Vergi

IRA yeniden sınıflandırılması

Borsa 2009 yılı rulo treni devam ederken, birçok olumlu haber arıyorlar. Eminim ki, orada çok iyi alımlar olduğundan eminim, kesin olan bir şey, vergi tasarruflarından faydalanmak için bakabileceğimiz. Nasıl, sen sordun? Peki, yatırımcıların bekleyeceği bir şey, diğer gelirleri dengeleyebilecek zararlardan yararlanmak için amortismana tabi tutulan malların satılmasını içeren, vergiye tabi yatırım hesaplarında vergi zararı toplama gibi şeylerden yararlanmaktır. Sadece vergiye tabi hesaplarda değil, aynı zamanda emeklilik hesaplarından da yararlanabiliyoruz. Bu ne denir? IRA yeniden sınıflandırılması. Bazı konular karmaşık olabilir; ama biraz bilgi ile kuralları anlamayı ve anlamayı deneyebiliriz.

Roth IRA Dönüşümü

Bildiğiniz ya da bilmediğiniz gibi, Roth ve geleneksel IRA'lar, vergilerden gelir elde etmenizi sağlayan emeklilik araçlarıdır. Roth IRA'da para çekme işlemleri vergisiz ve yatırımcı olabilir, geleneksel bir IRA ile yaptığınız gibi 70 at’de dağıtım yapmanız gerekmez. Elbette ki trade off, Roth IRA ile geleneksel bir IRA ya da 401 (k) ile alacağınız gibi vergi indirimi yoktur.

Böyle bir pazarda, bazı yatırımcılar geleneksel IRA'larını bir Roth IRA'ya dönüştürdükleri bir dönüşüm denilen şeyi yapmış olabilirler. Bu, Roth IRA'da vergiden muaf çekilmelerden yararlanmak isteyen bazı kişiler için avantajlı olabilir. Dönüştürerek tek dezavantajı, bir Roth IRA'dan geleneksel bir IRA'ya dönüştürdüğünüzde, tüm tutarın normal gelir olarak kabul edilmesidir, yani bu tutarı yıl için gelir vergilerinizde talep etmek ve uygun geliri ödemek zorunda kalacağız demektir. vergi. 2007'ye dönmüş olanlar için, o zaman dönüştürülen değer, borsaya yatırılırsa, büyük olasılıkla şimdi daha az değerlidir. Örnek olarak, geleneksel IRA'nızda geçen yıl dönüştürdüğünüzde 20.000 $ 'a sahip olsaydınız, bugün bu değerin bugün yalnızca 15.000 dolar değerinde olabileceğini düşünebilirsiniz.

IRA Yeniden Tanımlama Kuralları

Bir Roth'un bir gelenekselden bir dönüşümü yeniden tanımlamaya çalışıyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken iki kural, aynı vergi yılı içinde bir Roth'a veya IRA'nın yeniden teyit edilmesinden sonraki 30 gün içinde tekrar geri dönüşüne izin verilmez. Diğer bir deyişle, bu yılın başlarında bir Roth'a geçen ve daha sonra tekrar değiştirilen bir IRA bu yıl bir Roth'a dönüşemez. Yeniden dönüşümün en az 1 Ocak tarihine kadar veya daha sonra İRA'nın geleneksel hale getirilmesinden 30 gün sonraya kadar ertelenmesi gerekir.

IRA Yeniden Sınıflandırması Örneği

Örneğin, geçtiğimiz yıl 2009'da 20.000 dolarlık IRA'yı dönüştüren% 30 oranındaki federal gelir vergisi faturasındaki bir kimsenin yaklaşık 6,000 dolar vergi borcu olacaktır. Eğer hesap borsaya tamamen yatırılmışsa, piyasa amortismanı nedeniyle hesabın şimdi 15.000'e düşmesi mümkün olabilir. Hesaptaki yatırımların değerinin, ileri-geri geçiş süresi arasında değişmediği varsayıldığında, vergi faturası 2.100 $ 'a düşürülecektir.

IRA dönüşümlerini yöneten bu kurallar karmaşıktır. Onları düzeltmek çok önemli. Sizde var Geleneksel IRA'ya geçiş yapmak için dönüşümü takip eden takvim yılının 15 Ekim'i. Bu yazıyı okuduğunuz zaman, zamanın 2008 için şimdiye kadar geçme ihtimali var, ancak 2009 yılının başında bir dönüşüm yapmış olsaydınız, gelecek yıl için dikkate alınması gereken bir şey olabilir.

Sermaye Kaybını Unutma

Piyasada bir yıl içinde kullanabileceğiniz diğer vergi tasarrufu fırsatları da, izin verdiğiniz 3.000 $ 'lık sermaye kaybına kadar yatırım kazançlarını dengelemek zorundadır. Bilmen gereken bir şey, eğer aşağıya bir yatırımınız varsa, bunu satabilirsiniz, 3.000 $ 'lık sermaye kaybından faydalanabilirsiniz, fakat yıkama satım kuralı nedeniyle, aynı yatırımı tekrar satın almanızı yasaklar. 30 günlük bir süre.

Diğer blogcular ne diyor?

  • Dolar Planım: IRA Yeniden Sınıflandırma
  • Sanat Dinkin'in Para Üzerindeki Anı: Her Bulutun Bir Gümüş Astarı Var

Videoyu izle: SCP-2845 DEER. Tehdit Düzeyi - Siyah. Keter sınıfı scp

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Tatlım, Mortgage Faizini Düşürmeyi Unuttum!
Vergi

Tatlım, Mortgage Faizini Düşürmeyi Unuttum!

Money Girl podcast'in ev sahibi olarak, dinleyicilerinden aldığım en yaygın sorulardan biri, Alice'den bu gibi ipotek faiz vergisi kesintisi talep etmekle ilgilidir: Eğer kocam ve ben son bir çift için vergi indirimi almayı unutmuşsak Mortgage faizimiz için yıl, ne yapabiliriz? Kullanmanız gereken ya da kaybetmeniz gereken bir yasa var mı?
Devamını Oku
IRS'den Kaçınmak için 6 Kırmızı Denetim Bayrakları
Vergi

IRS'den Kaçınmak için 6 Kırmızı Denetim Bayrakları

En çok kaçamak istediğim deneyimler hakkında düşündüğüm zaman aklıma bir çok düşünce gelir. Bir kasırganın ortasında yakalanmak. Bir boz ayı tarafından saldırıya uğramak. Ve IRS tarafından denetleniyor. (Üzgünüm IRS. Muhtemelen o kadar da kötü olmadığınızı biliyorum, ama şimdilik sizi uzak mesafeden tutmak isterim.
Devamını Oku
Vergi Planlama Hedefleri - Vergi Tahsilatınızı Onayla
Vergi

Vergi Planlama Hedefleri - Vergi Tahsilatınızı Onayla

Mali işlerinizi düzenlerken, vergilerinizi olabildiğince küçültmeyi planlamak isteyeceksiniz. Tabii ki vergi ödemekten hoşlanmıyor musunuz? Öyle düşünmemiştim. Vergilarınızı azaltmak için birden fazla varyasyona sahip üç basit strateji vardır, ancak bu yöntemler kesintilerinizi artırarak gelirinizi en aza indirir ve vergi kredilerinden yararlanır.
Devamını Oku