Emlak

Mortgage Puanları nelerdir (ve bunları satın almalısınız)?

İpoteklerin nasıl geldiğini duymuş olabilirsiniz “makas”- kibar bir eşanlamlı harç veya primleri - Borcunuz kredi kaynağı veya yeniden finansman gerektirir.

Tanıdık geliyor mu?

Neden puan istiyorsun? Eh, ipotek ile birlikte bir veya iki satın aldığınızda, daha düşük bir faiz oranı ve daha düşük aylık ödemeler alırsınız.

Şimdi bir puan için 3,000 dolar öde ve daha sonra kredinin seyri boyunca o kadar çok para biriktirebilirsiniz.

Yani, no-brainer mı? Peki ... bunun hakkında konuşalım.

İpotek Puanları Anlamsız mı?

Puanlardaki matematik basittir: Bir puan, aldığınız kredinin% 1'ine eşittir, iki puan% 2, vb.

Matematik kolay olsa da, bir noktanın gerçek değeri her zaman basit bir şekilde hesaplanmaz.

Ama görünebilir anlamsız.

Sorun şu ki, yaptığınız zaman noktalar hareket etmiyor.

Bugünlerde 30 yıldır bir evde kim kalır?

30 yıllık bir krediniz varsa ve evinizi satıyorsanız ve beş yıl sonra hareket ederseniz, puan kaybetmek ve onlarla faydaları. Aynı şey refinans ettiğinizde de geçerlidir.

Ayrıca faiz oranı yönü var.

İpoteğinizi aldığınızda% 6 faizle iki puan aldığınızı varsayalım. Ya iki yıl sonra faiz oranları% 4'e düşerse? Satın aldığınıza pişman olacaksınız.

Alabileceğiniz Nokta Türleri

Karşılaşabileceğiniz üç tip ipotek noktası vardır:

  • İndirim Puanlarodaklanacağımız şey)
  • köken makas
  • Negatif makas

Tartışmamızın büyük kısmı indirim noktalarının avantaj ve dezavantajlarına bakacaktır. Bunlar faiz oranınızı düşüren noktalar.

İndirim noktalarına girmeden önce, farkı anlamanıza yardımcı olması için kaynak noktalarını hızlı bir şekilde açıklayacağım.

Onlar temelde ödemeniz gereken ücretlerdir önce Sigorta şirketi size bir ipotek verecektir. Onlar aslında “ücret” demenin güzel bir yoludur.

Puan Almalı mı (yoksa bir aldatmaca mı)?

İpotek başvuru sürecinden geçtiğinizde, dikkate almanız gereken düzinelerce faktör vardır. Kafa karıştırıcı bir süreç olabilir.

İpotek puanları satın almanız gerektiğine karar vermeye çalışırken, yapmanız gereken basit bir denklem var. Seni kırmaya ne kadar süreceğini hesaplamalısın.

Merak etme, matematik basit.

Puanların maliyetini alın ve ardından her ay ne kadar tasarruf edeceğinize bölün. Aldığın sayı kaç ay Kırılman için seni alacak.

Bu puanlara değer vermek istiyorsanız, evinizde olmanız gerekecektir. kopma noktasını geç. Evinizde uzun süre kalmayı düşünmüyorsanız, puan almak bir para israfı.

Ortalama ev sahibi, dokuz yıl boyunca evlerinde kalır. 2008 ile karşılaştırıldığında, altı yıldan beri.

Bunun bana çoğu insan için söylediği şey, muhtemelen büyük olasılıkla ön plana değer olmayacak, ama her durum farklı. Bu hızlı hesaplamaları yapın ve bir puan almaya değip değmeyeceğine karar verebilirsiniz.

Mortgage Puanları Vergiden düşülebilir mi?

Ara sıra.

Genellikle, ipotek süresi boyunca puanlar itfa edilir - yani, kredinin ömrü boyunca taksit ödemelerinde ödenir. Ancak bu noktaların maliyetini vergi zamanında düşürebilirsiniz.

Eğer ipoteğinizi birincil ikametgahınızı satın almak veya yeniden finanse etmek için çıkardıysanız, eğer krediniz belirli şartları karşılıyorsa, krediyi aldığınız vergi yılında bir kesinti yapabilirdiniz.

