Borç

Borç Uzlaşma Dolandırıcılar - 10 Yanmış Get To Aptal Basit Yolları

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, borçların takası dolandırıcılığıyla pahalı yolculuklar için alınan tüketicilerden kesintisiz hikayeler duydum. Gerçek borç çözümlerini sağlayan birkaç iyi ve iyi niyetli programın olduğu doğru olsa da, tecrübelerim bu kıyafetlerin büyük çoğunluğunun, paranın kasasındaki tüketiciler için para kazıcı kabuslar olduğunu gösteriyor.

Borç yardımları dünyası, özellikle de insanlar görünüşte umutsuz bir mali durumdayken çok kafa karıştırıcı bir yer olabilir. Bu düşünceyle, bu endüstriye biraz ışık tutmak istiyorum ve mevcut:

Borç Uzlaşma Scam tarafından Yandı 10 Aptal Basit Yollarıs.

1 Borç ödeme şirketini işe almadan önce her seçeneği araştırmayın. Tüketici kredisi danışmanlığı, borç konsolidasyonu kredisi seçenekleri, kredi kartı borcu mutabakatı, iflas ve bu stratejilerin diğer birçok varyasyonunu araştırmanız gerekir. Bunlar, alacaklılarla doğrudan çalışma ve hatta borçları görmezden gelme gibi. (Evet, bazen en iyi seçenek budur)

Mali durumunuz hakkında kimse sizin olduğundan daha fazla umurunda değil. Kollarını topla ve biraz araştırma yap. Borç giderici dolandırıcılığı her yerdedir ve bir satış kuruluşunun size doğruyu söylediğini ve Beckham gibi eğildiklerinde bunu fark edebilmeniz gerekir.

2 Güvenilir bir kaynaktan ikinci bir fikir almayın. Birçok tüketici, utanç duydukları ve arkadaşlarının ya da sevdiklerinin finansal durumlarını bilmelerini istemedikleri için ikinci bir fikir elde edememektedir. Borç ödemelerinin çoğu dolandırıcılığının bu kadar uzun süredir yapabildikleri bu sebepten kaynaklanmaktadır. İnsanlar sadece kayıt yaptırmadan önce bağımsız bir tavsiye istemezler, aynı zamanda yanık olduklarında kimseye söyleme konusunda da isteksizdirler.

En azından sen konuşmalısın en az 1 bağımsız ses Finansal durumunuz ve mevcut genel seçenekler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Birçoğu için bu çok duygusal bir zaman olabilir ve geri bildirim sağlamak için objektif bir sondaj panosuna sahip olmak şarttır.

3 Satış ortaklığının muhtemelen Dave Ramsey olmadığını hatırlatmayın.. Duymak istediklerimiz yerine bize neyi duyduğumuzu bize bildiren insanlardan tavsiye alma ve hareket etme eğilimimiz var. Program, Cennet'ten Manna'ya benziyorsa, bu bilgileri, borç mutabakat satış iştiraklerinin mali durumunuzu çözmek için en iyi stratejiyi objektif olarak tavsiye etmek için arka plana sahip olmadıkları bilgisine göre filtrelediğinizden emin olun. yani.

4 Son kararı vermeden önce birkaç şirketi düşünmeyin. Alacaklılarınızın sizi her zaman aradığını düşünüyorsanız, satış odaklı borç mutabakat şirketi ile istişare edene kadar bekleyin. Telefondan çıkmadan önce bu sözleşmede kağıt kalemini istiyorlar. Diğer her sektörde olduğu gibi, iki şirket aynı değildir. Bazıları iyidir, bazıları kötüdür, bazıları ise hiçbir şey yapmaz, ancak ücretlerinizi toplar. Sizin için önemli olan şeyleri karşılaştırmak ve karşılaştırmak için birkaç şirketle görüşmeniz önemlidir.

