Maliye

Emeklilik Planlama Kontrol Listesinin 10 Temel Faktörü

İki kez yapmak istemediğin bir şey varsa, bu emekli olur.

Çıktı dedikten sonra işe geri dönmek zorunda olduğunuzu düşünün. Yuck !!

Bu olayla ilgili korku hikayeleri duydum ve en yaygın suçlu planlama eksikliği.

Emekliliğinizi planlamak, hafifçe almak istemediğiniz bir şeydir.

Emekliliğe yaklaşıyorsan, hazır mısın?

İhtiyacınız olan parayı kurtardınız mı?

Diğer tüm detayların yerinde ve hazır mı?

Emeklilik heyecan verici bir dönemken, aynı zamanda hayatınızda büyük değişikliklerin zamanıdır.

Sadece her gün işe yaramayacaksınız, aynı zamanda kişisel yaşamınızda da değişiklikler olacak ve maliyeriniz de değişecek.

Bir değişiklik yaratan tüm değişiklikler için hazırlandığınızdan emin olmak için emeklilik planlama kontrol listesi tavsiye edilir.

Her Yaşta Takip Edilecek Temel Emeklilik Kontrol Listesi

1. Emeklilik bütçenizi geliştirin.

Yüzleş. Yaşamak için ayda ne kadar ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. “Guesstimating” sadece başarısızlık için kendini ayarlıyor. Enflasyonu belirlediğinizden emin olun, bu da yılda yaklaşık% 3 ila% 5 oranında hesaplanabilir.

Emeklilik bütçesi yaratmaya başlamanın en kolay yolu, şu anda emekli olmayan olarak harcamanıza bakmaktır. Son 3 ila 6 aylık kullanım faturalarınızı, banka hesaplarınızı ve kredi kartı ekstrelerini alın ve yiyecek, yemek ve araba masrafları gibi önemli kategorilerde ne kadar harcama yaptığınızı hesaplayın. Bu kategoriler emeklilikte önemli ölçüde değişebilir, ancak emeklilikten önce normalin nasıl hissettirdiğine dair bir fikre sahip olmak başlangıç ​​için iyi bir yerdir.

İfadelerinizi takip etme ve faturalarınızı düz tutma konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Finovera gibi çevrimiçi yazılımları kullanmanızı tavsiye ederim çünkü tüm faturalarınızı ve ifadelerinizi tek bir yerde görebilirsiniz.

Finovera'yı dene. Bu ücretsiz çevrimiçi yazılım, tüm önemli faturalarınızı kendi tarihlerinizi takip etmek, beyanlarınızı arşivlemek ve faturaların ödeme sayfasına kolayca yönlendirmek için sisteminize bağlamanıza izin verir.

Eğer bir emeklilik bütçeniz yoksa, emeklilik planınız başarısız olma olasılığı% 99.9'dur.

Tweet'e Tıkla

2. Emeklilik planı oluşturun.

Bu sağduyuya benziyor olabilir, ama kaç insanın bunu yapmadığına şaşırdım.

Hangi yaşta emekli olmayı planladığınızı belirleyin ve emekli olduktan sonra rahat bir yaşam tarzını yaşamak için ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini belirleyin. Bu yıl boyunca yeniden değerlendirmek isteyeceğiniz bir şey.

Yaşlandıkça çoğu kez yaşam standartlarımız yükselir ve siz emekli olduktan sonra aynı yaşam tarzınıza devam edecek kadar tasarruf etmenizi istersiniz.

Pek çok insan bunu yapmaz, çünkü bunun çok uzun sürdüğünü düşünüyorlar. Doğru değil. Mevcut stratejinizin nasıl yapıldığına dair size hızlı bir ölçüm sağlayabilecek yaklaşık 15 dakika içinde tamamlanabilecek bir Emeklilik Planlama Stratejisi Oturumu sunuyoruz. Ücretsiz teklifimizi buradan kontrol edebilirsiniz.

3. Emeklilik gelirinizi belirleyin.

Emekliliğiniz sırasında hangi gelir kaynaklarına sahip olacağınıza bakın. Bu bir emekli maaşı, sosyal güvenlik ve daha fazlasını içerebilir.

Beklenmedik bir plan yapmak zorundasın. Ani tıbbi faturalar veya piyasadaki düşüş, emeklilik gelirinizin ihtiyaçlarını önemli ölçüde etkileyebilir.

Henüz sosyal güvenlik çekmeye başlamadıysanız, seçeneklerinizi gözden geçirip siz ve eşiniz için en iyi seçeneği belirlediğinizi doğrulamak isteyeceksiniz. Araştırma yapmak için biraz zaman ayırmamak ve yerel sosyal güvenlik ofisinize başvurmak binlerce kişiye mal olabilir.

