Kredi

NerdWallet Kurucusu Tim Chen ile R├Âportaj

Muhtemelen kredi kart─▒n─▒z var. Asl─▒nda, Boston Merkez Bankas─▒ taraf─▒ndan yap─▒lan bir ankete göre, ortalama olarak bir kredi kart─▒ sahibi 3.5 karta sahip olacak. Kredi kartlar─▒ günlük hayat─▒m─▒z─▒n d─▒┼č─▒ndad─▒r ve düzgün bir ┼čekilde yönetilmedi─činde, finansal y─▒k─▒ma yol açabilir. Kullan─▒lacak en iyi kredi kart─▒ nedir ara┼čt─▒r─▒yorsunuz, bilgi için nereye gidiyorsunuz? Webse, bilgilerin do─čru veya tarafs─▒z olup olmad─▒─č─▒n─▒ nas─▒l anlars─▒n─▒z?

NerdWallet'in kurucusu Tim Chen, siteyi, ihtiyaçlar─▒yla e┼čle┼čen bir kredi kart─▒ bulmak isteyen günlük tüketiciler için bir kaynak haline getirdi. Ama NerdWallet di─čer kredi kart─▒ sitelerinden ne kadar farkl─▒? Basitçe söylemek gerekirse, di─čer kredi kart─▒ sitelerinin listelerinden yakla┼č─▒k 5 kat daha fazlad─▒r, çünkü sponsorlu olmayanlar─▒ listelemektedirler (ba┼čkalar─▒n─▒n sunabilece─či herhangi bir te┼čvik yoktur).

Son zamanlarda, Tim ve sitesi CNN Money taraf─▒ndan En ─░yi 20 Para Sitelerinden biri olarak aday gösterildi. Tim'e bize NerdWallet ve bize yard─▒mc─▒ olacak baz─▒ kredi kart─▒ ipuçlar─▒yla ilgili birkaç soru sordu─čunu sordum.

1 Tim, siteni NerdWallet olu┼čturmak için ilham verdi?

Geçen y─▒l bir arkada┼č─▒mdan Fidelity'nin% 2 büyük ödül kart─▒n─▒ ö─črendim. Orada daha iyi bir teklif olup olmad─▒─č─▒n─▒ görmek için ─░nternet'te arama yapt─▒m ve Fidelity kart─▒n─▒n herhangi bir kredi kart─▒ kar┼č─▒la┼čt─▒rma sitesinde görünmedi─čini ke┼čfetmeye ┼ča┼č─▒rd─▒m! Birkaç─▒ kart hakk─▒nda bir inceleme yazarken, hiçbiri ödül kredi kart─▒ sayfas─▒nda yer almad─▒.

Bunu dü┼čünmek tuhaft─▒, internet giri┼čimcim k─▒zkarde┼čimi ça─č─▒rd─▒m. Web sitelerinin yaln─▒zca onlara havale ücreti ödeyen ürünleri listelemeye te┼čvik etti─čini ve bu nedenle kredi kart─▒ kar┼č─▒la┼čt─▒rma sitelerinin, komisyon ödeyen vasat kredi kartlar─▒na yönlendirmek için iyi kredi kartlar─▒n─▒ ç─▒kartaca─č─▒n─▒ aç─▒klad─▒.

Ç─▒kt─▒─č─▒nda, kredi kartlar─▒n─▒n% 90'─▒ sponsor de─čildir. Bu yüzden NerdWallet, 5 kat daha fazla kart─▒n─▒ herkes gibi listeler. ─░nternetteki devasa bir içerik bo┼člu─čunu dolduruyoruz - ABD'de sunulan neredeyse her kredi kart─▒n─▒ ak─▒ll─▒ca s─▒ralayabilece─činiz ba┼čka hiçbir yerde yoktur.

Neden büyük rakiplerimiz ayn─▒ ┼čeyi yapm─▒yor? Çünkü gelirleri% 90'─▒n üzerine dü┼čtü. Ço─ču k─▒sa vadeli karl─▒l─▒─ča odaklanm─▒┼č yat─▒r─▒mc─▒lar taraf─▒ndan kontrol edilmektedir. NerdWallet'in bugün oldu─ču gibi hiçbir maliyeti veya yat─▒r─▒mc─▒s─▒ yoktur. Gündelik i┼člerle, baz─▒ kodlama yetenekleriyle ve bo┼č zamanlarla birkaç inekiz.

2 Tüketicilerin kredi kart─▒ ile ilgili yapt─▒klar─▒ en büyük hatalardan baz─▒lar─▒ nelerdir? NerdWallet'in buna nas─▒l yard─▒mc─▒ olabilece─čini dü┼čünüyorsun?

