Borç

İflas için açılan 9 politikacı

Borç ve iflas olasılığı, bir noktada neredeyse tüm Amerikalıların aklını geçen bir düşüncedir.

Fakat nadiren politik liderlerin ortak erkeğin para sıkıntısına sahip olduğunu düşünüyoruz. Tekrar düşün!

Ülkenin en ünlü politikacılarından bazıları, mallarını yanlış kullanmış ve farklı türde iflas başvurusunda bulundular.

İflas eden politikacılar

18. yüzyıldan yeni binyıllara kadar birçok politikacı iflas başvurusunda bulundu. İşte en dikkate değer bazı vakalara bir göz atın.

1. Thomas Jefferson

Ülkenin Kurucu Babalarından ve 3. başkanının mali sıkıntıları vardı. Thomas Jefferson parasını iyi yönetmedi. Plantasyon evi olan Monticello'yu inşa etmek için borca ​​girdi ve kitap, kaliteli şaraplar, sanat eserleri, gümüşler ve krediyle satın alınan mobilyalarla donattı. Ölümünden sonra bile, mülkü, alacaklılarını ödeyebilmek için satılmak zorunda olduğu kadar borca ​​sahipti.

2. Benedict Arnold

Devrim Savaşı, Benedict Arnold'a pek çok açıdan iyi değildi. Arnold, ülkesine bir hain olarak damgalanmasının yanı sıra, devrimden sonra iflas etti ve bu da onun itibarıyla ilgili kaygılanmasına neden oldu.

3. Abraham Lincoln

1832'de Abraham Lincoln, New Salem, Ill'de bir iş ortağıyla genel bir mağaza almaya karar verdi. Mağazayı - ve tüm içeriğini - satın aldılar. Zamanın yükselen ekonomisine rağmen, işletme kar edemedi ve borçlanmaya başladı. Dürüst Abe, iş ortağı öldükten sonra iflas başvurusunda bulundu ve borcunu ödemek için 20 yıldan fazla bir süre aldı. 1835'te, Lincoln bir eyalet yasa koyucu olduğunda, borçlulara borç indirimi sağlayacak bir fatura çıkardı. Fatura geçmedi.

4. William McKinley

William McKinley Ohio valisi olduğu zaman, onun işi için bir arkadaş para ödünç verdi. Söz konusu iş başarısız olduğunda, banka borç için McKinley'den sonra geldi. Borcu ödemek için hukuk uygulamasına dönmek için neredeyse tamamen siyasetten ayrıldı. Üç yıl sonra McKinley, Amerika Birleşik Devletleri'nin 25'inci başkanı oldu.

5. George McGovern

Birleşik Devletler Temsilciler Meclisi ve Senatosu'nun bir üyesi olarak uzun bir siyasi kariyerin ardından (başkanlık için başarısız bir teklifin yanı sıra), George McGovern iş dünyasına girmeye karar verdi. Stratford Inn adında bir otel kurdu. Ancak, 1991 yılında, McGovern'ın oteli, Bölüm 11'i dosyalamak zorunda kaldı. İflastan sonra McGovern, Kongre'de, Amerikalı iş sahiplerinin borçta ne zaman karşılaştıklarını daha iyi bir politikacı haline getireceğini bilen bir Kongre kaydetti.

Fotoğraf kaynağı: silbigreadw / CCLicense

6. Tom McMillen

Eski Maryland Kongre Üyesi Tom McMillen borç sorunlarından payını çekti. Eski NBA yıldızı McMillen Communications Corp.'u kurdu. Ancak, iş dünyasında seçim döneminden önce mali sorunları olduğunda sorun yaşadı. McMillen'in şirketi, 1992'de iflas başvurusunda bulunmuştu, ancak şirket adı Pager Communications'a seçilmeden önce, başarısız olan şirketten kendisini seçmeye zorlamadı. McMillen Kongre için o yarış kaybetti.

7. William Jefferson

Eski Louisiana Temsilcisi William Jefferson, 11 yolsuzluk suçundan hüküm giydiği ve suç faaliyetinden kaynaklanan yaklaşık 470.000 ve 30 milyon hisse senedini almakla suçlanan, 2009 yılında İflas 7'deki iflas koruma başvurusunda bulundu. Jefferson'un politik sıkıntıları çok uzaktı. FBI, Jefferson'un Washington, D.C. ve New Orleans evlerinin dondurucusunda 90.000 dolar nakit buldu.