4. Her yıl emeklilik hesaplarınıza bakın.

Aracılık ifadelerinizi açtığınız veya 401 bin'lik çevrimiçi hesabınıza giriş yaptığınız bir yıldan uzun bir süre geçtiyse, gecikmiş olabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl içinde yeterince biriktirdiğinizden ve emekliliğinizden önce yeterince tasarruf edeceğinizden emin olun. Her zaman abartmak iyi bir fikirdir.

Gibi yazılım araçlarını kullanmanızı tavsiye ederim Kişisel Sermaye Çeşitli emeklilik hesaplarının ve aracılık beyanlarının büyük resmini görmek için.

YaptıkKişisel sermayenin tam değerlendirmesi okumanı tavsiye ederim, ama işte bir fotoğraf.

Bir çift, emeklilik için para tutan 5 veya 6 farklı şirkete sahip olabilir ve bu da genel portföyünüzü çok zor bir hale getirmektedir. Gelişmekte olan pazarlara aşırı mı maruz kalıyorsunuz? Yeterince tahvil veya gelir yatırımınız var mı? Birden fazla portföyü kontrol etmeniz ve her şeyi elle hesaplamaya başlamanız gerekip gerekmediğini söylemek zor olabilir.

Bu nerede Kişisel Sermaye içeri geliyor. Site, tüm hesaplarınızı - aracılıktan emekli maaşına - tek bir yerden görebileceğiniz, gerçekten keskin ve sezgisel bir çevrimiçi kontrol paneli sunuyor. Aynı zamanda size iki kelimelik kritik bir taahhüdün olduğunu belirtiyorlar: müfettişlik görevi (yorumumuzu okuyun Bunun ne anlama geldiğini ve neden bu kadar önemli olduğunu öğrenmek için).

Kişisel Sermaye sizin için değilse, aynı zamanda benzersiz süreç olan Finansal Başarı Planı'nda da benzer bir şey sunuyoruz.

5. Unutmayın: Asla çok geç değildir.

Geç kaydetmeye başlarsanız, kaybedilen zamanı telafi etmek için yapabileceğiniz her kuruştan tasarruf ettiğinizden emin olun. Bu, fazladan iş almak, evinizi küçültmek ve daha fazlası anlamına gelebilir. Şimdi daha sonraya kıyasla kurban edilmenin daha kolay olacağını unutmayın.

6. Borçtan iyi geçin.

Tüm borçlarınızı ödeyin ve emeklilik tarihinizden ya da daha erken bir zamanda borçtan arındırılmış olmayı hedefleyin. Hayatın erken dönemlerinde borçtan kurtulmak emeklilik planlamasını daha düzgün bir hale getirecektir.

Emeklilik nedeniyle gelirde önemli bir düşüşe ve ödemesi gereken bir fatura dağına sahip olmaktan daha korkunç bir şey yok. Bu yüzden, ne kadar borcunuz olduğunu bilmek ve bunun ödenmesi için bir saldırı planı uygulamak önemlidir.

7. Devam etmeye devam edin.

Emeklilik hesaplarınıza emeklilik katkıları yapmaya devam edin. Mümkünse her yıl katkılarınızı maksimize ettiğinizden emin olun.

Emeklilik seçeneklerinin çoğunun, 50 veya 55 yaşına ulaştığınızda bir “yetişme” katkısına sahip olmanızı sağladığını unutmayın. Emekli yuva hedefinize doğru sizi zorlamak için genellikle yılda 1000 dolar tasarruf edebilirsiniz.

Bunu söylediğimde bana güven: Finansal planlamacılar, borçsuz ve bolca nakit tasarrufu ile emekli olan müşterileri severler. İşimizi rahatça emekli etmenize yardım etmede çok daha kolay hale getirir.

8. Şikayet etmeyin.

Emekli olduktan sonra, yatırımlarınızla seyir kontrolüne devam etmeyin. Bunları sürekli olarak değerlendirin, çeşitlendirilmiş bir portföyü her zaman koruduğunuzdan emin olun. Emeklilik yaşına yaklaşırken, paranızın çoğunu riskli olmayan yatırımlarda tutmayı düşünebilirsiniz. Sertifikalı bir Finansal Planlayıcı ile çalışmak bu konuda yardımcı olacaktır.

9. Emeklilik sağlık ihtiyaçlarınızı belirleyin.

65 veya daha büyük yaşta emekli olan herkes için Medicare'e hak kazanacaksınız. Medicare’in tüm masrafları, yaşamınız boyunca verdiğiniz şeylerle tam olarak örtülmez. Bu maliyeti karşılamak için Medicap planlarını karşılaştırmak için MedicareWallet.org'a ve kaynaklarına yönelmek isteyeceksiniz.

Medicare için uygun hale gelmeden önce emekli olmayı planlıyorsanız, sağlık bakım maliyetini emeklilik bütçenize dahil etmelisiniz.

Mevcut işvereniniz aracılığıyla büyük olasılıkla bir COBRA paketi alabilecek olsanız da, maliyet yüksek olabilir ve plan tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir.

