Emlak

Mortgage Puanları nelerdir (ve bunları satın almalısınız)?

İpoteklerin nasıl geldiğini duymuş olabilirsiniz “makas”- kibar bir eşanlamlı harç veya primleri - Borcunuz kredi kaynağı veya yeniden finansman gerektirir.

Tanıdık geliyor mu?

Neden puan istiyorsun? Eh, ipotek ile birlikte bir veya iki satın aldığınızda, daha düşük bir faiz oranı ve daha düşük aylık ödemeler alırsınız.

Şimdi bir puan için 3,000 dolar öde ve daha sonra kredinin seyri boyunca o kadar çok para biriktirebilirsiniz.

Yani, no-brainer mı? Peki ... bunun hakkında konuşalım.

İpotek Puanları Anlamsız mı?

Puanlardaki matematik basittir: Bir puan, aldığınız kredinin% 1'ine eşittir, iki puan% 2, vb.

Matematik kolay olsa da, bir noktanın gerçek değeri her zaman basit bir şekilde hesaplanmaz.

Ama görünebilir anlamsız.

Sorun şu ki, yaptığınız zaman noktalar hareket etmiyor.

Bugünlerde 30 yıldır bir evde kim kalır?

30 yıllık bir krediniz varsa ve evinizi satıyorsanız ve beş yıl sonra hareket ederseniz, puan kaybetmek ve onlarla faydaları. Aynı şey refinans ettiğinizde de geçerlidir.

Ayrıca faiz oranı yönü var.

İpoteğinizi aldığınızda% 6 faizle iki puan aldığınızı varsayalım. Ya iki yıl sonra faiz oranları% 4'e düşerse? Satın aldığınıza pişman olacaksınız.

Alabileceğiniz Nokta Türleri

Karşılaşabileceğiniz üç tip ipotek noktası vardır:

  • İndirim Puanlarodaklanacağımız şey)
  • köken makas
  • Negatif makas

Tartışmamızın büyük kısmı indirim noktalarının avantaj ve dezavantajlarına bakacaktır. Bunlar faiz oranınızı düşüren noktalar.

İndirim noktalarına girmeden önce, farkı anlamanıza yardımcı olması için kaynak noktalarını hızlı bir şekilde açıklayacağım.

Onlar temelde ödemeniz gereken ücretlerdir önce Sigorta şirketi size bir ipotek verecektir. Onlar aslında “ücret” demenin güzel bir yoludur.

Puan Almalı mı (yoksa bir aldatmaca mı)?

İpotek başvuru sürecinden geçtiğinizde, dikkate almanız gereken düzinelerce faktör vardır. Kafa karıştırıcı bir süreç olabilir.

İpotek puanları satın almanız gerektiğine karar vermeye çalışırken, yapmanız gereken basit bir denklem var. Seni kırmaya ne kadar süreceğini hesaplamalısın.

Merak etme, matematik basit.

Puanların maliyetini alın ve ardından her ay ne kadar tasarruf edeceğinize bölün. Aldığın sayı kaç ay Kırılman için seni alacak.

Bu puanlara değer vermek istiyorsanız, evinizde olmanız gerekecektir. kopma noktasını geç. Evinizde uzun süre kalmayı düşünmüyorsanız, puan almak bir para israfı.

Ortalama ev sahibi, dokuz yıl boyunca evlerinde kalır. 2008 ile karşılaştırıldığında, altı yıldan beri.

Bunun bana çoğu insan için söylediği şey, muhtemelen büyük olasılıkla ön plana değer olmayacak, ama her durum farklı. Bu hızlı hesaplamaları yapın ve bir puan almaya değip değmeyeceğine karar verebilirsiniz.

Mortgage Puanları Vergiden düşülebilir mi?

Ara sıra.

Genellikle, ipotek süresi boyunca puanlar itfa edilir - yani, kredinin ömrü boyunca taksit ödemelerinde ödenir. Ancak bu noktaların maliyetini vergi zamanında düşürebilirsiniz.

Eğer ipoteğinizi birincil ikametgahınızı satın almak veya yeniden finanse etmek için çıkardıysanız, eğer krediniz belirli şartları karşılıyorsa, krediyi aldığınız vergi yılında bir kesinti yapabilirdiniz.

