Borç

401k Zorluk Çekme Kuralları

<>

Times çok insan için zor oldu.

Birkaç yıl önce büyük bir üreticiden işten çıkarılmış ve hala iş bulmakta zorlanan birkaç müşterim var.

Birçok Amerikalı için bu çok tanıdık bir durum.

Ev ya da kira ödemesi. Programı faturaları. Geç kredi kartları bildirimleri. Borç toplayıcıları sizi her saat başı arar.

Tüm bunlar günlük strese nasıl katkıda bulunduğunuzu finansal olarak nasıl yapacağınızı merak ediyor. Zaman zorlaştıkça ve insanlar dönecekleri bir yere sahip olmadıklarında, birçoğu onları kurtarmak için 401 binlerine bakıyor.

401k Hardship çekimleri yükselişe geçti. Fidelity'nin geçtiğimiz Ağustos ayında yaptığı bir araştırmaya göre, 401 (k) katılımcının% 2.2'si, önceki 12 aya kadar bir noktada sıkıntı çekmişti. Bu, önceki yılda% 2'den fazla ve 10 yılda en yüksek seviyedeydi.

% 2.2'nin bir parçası olmayı mı düşünüyorsunuz? Bazen para çekme kuralları kafa karıştırıcı olabilir, bu yüzden 401k’den zorluğunuz nedeniyle para çekmeye ne zaman izin verileceğini bilmek önemlidir.

Bir 401k Hardship Çekilme nedir?

Mali bir “zorluğa” sahip olmak için İç Gelir Hizmeti kriterlerini karşılıyorsanız ve işvereniniz bunlara izin veriyorsa, 401k bir sıkıntı çekilmesi yasal olarak mümkündür. 401k planlarını sağlayan çoğu şirket, sıkıntı çekilmesine izin verir - emin değilseniz, insan kaynakları departmanınıza danışın veya yöneticinizi planlayın.

Bir Zorluk Çekme için Kabul Edilebilir Sebepler

IRS, aşağıdaki liste maddelerini 401k'lık zorlu çekilme altından para çekmek için kabul edilebilir nedenleri göz önünde bulundurur. 2006'daki Emeklilik Koruma Yasası, faydalanıcı eşiniz ya da bağımlı olmadığınız halde bile, yararlanıcınızın ihtiyaçlarına karşı bir sıkıntı çekilme ihtiyacınızı ortadan kaldırır.

  • Sizin, eşiniz veya bağımlılarınız için geri ödenmemiş sağlık harcamaları
  • Asıl ikametinizi satın almak için
  • Asıl ikametinizden iptali veya tahliyeyi önlemek için
  • Kolej eğitimi ve sizin için, eşiniz veya çocuklarınızla ilgili eğitim masrafları
  • Cenaze masrafları
  • Asıl ikametinizin hasar görmesi için belirli masraflar

IRS kodu, yukarıda belirtilen nedenlerden ötürü, ancak başka bir fonunuz ya da ihtiyacınızı karşılayacak araçlarınız yoksa ve çekilmenin ihtiyacı karşılamak için yeterli olacaksa (ama ihtiyacınız olandan daha fazla değil) sıkıntı çekilmesine izin verecektir. Bununla birlikte, para çekme maliyetini (cezalar ve vergiler) ihtiyacınız olan miktarda dahil edebilirsiniz.

Hatırlamak: Zorluk çekildikten sonra altı ay boyunca 401 binlik planınıza katkıda bulunmanıza izin verilmez.

401k Hardship Çekilmesinin Vergi Etkileri

Eğer 401 bin yaşınızdan 59 buçuk yaşına kadar bir sıkıntı çekmeniz gerekiyorsa, çekilmeniz gelir vergisine ve% 10'luk para cezasına tabi olacaktır. Çekilmiş olan parayı, 401k'lık bir krediden alacağınız gibi geri ödemek zorunda değilsiniz, bu da emeklilik hesabınızın bakiyenizin çekilme miktarına bağlı olarak azalması anlamına gelir.

401k Hardship Para Çekme İhtiyacını Nasıl Kanıtlıyorsunuz?

