Vergi

Tatlım, Mortgage Faizini Düşürmeyi Unuttum!

Money Girl podcast'in sunucusu olarak, dinleyicilerinden aldığım en yaygın sorulardan biri, Alice'den alınan ipotek faiz vergisi indirimi ile ilgili.

Kocam ve ben son birkaç yıldır ipotek faizimiz için vergi indirimi almayı unutursak, ne yapabiliriz? Kullanmanız gereken ya da kaybetmeniz gereken bir yasa var mı?

Mortgage Faiz Vergisi Kesintisi nedir?

İpotek faiz indirimine aşina değilseniz, ev sahipleri için büyük bir vergi avantajıdır, çünkü vergilendirilebilir gelirinizden ödediğiniz mortgage faizini azaltmanızı sağlar. Tipik bir ev sahibi iseniz, muhtemelen her yıl ipoteğiniz için büyük paralar ödersiniz - bu vergi indirimi, vergi borcunuzu önemli ölçüde düşürerek, bir miktar değişiklik kaydedebilir.

Mortgage Faiz Vergisi Kesintisini Kim Alabilir?

Ancak, her ev sahibi, ipotek faiz vergisi indirimini almaya uygun değildir. Alice'in sorusuna ilk cevabım, onun ve kocasının iddia etmek için uygun olduğundan emin olmaktır. İpotek faiz indiriminden yararlanmak için atlamanız gereken iki büyük engel şunlardır:

Kural 1: Sahiplik hakkına sahip olduğunuz nitelikli bir eve güvence vermiş olmalısınız.

2. Kural: Federal vergi gelirlerinizi Form 1040 kullanarak dosyalamanız ve Çizelge A'da kesinti yapması gerekmektedir.

Güvenli Borç Nedir?

Yukarıdaki ilk kuralın tanımlayacağım iki bölümü vardır: “Borçlu borç” ve “Nitelikli ev”. IRS'ye göre, teminat altına alınmış bir borç, senet, ipotek gibi bir enstrümanın imzalandığı bir teminattır. veya arazi sözleşmesi-bu:

  • Borcunuzu ödemeniz için sahip olduğunuz nitelikli bir ev güvenliğine sahip olmanızı sağlar.
  • borcunuzu karşılamak için evinizin satılabileceğini ve
  • geçerli eyalet veya yerel yasalar kapsamında kaydedilmiştir.

Diğer bir deyişle, ipoteği ödemezseniz evinizin teminat olarak satılması gerekmektedir. Genel olarak, bir ipoteğin teminat altına alınamayacağı tek zaman, bir ipoteğin ipoteğinizin olması, mal sahibinin finansmanı ile satın alınması veya bir arkadaş ya da akrabadan bir ev satın almak için para borçlanmasıdır.

Mortgage Refinansansındaki Faizleri Düşürebilir misiniz?

İpotek faiz vergisi indirimi için hak kazanan iki tür borç vardır: iktisap borç ve öz sermaye borçları. Satın alma borcu, ana ya da ikinci evinizi satın almanıza, inşa etmenize ya da yeniden oluşturmanıza olanak veren güvenli bir kredidir. Yeniden finanse edilmeden önce eski mortgage dengesi miktarına kadar refinansman borç içerir. Satın alma borcunuz için düşebileceğiniz toplam faiz tutarı, ana ve ikinci eviniz için bir milyon dolar ile sınırlıdır (ya da evlenmekteyseniz 500.000 dolar).

Konut Özsermayesi Kredisi Üzerinden Faiz Alabilir misiniz?

Özsermaye borcum, bahsettiğim gibi, ipotek faiz kesintisine de hak kazanıyor. Özsermaye borcu, ana veya ikinci eviniz tarafından satın aldığınız, inşa ettiğiniz veya tadilattan başka bir nedenden ötürü almış olduğunuz herhangi bir kredidir. Örneğin, bir işe başlamak için harcadığınız para, eğitim için para ödemeniz veya bir tatil yapmanız gerekebilir. Faiz indirimini talep etmek için iktisap borcundan daha düşük bir limite sahiptir: 100.000 $ (veya evlenmek için ayrı ayrı ise 50.000 dolar).

Nitelikli Bir Ev Nedir?

Şimdi, ipotek faiz kesintisi bağlamında ‚“ nitelikli ev ”tanımını ele alalım. IRS'ye göre, nitelikli bir ev ana evin ve ikinci bir evin olabilir. Her iki mülk, tek bir aile evi, kınamak, kooperatif, seyyar ev, treyler, zaman paylaşımı düzenlemesi veya hatta bir tekne, uyku, yemek pişirme ve tuvalet tesisleri olduğu sürece olabilir.

Evliyseniz ve ortak vergi beyannamesi verdiyseniz, nitelikli eviniz sadece bir eşe ait olabilir veya ortaklaşa sahip olabilir. Evli iseniz ve ayrı iadeleriniz varsa, her biri sadece bir nitelikli ev için mortgage faizi talep edebilirsiniz - bir eşin her iki ev için kesinti talep edebileceğini yazılı olarak kabul etmediğiniz sürece.

Yani, Alice'in gerçekten de nitelikli bir eve borcu güvence altına aldığını varsayarak, aynı zamanda, A Planında kesinti yapıldığı için ipotek faiz indirimini talep etmek için ikinci IRS kuralına da uymak zorundadır.

