Maliye

Yeminli Mali Analist Olmak İçin Gereklilikler “Numaraları Junkie”

Stajyerim hisse senedi analisti. Şu anki SIU Carbondale Saluki Yatırım Fonu'nun başkanıdır ve Pazartesi Ayı Futbolu'nda Chicago Bears'ı izlerken P / E oranlarını tartışmaktan memnuniyet duyar. Bir çeşit hasta, ama onun tutkusuna hayran olmalısın. Son zamanlarda, üniversiteden sonra planlarını tartışıyorduk. CFA (Sertifikalı Mali Analist) olmak geldi. Atama ile ilgileniyordu ama bunun hakkında fazla bir şey bilmiyordu. Dürüst olmak gerekirse ben de yapmadım. Ben sadece çok zor bir program olduğunu ve kendimi asla koymak istemeyeceğim bir şey olduğunu biliyordum - CFP® sınavı yeterliydi! Atama konusunda merak uyandırdığından, Chartered Financial Analyst olmak ve geri rapor vermek için neler yapması gerektiğine dair sadece bir araştırma yapması gerektiğini düşündüm. Kevin Tanıtımı….

Kolej mezun olduktan sonra, bir işletme büyük seçim yapmak zorunda çeşitli yollar vardır. Eğitiminize lisansüstü okuluna devam edebilir, çalışma dünyasına girebilir veya bir çeşit sertifika almaya çalışabilirsiniz. Muhasebeciler için CPA (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) vardır ve finans majör için seçim yapılacak bir çift vardır. Hangi finans alanına girmeyi istediğinize bağlı olarak, size iyi bir şekilde uyabilecek farklı bir sertifika var. İlk seçenek bir CFP® (Sertifikalı Finansal Planlayıcı) olmaktır, bu atama emekli olmak isteyen insanlar için finansal planlar oluşturmanıza izin verecektir. Yatırımlarla da ilgilenen ikinci derece, ancak farklı bir şekilde, CFA (Certified Financial Analyst). Sertifikalı finansal analist, daha çok gelişmiş yatırım araçlarının yanı sıra ekonomik tahminler için de yatırımların teknik analizidir. Günlük bir tüccar olmayı düşünüyorsanız veya finansal analist olarak çalışmak istiyorsanız, CFA almanız gereken rotadır. CFA'ya odaklanacağım, ancak diğer sertifikalar, üniversiteyi daha umut verici bir iş adayı olmak isteyen herkes için harika.

Yeminli Mali Analist Olmak İçin Gereklilikler

CFA'ya kaydolmak için kaydolmak için aşağıdaki kriterleri karşılamanız gerekir. Üniversiteden dört yıllık bir derece veya dört yıllık programınızın son yılında mezun olmanız gerekir. Eğer üniversiteye gitmediyseniz, aynı zamanda iş hayatınızda finansın bir yönü ile uğraştığı sürece benzer bir yıl da olabilir. Bu kurallar, neyin uygun olduğu konusunda çok gevşektir, bu nedenle, konumunuzun uygun olup olmadığını görmek için resmi CFA sitesine başvurmanız gerekir.

Bir CFP® ve bir CFA arasındaki fark nedir? Financial Blogger tarafından yayınlanan bu yayın, açıklamanın iyi bir işini yapıyor.

CFA sınavına girmek

Bir CFA olmak için tamamlamanız gereken üç test var. Testler için başarı oranları kabaca% 40'lık bir seviyeden üçünü geçecektir. CFA Enstitüsü, her seviye için test edicilerin sayısına ve geçiş oranlarına dayalı olarak aşağıdaki istatistikleri yayınladı:

Seviye I küresel geçiş oranı yüzde 42'dir (46,863 sınava girmiştir, 2009'da 45.682'ye ulaşmıştır) ve Seviye II küresel geçiş oranı yüzde 39'dur (43.406 sınava girmiştir, 2009'da 38.993'e kadar). Haziran 2010'da 21.462'den (2009'da 19.436'ya kadar) bireyler, prestijli CFA atamalarına yol açan üçüncü ve son sınavı yaptılar. CFA Enstitüsü, Seviye III sınavını geçen adayların çoğunluğunun, bu yıl içinde CFA tüzükçileri haline geleceğini ve dünya çapındaki ev sahibi sayısını 90 binden fazla kişiye ulaştırmasını bekliyor.

Kaynak: //www.cfainstitute.org/about/press/release/Pages/08162010_45395.aspx

CFA sürecini tamamlamak için yaklaşık 750 saat süren üç sınavın her biri için 250 saatlik bir çalışma yapmanız gerekeceği tahmin edilmektedir.

Charter Finansal Analist Programı Maliyeti Ne Kadar?

