Vergi

Alternatif Minimum Vergi - Sadece Zenginlik İçin Değil

Düzenli vergi ayraçları yıllardır enflasyona göre ayarlanmış olsa da, Alternatif Asgari Vergi'nin olmaması. Bu yüzden orta gelirli bireyler aday olabilir.

Geliriniz 75.000 ABD Doları'nın üzerindeyse, AMT adayı olarak kabul edilirsiniz. Sizi savunmasız kılan çok sayıda kesinti olabilir: birkaç çocuk, ikinci bir ipotek faiz indirimi, sermaye kazancı, yüksek devlet ve yerel vergiler ve ISO'lar (Teşvik Stok Seçenekleri).

1969'da ilk kez yürürlüğe girdiğinde, Alternatif Asgari Vergi (AMT), “zengin bir insanın vergisi” olarak kabul edildi - bu, büyük gelirli ve vergi indirimi olan çok sayıdaki vergi mükellefleri için bir geri ödeme vergisi. Fakat AMT, 30 yıl içinde sadece iki kez enflasyona ayarlandığından, şimdi orta sınıfa geçiyor.

AMT'nizi hesaplamak karmaşık bir süreç olabilir. Ancak genel bir anlayışa sahip olmak büyük bir yardım olabilir.

Diğer Federal Vergi

AMT gerçekten “alternatif” bir vergi sistemi olarak işlev görmektedir. Düzenli kurallardan daha kısıtlayıcı olan, kendi oranları ve kesintileri için kuralları vardır. Düzenli gelir vergisi sistemine paralel olarak faaliyet göstermekte olup, AMT kapsamında olduğu gibi en az “düzenli” gelir vergisi altında ödeme yapıyorsanız, ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Ancak, normal verginiz bu minimumun altına düşerse, alternatif asgari vergiyi ödeyerek farkı oluşturmalısınız.

AMT, bir dizi farklı değişken tarafından tetiklenebilir. Geliri yüksek olanların vergiye daha duyarlı olmasına rağmen, muafiyetinizin veya kesintilerinizin miktarı gibi diğer birçok faktör de vergiyi talep edebilir. Devlet gelir vergisi veya ikinci bir ipotek için faiz kesintisi gibi sıradan kalemler bile AMT'yi bırakabilir. AMT'ye tabi olup olmadığınızı öğrenmek için, 1040 sayılı Form ile birlikte verilen çalışma sayfalarını doldurun veya Form 6251, Alternatif Minimum Vergi - Bireyleri doldurun.

AMT oranları% 26 seviyesinde başlar ve yüksek gelir seviyelerinde% 28'e yükselir. Bu,% 10 ile başlayan ve% 35'e kadar çıkabilen düzenli federal vergi oranları ile karşılaştırır. AMT oranlarının normal vergilere kıyasla daha düşük bir oranda kapsanmış gibi görünse de, AMT hesaplaması, potansiyel olarak daha büyük bir alt çizgi vergi ısırığı için önemli ölçüde daha az kesintiye izin verir. Düzenli vergilerden farklı olarak, kendiniz veya diğer bağımlılarınız için istisnalar talep edemezsiniz, ayrıca standart kesinti talep edebilirsiniz.

Ayrıca, kredi kazanımları evdeki iyileştirmeler için kullanılmıyorsa, eyalet ve yerel vergi, emlak vergisi ve ev-özsermaye kredisi faizi dahil olmak üzere bir dizi diğer kıymetli indirimi de mahsup edemezsiniz. Buna göre, normalde iddia ettiğiniz daha fazla muafiyet ve kesinti, bir AMT yükümlülüğüne sahip olmanızın daha muhtemel olmasıdır.

Olumlu tarafta, AMT, AMT'nin mütevazı gelirler ile vergi mükelleflerine uygulanmasını önlemek için tasarlanan özel bir AMT muafiyeti - ortak dosya sahipleri için 66.250 dolar ve bekarlar için 44.350 dolar - uygulamanıza izin veriyor.

Ayrıca, AMT kapsamında ödediğiniz bazı ekstra vergiler için gelecek yıllarda vergi iadenizde bir kredi talep etmenizi sağlayan bir “AMT kredisi” bulunmaktadır. Ancak, AMT kredisini yalnızca AMT'yi ödemediğiniz bir yılda kullanabilirsiniz. Krediye başvurmak için, uygun olup olmadığınızı görmek üzere başka bir formu doldurup Form 8801'i doldurmanız gerekir.