En büyük hataya yard─▒mc─▒ olamay─▒z - sizden daha fazla harcama yap─▒yoruz. Sadece en iyi ödülleri veya en dü┼čük APR'leri bulman─▒za yard─▒mc─▒ olabiliriz, çünkü kredi kart─▒ ┼čirketleri ile kar─▒┼čmada masada para b─▒rakmak bir hatad─▒r.

Blogumuz aç─▒s─▒ndan, kredi kart─▒n─▒z─▒ nas─▒l kullanaca─č─▒n─▒z konusunda sa─čduyu tavsiyeleri olu┼čturmak için gerçekleri kullanmaya odaklan─▒yoruz. Tipik temalar, ÔÇťKiral─▒k araç sigortas─▒ için ödeme yapmay─▒nÔÇŁ ve ÔÇťKredi kart─▒yla vergi ödemeyinÔÇŁ gibi önerilere dayal─▒ önerilerdir.

Kredi Kart─▒ Efsaneleri

3 Ödül / bakiye transfer kartlar─▒ söz konusu oldu─čunda, her bir tüketicinin bilmesi gereken ilk 3 efsane nedir?

Efsane 1 - Mümkün oldu─čunda her zaman kredi kart─▒n─▒zla ödeme yap─▒n, böylece ödülleri toplayabilirsiniz.

Ço─ču küçük restoran, kuyumcu ve ma─čaza, kredi kart─▒ ┼čirketine% 3-4 oran─▒nda tüccar i┼člem ücreti öder. Ayr─▒ca, kredi kart─▒ sat─▒┼člar─▒n─▒ IRS'ye rapor etmek zorundalar. Bu nedenle, nakit ödeme için indirim varsa, her zaman küçük tüccarlar sormal─▒s─▒n─▒z. Çok vatansever de─čil, ama bu tamamen farkl─▒ bir hikaye.

Ayr─▒ca, birçok indirimli benzin istasyonu kredi kartlar─▒n─▒ kabul etmez, ancak çok daha ucuzdur. Ödül kart─▒n─▒zla Shell'de pompalamak için 17 sent fazladan bir galon ödemek yerine nakit ödeme yapmaktan genellikle daha iyidir.

Efsane 2 - Faturalar─▒n─▒z─▒ zaman─▒nda öderseniz kredi kart─▒ ┼čirketleri para kaybederler.

Bu do─čru de─čil. Her sat─▒c─▒ kredi kart─▒ a─č─▒na bir ÔÇťde─či┼čimÔÇŁ ücreti ödemek zorundad─▒r. Anne ve pop ma─čazalar─▒, genellikle kredi kart─▒ a─č─▒na harcad─▒─č─▒n─▒z her bir dolar─▒n% 3-4'ünü d─▒┼čar─▒da b─▒rak─▒r. Costco, büyüklükleri nedeniyle neredeyse hiçbir ┼čey ödemeden kaçar.

Bu size iki ┼čey söyler.

Öncelikle, e─čer Discover ve Amex'ten baz─▒ teklifler gibi,% 5'lik bir ödül kart─▒ görürseniz, bunun fark─▒na var─▒rs─▒n─▒z. her zaman bir yakalama var. Ortalama ödüllerinizin% 2,4'ten daha az olmas─▒n─▒ beklerler, herhangi bir kart yay─▒nlay─▒c─▒s─▒n─▒n ald─▒─č─▒ en yüksek ortalama de─či┼čim.

─░kincisi, Costco gibi bir toptanc─▒ya gitti─činizde size söz verilen ödüllere kar┼č─▒ dikkatli olun. Birçok ödül kart─▒ iyi bask─▒ Depo kulüplerini bonus kategorilerinden hariç tutmak. Örne─čin, Costco'da American Express Blue Cash ile benzin pompal─▒yorsan─▒z,% 5 geri ödeme almaya uygun de─čilsiniz.

Efsane 3 - Kiral─▒k bir araba kazand─▒─č─▒n─▒zda kredi kart─▒n─▒z size aittir.

Bir kazaya girerseniz, sadece Diner'in kulübü birincil otomatik sigortan─▒z olarak hareket edecektir. Birincil sigorta büyüktür, çünkü otomatik sigorta primleri yükselmez. Bununla birlikte, kira sigortas─▒n─▒ kapsayan di─čer kredi kartlar─▒ sadece ikincil bir sigorta görevi görmektedir, yani önce otomatik sigortan─▒z için bir hak talebinde bulunman─▒z gerekir ve kredi kart─▒ di─čer baz─▒ ┼čeyler için belirli bir noktaya kadar ödeme yapar.

