Emlak

Bir Yararlanıcı Faydalanıcı Olduğunda Ne Olur?

Ebeveynlerin çoğu, çocuklarını güven ve / veya emeklilik hesaplarından faydalanıcı olarak adlandırmak isterler. Mali deneyime sahip olmayan çocuklar, kendilerine bırakılan büyük miktardaki parayla başa çıkacak kadar olgunlaşmamışlardır ve yasalar gereği, reşit olmayan bir kimsenin varlıklarını devlette çoğunluğa erişinceye kadar varlıklarını idare etmeden idare edemezler.

Kendinizi yönetmek için yeteri kadar olana kadar, reşit olmanızın profesyonel mütevazı olmak için 18 yaşından büyük (ya da küçük yaştakilere bağlı olarak 21 kişi) birini seçmek en iyisidir.

Eğer reşit olmayan kişi lehdar olarak adlandırılırsa ve mal veya para alırsa, reşit olmayan kişi 18 veya 21 yaşına gelinceye kadar o mülkün veya o maliyenin kontrolünü ele geçirme yetkisine sahip olmayacaktır (reşit olmayan devletin kanunlarına bağlı olarak). . Küçükler, yetişkin olana kadar yasal olarak herhangi bir sözleşmeye giremez veya mülk edinemezler.

Mirasa ne olduğuyla ilgili kesin ayrıntılar, aynı zamanda, küçüklerin yaşadığı devlet yasalarına ve aynı zamanda mirasın miktarına da bağlı olacaktır.

Yararlanıcı Bireysel Emeklilik Hesapları (IRA) Yanlısı Kurallar

Reşit olmayan bir kişinin, IRA'nın faydalanıcısı olarak adlandırılmasıyla ilgili özel kurallar vardır. Paranın reşit olması durumunda, 18 yaşından büyük bir bakıcı ile isminde bir yararlanıcı IRA kurması gerekecek. IRA'nın sorumlusu bir mütevelli gibidir. Sorumlu daha sonra IRA'dan reşit olmayanlara çekilmekten sorumludur.

IRA'yı elinde tutan finans kurumu, reşit olmayan kişinin, istediği kişiyi bakıcı olarak seçmesine izin verecektir. Kendi çocuğunuzu IRA mirasından seçmek için küçük çocuğunuza bırakmak istemiyorsanız, şimdi de yararlanıcı belgenizdeki saklayıcıyı belirtin. Mali kurumun bakıcı isteğini onurlandırmaya zorlayan hiçbir yasal kanunu yoktur, sadece evrakta belirtmiş olmanızın muhtemel olması ihtimali yüksektir.

Miras 20.000 $ altında

Eğer reşit olmayan kişi, 20.000 $ veya daha düşük değerde bir mülk veya para alırsa, bir çok eyalet kanunu, reşit olmayan çocuklara Küçük İfadeler Yasası (UGMA) veya Tekdüzen Transferler altında reşit olmayan kişinin adının hesabına ödenmesini isteyebilir. Küçükler Yasasına (UTMA). Yetişkin genellikle küçüklerin büyükbaba, teyzesi ya da amcasıdır.

Bazı eyaletlerde para, reşit olmayan kişinin adının 529 hesabında reşit olmayan birine bırakılabilir.

Kalıtım 20.000 ABD Dolarını Aştı

Rejimin ikamet ettiği devlet miras paranın veya mülkün bir UTMA, UGMA veya 529 hesabına veya miras değerinin 20.000 dolardan fazla olmasına izin vermezse, mahkeme yoluyla reşit olmayan kişi için bir vasilik kurulmalıdır. sistemi.

  • Probate emlak - reşit olmayan bir çocuk için miras bırakılmış ve bir tahliye yeri açılmışsa; daha sonra, mülkün idarecisinin, reşit olmayan kişinin adına vasi tayini için bir dilekçe sunması gerekmektedir.
  • Hayat sigortası poliçeleri veya emeklilik hesapları - Bir mülk sahibi olmayan miraslar için, bir yetişkin reşit olmayan kişi adına vesayet için bir dilekçe atayabilir. Dilekçeyi dosyalamak için yetişkin, normalde çocuğun teyzesi, amcası ya da büyükannesidir.

Yargıcın Karar Vermesine İzin Ver

Yargıç, reşit olmayan kişi için vasi olarak kimin atayacağına, tüm ilgili tarafların, çocuğun 18 veya 21 yaşına gelene kadar reşit olmayan çocuğun vasiyetini tayin etmeleri gerektiğine kanaat getirecekleri bir mahkeme duruşması yoluyla karar verecektir. Yaşadığı ülkeye bağlı olarak. Eğer çocuk 12 yaşından büyükse, 13 yaşında da söz sahibi olacaktır.

Bu bilgi, belirli bireyselleştirilmiş vergi, yasal veya yatırım planlama tavsiyesinin yerine geçmez. Belirli yasal sorunlarınızı avukatınızla görüşmenizi öneririz.

Videoyu izle: Brian McGinty Karatbars Altın İncelemesi Brian McGinty Haziran 2017 Brian McGinty

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Bu Kaçınılmaz Günün “Bir Gün Dosyası”
Emlak

Bu Kaçınılmaz Günün “Bir Gün Dosyası”

Bir ebeveyni kaybetmek zor. Babam öldüğünden birkaç yıl geçti, ama sadece dün gibi hissettiriyor. Babam geçtiğinde çok büyük bir servete sahip değildi, bu yüzden mülkünü ayırmak için çok fazla karışıklık yoktu. Bu anlamda şanslıydık. Aileleri, tüm “maddelerinin” nerede olduğu konusunda iletişim kurmaktan korkan bir çok müşteriye tanık oldum.
Devamını Oku
Home Sweet Home: Kendi Evinize Sahip Olmanın Gerçek Maliyeti Nedir?
Emlak

Home Sweet Home: Kendi Evinize Sahip Olmanın Gerçek Maliyeti Nedir?

Pencerenizin tam dışında cıvıl cıvıl cıvıl kuşlarla kendi yerinizde uyanmak harika bir duygu. Dışarı çıkın ve kahvenizin tadını arka verandada çıkarın, bir apartman dairesinde yaşamamış olan sessizliğin keyfini çıkarın. Komşular dost canlısı, güneş parlıyor ve bir ev sahibi olmanın başka güzel bir günü olacağını biliyorsunuz.
Devamını Oku
Sevilen Birine vedalaşma: Ortalama Cenaze Harcamaları ve Giderleri
Emlak

Sevilen Birine vedalaşma: Ortalama Cenaze Harcamaları ve Giderleri

Sevilen birinin kaybına bakarken, birisinin düşünmek istediği son şey, cenaze masrafıdır. Çoğu zaman maliyet aileye bir şok olarak gelir. 2006 yılında babamı kaybettiğimde, üvey annem ve onun cenaze törenlerini planlamaya devam etmekti. Sanırım her zaman bir cenaze masrafının pahalıya mal olabileceğini biliyordum, ne kadar fark ettim ki!
Devamını Oku