Vergi

2018 için Çocuk Vergi Kredisinde yapılan değişiklikler

Eğer benden hoşlanıyorsan, yapabileceğin her vergi kredisini almak istiyorsun. Demek istediğim, kim kesinlikle zorunda olduklarından daha fazla vergi ödemek ister? Ben kimseyi düşünemiyorum.

Vergi kredilerindeki tek sorun, hepsini takip etmenin son derece zor olmasıdır. Bu her zaman doğru olsa da, vergi mükelleflerinin yeni vergi reformu yasasının Aralık 2017'de geçmesinden bu yana anlaşılması daha da zor olabilir. Bu noktadan sonra, ödediğimiz vergiler - ve bunların nasıl hesaplandığı - büyük ölçüde farklı olacak.

Vergi kredileri açısından, birçok kişi vergi reformu ile geniş kapsamlı değişiklikler yaptı. Örneğin, tek vergi makbuzu için standart indirim, 2018'de 12.000 dolara kadar çıkmaktadır. Ortak çiftler ve ortak kalan eşler için kredi, 24.000 $ 'a kadar çıkmaktadır. Bu daha yüksek standart indirimler vergi kanunu basitleştirmenin bir yolu olarak yürürlüğe girmiştir, çünkü bu noktadan itibaren kişisel hiçbir muafiyet ve daha az kesinti olmayacaktır.

Trump İdaresi tarafından yapılan bir başka büyük değişiklik, Çocuk Vergi Kredisine yapılan bir değişiklikti. 2018'den başlayarak, bu vergi kredisi daha büyük olacak ve daha fazla aile bunu talep edebilecektir.

Gelecek yıl vergi yükünü azaltmaya hevesliyseniz ve çocuğunuz varsa, muhtemelen bu değişiklikleri seveceksiniz. 2018'de Çocuk Vergi Kredisi'ni öğrenmek için okumaya devam edin; bu krediler, bu kredinin vergilerden tasarruf etmenize nasıl yardımcı olabileceğine karar verir.

Çocuk Vergi Kredisini Kim Alabilir?

İlk önce ilk şeyler. Çocuk vergi kredisi için gelir kesintisi, evli çiftler için 110.000 ABD Doları seviyesinde işlem görmeye başlarken, düzeltilmiş brüt gelirle birlikte 400.000 ABD Doları veya daha az bir oranda ortak vergi mükellefleri, 2018'den itibaren tam krediyi alabilmektedir. Düzeltilmiş brüt gelire sahip bireyler 200.000 ABD doları da tam krediyi alacak. Bu kredi için aşamalar bu gelir seviyelerinde başlayacak.

Elbette, Çocuk Vergi Kredisinin tamamı veya bir kısmı için hak kazandığınızdan emin olmak için incelemeniz gereken bazı şartlar vardır. Onlar aşağıdaki gibidir:

Nitelikli çocuklar, vergi mükellefi tarafından bağımlı olarak talep edilebilecek ABD vatandaşı veya sakinleri olmalıdır.. Ayrıca vergi yılı sonuna kadar 17 yaşına ulaşmamış olmalılar. Çocuklar kanınız, torunlarınız, üvey çocuklarınız ve / veya evlatlık çocuklarınız olabilir. Bu kategoride, tüm yıl boyunca evinizde yaşadıkları sürece, destekleyici çocuklar da bu kategoriye girerler.

Çocuğu bağımlı olarak talep etmelisiniz. Krediye hak kazanabilmek için çocuğu federal vergilerinize bağımlı olarak talep etmelisiniz.

Çocuk seninle yaşamalı. Bazı istisnalar geçerli olmasına rağmen, çocuk, vergi yılının en az yarısı için evinizde ikamet etmiş olmalıdır.

Ne kadar talep edebilirsin?

Yılda 400.000 doların altında (ve yılda 200.000 dolardan az para kazanan bireyler) evlenen çiftler, Çocuk Vergi Kredisi olarak çocuk başına 2.000 dolar alabilecekler. Bu, ilk döneminde Başkan George W. Bush'un kurduğu vergi indirimlerinden biridir.

Çocuk Vergi Kredisi 1998 yılında yürürlüğe girdiğinde, çocuk başına tutar 400 $ idi. Yıllar içinde, büyük ölçüde artmıştır.

İadenizin bir parçası olarak Çocuk Vergi Kredisini Alabilir misiniz?

Çocuk Vergi Kredisi, nitelikli aileler için faydalıdır. Genel olarak, vergi mükellefinin vergi borcuna karşı kredi olarak işlev görür. Ancak bazen, gerçek bir vergi iadesi veya vergi iadesine dönüşebilir.

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ailelerin küçük bir kısmı için, Çocuk Vergi Kredisi vergi yükümlülüklerinden daha büyük olacaktır. Bu durumda, Çocuk Vergi Kredisinin kullanılmayan kısmının bir kısmı Çocuk Vergi Kredisi olarak iade edilebilir.

İşte yeni vergi faturasıyla aldığınız iyi haberler: Çocuk başına 2.000 ABD Doları tutarındaki kredinin 1.400 ABD doları tutarı iade edilir. Bunun anlamı, herhangi bir vergiden dolayı vazgeçmemiş olsanız bile, çocuk vergi kredisi başına 1.400 $ 'a kadar alabilirsiniz.

