Vergi

Vergi Oranınızı Azaltma

Kimse vergi ödemeyi sevmez. Kesinlikle ihtiyacımız olan şeyler için ödeme yapmıyorlar. Yollar, bazı sağlık hizmetleri, hükümette temsil ve Amerika'nın kendini yönetmeye devam etmesi gereken birçok şey. Onlar uygar bir toplumda gerekli bir kötülüktür.

Ama yine de - hepimiz onlara ödemekten nefret ediyoruz. Benimle kimse var mı? Ve eğer mümkünse, herkes onlara daha az para ödemek ister. Ve size vergilerinizi birkaç farklı taktikle azaltmanın mümkün olduğunu söylemek için buradayım. Bazıları, harcayacağınız paranın yine de katkıda bulunduğunu gösterebilir, ancak diğerleri parayı farklı şekillerde tutmanıza izin verir.

Vergi 401k, 403b veya 457 ile azaltın

Vergilerinizi azaltmanın en iyi yollarından biri, 401k veya bir çeşit IRA'ya (bir Roth, BASİT veya Eğitim IRA'sı) katkıda bulunmaktır. Bu emeklilik odaklı yatırımlar, gelecekteki bir tarihte geri çekilmek için paranın güvenli bir yere koyulmasını sağlar. Bireysel IRA durumunun kabul ettiği vade için parayı bırakırsanız, tamamen ücretsiz olarak çekilirsiniz. Bu nedenle, vergiden önce paranızı emeklilik fonlarına yatırmak suretiyle, bu dolar üzerindeki vergiden tamamen kaçınıyorsunuz ve parayı saklıyorsunuz.

Son zamanlarda “olduklarını” belirten bir müşterim vardı.vergilerde yedim”Ve vergi yükümlülüklerini azaltmak için zaten arıyorlardı. Karı, 403b'ye erişimi olan bir öğretmendi, ancak neredeyse tüm potansiyelinden faydalanmıyordu. Serbest meslek sahibi değilseniz, bu işverenin sponsorluk planları sizin vergilerinizi düşürürken aynı zamanda emekliliğiniz için tasarruf etmenizi sağlayan en büyük kaynağınızdır.

Maçı Unutma

Ayrıca, işvereniniz katkılarınızı belirli bir yüzdeye kadar sunmayı teklif edebilir. Bu mutlak bir cesur değil. Bir işveren katkınızı eşleştirmeyi teklif ettiğinde, neredeyse her zaman bunun avantajından yararlanmanız gerekir. Özgür para gibi. Vergilerini düşürmek isteyen insanlara en iyi tavsiyem, bir tür IRA ya da emeklilik planlamasına dahil olmaktır.

Tüm olası kesintiler için bak

Ayrıca, her yıl vergi faturanıza muhtemel düzeltmeler listesine göz attığınızdan emin olun. Ödenen öğrenci kredisi faizi, sınıfla ilgili harcamalar ve diğer öğeler gibi şeylerden düşebilirsiniz. Vergi belgelerinizde her yıl yapabileceğiniz olası ayarlamaları listeleyen birkaç sayfa vardır.

Vergilerinizi azaltmak istediğinizde yararlanabileceğiniz diğer önemli alan kesintilerdir. Çoğu insan için standart bir kesinti vardır ve bazı kişilerin itemize edebileceği ek kesintiler vardır. Araç giderleri, kendi işinizi yürütme ile ilgili masraflar, ipoteğinize ödenen faiz, yatırımlarla ilgili ücretler veya vergi hazırlıkları, hatta yardım amaçlı bağışlar gibi. Tüm bu öğeler, vergilerinizi düşürmek için biraz sersemletme odası sağlar.