Ürünleştirilmiş Kesintiler nelerdir?

Ödenen kesintiler vergiye tabi gelirinizi azaltmak için federal vergi beyannamenizi bildirebileceğiniz uygun harcamalardır. Vergi dosyalama durumunuz için standart bir kesinti talep etmek veya tüm gerçek kesintilerinizi toplayıp Form 1040 Çizelgesi A'da talep etmek için her yıl seçiminiz vardır.

Örneğin, Alice ve eşi vergi olarak müşterek vergi alırsa, 2011 için standart kesintileri 11.600 dolar. Maddelere ayrılmak için toplam 11.600 $ 'dan fazla kesintiye sahiplerse, standart kesinti yapılmasına kıyasla ödeve göre öne geçerler. Ev sahiplerinin çoğunun her yıl bir tekne ipoteği ödemesi yapması nedeniyle, Alice'in ailesinin bir istisna olmadığına ve kıymetli hale getirmeye değecek birçok kesintiye yol açacağı düşünülüyor.

Unutulan Bir Mortgage Faiz Kesintisi Nasıl Talep Edilir?

Öyleyse, eğer Alice ve eşi birkaç yıllık ipotek faiz indirimi almaya hak kazanırsa, Alice ne yapmalıydı? Bu, yıllarca vergilerin fazla ödenmesi anlamına gelebilir. Geliriniz, vergi indirimleriniz, vergi kredileriniz veya vergi dosyalama durumunuz nedeniyle vergi beyannamenizde bir hata bulduğunuz her defasında, Form 1040X kullanarak düzeltmeniz gerekir. Değiştirdiğiniz her yıl için ayrı bir Form 1040X dosyalamalısınız ve bir kağıt formu olması gerekir, çünkü IRS değiştirilmiş iadelerin elektronik olarak dosyaya verilmesine izin vermez. Ayrıca, federal iadenizi değiştirirseniz, eyalet vergi borcunuzun değişebileceğini de unutmayın.

Genel olarak, vergi iadesi talep etmek için, orijinal geri dönüş tarihinden itibaren üç yıl içinde veya vergiyi ödediğiniz tarihten itibaren iki yıl içinde Form 1040X'i doldurmanız gerekir (hangisi daha sonra). Bu, Alice'in 2010, 2009 ve 2008 için getirilerini muhtemelen değiştirebileceği ve değerli ama unutulmuş vergi indirimlerini geri alabileceği anlamına geliyor.

Birden fazla kişi barındıran bir eviniz varsa veya ipotek ya da ünvanda bulunmuyorsanız, kimler kesintiye hak kazanır? SmartMovesToGrowRich.com'a kaydolduğunuzda alacağınız ücretsiz hediyelerden biri, bu genel soruları yanıtlamak için oluşturduğum “Mortgage Faiz Vergi Kesintisi Sıkıştırma Videosu”.

Videoyu izle: Arkadaşım Irma: Akut Aşk Hastalığı / Bon Voyage / Irma Kulübü Katılmak İstiyor

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test
Vergi

Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test

Uzun zamandır seninle kaldığın bir yerde oldu mu hiç? Belki de, “ayaklarına dönene kadar” “kısa bir süre” için yanınızda kalacak olan akrabamdı. Bunu daha önce duydun mu? Ya da belki de bir ebeveynin seninle ilgilenmek zorunda olduğun yere taşınması gerekiyordu.
Devamını Oku
Profesyonel Vergi Hazırlama İşini Yapmanın Artıları ve Eksileri
Vergi

Profesyonel Vergi Hazırlama İşini Yapmanın Artıları ve Eksileri

Uykusuz geceler, panik ataklar ve vurma baş ağrıları ilkbaharda vergi mükelleflerine çok aşina olan hislerdir. Aslında, yıllar önce vergilerin sözünden bahsetmek, kafamı sayılar ve karnımın içine doğru sürmek için bir korku duygusuyla göndermek için yeterliydi. Bir vergi uzmanını işe aldıktan sonra şükrediyorum ki bu günler çok gerisinde.
Devamını Oku
IRA yeniden sınıflandırılması
Vergi

IRA yeniden sınıflandırılması

Borsa 2009 yılı rulo treni devam ederken, birçok olumlu haber arıyorlar. Eminim ki, orada çok iyi alımlar olduğundan eminim, kesin olan bir şey, vergi tasarruflarından faydalanmak için bakabileceğimiz. Nasıl, sen sordun? Peki, yatırımcıların bekleyeceği bir şey, diğer gelirleri dengeleyebilecek zararlardan yararlanmak için amortismana tabi tutulan malların satılmasını içeren, vergiye tabi yatırım hesaplarında vergi zararı toplama gibi şeylerden yararlanmaktır.
Devamını Oku
1099'larınızla Vergi Nasıl Dosyalanır
Vergi

1099'larınızla Vergi Nasıl Dosyalanır

Vergi zamanı geliyor! Artık tüm vergi belgelerinizi almaya başladığınızda ve ya muhasebecinizi aramaya başladığınızda ya da son tarihten önce yapılması için Turbo Vergisini tetiklediğiniz yılın zamanı. Herkesin aldıkları en yaygın vergi belgelerinden biri de 1099'dur. Çoğu kişi 1099'unu duymuştur ya da alır; 13 farklı tip olduğunu biliyor muydun?
Devamını Oku