5 Google araması yapma. Google, Kryptonite'nin Süpermen’e ne olduğu konusunda bir borç para yardımı yapmaktır. Daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı ki, tüketiciler milyonlarca başkalarıyla bilgi ve deneyimlerini paylaştılar. En azından bir şirketin adını Google'a yazmalı ve ilk birkaç sayfaya bakmalısınız. Ayrıca (şirket adı şikayetleri) ve (şirket adı dolandırıcılığı) gibi şeyler için de arama yapabilirsiniz.

6BBB ile kontrol etme. BBB ile dosyada kaç şikayet var? Bu şikayetler çözüldü mü? Müşterileri şikayet oranı nedir? Son 3 yılda 5.000 müşteriye sahip olan ancak sadece 10 çözüme kavuşturulmuş olan şikayetler varsa, aynı sayıda şikayete sahip bir şirketle nasıl kıyaslanabilir, ancak yalnızca 200 müşteri ile nasıl bir ilişki kurabilir?

7GetOutOfDebt.org'daki borç ödeme şirketini araştırmayın Web sitesi. Arkadaşım Steve Rhode siteyi yönetiyor ve size borçtan nasıl kurtulacağını öğretiyor. Sorgusu yoktur, araştırma için “git” kaynağıdır. borç ödeme dolandırıcılığı. Tüketiciler deneyimlerini paylaşmak için sürekli olarak yazıyor ya da düşündükleri bir borç ödeme şirketini araştırmasını istiyorlar. Sitesinde bir arama yaparsanız ve belirli bir şirketin incelemesini bulamazsanız, sadece bir tanesini ücretsiz olarak yapmasını isteyebilirsiniz.

8Sözleşmeyi dikkatlice okuma. Satış sunumu gerçekten de Cennetten gelen Manna olsaydı, o zaman ayrıntılarda kızgın bir Şeytan bulmak için şaşmamak gerekir. Çoğu zaman satış ortağı, ne duymak istediğinizi düşündüğünü size söyler ve sonra sözleşme dener CTLA (yalanlarını örtün…)

9Borçlarınızı ödemeden önce sizden yasadışı olarak ücret talep etmeye teşebbüs etmeleri halinde onları sorgulama. Borç ödeme dolandırıcılığı o kadar kötü bir hal almıştı ki, FTC nihayet Ekim 2010'da borç ödeme şirketlerinin müşterilerinin borcunu ödemeden önce ücret talep etmeleri için yasadışı hale getirdi.

Bu kanunun yürürlüğe girmesinden bu yana, birçok dolandırıcı sektörden ayrıldı. Bununla birlikte, bazıları borçlar ödenmeden önce yasalara aykırı olarak ücret ödemeye devam etti ve ücret almaya devam etti. Çoğu zaman kendilerini “hukuk firması” modelleri olarak tanımlarlar. Kanunlarda, hizmeti asla yerine getirmeseler bile, peşin para ödemeye devam etmelerine olanak tanıyan yasal bir döngü deliği bulduğunu iddia ediyorlar. Döngü deliği dediler, toplam aldatmaca diyorum.

Her iki durumda da, bir ücret ödemeden önce hizmeti gerçekten yerine getirecek diğer şirketlere baktığınızda neden tüm ücretleri peşin ödemek istersiniz? Onların döngü deliği teorisinin mahkemede tutup tutmayacağı sorusu onların problemidir. Onlara paranızı vererek size herhangi bir fayda sağlayamayacağınız için, sonunda düzenleyiciler tarafından kapatılırsa sorun yaratmayın.

10Yüz yüze görüşme tekliflerini kibarca reddetme. Doowe, Cheatem and How (kurgusal ad) hukuk bürosundan bir satış temsilcisi 45 dakika boyunca programında sizi eğlendirir ve daha sonra yüz yüze görüşme ayarlaması isterse, ön ödemeli ücret almaları için çöreklere dolar koyabilirsiniz. 9 numarada belirtilen “döngü hobisi” ikna edilir.