AMT'den kaçınmak

AMT'yi tetikleyen büyük tek seferlik kazançlar ve büyük kesintiler bazen kontrol edilebilir olduğundan, AMT'nin etkisini önceden planlayarak önleyebilir veya en aza indirebilirsiniz. İşte bazı pratik öneriler.

Sermayenin kazandığı zaman.

Bir varlık satışını yıl sonundan sonraya kadar erteleyebilir veya taksitli bir satış kullanarak bir yıldan fazla bir kazanç elde edebilirsiniz. Bir yatırımı uzun vadeli bir kazanç ile tasfiye etmek istiyorsanız, AMT sonuçlarınızı gözden geçirmeli ve böyle bir satışın neye sahip olabileceğini belirlemelisiniz.

Ödediğiniz harcamalar.

Mümkün olduğunda, eyalet ve yerel vergilerin zaman ödemeleri, konut öz sermayesi kredisi faizi (kredi gelirleri ev geliştirme için kullanılmıyorsa) ve AMT ile karşılaşmayacağınız yıllardaki diğer muhtelif indirilmiş kesintiler. AMT indirilemedikleri için AMT'ye ödeme yaptığınız bir yılda kullanılmayacaklar. Aynısı, AMT için daha sıkı indirim kuralları ile karşı karşıya kalan tıbbi kesintiler için de geçerlidir.

Egzersiz yapmadan önce bak.

ISO'ları uygulamak, AMT'yi tetiklemek için kırmızı bir bayraktır. ISO gelirleri üzerindeki AMT önemli olabilir. ISO vergi sorunları karmaşık olduğundan, ISO'ları kullanmadan önce vergi danışmanınıza danışmalısınız.

AMT durumları bir vergi uzmanının gerçekten işe yaradığı yerler. Onlara tabi olabileceğinizi düşünüyorsanız, lütfen planlamanıza yardımcı olması için bir vergi uzmanının yardımına başvurunuz.

Videoyu izle: TKDK desteğiyle hayatı değişti

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Kolej İçin Amerikan Fırsat Vergi Kredisi
Vergi

Kolej İçin Amerikan Fırsat Vergi Kredisi

Emeklilik için tasarruf etmek yeterince zor. Yuva yumurtasını üniversitede çocuklarla finanse etmeye çalışmak neredeyse imkansız görünüyor. Gökyüzü roketi kolej harçları ödemek için çalışıyorum en iyi depresif ve her küçük yardımcı olur. IRS'den yardım almak isterseniz, Amerikan Fırsat Vergi Kredisi'ne hoş geldiniz.
Devamını Oku
Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test
Vergi

Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test

Uzun zamandır seninle kaldığın bir yerde oldu mu hiç? Belki de, “ayaklarına dönene kadar” “kısa bir süre” için yanınızda kalacak olan akrabamdı. Bunu daha önce duydun mu? Ya da belki de bir ebeveynin seninle ilgilenmek zorunda olduğun yere taşınması gerekiyordu.
Devamını Oku
Vergi Oranınızı Azaltma
Vergi

Vergi Oranınızı Azaltma

Kimse vergi ödemeyi sevmez. Kesinlikle ihtiyacımız olan şeyler için ödeme yapmıyorlar. Yollar, bazı sağlık hizmetleri, hükümette temsil ve Amerika'nın kendini yönetmeye devam etmesi gereken birçok şey. Onlar uygar bir toplumda gerekli bir kötülüktür. Ama yine de - hepimiz onlara ödemekten nefret ediyoruz.
Devamını Oku
Ücretli Süslemeyi Durdurma
Vergi

Ücretli Süslemeyi Durdurma

Geri vergilerin ödenmemesi veya vergilendirilmemiş vergi iadeleri nedeniyle IRS'ye borçlanırsanız, Sam Amca'nın emrini alabilmesinin yollarından biri, ücretlerinizi telafi etmektir. Ancak, bu adımda bitmek zorunda değildir. Aslına bakılırsa, hapishaneye gitme olasılığınızla karşı karşıya kalmadan önce maaş düzenlemesi “son çare” dir.
Devamını Oku