Bana biraz kredi ver

Vergilerden tasarruf etmenin tüm yollarını bulduktan sonra, potansiyel vergi kredilerine bakmak iyi bir fikirdir. Çoğu insanın yararlanabileceği bir tanesi, Ömürboyu Öğrenen vergi kredisidir. Bu vergi kredisi, eğitim seviyeniz ne olursa olsun, üniversite sınıflarının maliyetlerini yazmanıza izin verir. Ayrıca, üniversite sınıflarının çalışma alanınıza ya da istihdam alanınıza almanca bir gereklilik yoktur. Bir bilgisayar programcısı olarak çalışıyorsanız, ancak Amerika Birleşik Devletleri başkanlarının tarihine ilgi duyuyorsanız, bu konudaki dersler Yaşam Boyu Öğrenen Kredisi için sizi uygun görecektir.

Başvurabileceğiniz diğer krediler, evinizde enerji verimli değişiklikler yaparsanız. 2011 enerji vergi kredileri, pencereler, yalıtım, güneş panelleri ve jeo-termal üniteler gibi evdeki iyileştirmeler için yaptığınız maliyetin bir yüzdesini düşmenize olanak tanır.

Hangi kesintileri veya kredileri uygulayacağınızdan emin değilseniz, size yardımcı olacak iyi bir muhasebeci bulun. Konuştuğum pek çok kişi, muhasebecilerini işe almak için vergi almakta işe yaramadığını düşünmüyor, ancak sizi farkında olmadığınız bir kaç kesinti ya da krediyle tanıştırırlarsa? Vergilerinizi hazırlamak için ödeyebilecekleri ücret, bunlardan mahsup edilebilir. Özellikle de vergilendirilebilir gelirinizi azaltmaya yardımcı olabilirse sormak asla acıtmaz.

Videoyu izle: Sıra Sayı 502 Vergi Kanunları 42 Md CHP Grup Önergesi Üzerine Konuşma

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi
Vergi

Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi

2006 yılında Irak'tan döndükten sonra, eşim ve ben dosyalamamış iki yıl vergi verdiler ve gidecek bir yere ihtiyaçları vardı. Gerçekten iyi bir yer bilmemekle beraber, yerel bir Wal-Mart'a gidip, bir saat içinde girip çıkmanızı sağlayacak olan bu ucuz vergi hizmetleri merkezlerinden birine gittik. İşi yaptıklarını söyleyebilmem için, gelecek yıl için vergi planlaması yapmamıza yardımcı olmak için çok az şey yaptılar.
Devamını Oku
Kolej İçin Amerikan Fırsat Vergi Kredisi
Vergi

Kolej İçin Amerikan Fırsat Vergi Kredisi

Emeklilik için tasarruf etmek yeterince zor. Yuva yumurtasını üniversitede çocuklarla finanse etmeye çalışmak neredeyse imkansız görünüyor. Gökyüzü roketi kolej harçları ödemek için çalışıyorum en iyi depresif ve her küçük yardımcı olur. IRS'den yardım almak isterseniz, Amerikan Fırsat Vergi Kredisi'ne hoş geldiniz.
Devamını Oku
Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?
Vergi

Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?

Eski deyiş, hayatta sadece iki kesinlik vardır: Ölüm ve Vergiler. Ölümün hile yapamayacağını biliyoruz, ancak vergi iadenizi geciktirirseniz ne olacağını merak ettiniz mi? Ya da daha da kötüsü, vergi beyannamenizi hiç kaydetmiyorsunuz? Açıkçası, vergilerini dosyalamıyorsam ne olacağını öğrenmek için çok korkuyorum.
Devamını Oku
Tatlım, Mortgage Faizini Düşürmeyi Unuttum!
Vergi

Tatlım, Mortgage Faizini Düşürmeyi Unuttum!

Money Girl podcast'in ev sahibi olarak, dinleyicilerinden aldığım en yaygın sorulardan biri, Alice'den bu gibi ipotek faiz vergisi kesintisi talep etmekle ilgilidir: Eğer kocam ve ben son bir çift için vergi indirimi almayı unutmuşsak Mortgage faizimiz için yıl, ne yapabiliriz? Kullanmanız gereken ya da kaybetmeniz gereken bir yasa var mı?
Devamını Oku