Emlak

Vesayet Hesabı Açma Kuralları

Küçüklerin, yaşlıların veya engelli kişilerin paralarını yönetmek için birine ihtiyaç duyabilecekleri bir zaman gelir. Bu durumlarda, şahıs hesaplarının vesayetini kontrol etmek için mahkeme tarafından bir vasi tayin edilecektir. Bir hesabın koruyucusu olan herkesin güvenilir olduğunu ve hesapları etik ve akıllıca yöneteceğini düşünmek isterken, bu her zaman böyle değildir. Bu yüzden vasi hesaplarının kontrolünü yöneten kurallar vardır. Hesaba kimin erişimi olduğu, kimin sahip olduğu ve paranın nasıl harcadığı, mahkemeler bu hesapları izlemektedir.

Çocuk ve Vesayet Hesapları

Çocukların yasal olarak bir banka hesabı açmalarına veya kendi hesaplarını bir hesapta yönetmelerine izin verilmez. Bazen bir ebeveyn veya veli, bir çocuk için bir hesap açmak için kolej için para biriktirmek ya da sadece çocuğa tasarruf hakkında öğretmek için yardım edebilir. Bu durumda ebeveyn, hesabın asıl sahibi olup, para üzerinde kontrol sahibidir ve istedikleri şeyi fonlarla yapabilir.

Bu farklı bir vesayet hesabı. Bir vesayet hesabı ile para çocuğa aittir. Hesabın koruyucusu, bir çocuğun parasını yönetir, ancak bu paranın üzerinde hiçbir sahipliğe sahip değildir. Çocuğun vesayet altında bir hesabına sahip olmasının en yaygın sebebi, ebeveynlerin ölen ve çocuk için para ya da mülk bırakmış olmaları ve veli, çocuğun yasal yaşına gelene kadar bu hesabı kontrol etmesi gerektiğidir.

Yaşlı veya engelli bireyler ve vesayet hesapları

Yetişkinler bazen mali durumlarını yönetmek için fiziksel veya zihinsel kapasiteye sahip değildir ve bir vasi tayin edilmesi gerekir. Çocuklarda olduğu gibi, vasi, kişi finansmanı üzerinde herhangi bir mülkiyet kazanmaz, sadece hesabı yönetir. Mahkeme, maliyesini yönetemediği düşünülen bir kişi için uygun bir vasi seçer.

Kurallar ve Nasıl Çalışır?

Belirtildiği gibi, bir hesabın koruyucusu fonları kontrol eder ve tüm makbuzları ve ödemeleri periyodik olarak mahkemeye bildirmelidir. Gardiyan hesabı idare eder, ancak hesaba sahip olmamış, yani hesaptaki para veya mülk anlamına gelir.

  • Tüm vesayet hesaplarında genellikle bir çocuk, yaşlı ya da engelli bir birey olmak üzere bir yararlanıcı ya da “koğuş” vardır.
  • Hesabın koruyucusu, hesabın lehtarını atayamaz. Diğer kelimeler, hesabın kimin için olduğunu ve ödemeleri kimin aldığını değiştiremez.
  • Bir vesayet hesabı açmak için vasi, bir birey hesabının koruyucusu atanan bir mahkeme emrinin onaylanmış bir kopyasını göstermelidir.
  • Eğer bir kişi artık bir hesabın koruyucusu olarak hizmet veremezse, ölüm ya da başka bir sebepten dolayı, mahkeme hesap için yeni bir vasi tayin edecektir.
  • Vasinin hesaptaki paraya sahip olmaması nedeniyle, para, vasi sahibinin borcunu ödemek için kullanılamaz - yani süslenemez veya siezize edilemez.

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Faydalanıcılığınızı Gözden Geçirmenin Uber Önemi
Emlak

Faydalanıcılığınızı Gözden Geçirmenin Uber Önemi

Bugün, bireysel emeklilik hesaplarınız, hayat sigortası poliçeleriniz ve hatta mevcut işinizdeki 401K'nızdaki yararlanıcı atama formlarını gözden geçirmenin neden bu kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Faydalananları gözden geçirmeyi düşünmemek büyük bir şey mi? Bunun neden bu kadar önemli olduğunu ve bir küçük gözetimin aileniz için nasıl büyük bir fark yaratabileceğinin hızlı bir hikayesini paylaşmama izin verin.
Devamını Oku
Bir Güvenin Amacı Nedir?
Emlak

Bir Güvenin Amacı Nedir?

Bu, JoeTaxpayer'in site planlamasında iki bölümlük dizinin ikinci kısmı. İlk gönderiyi kontrol ettiğinizden emin olun Emlak Planlama Nedir? Daha önce, belirlenen faydalanıcılar hakkında konuştuk. Belirlenmiş faydalanıcıları kullanan hesapların muaf tutulması ve kamuya açıklamaya tabi olmamaları önemlidir.
Devamını Oku
7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar
Emlak

7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar

Avukatlar pahalı olabilir. Biliyorum çünkü aile dairemde iki (yakında dört kişi olacak) avukat var. Şanslıyım çünkü hukuki tavsiyem bedava ya da çok ucuz. Ancak, biraz daha fazla yardıma ihtiyacım olursa ne yapacağımı sık sık düşündüm. En karmaşık konular için, yetkin bir avukata, yüz yüze ve sizin tarafınıza denk gelebilecek çok az şey var.
Devamını Oku