Vergi

Alternatif Minimum Vergi - Sadece Zenginlik İçin Değil

Düzenli vergi ayraçları yıllardır enflasyona göre ayarlanmış olsa da, Alternatif Asgari Vergi'nin olmaması. Bu yüzden orta gelirli bireyler aday olabilir.

Geliriniz 75.000 ABD Doları'nın üzerindeyse, AMT adayı olarak kabul edilirsiniz. Sizi savunmasız kılan çok sayıda kesinti olabilir: birkaç çocuk, ikinci bir ipotek faiz indirimi, sermaye kazancı, yüksek devlet ve yerel vergiler ve ISO'lar (Teşvik Stok Seçenekleri).

1969'da ilk kez yürürlüğe girdiğinde, Alternatif Asgari Vergi (AMT), “zengin bir insanın vergisi” olarak kabul edildi - bu, büyük gelirli ve vergi indirimi olan çok sayıdaki vergi mükellefleri için bir geri ödeme vergisi. Fakat AMT, 30 yıl içinde sadece iki kez enflasyona ayarlandığından, şimdi orta sınıfa geçiyor.

AMT'nizi hesaplamak karmaşık bir süreç olabilir. Ancak genel bir anlayışa sahip olmak büyük bir yardım olabilir.

Diğer Federal Vergi

AMT gerçekten “alternatif” bir vergi sistemi olarak işlev görmektedir. Düzenli kurallardan daha kısıtlayıcı olan, kendi oranları ve kesintileri için kuralları vardır. Düzenli gelir vergisi sistemine paralel olarak faaliyet göstermekte olup, AMT kapsamında olduğu gibi en az “düzenli” gelir vergisi altında ödeme yapıyorsanız, ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Ancak, normal verginiz bu minimumun altına düşerse, alternatif asgari vergiyi ödeyerek farkı oluşturmalısınız.

AMT, bir dizi farklı değişken tarafından tetiklenebilir. Geliri yüksek olanların vergiye daha duyarlı olmasına rağmen, muafiyetinizin veya kesintilerinizin miktarı gibi diğer birçok faktör de vergiyi talep edebilir. Devlet gelir vergisi veya ikinci bir ipotek için faiz kesintisi gibi sıradan kalemler bile AMT'yi bırakabilir. AMT'ye tabi olup olmadığınızı öğrenmek için, 1040 sayılı Form ile birlikte verilen çalışma sayfalarını doldurun veya Form 6251, Alternatif Minimum Vergi - Bireyleri doldurun.

AMT oranları% 26 seviyesinde başlar ve yüksek gelir seviyelerinde% 28'e yükselir. Bu,% 10 ile başlayan ve% 35'e kadar çıkabilen düzenli federal vergi oranları ile karşılaştırır. AMT oranlarının normal vergilere kıyasla daha düşük bir oranda kapsanmış gibi görünse de, AMT hesaplaması, potansiyel olarak daha büyük bir alt çizgi vergi ısırığı için önemli ölçüde daha az kesintiye izin verir. Düzenli vergilerden farklı olarak, kendiniz veya diğer bağımlılarınız için istisnalar talep edemezsiniz, ayrıca standart kesinti talep edebilirsiniz.

Ayrıca, kredi kazanımları evdeki iyileştirmeler için kullanılmıyorsa, eyalet ve yerel vergi, emlak vergisi ve ev-özsermaye kredisi faizi dahil olmak üzere bir dizi diğer kıymetli indirimi de mahsup edemezsiniz. Buna göre, normalde iddia ettiğiniz daha fazla muafiyet ve kesinti, bir AMT yükümlülüğüne sahip olmanızın daha muhtemel olmasıdır.

Olumlu tarafta, AMT, AMT'nin mütevazı gelirler ile vergi mükelleflerine uygulanmasını önlemek için tasarlanan özel bir AMT muafiyeti - ortak dosya sahipleri için 66.250 dolar ve bekarlar için 44.350 dolar - uygulamanıza izin veriyor.

Ayrıca, AMT kapsamında ödediğiniz bazı ekstra vergiler için gelecek yıllarda vergi iadenizde bir kredi talep etmenizi sağlayan bir “AMT kredisi” bulunmaktadır. Ancak, AMT kredisini yalnızca AMT'yi ödemediğiniz bir yılda kullanabilirsiniz. Krediye başvurmak için, uygun olup olmadığınızı görmek üzere başka bir formu doldurup Form 8801'i doldurmanız gerekir.

