Sigorta

Satın al (ROP) Prim Vadeli Hayat Sigortası Geri Döndü?

Son zamanlarda, daha genç bir işletme sahibi müşterim, bir hayat sigortası poliçesi satın alma konusunda soru soruyordu.

Bir dönem yaşam politikası onun durumu için tam anlam ifade eder, ancak biz de istediğimiz şeyi bir büküme kavuşturmuştur. 30 yıllık bir yaşam politikasına ek olarak, neye denir? premium binicinin iadesi.

Aşina olmayanlar için, premium sürücünün iadesi, poliçe sahibinin sözleşmenin sonunda ödenen tüm primlerin tam olarak geri ödenmesini sağlar.

İlk başta, oldukça iyi bir anlaşma gibi geliyor. Tüketicilerin hayat sigortasıyla yaşadıkları en yaygın şikayet, eğer ölmezseniz, tüm paralar doğrudan hayat sigortası şirketine gider. Bu durumda, premium binicinin iadesini satın almak tamamen buna değer görünüyor.

Premium Rider'ın İade Maliyeti

İlk bakışta, premium binicinin dönüşü no-brainer gibi görünüyor. Bilmeniz gereken bir parça bilgi, sürücünün bir fiyatla gelmesidir. Ortalama ROP sürücüsü, onsuz bir politikayı satın almaktan% 20-40 daha fazla çalışır. Buna ek olarak, tüm sözleşme dönemi için poliçenizi, priminizin tamamen geri ödenmesini sağlamak zorundasınız. Öyleyse soru hala devam ediyor, tüm primleri geri aldığınızı bildiğinden binici için daha fazla ödeme yapmak mantıklı geliyor mu? Hadi daha yakından bakalım… .

ROP Rider vs. Düzenli Vadeli Sigorta

ROP sürüşü ile düzenli vadeli sigorta satın alma arasındaki maliyet farkını göstermek için, burada koştuğum bazı hayat sigortası teklifleri. Senaryomuzda, mükemmel sağlığında olduğunu düşünerek 30 yaşında bir erkek kullanıyorum. 30.000 yıllık bir hayat politikasında 1.000.000 dolarlık bir yüz değeriyle fiyat teklifi alacağız. ROP sürücüsü olmadan, yıllık prim yaklaşık olarak mal olacak, Yılda 720 dolar Toplamda 21.6000 ABD doları prim ödendi 30 yıllık süre boyunca. ROP sürücüsünü ekleyerek, prim atlar Yıllık 1.180 dolar, toplam harcama için $35,400. Bu toplam bir fark 13.800 dolar prim ödendi (Yıllık 460 dolar) veya 63.88% artırmak.

Farkı Artırma

Uzun vadeli bir yatırım yapmaya kararlı bir şekilde inandığımdan beri, ilk argümanım ROP sürücüsü olmadan gidip farkı yatırıyor. Teorimin nasıl olduğunu görelim. Yılda 460 dolarlık bir fark alırsak ve 30 yıllık dönem boyunca% 6'lık bir yatırım yaparsak, şöyle bir şeye benziyor:

% 6'lık geri dönüşün ortalaması ile 30 yıllık süre zarfında 36.366 $ birikmiş olacaksınız. Bu dönemde primlerinizde ödediğiniz 21.600 ABD Doları tutarını çıkarırsınız. $14,766. Bu örnekte gördüğünüz gibi, ROP sürücüsünü satın almak mantıklı görünmektedir. Hmmm… Sizi düşünür, değil mi? Şimdi ortalama% 8 geri dönüş yapalım mı görelim:

Aynı dönemde% 8'lik bir getiri elde edebildiysek, toplamda 52.110 $ biriktiririz ve çıkarıldıktan sonra primler kalmıştır. $30,500. Bunu ROP sürücüsüyle geri alacağımız 35.400 dolar ile karşılaştır, ve hala kırmızıdayız. Eğer% 10'luk geri dönüşe daha yakın olabilirsek, normal politikanın daha ekonomik olması için daha büyük bir şansımız vardır.