Ayrıca bakım ev sigortası gibi şeyleri ödemek için uzun vadeli bakım sigortası düşünün. Uzun süreli bakım sigortası da maliyetli olabilir, ancak bir plana ne kadar erken girerseniz, genel priminiz o kadar düşük olur.

En iyi seçeneklerden biri, özel durumunuza uygun bir sağlık sigortası planı almaktır. eHealthInsurance Farklı sigorta şirketlerinden sizin için birkaç teklif üretecektir. Önünüzde birden fazla tırnak bulunması, karşılaştırma yapmayı çok kolaylaştırır. Uygun fiyatlı bir sağlık hizmeti planını kaçırmadığımdan emin olmak için bunu denerim.
Bir kez Medicare olduğunuzu düşünmelisiniz Medicare ek planı ekleme. Bu planlar, Medicare kapsamınızı tamamlayacak ve bütçenizin sağlayamayacağından daha fazla kötü tıbbi fatura almamanızı sağlayacaktır.

10. Emeklilik hesaplarınızın kurallarını ve yönetmeliklerini bilir.

Emekli hesapların hepsi farklıdır ve birden fazla hesaba kaydettiyseniz, emeklilik para çekme işlemlerinin nasıl işleyeceği konusunda kafa karıştırıcı olabilir. Birçok hesap, para çekebilmek için belirli bir yaşta olmanızı gerektirir.

Gördüğüm yüksek maliyetli bir hata, erken emekli olduğunuzda ve 59 1/2 yaşın altındayken 401k’nızı IRA’ya aktarıyor. 401k'in erken emekli olmanız durumunda para çekmenize izin verir ve% 10'luk cezayı çekmezsiniz. Eğer 401k'ınızı bir IRA'ya yuvarlarsanız, paranıza erişmeniz gerektiğinde size mal olan bu değeri verirsiniz.

Ek olarak, birçoğu belirli bir yaşa ve daha fazlasına ulaştığınızda minimum para çekme gerektirir. Yaygın olarak “emeklilik asgari dağılımı” olarak bilinen emeklilik hesaplarınızdan 70 1/2 oranında para almaya başlayacaksınız. Bunu yapmamak size% 50 vergi cezasına mal olabilir! Emeklilik fonlarınızın sizin için en iyi nasıl çalışacağını anlamak için zaman ayırın.

Videoyu izle: Emeklilik için yaş bekleyenler dikkat

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ücretsiz Giysiler Online almak için 4 Legit Yolları
Maliye

Ücretsiz Giysiler Online almak için 4 Legit Yolları

Giyim, kaçınılmaz olan harcamalardan biridir, değil mi? Demek istediğim, tasarımcı kıyafetlerine sahip olmak zorunda değilsin, ama kıyafetlere ihtiyacın var. Ben tutumlu bir insan olduğum için, her zaman özgür bir şey elde etmek için bir yol olduğuna inanıyorum - neredeyse her zaman. Neyse ki, giyim ücretsiz alabileceğiniz bu bütçe öğelerinden biridir.
Devamını Oku
Harcama Yok - 100 $ Nakit Giveaway
Maliye

Harcama Yok - 100 $ Nakit Giveaway

Para harcamama konusunda zorlanıyor musunuz? Her zaman bir maaş aldığın zaman alacak bir şeymiş gibi hissettiriyor mu? Eğer öyleyse, bu meydan okuma sizin için. Harcama Zorluğu Yok Maliyelerinizde yolunuza devam etmek istiyorsanız, bu zorluğu para harcamak için düşünmeyin. İşte, çıldırmadan meydan okumada nasıl yapılacağına dair bazı ipuçları: 1.
Devamını Oku
Ücretsiz çevrimiçi şeyler almak için 28 yasal yollar
Maliye

Ücretsiz çevrimiçi şeyler almak için 28 yasal yollar

İster inanın ister inanmayın, çevrimiçi şeyleri çevrimiçi olarak almanın yollarını sunan tonlarca site var. Freebies, bebek ürünleri, güzellik ürünleri, ücretsiz gaz kartları, ev temizleyicileri ve daha fazlası gibi her türlü farklı ürünü içerir. Bu ürünler genellikle ürünlerini tanıtmak isteyen şirketler tarafından verilir. Potansiyel müşterilerini düzenli işlerini kazanma umuduyla yeni bir şey denemelerini istiyorlar.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Bir İşe Başlamadan Önce Ne Yapmalı?"/>
Maliye

Bir İşe Başlamadan Önce Ne Yapmalı?

Görüntü kredisi: Flickr Well Kept Cüzdan'ın Girişimci Başarı Hikayelerinden herhangi birini okuduysanız veya herhangi bir podcast'imizi dinlediyseniz, kendi işinizi kurmayı düşünebilirsiniz. Girişimcilik, sıçan ırkını terk etmek ve kendi işinizi yapmak için harika bir yol olabilir, ancak bir işe başlamadan önce almanız gereken bazı önemli adımlar vardır.
Devamını Oku