Sigorta

Satın al (ROP) Prim Vadeli Hayat Sigortası Geri Döndü?

Son zamanlarda, daha genç bir işletme sahibi müşterim, bir hayat sigortası poliçesi satın alma konusunda soru soruyordu.

Bir dönem yaşam politikası onun durumu için tam anlam ifade eder, ancak biz de istediğimiz şeyi bir büküme kavuşturmuştur. 30 yıllık bir yaşam politikasına ek olarak, neye denir? premium binicinin iadesi.

Aşina olmayanlar için, premium sürücünün iadesi, poliçe sahibinin sözleşmenin sonunda ödenen tüm primlerin tam olarak geri ödenmesini sağlar.

İlk başta, oldukça iyi bir anlaşma gibi geliyor. Tüketicilerin hayat sigortasıyla yaşadıkları en yaygın şikayet, eğer ölmezseniz, tüm paralar doğrudan hayat sigortası şirketine gider. Bu durumda, premium binicinin iadesini satın almak tamamen buna değer görünüyor.

Premium Rider'ın İade Maliyeti

İlk bakışta, premium binicinin dönüşü no-brainer gibi görünüyor. Bilmeniz gereken bir parça bilgi, sürücünün bir fiyatla gelmesidir. Ortalama ROP sürücüsü, onsuz bir politikayı satın almaktan% 20-40 daha fazla çalışır. Buna ek olarak, tüm sözleşme dönemi için poliçenizi, priminizin tamamen geri ödenmesini sağlamak zorundasınız. Öyleyse soru hala devam ediyor, tüm primleri geri aldığınızı bildiğinden binici için daha fazla ödeme yapmak mantıklı geliyor mu? Hadi daha yakından bakalım… .

ROP Rider vs. Düzenli Vadeli Sigorta

ROP sürüşü ile düzenli vadeli sigorta satın alma arasındaki maliyet farkını göstermek için, burada koştuğum bazı hayat sigortası teklifleri. Senaryomuzda, mükemmel sağlığında olduğunu düşünerek 30 yaşında bir erkek kullanıyorum. 30.000 yıllık bir hayat politikasında 1.000.000 dolarlık bir yüz değeriyle fiyat teklifi alacağız. ROP sürücüsü olmadan, yıllık prim yaklaşık olarak mal olacak, Yılda 720 dolar Toplamda 21.6000 ABD doları prim ödendi 30 yıllık süre boyunca. ROP sürücüsünü ekleyerek, prim atlar Yıllık 1.180 dolar, toplam harcama için $35,400. Bu toplam bir fark 13.800 dolar prim ödendi (Yıllık 460 dolar) veya 63.88% artırmak.

Farkı Artırma

Uzun vadeli bir yatırım yapmaya kararlı bir şekilde inandığımdan beri, ilk argümanım ROP sürücüsü olmadan gidip farkı yatırıyor. Teorimin nasıl olduğunu görelim. Yılda 460 dolarlık bir fark alırsak ve 30 yıllık dönem boyunca% 6'lık bir yatırım yaparsak, şöyle bir şeye benziyor:

% 6'lık geri dönüşün ortalaması ile 30 yıllık süre zarfında 36.366 $ birikmiş olacaksınız. Bu dönemde primlerinizde ödediğiniz 21.600 ABD Doları tutarını çıkarırsınız. $14,766. Bu örnekte gördüğünüz gibi, ROP sürücüsünü satın almak mantıklı görünmektedir. Hmmm… Sizi düşünür, değil mi? Şimdi ortalama% 8 geri dönüş yapalım mı görelim:

Aynı dönemde% 8'lik bir getiri elde edebildiysek, toplamda 52.110 $ biriktiririz ve çıkarıldıktan sonra primler kalmıştır. $30,500. Bunu ROP sürücüsüyle geri alacağımız 35.400 dolar ile karşılaştır, ve hala kırmızıdayız. Eğer% 10'luk geri dönüşe daha yakın olabilirsek, normal politikanın daha ekonomik olması için daha büyük bir şansımız vardır.

Dikkate alınması gereken önemli bir şey ROP ile size iade edilen para enflasyon için şişirilmez. Tahmin edebileceğiniz gibi, bugün 35.400 dolar sizi şu ana kadar 30 yıl sonra almayacak.

Birkaç Dikkat Edilecek Noktalar

Koştuğum senaryoların sonucunun tahmin ettiğimden farklı olduğunu itiraf etmeliyim. Akılda tutmamız gereken şey, maliyet farklılığını analiz ettiğimde, birkaç büyük varsayımdan yararlanıyoruz:

  1. Kişinin daha yüksek primi ödeyebileceğini.
  2. Kişi, 30 yıllık süre boyunca politikayı koruyacaktır.
  3. Sigortanın maliyeti düşmeyecek.

Bu ve diğer değişkenler, bu senaryonun uzun vadeli sonuçları üzerinde dramatik bir etkiye sahip olacaktır.

Ne zaman ROP Rider satın alıyor mu?

Genellikle, böyle bir uzun vadeli politikada ROP satın almazsınız. Daha yaygın olduğu hallerde, 10 ila 15 yıl arası vadeli sözleşmelerdir. Genelde, her bir partnerin diğerlerinin hayatında sigorta aldıkları iş ortakları arasında satın alma / satma sözleşmelerinde kullanıldığını görürsünüz. Böyle kısa bir zaman dilimi ile, ROP daha ekonomik bir anlam ifade eder.

Yasal Uyarı: 3 dönem yaşam politikaları satın aldım ve asla premium binicinin iadesini tercih etmedim.

Ya sen? Bir ROP sürücüsü ile vadeli bir yaşam politikası satın aldınız mı?

En İyi Hayat Sigortası Oranlarını Bul

Aşağıda posta kodunuzu girin ve en iyi fiyatı bulmak için en az 2-3 şirkete tıkladığınızdan emin olun.

Videoyu izle: AEGON - Prim İadeli Hayat Sigortası

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Riskli İş: Yüksek Riskli Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sigorta

Riskli İş: Yüksek Riskli Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hayat Sigortası Acentesi: Herhangi bir yüksek riskli aktiviteye katılıyor musunuz? Hayat sigortası arayan kişi: Bu haftasonu 10.000 metrelik bir dağdan atlamaya hazırlanıyorum. Bu sayılır mı? Hayat Sigortası Acentesi: Ucuz hayat sigortası yaptırmaya çalıştığınızda, “yüksek riskli” faaliyetlere katılmak, kontrol hesabınıza herhangi bir kazanç sağlamayacaktır.
Devamını Oku
Banner Hayat Sigortası İncelemesi
Sigorta

Banner Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışveriş yaparken, özel koruma gereksinimlerinize en uygun politikayı seçmek önemlidir. Bu, uygun ölüm kapsamı kapsamının yanı sıra doğru teminat türünü belirlemeyi gerektirir. Kapsamı ararken kendinizi sormanız gereken birkaç soru vardır: Saf ölüm parası korumasına mı ihtiyacınız var, yoksa ihtiyaçlarınız ölüm parası korunmasını ve nakit değerini veya yatırım bileşenini içeriyor mu?
Devamını Oku
Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Sigorta
Sigorta

Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Sigorta

Hayat öngörülemez olabilir ve bu onu ilginç tutar. Ama bazen beklenmedik maliyetler çok fazla: Birisi kafeteryadayken dizüstü bilgisayarınızı kırdı ve çaldıysa. Veya eğer bu diş ağrısı diş ağrısına ihtiyaç duyuyorsa, tam bir apse oldu. Ya da Şükran Günü molasından dönüş yolunda arka uçun varsa.
Devamını Oku