Bu, genellikle araç hasarlar─▒ gibi büyük maliyetler için kar┼č─▒land─▒─č─▒n─▒z anlam─▒na gelirken, genellikle 1.000 ABD Dolar─▒n─▒ a┼čan bir ÔÇťKullan─▒m Kayb─▒ÔÇŁ yüküyle s─▒k─▒┼č─▒rs─▒n─▒z. Genel olarak konu┼čmak gerekirse, Visa ve Diner's Club bunu kapsayacak, Discover aç─▒k bir ┼čekilde bunu kapsamaz. American Express ve MasterCard bu ücretin ço─čunu kartlar─▒n üzerinde sakl─▒yor, ancak ödemelerini beklemiyorlar! Kirac─▒ firman─▒n, hasarl─▒ arac─▒ tamir etmek için gereken süre boyunca her arac─▒n kiraland─▒─č─▒n─▒ gösteren bir filo kullan─▒m formu sa─člamas─▒n─▒ talep ediyorlar.Kiral─▒k araba ┼čirketleri genellikle bu belgeleri sa─člamay─▒ reddederler, böylece kirac─▒lar faturaya yap─▒┼č─▒r. Hangi kredi kart─▒n─▒ kullan─▒yor olursan─▒z olun, bir kazada tak─▒ld─▒─č─▒n─▒z idari ücretlerde birkaç yüz dolar vard─▒r.

Bununla birlikte, bütün bunlara ra─čmen, sigortay─▒ almay─▒ asla tavsiye etmeyiz. Sigortan─▒n maliyeti, muhtemelen borcunuz olanlara k─▒yasla çok yüksek.

Tarafs─▒z Kredi Kart─▒ Bilgileri


4 Kredi kart─▒yla ilgili olarak internette çok say─▒da bilgi bulunmaktad─▒r. Bir tüketicinin uyan─▒k olmas─▒n─▒ nas─▒l öneriyorsunuz?

Bir ödül kart─▒ ar─▒yorsan─▒z,% 1 ödülle kredi kart─▒ için kaydolman─▒z─▒ tavsiye eden herkese kar┼č─▒ dikkatli olun. Mükemmel krediniz varsa muhtemelen% 2-3 ödül kazanabilirsiniz. Sitemiz,% 2 taban ödülü oran─▒yla en az 10 ödül kart─▒n─▒ listelemektedir.

Dü┼čük bir APR kart─▒ ar─▒yorsan─▒z, Bank of America ya da Citibank gibi bir bankadan asla bir tane almay─▒n. Mevcut en dü┼čük APR oranlar─▒ yerel kredi birli─činizden al─▒nm─▒┼čt─▒r. Bu oranlar─▒ dü┼čük APR tekliflerimizle kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒n ve orada ne oldu─čuna dair kapsaml─▒ bir anlay─▒┼ča sahip olacaks─▒n─▒z.

5 NerdWallet, CNN Money taraf─▒ndan en iyi 20 para web sitesinden biri olarak gösterildi. ─░yi bir ┼čirkette olmak nas─▒l bir duygu?

Harika hissettiriyor ve inan─▒lmaz heyecan duyuyoruz! Böyle bir yerle┼čik gazetecinin içeri─čimizin de─čerini tan─▒d─▒─č─▒ için ┼čansl─▒yd─▒k. Daha tan─▒nm─▒┼č olanlardan daha az bilinen bir web sitesini önererek gerçekten ┼čans─▒n─▒ yakalad─▒. Sitemiz hakk─▒nda kelime yaymak harika ve trafi─čin artmaya devam etmesini umuyoruz. Ald─▒─č─▒m─▒z en iyi geri bildirimlerden baz─▒lar─▒ kullan─▒c─▒lar─▒m─▒zdan geldi, öneriler gelmeye devam ediyor!

Kredi Kart─▒ ─░puçlar─▒ ve Püf Noktalar─▒

6 Kredi kart─▒ kullan─▒c─▒lar─▒na yönelik son ipuçlar─▒ nelerdir?

Finansman─▒n─▒z─▒n çözümüne yönelik çözümün daha iyi bir kredi kart─▒ almamalar─▒na, kredi kartlar─▒n─▒ daha s─▒k bo┼ča harcayaca─č─▒na inan─▒yorum. ─░htiyaçlar için iyi bir ödül kart─▒ bulun. ─░lk önce ödeyin, çünkü ödül kartlar─▒ daha yüksek bir APR'ye sahip olma e─čilimindedir. Kesinlikle bir denge ta┼č─▒man─▒z gerekiyorsa, bakiyenizi dü┼čük bir APR kart─▒na koyun ve asgari ödemeyi asla kaç─▒rmay─▒n.