8. Ruben Hinojosa

Temsilci Ruben Hinojosa, Teksas'ta bir aile şirketine verilen kredinin kötüye gitmesi sonrasında iflas ilan etti. Ailesinin et şirketine borç verdikten sonra kişisel iflas ilan etti. Kötü ekonomi nedeniyle borçlarını ödeyemediler. House Financial Services Komitesi'nde görev yapan temsilci, şu anda 2,6 milyon $ 'lık borçlar ile 2,6 milyon $' lık Wells Fargo Bank'a borçludur.

9. Ron Stephens

Eski Illinois Eyalet Meclisi Üyesi Ron Stephens, Temsilciler Meclisi'nde 27 yıl görev yaptıktan sonra 2011 yılında yasama meclisinde istifa etti. İstifasından üç ay sonra, 13. fıkrada iflas kanunu kapsamında koruma istedi. Stephens 'iflas dilekçesi, Greenville, Ill., Home' dan 482,000 $ 'lık borç da dahil olmak üzere 615,000 $' lık borçla ilgilendi.

Fotoğraf kaynağı: brittanylynae w / CCLicense

Kurucu Babalar'dan eski cumhurbaşkanlarına, Kongre üyelerine kadar, borç ve iflas, Ana Cadde Amerika'ya olduğu kadar politikacılar kadar yaygındır. Kötü mali kararlar, her gün Amerikalılar ve ünlü politikacılar tarafından yapılmaktadır. Biri siyasette olduğu için onları mali sıkıntılardan muaf kılmaz.

Kaynaklar:

  • (2) //www.nytimes.com/1998/06/14/weekinreview/june-7-13-abraham-lincoln-deadbeat.html
  • (3) //www.congress.gov/
  • (4) //www.businessweek.com/ap/financialnews/d9l5j1o80.htm
  • (5) //www.stltoday.com/news/local/govt-and-politics/former-rep-ron-stephens-filed-for-bankruptcy-before-resignation/article_76d0c436-4789-11e1-a041-001a4bcf6878.html

Fotoğraf kaynağı: alancleaver_2000 w / CCLicense

Videoyu izle: 8) Serkan KARAOĞLU - Borçlar Hukuku - İrade İle Beyan Arasındaki Uyumsuzluklar - II - (2018)

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

GF ¢ 001: Ne hakkındayım?
Borç

GF ¢ 001: Ne hakkındayım?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_001_.mp3 Sonunda burada! GF ¢ Podcast'i 11 aydan fazla bir süre için başlatmak istedikten sonra nihayet geldi! Ne diyebilirim… büyük şeylerin olgunlaşması zaman alır. My Benim savunmamda bir kitap yayınladım ve eşim ve Dolar ve Güller podcast'ımızı başlattım.
Devamını Oku
Paranızda Master Siz Will: Finansal Jedi Ustası Nasıl Olunur?
Borç

Paranızda Master Siz Will: Finansal Jedi Ustası Nasıl Olunur?

Uzakta bir galakside çok uzun zaman önceydi… Evrendeki adaleti ve barışı korumak için tam anlamıyla eğitilmiş mistik bir şövalyelik düzeni vardı. Kendilerine Jedi diyorlardı. Bugün sana paranı nasıl finanse edeceğinizi öğreteceğim - bir Jedi gibi. Endişelenme, akıllısın. Başaracaksın. Öyleyse eopie'ye atlayın - ya da tercih ederseniz tauntaun - ve kendinizi uzun bir yolculuğa hazırlayın.
Devamını Oku
Taktik Bütçeleme Nasıl Yapılır?
Borç

Taktik Bütçeleme Nasıl Yapılır?

Editörün notu: Maliye Blog'umda “taktik bütçeleme” hakkında konuştuğum yeri kontrol ettiğinizden emin olun. Taktik bütçeleme veya bazen bilindiği üzere stratejik bütçeleme, yoğun bir finansal planlama türüdür. Birçok şirket, en uygun karı elde etmek için finansal kaynakların ve yatırımların nereye tahsis edileceğini belirlemek için taktiksel bütçeleme kullanır.
Devamını Oku
GFC 076: Servetinizi Ödenen Bir Aylık Ödeme
Borç

GFC 076: Servetinizi Ödenen Bir Aylık Ödeme

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_075_The_Wealth_Killer_.mp3 Tüm ülke genelinde aileler öne geçmek için mücadele ediyor. Bazıları için, sağlık hizmetlerinin yükselen maliyetleri kendi kazancına zarar verdi. Diğerleri için, durgunluk ücretleri ve üniversite faturaları gerçek bir sorundur. Ardından, çocukları büyütmenin serveti büyütmeyi imkansız kıldığını iddia edenler var.
Devamını Oku