Borç

Bir Zamanda İflas-Bir Bölümün Farklı Türleri

İflasla ilgili düşündüğümüzde, genellikle bunu büyük bir süreç olarak düşünürüz. Birçok durumda, iflasın borçları ortadan kaldırabileceği ve para problemlerini çözebileceği varsayımı altındayız (bir kişinin kredi puanını yok etmenin sonucu olarak). Ancak durum böyle değil. İflas tüm borçları temizlemeyecek ve birkaç çeşit iflas söz konusu olacak. Aslında, iflas hukuku çeşitli durumlara izin verir ve hangi tür iflasın sizin için en uygun olacağını düşünmeniz gerekecektir.

Bölüm 7 İflas

Bu tür iflas tasfiyesi ile bilinir. İşletmeler de bunu kullanabilir, ancak genellikle 7. bölümün iflasını, bireylerin ne kadar eğilimli olduğunu düşünüyoruz. Hızlı olduğu kadar basit ve nispeten basittir. Bu tür bir iflasta, muhtaç olmayan tüm mülkiyetinizi (eviniz genellikle muaftır) bir mütevelliye gönderirsiniz. İstisnalar devlete göre değişir ve ticaret araçları, kitaplar, Sosyal Güvenlik ödemeleri ve işsizliği içerebilir. Mülkiyet tasfiye edilir ve ödeme teminatsız alacaklılara dağıtılır. Bazı durumlarda kalan borcu deşarj edersiniz. Yine de, kayıtların saklanması da dahil olmak üzere borçlarınızın ödenmesi için uygun olmayan bazı durumlar vardır. Ayrıca, bazı borçlar deşarj edilemez. Bunlar şunları içerir:

  • Öğrenci kredileri
  • Bazı vergi borcu
  • Özel destek
  • Çocuk desteği

2005 yılında, Bölüm 7 iflas koruma için yeni yeterlilikler yasaya girmiştir. Şimdi, bir araç testi yapılır ve davaya hakim olan hakim, ödeme yapmak için gerekli araçlara sahip olduğunuzu hissederse, iflasınızı reddedebilir ya da 13. Bölüm'e geçmeye zorlanabilirsiniz. 2005 reform yasasının uygulanmasını takiben, Bölüm 7 iflasları düştü. Bölüm 7, muhtemelen son zamanlarda yaşanan durgunluğa bağlı olarak yükselişte.

Bölüm 13 İflas

Muaf olmayan mülkiyeti ve bazı borçların derhal deşarjını devretmek yerine, Bölüm 13 iflas, borçluların en azından bir kısmının geri ödenmesi için bir plan yaratmayı gerektirir. Plan, neye mal olabileceğinize dayanıyor. Üç ila beş yıl süren bir plan yaratıyorsunuz, siz de bir mütevelliye ödeme yapıyorsunuz, o zaman parayı dağıtır. Geliriniz yeterince düşükse, üç yıl için ödeme yaparsınız. Geliri daha yüksek olanlar, tam beş yıl için ödeme yapmak zorunda. Ödeme planı sona erdikten sonra kalan borçlar taburcu edilir. Bölüm 13 iflasına katılmak için teminatsız borçta 922.975 dolardan fazla ve teminatsız borçta 307.675 dolar olamaz.

Alacaklılarınız plana itiraz edebilir, ancak bunun ötesinde söz hakkı yoktur. Hakim, önerilen ödeme planınızı kabul edip etmeme kararı alır. Araç kredisi gibi bazı güvenli varlıkları korumak istiyorsanız, Bölüm 13 iflas yardımcı olur. Geliriniz, ikamet ettiğiniz ülkede bir aile için medyanın üzerindeyse, Bölüm 7 size sunulmadığından Bölüm 13'ü dosyalamaktan başka çareniz kalmaz.