AMT'den kaçınmak

AMT'yi tetikleyen büyük tek seferlik kazançlar ve büyük kesintiler bazen kontrol edilebilir olduğundan, AMT'nin etkisini önceden planlayarak önleyebilir veya en aza indirebilirsiniz. İşte bazı pratik öneriler.

Sermayenin kazandığı zaman.

Bir varlık satışını yıl sonundan sonraya kadar erteleyebilir veya taksitli bir satış kullanarak bir yıldan fazla bir kazanç elde edebilirsiniz. Bir yatırımı uzun vadeli bir kazanç ile tasfiye etmek istiyorsanız, AMT sonuçlarınızı gözden geçirmeli ve böyle bir satışın neye sahip olabileceğini belirlemelisiniz.

Ödediğiniz harcamalar.

Mümkün olduğunda, eyalet ve yerel vergilerin zaman ödemeleri, konut öz sermayesi kredisi faizi (kredi gelirleri ev geliştirme için kullanılmıyorsa) ve AMT ile karşılaşmayacağınız yıllardaki diğer muhtelif indirilmiş kesintiler. AMT indirilemedikleri için AMT'ye ödeme yaptığınız bir yılda kullanılmayacaklar. Aynısı, AMT için daha sıkı indirim kuralları ile karşı karşıya kalan tıbbi kesintiler için de geçerlidir.

Egzersiz yapmadan önce bak.

ISO'ları uygulamak, AMT'yi tetiklemek için kırmızı bir bayraktır. ISO gelirleri üzerindeki AMT önemli olabilir. ISO vergi sorunları karmaşık olduğundan, ISO'ları kullanmadan önce vergi danışmanınıza danışmalısınız.

AMT durumları bir vergi uzmanının gerçekten işe yaradığı yerler. Onlara tabi olabileceğinizi düşünüyorsanız, lütfen planlamanıza yardımcı olması için bir vergi uzmanının yardımına başvurunuz.

Videoyu izle: TKDK desteğiyle hayatı değişti

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

2018 için Çocuk Vergi Kredisinde yapılan değişiklikler
Vergi

2018 için Çocuk Vergi Kredisinde yapılan değişiklikler

Eğer benden hoşlanıyorsan, yapabileceğin her vergi kredisini almak istiyorsun. Demek istediğim, kim kesinlikle zorunda olduklarından daha fazla vergi ödemek ister? Ben kimseyi düşünemiyorum. Vergi kredilerindeki tek sorun, hepsini takip etmenin son derece zor olmasıdır. Bu her zaman doğru olsa da, Aralık 2017'de yeni vergi reformu yasasının yürürlüğe girmesinden bu yana vergi kredilerinin anlaşılması daha da zor olabilir.
Devamını Oku
Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları
Vergi

Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları

Çalışıyorsun, kurtarıyorsun, emekli oluyorsun - bu Amerikan usulü, değil mi? Ama iyi bir iş kazandığında ve erken emekli olanlardan biri olmaya başladığınızda ne olur - paranıza dokunmadan önce 59 1/2 yaşının IRS kurallarına uyuyor musunuz? 401k erken ve ceza ücretsiz hak iddia yolları: Grim Reaper Kalifiye Engellilik Tıbbi Bills Afet Yardımı 55 Ziyaret ve Servis Ayrılmış Kalmak 72 (t) ile Eşit ve Periyodik (Yan rant: IRS ve bu ile halt nedir Yine de 1/2 yaş?
Devamını Oku
Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi
Vergi

Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi

2006 yılında Irak'tan döndükten sonra, eşim ve ben dosyalamamış iki yıl vergi verdiler ve gidecek bir yere ihtiyaçları vardı. Gerçekten iyi bir yer bilmemekle beraber, yerel bir Wal-Mart'a gidip, bir saat içinde girip çıkmanızı sağlayacak olan bu ucuz vergi hizmetleri merkezlerinden birine gittik. İşi yaptıklarını söyleyebilmem için, gelecek yıl için vergi planlaması yapmamıza yardımcı olmak için çok az şey yaptılar.
Devamını Oku
Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?
Vergi

Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?

Eski deyiş, hayatta sadece iki kesinlik vardır: Ölüm ve Vergiler. Ölümün hile yapamayacağını biliyoruz, ancak vergi iadenizi geciktirirseniz ne olacağını merak ettiniz mi? Ya da daha da kötüsü, vergi beyannamenizi hiç kaydetmiyorsunuz? Açıkçası, vergilerini dosyalamıyorsam ne olacağını öğrenmek için çok korkuyorum.
Devamını Oku