IRS'nin 9 puanlık bir testi var ve önemli noktalar:

  1. Puanlar bir anapara tutarının yüzdesi uzlaşma beyanında açıkça tanımlanmış
  2. makas Ayrı olarak belirtilen tutarların yerine ödenemez uzlaşma cümlesi başka yerde
  3. Alıcı tarafından verilen + alıcı tarafından ödenen puanlar yüklenen noktalara eşit veya daha büyük
  4. Yüklenen puanlar olmamalıdır aşırı, ve
  5. Puanların şarj edilmesi “olmalıdır.kurulmuş bir iş uygulaması”Böyle bir ipotek için. Bir ev satın alırsanız ve satıcı herhangi bir puan öderse, bu puanları düşebilirsiniz.

Yeniden finanse ediliyorsanız, hızlı vergi kesintisi olmaz.

Ev geliştirme kredisinin bir kısmını kullanmıyorsanız, puanlar amortismana tabi tutulmalıdır. Sonra kısmi kesinti yapılabilir.

Son olarak, Olumsuz Noktalar

Daha az bilinen bir nokta negatif noktalardır. Bu noktalar “borç veren kredileriVe onlar aslında faiz oranlarınızın yükselmesine neden oluyorlar. Garip bir seçim gibi görünüyor, değil mi?

Negatif noktalar kullanırsanız, kapanış maliyetleriniz için cepten ödeme yapmazsınız. Kapatma maliyetlerinizi ödemek yerine, daha yüksek bir faiz oranı alırsınız, kapanış maliyetleri daha yüksek aylık ödemeler ile ödenir.

İpotek puanlarında olduğu gibi, evde ne kadar yaşayacağınıza da karar vermelisiniz. Eğer 20 yıl boyunca takılıp kalıyorsanız, bu puanlar para kaybı olacaktır.

Ters olarak çalışırlar.

İpotekler ve bunlarla bağlantılı finansal sorular hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, bugün nitelikli bir ipotek uzmanıyla görüşün.

Videoyu izle: Kredi notu nasıl yükseltilir?

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Sağlık İçin Dayanıklı Bir Vekalet Nedir?
Emlak

Sağlık İçin Dayanıklı Bir Vekalet Nedir?

Hiç kimse kendiliğinden ya da kendileri adına tıbbi karar veremediklerini düşünmek istemez. Ancak, herkesin hayatında, kendileri için karar veremeyecekleri bir noktaya ulaştıkları bir zaman gelir. Bunun nedeni, bir kişinin artık bunun için zihinsel kapasiteye sahip olmaması, ya da bir krizde ya da acil bir durumda olması ve bunları gerçekleştirememesidir.
Devamını Oku
7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar
Emlak

7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar

Avukatlar pahalı olabilir. Biliyorum çünkü aile dairemde iki (yakında dört kişi olacak) avukat var. Şanslıyım çünkü hukuki tavsiyem bedava ya da çok ucuz. Ancak, biraz daha fazla yardıma ihtiyacım olursa ne yapacağımı sık sık düşündüm. En karmaşık konular için, yetkin bir avukata, yüz yüze ve sizin tarafınıza denk gelebilecek çok az şey var.
Devamını Oku
Küçükler için Sosyal Faydalar - Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı
Emlak

Küçükler için Sosyal Faydalar - Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı

Çocuklu herkes için yeni bir korku geliyor. Sana bir şey olursa, onlar için ne yaparsın? Doğal olarak, bu yüzden birçok insan hayat sigortası alır; bu yüzden yaptım. Diğerleri defin düzenlemelerini planlamaya başlarlar veya son masraflarının karşılanmasını sağlamak için başka önlemler alırlar ve çocuklarına da verecekleri bir şeyleri vardır.
Devamını Oku
Yararlanıcınız için bir IRA Nasıl Uzanır?
Emlak

Yararlanıcınız için bir IRA Nasıl Uzanır?

Emeklilik sırasında varlıklarınızı bir IRA'ya indirmeyi beklemiyorsanız, hesap bakiyesini varislerinize hesabın vergi ertelenmiş büyüme potansiyelini uzun süre koruyacak şekilde en verimli şekilde transfer etmek için iyi bir fikirdir. olabildiğince. Birçok Amerikalı için, serveti çok kuşaklı bir gergin IRA ile transfer etmek ideal bir çözüm olabilir.
Devamını Oku