Her iki kişisel iflas da, kredi danışmanlığı şartlarının bir parçası olarak yapılmasını gerektirir ve kredi puanınız oldukça sert bir şekilde vurulur. Her iki türü ile devam etmeden önce bir iflas avukatına danışın.

Bölüm 11 İflas

Bir işiniz varsa ve sorun yaşarsanız, mali durumunuzu yeniden düzenlemek için Bölüm 11 İflas'ı kullanabilirsiniz. İş dünyası, tasfiye için 7. Bölüm iflas edebilir, ancak Bölüm 7'deki kısıtlamalar, özellikle de işletmelerin operasyonları durdurması gerektiği, Bölüm 11 iflasını, Bölüm 7 iflasından daha istekli hale getirebilir. 11. ifllemde iflas durumunda iflletmenin ifllemine devam etmesi ifllemleri vard ›r ve toplu pazarl› k anlaflmalar ›n› n yeniden yaz ›lmas› ve emekli ayl ›¤› n ›n ve di¤er yükümlülüklerin yeniden yap› lmas ›na yönelik hükümler vard› r.

Bölüm 11 iflas sırasında, mütevelli borçlunun işini çalıştırabilir. Bunun anlamı, mütevelli işinizi yürütürken, işletmenin çok elverişli koşullar altında finansman elde etmesi mümkündür (yeni kreditörler kazançlara öncelik verir). Ayrıca, Bölüm 11'e girdiğinizde, işiniz ve borçlu olarak size otomatik olarak bir ücret verilir, böylece davalar işlenene kadar devam edemezsiniz. Bu, davanın iflasın bir parçası olarak çözüldüğü veya işin 11. Bölüm'den çıkmasından sonra ileriye gideceği anlamına gelir.

Bölüm 13'te bireyler için iflas gibi, Bölüm 11 iflas için bir geri ödeme planı oluşturulabilir. Ancak, Bölüm 13'ten farklı olarak, Bölüm 11 İflasındaki alacaklılar planı kabul etmek için oy kullanabilirler. Yeniden yapılanma süreci uzun ve karmaşık olabileceğinden, bir işin Bölüm 11 iflasından çıkması aylar hatta yıllar alabilir.. Eğer işletmenizin sahip olduğu mal varlığından daha fazla borçlu olsa da, Bölüm 11, işletme sahiplerinin şirkette sahip olmadıkları anlamına gelebilir. Bunun yerine, şirketin yeniden yapılandırılması şirkete sahip olan alacaklılara yol açabilir.

Diğer İflas Türleri

Ayrıca iflas türleri de var. Bunlar belediye yönetimleri için 9. Bölümü içerir. Eğer bir aile çiftçisi veya balıkçı olarak özel ihtiyaçlarınız varsa, Bölüm 12 iflasına bakabilirsiniz. Bölüm 15 iflas uluslararası durumlarda ve yabancı borçlular için yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

