Borç

Borçlarını Daha Hızlı Ödemek için 4 Sır

Bir yıldan fazla bir süre önce, kredi kartı borcumda 3,000 dolar vardı ... ve bundan memnun değildim.

O zamanlar, bir kariyer değişimi yaptıktan sonra ReadyForZero için bir yazar ve blog yazarı olarak hayalimdeki işime inmiştim.

Ancak yeni kariyerime başlamak için çalışırken bir kaç ay harcadım ve bu süre zarfında birikimlerime daldım ve aylık harcamalarımın bir kısmını kredi kartına koymaya başladım.

Geçen yılın başında, bu kredi kartını Aralık ayına kadar ödemek için bir taahhütte bulundum ve büyük memnuniyetime başarılı bir şekilde başarabiliyordum. Son ödemeyi yaptıktan sonra, gelecekte herhangi bir borcu önlemek için muazzam bir rahatlama ve bir mahkumiyet hissettim.

İşte bu yüzden Jeff, 2013'te insanlara borçlarını ödemek için Borç Hareketini başlattığında çok heyecanlandım.

İnsanları bir araya getirmenin ve ipuçlarını ve deneyimlerini paylaşmanın birçoğunu planlarıyla uğraşmaya ve borçsuz ASAP'a kavuşmaya motive edeceğini biliyordum. Ve tam olarak bu oldu. Nisan ayının sonunda yaklaşırken, borcunu daha çabuk ödemek için öğrendiğim 4 sırdan bahsettiğimi düşündüm.

1 | Seçeneklerinizi bilin

Finansal ürünler ve hizmetler ile, birçok kez insanlar seçeneklerinin olduğunu bilmiyorlar. Ve bu bir problem, çünkü yanlış kredi kartı veya kredi (yüksek faiz oranlarıyla) seçmeniz yüzlerce veya binlerce dolara mal olabilir. Başka bir şey yapmadan önce faiz oranlarınızı değerlendirin. Kredi kartları için,% 20'den% 10'a daha yakın bir oran ister veya dengeyi sınırlı bir süreye taşırsınız 0 APR kredi kartı. Diğer tür krediler için buna bağlıdır, ancak neyin adil olduğuna dair bir fikir edinmek için reklamı yapılanlarla karşılaştırınız.

Daha düşük bir faiz oranı elde edip edemeyeceğinizi görün. Kredi kartı şirketinizi arayarak başlayın ve daha düşük bir ücret isteyeceğinizi söyleyin. Uzun zamandır müşteriyseniz ve herhangi bir ödemeyi kaçırmadıysanız, evet diyecekleri güçlü bir olasılık var. Aksi takdirde, diğer şirketler tarafından sunulanlara bir göz atın. Düşük faizli tanıtım döneminden faydalanmanızı sağlayan bir denge aktarımı yapmayı düşünebilirsiniz - sadece noktalı çizgide imzalamadan önce ince baskıyı okuduğunuzdan emin olun.

Öğrenci kredileriniz varsa, size sunulan tüm geri ödeme seçeneklerini inceleyin ve ilerlemenizi hızlandırabilecek herhangi bir federal program kullandığınızdan emin olun.

2 | Organize olun

Uzun vadeli bir borç problemini finansmanı organize etmeden çözmek neredeyse imkansızdır. Aksi takdirde, sorunlara neyin yol açtığını ve ilerlemenizi hızlandırmak için ne gibi önlemler alacağınızı nasıl anlayacaksınız? En önemli şey, her ay paranızın nereye gittiğini tam olarak anlamak. Bütçenizi inceleyerek başlayın (veya henüz yapmadıysanız bir tane oluşturun). Bunu harcama planınız olarak düşünmenize yardımcı olabilir, çünkü her ay ne kadar harcama yapacağınızı planlamanıza izin verir - ve neyin üzerine.

Harcama planınız, borçlarınızı daha hızlı ödemek için masraflarınızı azaltmanız için sizi güçlendirmelidir. Bu, her şeyi eğlenceli bir şekilde bırakmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez, ancak her ay satın almayı düşündüğünüz ve amaca yönelik alışveriş yapmadığınızdan veya kısa vadeli arzularınızın uzun vadede boğulmadığından emin olun. gol. Bütçeleme hakkında daha fazla ipucu için Bütçe Oluşturma İpuçları kaynak merkezimize göz atın.

3 | Hedefler belirlemek

En ünlü ve başarılı sporcular performanslarını iyileştirmek için görselleştirmeyi kullanırlar ve bunun nedeni de insan beyninin gördüklerine güçlü bir şekilde yanıt vermesidir. Bu, istediğiniz sonucu elde etmek için kendiniz için bir vizyon yaratabileceğiniz anlamına gelir.