Küçük bir yerel firma için nadir bir istisna söz konusu olabilir, ancak çoğu zaman yüz yüze toplantı, ölü bir hediyedir. “Loop deliği” teorisi, satışın 45 dakika içinde yapılmamasıdır. satış sunumu ile satış ortaklığı ancak Noter veya yerel Paralegal ile birlikte imzalanan belgeleri almak için gönderdiler. Gözlemci bir kişi, satış ve ikna etme işleminin gerçekten yapıldığı 45 dakikalık aramayı sorgulayabilir. Bu ayrıntılarda yine şeytan var.

İşte orada var. Borç ödeme dolandırıcılığı tarafından yakılmak için 10 aptal basit yollar.

Okuyucu Take Away:

Borç ödeme stratejisi, doğru mali durumdaysanız ve doğru bir şekilde yapıldığında iflasın önüne geçmek için gerçekten iyi bir çözüm olabilir. Ancak tek bir çözüm tüm çözümlere uymuyor. Birçok kişi, paralarını daha iyi yöneterek veya faizlerini azaltmak için bir bakiye transfer kartı gibi araçları kullanarak borçtan kurtulabilir. Kötü bir tavsiyede bulunmak ve borcun uzlaşma yolunu yanlış şartlar altında tutmak, muhtemelen iflasın ağırlaştırıcı ve pahalı bir yoludur.

Videoyu izle: TL açısından alacaklar için icraya gidilmeyecek, taraflar arabulucuya gidecek.

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Hayattaki En Büyük Pişmanlık
Borç

Hayattaki En Büyük Pişmanlık

Neden cesareti almadım? Ne kadar çabaladığını gördüm, ama asla konuşacak kadar güçlenemedim. Yardımcı olur muydu? Aklımın sesi gerçekten bir şeyi değiştirebilir mi? Maalesef asla bilmeyeceğim. Babamın borçlarla mücadeleleri hakkında daha önce paylaştım. Özellikle benim kitabımda beni nasıl etkilediğini paylaştım.
Devamını Oku
Taktik Bütçeleme Nasıl Yapılır?
Borç

Taktik Bütçeleme Nasıl Yapılır?

Editörün notu: Maliye Blog'umda “taktik bütçeleme” hakkında konuştuğum yeri kontrol ettiğinizden emin olun. Taktik bütçeleme veya bazen bilindiği üzere stratejik bütçeleme, yoğun bir finansal planlama türüdür. Birçok şirket, en uygun karı elde etmek için finansal kaynakların ve yatırımların nereye tahsis edileceğini belirlemek için taktiksel bütçeleme kullanır.
Devamını Oku
Neden İflastan Kaçının?
Borç

Neden İflastan Kaçının?

Ne yazık ki, iflas etmek için itiraf etmekten daha yakın bir ilişkim var. Hayır, iflas için dosyalamadım ve yapmayacağım, ama her iki ebeveynim de var. Çocukken, ne anlama geldiğini anlamadım. İflastan sonra yaşam tarzımızda çok fazla değişiklik görmedim. Ama yaşlandıkça, ailemin de içine girdiği maddi deliği fark ettim.
Devamını Oku
Daha Büyük Bir Ev Satın Almadan Önce Bu Adımları veya Go Broke'u Göz önünde bulundurun
Borç

Daha Büyük Bir Ev Satın Almadan Önce Bu Adımları veya Go Broke'u Göz önünde bulundurun

İnsanların daha büyük bir ev satın almayı düşündükleri birçok sebep vardır (bizim yaptığımız gibi bizim rüya evimiz). Çoğu zaman, yeni evliler, para kazanmak için ideal evlerinden kasten daha küçük olan bir “başlangıç ​​evi” satın alabilirler. Daha sonra ailelerine çocuk eklemeye başladıklarında veya daha fazla para kazanmaya başladıklarında daha büyük bir ev satın alabileceklerini düşünürler.
Devamını Oku