Her bir plan yöneticisi, bir zorunluluktan çekilme için mali ihtiyaçların kanıtlanması için hangi belgelerin gerekli olduğunu belirleyebilir. Paranın konut iadesini önlemek için kullanılması halinde, mortgage ipoteği şirketine evden giriş yapmak üzere olan meblağın belgelenmesi gerekebilir.

İzin Verilen Miktarda Para Çekme

Zorluk çekilmesi şeklinde 401 binlik bir plandan ne kadar para alınabilir? Maksimum tutar, katkılarınızın toplam tutarından fazla olamaz ve mali ihtiyaçlarınızdan daha fazla olamaz.

Diğer seçenekler

Çocuk kolejiniz için para biriktirdiğinizde, önce 529 Kolej Tasarruf Planınıza dokunarak daha iyi bir şekilde hizmet verebilirsiniz. Niye ya? Kazançlar vergiye ve cezaya tabi tutulurken, katkılarınızı cezasız olarak çekebilirsiniz. Hesapta kazanç olsa bile, 401k zorluğunuz için ödeyeceğiniz cezalar ile karşılaştırıldığında en az onlar olabilir.

Başka bir seçenek kişisel bir kredi alabilir. İpotek borcunuzu ödünç alabilmeniz ya da yeniden finanse edebileceksiniz. Ayrıca teminatsız bir tüketici kredisi için başvuru yapmayı düşünebilirsiniz. İyi bir borç verenle eşleşmek ve ilginizin ne olabileceğini görmek için PersonalLoans.com'u kullanın. Bu oranları al ve sıkıntı çekilmesi için bu rakamı penaltıyla karşılaştır.

Son olarak, akran ödünç alanlarına akranlar günümüzde popüler hale gelmiştir. Bu programlar ile, bir bankada yaptığınız gibi bir kredi için başvurursunuz, ancak parayı, akranları veya diğer bireyleri size ödünç para veren bir finans kurumu yerine. Borç veren sitelere daha popüler olanlardan biri de Lending Club'dır.

Bir 401k Hardship Para Çekme Kullanmalı mıyım?

401 k'lik bir sıkıntı çekilmesi sadece son çare olarak yapılmalıdır. 401 bin emeklilik tasarrufunuza girmeden önce paraya erişmek için diğer tüm seçeneklere bakın. 401k'lik bir sıkıntı çekilme, hiçbir zaman geri ödenmediği için emeklilik hesabınızın miktarını daimi olarak azaltır, faiz ve kazançları bir araya getirmekten kaçınır ve büyük olasılıkla, geri çekilen miktar üzerinde hem gelir vergilerini hem de cezalarını öder, bu da erişimi kazanmak için pahalı bir seçenek haline getirir paranıza. Şahsen, insanların başka bir seçenek denemek istediklerini görmek isterim. Harekete geçmeden önce, tüm seçeneklerinizi incelemek için bir finansal danışmanla görüştüğünüzden emin olun.

Bu bilgi, belirli bireyselleştirilmiş vergi, yasal veya yatırım planlama tavsiyesinin yerine geçmez. Özel vergi konularınızı nitelikli bir vergi danışmanı ile görüşmenizi öneririz.

Videoyu izle: Amerika'da Zenginlik ve Güç: Sosyal Sınıf, Gelir Dağılımı, Finans ve Amerikan Rüyası

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin
Borç

Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin

Ev işim için faturaya baktığımda, ödenmemiş faturaları gördüğümde ve dişlerimi toprakladığımda, her iki ayda bir zaman vardı. Banka hesabımın ipotek ve araç kredisi ödemeleri, emeklilik hesabı katkıları ve ay boyunca kredi kartlarıma harcadığımı ödemesi nedeniyle azaldığı için, 2,000 dolar daha fazla almam gerektiğini hayal kırıklığına uğratmıştım.
Devamını Oku
Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)
Borç

Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)

Daha gençken, kredi kartı ve kredi borçlarını ödeyerek, kimsenin işi gibi olmayan öğrenci kredileriyle uğraştım. Sempatiyi istemedim çünkü mali durumum için suçlanan kişi bendim. Önlemek için şanslı olduğum bir borç tıbbi borçtur. Bir finansal tahliye tıbbi borcun ne kadar olduğunu fark edenlere.
Devamını Oku