Somut bir hedef belirleyerek (“2013'te borcumdan çıkacağım” gibi) ve daha sonra vizyonu ayrıntılarla doldurarak (“Ayda 200 dolar daha fazla ödeyeceğim” gibi), kendinize net bir yol katın. “borçtan kurtulmak” gibi soyut bir fikir peşinde olmaktan çok daha kolay.

Amacınızı somutlaştırın ve olabildiğince başarılı kilometre taşları tasarlayın. Ve git onları al!

4 | Tarafında gelir yapmak

Herkes para biriktirme kavramını anlasa da, birçoğumuz derhal borç sorunumuza cevap olarak daha fazla para kazanmayı düşünmez. Ama gerçek şu ki, bu günlerde para kazanmak, insanları internete bağlayan bir sürü yeni web sitesi sayesinde bu günlerde çok daha kolay hale geldi.

Elance.com gibi dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından ilan edilen işler için yazı, tasarım, ders, yazı, dosyalama, kopyalama, kopyalama, tasarım, programlama ve milyonlarca başka şey için ödeme alabilirsiniz. Buna ayırmak için haftada sadece birkaç saatiniz olsa bile, borç ödemenizi biraz hızlandırabilir. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için, evden nasıl para kazanılacağı konusunda Carrie Smith'in blog gönderisine göz atın.

Editörün Notu: Mesajlarımızı kontrol ettiğinizden emin olun Side'de Para Kazanmak için 25 Kolay Yol ya da En İyi Ev Tabanlı İş Fikirleri Diğer para kazanmak için.

Umarım tüm bu sırlarla, borçtan daha hızlı kurtulabilecek ve hayatına devam edebileceksiniz!

Videoyu izle: Maddi Rahatlık İçin: Her Türlü Borçtan Kurtul. .

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Para Mücadeleleri Nasıl Fethedilir ve Üstesinden Gelirsiniz
Borç

Para Mücadeleleri Nasıl Fethedilir ve Üstesinden Gelirsiniz

Yıllar boyunca çalışmış olduğum tüm müşterileri düşündüğümde, başarılı bir şekilde emekli olanlar, bu çok alışılmış finansal tavsiyelerin hepsini izlediler: Kazandığınızdan daha az harcayarak kazanın ve / veya geleceğiniz için para yatırın. Ama eğer bu kadar basitse, yeryüzünde neden sayısız kitap, bloglar (benimki gibi), forumlar, uzmanlar, konferanslar, sınıflar, podcast'ler ve finans konusunda televizyon şovları var?
Devamını Oku
Gerçekten Kolej İçin Ne Kadar Kaydetmelisiniz?
Borç

Gerçekten Kolej İçin Ne Kadar Kaydetmelisiniz?

Ebeveynlerin çoğu için önemli bir amaç, çocuklarını kolejden mezun kılmak ve iyi ve başarılı bir hayat sürdürebilmeleri için iyi bir iş almalarıdır. ABD'nin son zamanlardaki mali fiyaskoları, hükümetin giderek artan üniversite masraflarına katkıda bulunma yeteneğini zorladı. Tarihsel olarak kolej maliyetleri yılda yüzde 5-8 oranında artmıştır ve uzun vadeli enflasyon yüzde 8'in üzerindedir.
Devamını Oku
Sevgili Baba, Neden Borç'u Öldürdün?
Borç

Sevgili Baba, Neden Borç'u Öldürdün?

Ölüm belgesine göre, babam kalp krizi olarak bilinen miyokard enfarktüsünden öldü. Sağlığı bir süredir kötüleşiyordu, bu yüzden tam bir sürpriz değildi. Kilo aldı ve Tip 2 diyabet tanısı aldı. İki baypas ameliyatı vardı - bir üçlü, bir dörtlü.
Devamını Oku
Ne Zaman Arkadaşlık Olduğunda: Borçsuz Seksidir!
Borç

Ne Zaman Arkadaşlık Olduğunda: Borçsuz Seksidir!

Herkese merhaba, bu Kuyu Cüzdanı için bir katkı olarak yazan Kim Hayes. Biriyle ilk tanıştığınızda, tartışmak istediğiniz son konu paradır. Dürüst olmak gerekirse, neye benziyordu ki? “Hey, bence gerçekten harikasın… ama daha fazla duygusal olarak yatırım yapmadan önce banka hesaplarını görebilir miyim?
Devamını Oku