IRS'nin 9 puanlık bir testi var ve önemli noktalar:

  1. Puanlar bir anapara tutarının yüzdesi uzlaşma beyanında açıkça tanımlanmış
  2. makas Ayrı olarak belirtilen tutarların yerine ödenemez uzlaşma cümlesi başka yerde
  3. Alıcı tarafından verilen + alıcı tarafından ödenen puanlar yüklenen noktalara eşit veya daha büyük
  4. Yüklenen puanlar olmamalıdır aşırı, ve
  5. Puanların şarj edilmesi “olmalıdır.kurulmuş bir iş uygulaması”Böyle bir ipotek için. Bir ev satın alırsanız ve satıcı herhangi bir puan öderse, bu puanları düşebilirsiniz.

Yeniden finanse ediliyorsanız, hızlı vergi kesintisi olmaz.

Ev geliştirme kredisinin bir kısmını kullanmıyorsanız, puanlar amortismana tabi tutulmalıdır. Sonra kısmi kesinti yapılabilir.

Son olarak, Olumsuz Noktalar

Daha az bilinen bir nokta negatif noktalardır. Bu noktalar “borç veren kredileriVe onlar aslında faiz oranlarınızın yükselmesine neden oluyorlar. Garip bir seçim gibi görünüyor, değil mi?

Negatif noktalar kullanırsanız, kapanış maliyetleriniz için cepten ödeme yapmazsınız. Kapatma maliyetlerinizi ödemek yerine, daha yüksek bir faiz oranı alırsınız, kapanış maliyetleri daha yüksek aylık ödemeler ile ödenir.

İpotek puanlarında olduğu gibi, evde ne kadar yaşayacağınıza da karar vermelisiniz. Eğer 20 yıl boyunca takılıp kalıyorsanız, bu puanlar para kaybı olacaktır.

Ters olarak çalışırlar.

İpotekler ve bunlarla bağlantılı finansal sorular hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, bugün nitelikli bir ipotek uzmanıyla görüşün.

Videoyu izle: Kredi notu nasıl yükseltilir?

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Kiralık Vs. Sahip Olmak: Ne Zaman Kiraya Verir
Emlak

Kiralık Vs. Sahip Olmak: Ne Zaman Kiraya Verir

Birçok insan için Amerikan rüyası ev sahibi olmak olabilir, ancak satın almak her zaman mantıklı değildir. Kiralamak için daha mantıklı olan zamanlar vardır. Üniversiteyi bitirdikten sonra hala bekardım (ama gelecekteki eşimle çıkmıştım) ve bazı arkadaşlarımla bir ev satın alma fırsatım oldu.
Devamını Oku
Kime güveniyorsun?
Emlak

Kime güveniyorsun?

Güvene ihtiyacınız var mı? Yaygın bir yanlış anlama, varlıkların zenginler için ayrılmalarıdır. Gerçek şu ki, birçok insan bir güvenden yararlanabilir. Bunlardan biri olduğunu mu düşünüyorsun? Şaşırmış olabilirsin. Bir ailenin kurulabileceği birçok türde güven var. Her şey, başarmak istediğin güce bağlı.
Devamını Oku
Ailem neden ev sahibi olmaya karar verdi?
Emlak

Ailem neden ev sahibi olmaya karar verdi?

Bu, Hank Coleman'ın kişisel finans, yatırım ve emeklilik hakkında yazdığı Money Q & A adlı bir misafir yayını. Hank, karısının nasıl ev sahibi olmaya karar verdiğiyle ilgili hikayesini paylaşıyor. Bu konuyla ilgili ilk şeyi bilmediğimi anlatacağım, bu yüzden bunu düşünen herkesi, ev sahibi olmadan önce bunu okumak için cesaretlendireceğim.
Devamını Oku
Bir Yararlanıcı Faydalanıcı Olduğunda Ne Olur?
Emlak

Bir Yararlanıcı Faydalanıcı Olduğunda Ne Olur?

Ebeveynlerin çoğu, çocuklarını güven ve / veya emeklilik hesaplarından faydalanıcı olarak adlandırmak isterler. Mali deneyime sahip olmayan çocuklar, kendilerine bırakılan büyük miktardaki parayla başa çıkacak kadar olgunlaşmamışlardır ve yasalar gereği, reşit olmayan bir kimsenin varlıklarını devlette çoğunluğa erişinceye kadar varlıklarını idare etmeden idare edemezler.
Devamını Oku