maliye

Ücretsiz İş Telefon Numarası Almak için 7 Yolları

İşletmeniz için ayrı bir telefon numarasına sahip olmak, yan sıralarınıza bir dereceye kadar güvenilirlik katıyor. Belki de kişisel telefon numaranız şu anda işletme numaranız olarak ikiye katlanır, çünkü ayrı bir satır ödeyebileceğinizi düşünmüyorsunuz. Gerçekte, aslında herhangi bir iş için ücretsiz bir iş telefonu numarası alabilirsiniz.
Devamını Oku
Phoenix Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Phoenix Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası korumanız olduğunu bilmek, size ve gönül rahatlığı olanlara sağlayabilir. Hiç kimse hayal edilemez bir yerde yaşamak istemezken, hayat sigortası, bağımlılarınızın borçlarını ödemek ve / veya devam eden yaşam masraflarını ödemeye devam etmek için ihtiyaç duyabilecekleri ek fonlara sahip olmalarına yardımcı olabilir.
Devamını Oku