Amac─▒n─▒z kredi geçmi┼či olu┼čturmaksa, y─▒ll─▒k ücretlerle kredi kartlar─▒ndan kaç─▒narak önceden plan yap─▒n. Niye ya? Kredi kartlar─▒n─▒ de─či┼čtirmeyi planl─▒yorsan─▒z, eski kart─▒ etkin ancak kullan─▒lmam─▒┼č halde b─▒rakmak daha iyidir. Böylece, kredi raporunuzda kullan─▒lmam─▒┼č bir kredi limiti olarak gösterilir. Her biri 50 $ 'l─▒k ücretle 5 kullan─▒lmayan kredi kart─▒yla sonuçlanacak bir sürükle, 20 y─▒l sonra! Bu nedenle, sulu imza ikramiyeleri ve yüksek y─▒ll─▒k ücretlerle birçok havayolu kartlar─▒ndan birine gitmeniz gerekti─čini dü┼čünmüyoruz.

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Kahretsin! S─▒k─▒┼čt─▒rd─▒mÔÇŽ .Faked Raporunuzda Bir Hata D├╝zeltmek i├žin Nas─▒l
Kredi

Kahretsin! S─▒k─▒┼čt─▒rd─▒mÔÇŽ .Faked Raporunuzda Bir Hata D├╝zeltmek i├žin Nas─▒l

Paran─▒z─▒n en ├Ânemli y├Ânlerinden biri de kredi ge├žmi┼činizdir. Kredi raporunuz, paran─▒z─▒n bor├žlanmas─▒yla ilgili olarak mali hayat─▒n─▒z─▒n bir kayd─▒d─▒r. Asl─▒nda, finansal itibar─▒n─▒z. Kredi raporunuz iyi g├Âr├╝nd├╝─č├╝nde, iyi g├Âr├╝n├╝yorsunuz - ve iyi bir finansal risk gibi. ├ľd├╝n├ž verenler ba┼čvurunuzu onaylama konusunda daha olas─▒d─▒r ve size rekabet├ži faiz oranlar─▒ verir.
Devam─▒n─▒ Oku
Y─▒ll─▒k ─░kramiye 2: Ya┼čam Boyu Gelir Fayda Yar─▒┼č├ž─▒s─▒
Kredi

Y─▒ll─▒k ─░kramiye 2: Ya┼čam Boyu Gelir Fayda Yar─▒┼č├ž─▒s─▒

Kurtar─▒c─▒lara eklenebilecek ├žok say─▒da binici t├╝r├╝ var. En pop├╝ler olanlardan biri ├Âm├╝r boyu gelir paras─▒ yard─▒mc─▒s─▒d─▒r (LIB). Bu s├╝r├╝c├╝, t├╝m ├Âm├╝r boyu s├╝reniz boyunca d├╝zenli gelir ├Âdemeleri alman─▒z─▒ garanti eder. Asl─▒nda, geliriniz tamamen t├╝kenmi┼č olsa bile, bu gelir ├Âdemelerini alacaks─▒n─▒z!
Devam─▒n─▒ Oku
Sermaye Bir K─▒v─▒lc─▒m Nakit ─░┼č Kredi Kart─▒
Kredi

Sermaye Bir K─▒v─▒lc─▒m Nakit ─░┼č Kredi Kart─▒

Bu teklif art─▒k ge├žerli de─čil. Sa─člam bir i┼č ├Âd├╝lleri kredi kart─▒ bulmak her zaman kolay de─čildir. Bazen her ne kadar ger├žek ├Âd├╝ller kazanmadan ├Ânce binlerce dolar harcayaca─č─▒n─▒z ├Âd├╝ller al─▒rken, bazen de y├╝ksek ├╝cretler vard─▒r. ─░┼č sahibi i├žin en fazla fayday─▒ sa─člamak amac─▒yla bir dizi ayr─▒ kredi kart─▒ almak istemeyen i┼č sahibi i├žin Her bir harcama kategorisi (tipik olarak ofis malzemeleri, telekom├╝nikasyon, gaz, yemek ve lojman sadece bir ka├ž isim), t├╝m kat─▒ kartlar bulmak zor olabilir.
Devam─▒n─▒ Oku
De─či┼čken Oranlar
Kredi

De─či┼čken Oranlar

Her biri yat─▒r─▒mc─▒lar aras─▒nda farkl─▒ bir yat─▒r─▒m ni┼čini doldurmak i├žin tasarlanm─▒┼č birka├ž farkl─▒ gelir t├╝r├╝ vard─▒r. De─či┼čken gelirler genel olarak gelirlerin t├╝m faydalar─▒n─▒ sunar, fakat ayn─▒ zamanda hem hisse senetleri hem de tahviller i├žin yat─▒r─▒m geliri elde etmenizi sa─člar. Hedeflenen tarih fonlar─▒ gibi, sigorta ┼čirketlerinin sundu─ču ÔÇťfon fonuÔÇŁ nu temsil ediyorlar.
Devam─▒n─▒ Oku