Borç

Ev Eşitliği Kredisi Vs. Konut Kredisi Kredisi

Zamanı. Austin Powers'a övgü veren duvar kağıdı ile banyo hoş karşılandı. Sen uzun Gerekli bazı iyileştirmeler ve yükseltmeler yapmak için gecikmiş.

Ama para nereden geliyor?

Sen could Kredi kartından çek, ancak% 14,99 faiz oranı o kadar çekici değil. Evinizde bir miktar eşitliğin olduğunu fark ederseniz, seçeneklerinizi keşfedersiniz.

Evinizin değerinden para ödünç almak istiyorsan, iki seçeneğin var. Ya bir Ev kredisi ya da konut kredisi kredisi.

İkisini karşılaştıralım.

Ev kredisi

Bir ev kredisi kredisi, özünde, ikinci bir ipotek, almak için kolay bir kişisel kredi ve ilk ipotek gibi çok çalışır.

  • İhtiyacınız olan miktar üzerinde karar verilecek ve onaylandığında, ödünç alacağınız miktardır.
  • Daha sonra, ilk ipoteğinizde yaptığınız gibi, krediyi kapatırsınız.
  • Borç verenden alacaklıların tam tutarı için bir çek alacaksınız.
  • İlk ipoteğiniz gibi, şimdi de kredi üzerinde aylık ödeme yapacaksınız.
  • Kredinin belirli bir süresi vardır ve kredinin tamamı ödeninceye kadar her ay ödeme yaparsınız.
  • Konut kredileri en çok sabit faiz oranını taşır.
  • Krediyi aldıktan sonra, daha sonra karar verirseniz daha fazla paraya ihtiyacınız varsa, yeni bir kredi için başvurmalısınız.

Bir konut sermayesi kredisi ile gitmenin bir kaç avantajı vardır ve hisse senedi kredilerinin daha popüler seçenekler olmasının bir nedeni vardır.

Konut kredisi ile sabit bir faiz oranı elde edersiniz, ki bu asla değişmeyecek. Borcunuzu ödemenin ne kadar sürdüğüne bakılmaksızın, aynı faiz oranını ödersiniz.

Sadece faiz oranı sabit değil, faiz genellikle vergiden düşülebilir.

Kredinin Ev Eşitliği Hattı

Bir ev kredisi kredisi, bir banka veya başka bir borç verenle açtığınız bir tür borçdur ve ihtiyaç duyduğunuz anda hesabınızdan para çekebilirsiniz.

Her borç veren şirket, ev kredisi kredisini (HELOC) nasıl yönettikleri konusunda farklıdır. Bazı şirketlerin her zaman ne kadar borç almanız gerektiğine ve ne sıklıkta yapabileceğinize dair kısıtlamaları vardır. Diğer şirketler ilk avans gerektiriyor.

HELOC için onaylandığınızda, “olarak bilinen bir zaman süresine sahipler.çekme süresi.”

Bundan sonra, artık kredi limitine karşı borçlanamazsınız ve faiz oranı sabitlenir. Çekme süresi bittikten sonra, şirkete bağlı olarak kredi limitini yenileyebilirsiniz.

  • Özünde, bir ev kredisi kredi hattı, ihtiyaç duyduğunuzda kullandığınız kredi kartına benzer şekilde çalışır. Tek fark, kredi limitine olan ilginin vergiden düşülebilir olmasıdır.
  • Ek fonlara ihtiyacınız olduğunda, onayladığınız miktara kadar bunları alabilirsiniz. Her defasında paraya ihtiyaç duyduğunuzda yeni bir kredi başvurusunda bulunmaya ve kapatmaya gerek yoktur.
  • Ev kredisi kredileri üzerindeki ödeme planları genellikle esnektir ve çoğu kez sadece birkaç yıl için sadece faiz ödemelerine izin verir ve bu sayede işlemlerini kolaylaştırır.

Hangi krediyi seçmelisiniz?

Gerçekten bu sizin durumunuza dayanmaktadır. Karar vermeye çalışırken akılda tutulması gereken bazı şeyler var.

Birincisi, kredinin faizinin şu anda vergiden düşülebilir olduğunu ve her iki tür kredinin de evinizi teminat olarak kullanacağını bilin. Ne kadar ödünç alabileceğinizi belirlemek için onay sürecinde bir değerlendirme yapılacaktır.

Tıbbi bir borcu ödemek gibi belirli bir tutar için para arıyorsanız, en iyi bahsiniz ev kredisi ile gitmek olabilir. Bununla birlikte, eğer mutfağınıza bir tadilat yapmak için para alıyorsanız, bir ev kredisi kredisi daha akıllıca bir tercih olabilir çünkü hiçbir ek masrafın ortaya çıkabileceğini asla bilemezsiniz.