Dikkate alınması gereken önemli bir şey ROP ile size iade edilen para enflasyon için şişirilmez. Tahmin edebileceğiniz gibi, bugün 35.400 dolar sizi şu ana kadar 30 yıl sonra almayacak.

Birkaç Dikkat Edilecek Noktalar

Koştuğum senaryoların sonucunun tahmin ettiğimden farklı olduğunu itiraf etmeliyim. Akılda tutmamız gereken şey, maliyet farklılığını analiz ettiğimde, birkaç büyük varsayımdan yararlanıyoruz:

  1. Kişinin daha yüksek primi ödeyebileceğini.
  2. Kişi, 30 yıllık süre boyunca politikayı koruyacaktır.
  3. Sigortanın maliyeti düşmeyecek.

Bu ve diğer değişkenler, bu senaryonun uzun vadeli sonuçları üzerinde dramatik bir etkiye sahip olacaktır.

Ne zaman ROP Rider satın alıyor mu?

Genellikle, böyle bir uzun vadeli politikada ROP satın almazsınız. Daha yaygın olduğu hallerde, 10 ila 15 yıl arası vadeli sözleşmelerdir. Genelde, her bir partnerin diğerlerinin hayatında sigorta aldıkları iş ortakları arasında satın alma / satma sözleşmelerinde kullanıldığını görürsünüz. Böyle kısa bir zaman dilimi ile, ROP daha ekonomik bir anlam ifade eder.

Yasal Uyarı: 3 dönem yaşam politikaları satın aldım ve asla premium binicinin iadesini tercih etmedim.

Ya sen? Bir ROP sürücüsü ile vadeli bir yaşam politikası satın aldınız mı?

En İyi Hayat Sigortası Oranlarını Bul

Aşağıda posta kodunuzu girin ve en iyi fiyatı bulmak için en az 2-3 şirkete tıkladığınızdan emin olun.

Videoyu izle: AEGON - Prim İadeli Hayat Sigortası

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Sel Sigortasına mı ihtiyacınız var?
Sigorta

Sel Sigortasına mı ihtiyacınız var?

Federal yetkililer sel ABD'de doğal afetlerden mülkiyet kaybının en önemli nedenidir söylüyorlar. Ancak sel sigortası nispeten ucuz olsa da ve poliçe sahipleri resmi bir felaket beyanı olmaksızın sel zararları için toplayabildikleri halde, birçoğu kapsamı dışında kalmaktadır. Yerel sigorta acenteleri veya doğrudan hükümet tarafından yönetilen Ulusal Taşkın Sigortası Programı aracılığıyla sunulan özel afet sigortası her yerde mevcut değildir.
Devamını Oku
Standart İnceleme
Sigorta

Standart İnceleme

Size olabilecek tüm korkunç şeylerden bahsedelim! Aslında belki de bu en iyi fikir değil, ama trajik bir şeylerin ne zaman tetikleyebileceğini asla bilemezsiniz. Sigorta planlarını bu kadar önemli kılan şey budur. Sorun şu ki, sigorta için alışveriş yapmak ezici ve stresli. Piyasada bir düzine farklı sigorta ve 6.000'den fazla taşıyıcı var.
Devamını Oku
Sağlık Sigortası Maliyetlerini Azaltma Yolları
Sigorta

Sağlık Sigortası Maliyetlerini Azaltma Yolları

Geçtiğimiz yıl boyunca, sağlık reformu ve Amerikalılar için gerçekte ne anlama geldiği konusundaki tartışmalar tüm haberlerde olmuştur. Birçok Amerikalı hala sağlık reformunun geçişine bölünmüş durumda olduğundan, tüketiciler sağlık sigortası maliyetlerini kontrol etmek için kişisel olarak neler yapabileceklerini düşünmelidir.
Devamını Oku