Vergi faturası için ne anlama geliyor?

Kişisel vergi faturanız için bu değişikliklerin anlamı, ne kadar kazandığınıza ve geçmişte çocuk vergi kredisine sahip olup olmadığınıza bağlıdır. 2017 yılında 80.000 ABD Doları tutarında düzeltilmiş brüt gelir elde ettiğinizi ve 6 ve 8 yaşlarında iki çocuğunuz olduğunu varsayalım.

Bu durumda, bu çocuklar için vergi krediniz sadece iki katına çıkar. 2017 ve önceki yıllarda yaptığınız gibi çocuk başına 1.000 dolarlık bir kredi almak yerine, 2018 yılında çocuk başına 2.000 dolar vergi kredisi alacaksınız.

Şimdi, geçtiğimiz yıl 200.000 $ 'lık düzeltilmiş brüt gelir elde eden ve bir yıllık ikizleri olan evli bir çift olduğunuzu söyleyelim. Vergi kredisi, 110.000 ABD Doları seviyesinde işlemeye başladığından ve 2017'de gelir düzeyinizin tamamından çok daha fazla aşamalı hale geldiğinden, geçen yıl bir çocuk vergi kredisi almadı. Bu durumda, 2018 yılında ilk kez çocuk başına 2,000 dolar kredi alacaksınız.

Çoğunlukla, çocuk vergi kredisini arttırmak çocuk sahibi herkes için iyi bir haber. 400.000 dolardan fazla kazanan evli çiftleri veya 200.000 dolardan fazla para kazanan bireyleri etkilemeyecek, ancak yine de eski yasaya göre çocuk vergi kredisi almadılar.

Alt çizgi

Çocuklarınız varsa ve evli bir çift olarak 400.000 $ 'dan ya da bir birey olarak 200.000 $' dan daha az para kazanıyorsanız, Çocuk Vergi Kredisinde yapılacak değişiklikler 2018 yılında size vergi tasarrufu sağlayacaktır. Ancak, tasarruflarınız vergi kanununun diğer alanlarında silinebilir. Özellikle kişisel muafiyetler ve diğer bazı kesintiler herkes için daha yüksek standart kesinti ile değiştirilmektedir.

Her iki durumda da, yeni vergi yasasının sizi nasıl etkileyeceğinden emin değilseniz bir vergi uzmanı ile konuştuğunuzdan emin olun. Daha büyük bir çocuk vergi kredisi her zaman iyi bir şeydir, ancak bazı profesyonel rehberlik ve yardımlarla vergilerden daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

Videoyu izle: Öğrenim Kredileri Borçları için 2018 Vergi Barışı

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

1099'larınızla Vergi Nasıl Dosyalanır
Vergi

1099'larınızla Vergi Nasıl Dosyalanır

Vergi zamanı geliyor! Artık tüm vergi belgelerinizi almaya başladığınızda ve ya muhasebecinizi aramaya başladığınızda ya da son tarihten önce yapılması için Turbo Vergisini tetiklediğiniz yılın zamanı. Herkesin aldıkları en yaygın vergi belgelerinden biri de 1099'dur. Çoğu kişi 1099'unu duymuştur ya da alır; 13 farklı tip olduğunu biliyor muydun?
Devamını Oku
Aylık Tahmini Vergi Ödemelerini Nasıl Yapılır?
Vergi

Aylık Tahmini Vergi Ödemelerini Nasıl Yapılır?

Birçok kişi için vergi son tarihi yılda bir kez gelir. Herkes, bireysel vergi beyanlarının Nisan ayı ortasında dosyalanması gerektiğini biliyor. Devlete (federal ve eyalet) para borçlusanız, bu ödemeleri vergi beyannamesi ile yapmanız gerekir. Ne kadar vergi mükellefinin fark etmediği, aslında, üçer aylık vergi ödüyorlar.
Devamını Oku
Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi
Vergi

Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi

2006 yılında Irak'tan döndükten sonra, eşim ve ben dosyalamamış iki yıl vergi verdiler ve gidecek bir yere ihtiyaçları vardı. Gerçekten iyi bir yer bilmemekle beraber, yerel bir Wal-Mart'a gidip, bir saat içinde girip çıkmanızı sağlayacak olan bu ucuz vergi hizmetleri merkezlerinden birine gittik. İşi yaptıklarını söyleyebilmem için, gelecek yıl için vergi planlaması yapmamıza yardımcı olmak için çok az şey yaptılar.
Devamını Oku
Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?
Vergi

Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?

Eski deyiş, hayatta sadece iki kesinlik vardır: Ölüm ve Vergiler. Ölümün hile yapamayacağını biliyoruz, ancak vergi iadenizi geciktirirseniz ne olacağını merak ettiniz mi? Ya da daha da kötüsü, vergi beyannamenizi hiç kaydetmiyorsunuz? Açıkçası, vergilerini dosyalamıyorsam ne olacağını öğrenmek için çok korkuyorum.
Devamını Oku