Buna ek olarak, kendileriniz için para harcamamakta zorluk çeken bir kişi iseniz, harcamalarınızın kontrolün dışına çıkmaması için ev öz sermayesi kredisini seçmek en iyisi olabilir.

Bir özsermaye kredisi gibi, bir öz sermaye çizgisi seçmenin birkaç artıları ve eksileri vardır. Bir kredi limitine girmenin en iyi faydalarından biri, sadece mevcut paranın toplamına değil, çizdiğiniz paraya göre faiz ödemesidir.

Öte yandan, kredi limitlerinin ciddi dezavantajlarından biri (ya da nasıl göründüğüne bağlı olarak avantajlar), piyasaya ve krediye bağlı olarak faiz oranının yükselebileceğidir. Tabii ki, faiz oranının düşebileceği bir şans var, ancak daha büyük olasılıkla, aşağı inmeden önce yükselecek.

Ev Eşitliğini Hesaplamak

Hangi seçeneğin sizin için en uygun olduğuna karar verirken, ilk adım, evinizde ne kadar özsermayenin oluştuğunu belirlemektir.

Özsermayenizi hesaplamak oldukça basittir. İpoteğinizde ne kadar paranız varsa, mülkünüzün değerinden ne kadar ödersiniz. Çoğu kredi veren şirkette, evinizdeki özkaynakların% 85'ine kadar borçlanabilirsiniz.

Borç veren ofisine girmeden önce, kredi-değer oranınızı da hesaplamanız gerekir.

İpotek borcunuza borçlu olun ve evinizin piyasa değeriyle bölün; Bu sizin kredi-değer (LTV) oranınızdır. Eğer daha yüksekse, o zaman evinizin değerine karşı bir kredi için onaylanmakta zorlanacaksınız.

Akılda tutulması gereken son bir şey, gerçekçi bir şekilde geri ödeyebileceğinizden daha fazla borç almamanızdır.

Unutmayın, bu kredilerden herhangi birini varsayılan olarak kabul ederseniz, eviniz risk altında olabilir.

Videoyu izle: Bir Evi Satın Almak mı? Anlam Kiralamak mı? (Finans ve Sermaye Piyasaları)

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Çocuklara Para Yönetimi Değerinin Öğretilmesi
Borç

Çocuklara Para Yönetimi Değerinin Öğretilmesi

Para dünyayı dolaştıran şeydir. Sev ya da nefret et, para önemli. Sorun, çoğu genç yetişkinin “yetişkin dünyasına” girmesi, onların paralarını nasıl yönetecekleri konusunda neredeyse hiçbir fikri yok. Oğlum 18 aydır dönerken, hala paranın değerini anlamak ve takdir etmek için çok küçük.
Devamını Oku
GFC TV Ep 008: Eşinizin Finansla Birlikte Olmadığında Ne Olur?
Borç

GFC TV Ep 008: Eşinizin Finansla Birlikte Olmadığında Ne Olur?

Olmadı! Siz ve eşiniz daha önce para konusunda en derin tartışmalara maruz kaldınız mı? Gerçek şu ki, yalnız değilsin. Bu GFC TV bölümünde, bir okuyucunun, birçok çiftin ilişkili olabileceğinden emin olduğum bir soruyu ele alıyorum. Okuyucunun Sorusu: “Bütçelemenin yanı sıra sahip olduğum en büyük sorun, yardım etmeyi reddeden bir eşe sahip olmak.
Devamını Oku
HELOC veya İkinci Mortgage Yapmanız Gerekir mi?
Borç

HELOC veya İkinci Mortgage Yapmanız Gerekir mi?

Birçoğumuz evimizde çok fazla net değere sahip. Gerçekten de, bir evde kurulan eşitlik, gerektiğinde bir fon kaynağı olabilir. Evinizde eşitlik varsa, evdeki gelişmeleri yapmak, borçlarını birleştirmek veya çocuğunuzun düğününe para ödemek için buna dokunmayı düşünebilirsiniz. Çoğu insan, evlerinde eşitliğe erişmeye karar verirken, bir HELOC veya ikinci bir ipotek seçin.
Devamını Oku
Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma
Borç

Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma

Acil bir fona sahip olmanın önemi gereğinden fazla olamaz. Acil yardım fonu olmadan yaşamak, güvenlik ağı olmadan yüksek bir tele binmek gibidir. Küçük bir fiş ve mali kara deliğin içine düşebilirsin. Ne yazık ki, yeterli bir acil durum fonu kurmak ne hızlı ne de kolaydır, çünkü çoğu Sertifikalı Finansal Planlamacılar en az üç ila altı aylık bir fona sahip olduklarını gösterirken, bazıları daha riskli işlerde olan bireyler için bir yıldan sekiz aya kadardır.
Devamını Oku