  • Bölüm 9 İflasBölüm 9 iflasının amacı, şehirlerin vergileri arttırmadan mallarını yeniden yapılandırmasına yardımcı olmaktır. Eskiden, şehirlere alacaklılar, alacaklıları ödemek için belediyeleri vergileri yükseltmeye zorlayabilirdi. Bu bazı vatandaşlar için sıkıntıya neden olabilir. Yanıt olarak ve on yıllar boyunca, Bölüm 9 nihayet ortaya çıktı. Bölüm 9 iflas, şehirlerin toplu pazarlık anlaşmalarını Bölüm 11'de görülenlerden daha kolay bir şekilde yeniden yazmasına izin verir.Nitekim devlet iş kanunları 9. Bölüm'de yer almaktadır. Ancak bazı eyaletlerde şehirlerin iflas başvurusunda bulunmak için devletten izin almaları gerekmektedir.
  • Bölüm 12 İflas: Çiftçiler ve balıkçılar, birçok sıradan ücretli çalışandan farklı şartlar ve stres altında çalıştıkları için, iflas işlemlerinde kendileri için bazı özel hükümler vardır. Bölüm 12 iflas, Bölüm 13 iflasına oldukça benzer. Bununla birlikte, borç tavanları daha yüksektir ve borçları geri ödemek için kullanılabilecek mülke daha fazla muafiyet vardır. İlk olarak, Bölüm 12 iflasının geçici olması gerekiyordu, ancak iflas kanununun 2005'teki değişiklikleri nedeniyle kalıcı hale getirildi.
  • Bölüm 15 İflas: Bölüm 15 iflasının yargı yetkisinin başka her şeyden daha fazla olduğuna dikkat etmek önemlidir. Sınır ötesi kurumsal iflas davalarında diğer milletlerle işbirliği için protokoller kurar. İşlerin gittikçe küreselleşmesiyle, bilgi paylaşımına yönelik hükümlerin yapılması gerekmektedir. Diğer ülkelerdeki kişilere yapılan yardımlar, 15. Bölümde iflasa izin verirken, bu oranın takdire bağlı olduğunu ve ABD mahkemelerinin nasıl devam edeceğine karar verdiklerini belirtmek gerekir.

Bu bir konuk gönderidir Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Videoyu izle: Dünyadaki En Güçlü 8 Zehir

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Lisede Öğrenim İstedik Toplam 7 Kişisel Finans Dersi
Borç

Lisede Öğrenim İstedik Toplam 7 Kişisel Finans Dersi

Şimdi ne bildiğini düşün, lisede geri dönüşü biliyordun. Ne kadar iyi olursun? Lisedeyken para, bütçeleme veya yatırım hakkında hiçbir şey öğrenmedim. Şu an bir finansal planlamacı olmama rağmen, üniversitemizin küçük yılına kadar finansal temelleri pek öğrenmedim. Çılgın olan şey, bir noktada finansal bir temel dersi aldım.
Devamını Oku
Kolejden Sonra Öğrenci Kredilerini Yok Etmek İçin Nihai Kılavuz
Borç

Kolejden Sonra Öğrenci Kredilerini Yok Etmek İçin Nihai Kılavuz

Kolej mezuniyeti birçok kişi için bir parti olabilirken, üniversiteden ayrılmak da, öğrenci kredisi borçlarının ezici seviyesine sahip olanlar için yetişkinliğe acı verici bir giriş olarak hizmet eder. 2015 yılı mezunları için ortalama borç seviyeleri 35.000 doların üzerinde seyrederken, birçoğu gelecek on yıla hayatlarını (veya daha uzun) öğrenci kredilerini ödemekle geçirmelidir.
Devamını Oku
Borçlarını Daha Hızlı Ödemek için 4 Sır
Borç

Borçlarını Daha Hızlı Ödemek için 4 Sır

Bir yıldan fazla bir süre önce, kredi kartı borcumda 3,000 dolar vardı ... ve bundan memnun değildim. O zamanlar, bir kariyer değişimi yaptıktan sonra ReadyForZero için bir yazar ve blog yazarı olarak hayalimdeki işime inmiştim. Ancak yeni kariyerime başlamak için çalışırken bir kaç ay harcadım ve bu süre zarfında birikimlerime daldım ve aylık harcamalarımın bir kısmını kredi kartına koymaya başladım.
Devamını Oku
İflastan Sonra Kredi Nasıl Onarım
Borç

İflastan Sonra Kredi Nasıl Onarım

Yakın zamanda iflas başvurusunda bulundun mu? Kendini mağlup ediyor ve kredinizi tamir edebilecek bir yol olmadığını mı düşünüyorsun? Bir iflastan kurtulmak hem maddi hem de duygusal olarak zor olabilir, ancak yapılabilir. Hem ebeveynimin dosya iflasına tanıklık ettim, daha sonra ortaya çıkan mücadeleleri ilk elden gördüm.
Devamını Oku