Şimdi iyi haberler için zaman, tüm süreç sadece size beş ila altı bin dolar civarında mal olacak. Beş bin dolara neden bu kadar iyi atıfta bulunduğumu merak ediyor olabilirsiniz, ancak lisansüstü okulu bitirmek için ne kadar tutacağını tahmin edebilirsiniz, kabaca yirmi bin. Bu yüzden, daha düşük bir okul için size mal olacak daha az bir CFA sertifikası elde edebilirsiniz.

CFA Tanımını Alma Avantajları

Şimdi CFA'nın gerçek avantajı iyi bir iş bulma ihtimalidir ve CFA sertifikasyonunuzla firmada yüksek bir konuma hızlı bir şekilde yükselebilirsiniz. Eğer matematiksel bir bakış açısından düşünürseniz, yılda üç bin dolar kazanmış olsanız bile, sınava harcanan parayı kurtarmak için çalışma hayatınızın iki yılını alacaktır. Şimdi herkesin koşması ve CFA'larını almasını denemeye çalışmıyorum, test çok zor ve prestijli. Sadece kayıt olduğunuz için geçeceğiniz anlamına gelmez, sınav başına tahmini 250 saat gibi uzun bir süre çalışsanız bile, geçemeyeceğiniz yüksek bir olasılık vardır. Bu varsayımsal bir örnektir ve herhangi bir özel durumun temsilcisi değildir. Sonuçlarınız değişebilir.

İnsanların duymak istemediği kadar, CFA bazı “doğal zeka” alır. Üniversiteden iyi notlar almak için uğraşırsanız veya çevrenizdeki herkesten daha fazla çalışmanız gerektiğini hissettiyseniz, test sizin için olmayabilir. Testi almaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, ilk adım kayıt olmaktır. Süreci tamamlamak için, en az üç yıl sürecektir, ancak bunu deneyen kişilerin çoğunluğu için üç yıldan fazla sürdüğü için, iki ve üç seviye sadece yılda bir kez verilir. Eğer sınavda başarısız olursanız, birçok insan bunu yapar, o zaman başka bir yıl daha beklemek zorunda kalacaksınız.Çok az insan bir bölümü geri almak zorunda kalmadan tüm sınavları doğru bir şekilde geçirir, bu yüzden üçü de geçmeyi beklemeyin.

Kayıt olmak

Bu noktada biliyorum ki, sizin veya bu konuda CFA'yı geçme şansım çok kötümser. Bu doğru, çünkü benim, Aralık 2011 seviyesinde bir CFA sınavına kaydolduğum için dedim. Bu kadar karamsar bir ses çıkarmamın nedeni, testin çok zor ve çok zaman alıcı olması. Eğer tam çabayı göstermeye hazır değilseniz ve bu çaba kesinlikle ailenize ve eğlenceye girecek, eğer tamamen ortadan kaldırmazsanız, o zaman başlamamalısınız.

CFA'nızı almanın ilk adımı, resmi CFA sitesine gitmek ve ilk sınavı almaya hak kazanabilmeniz için bilgilerinizi göndermektir. Kayıt yaptırmaya hak kazandığınızda, bir seviye sınavı için iki zaman diliminden birine kaydolmanız gerekir. Seviye bir sınav yılda iki kez, ikinci ve üçüncü seviye ise sadece bir kez sunulur. Her yıl Haziran ayında bir, iki ve üç seviye sunulmaktadır. Test alanları ülkeye yayılmıştır, böylece size en uygun alanı bulmanız gerekecektir. Haziran test dönemine ek olarak, Aralık ayında sadece bir seviye alabilir. İlk sınav için ilk masraf yaklaşık 900 $ olacaktır. Sınav için kaydolduktan sonra, CFA enstitüsü size çalışma materyalini gönderecektir. Çevrimiçi olarak veya bir metin sürümünde alabilirsiniz. Kitap yaklaşık 2000 sayfa uzunluğunda, bu yüzden içine dalmaya hazır olun.

CFA Sınavı Nasıl Çalışır?

Sınav için kaydolduktan sonra, sınava hazırlanmak için altı ay boyunca kendinize verdiğinizden emin olun. Sadece sınava girmek için kayıtlı olduğum için ve ilk sınavı henüz yapmadım ya da ilk sınav için henüz çalışmıyorum, bu yüzden sadece başkalarından duyduğum şeyden vazgeçebilirim. Şu ana kadar duyduğum ortak çalışma süresi altı aydır. Orada bölümler hakkında notlar yanı sıra metin aracılığıyla ek yardım sunmak orada çevrimiçi çeşitli "yardım" kursları vardır, ben sıkı bir bütçe var çünkü bu kurslardan herhangi birini almamayı tercih ediyorum. Bu kursların sürece dahil edilmesi, sınavın maliyetini önemli ölçüde artıracaktır. Ayrıca, bu yardım kurslarının bir kısmının aslında performansınızı zedeleyeceğini hissediyorum. Sadece üniversite sınavları ve final sınavları için çalışma bilgimden yararlanarak, eski notlarımı asla incelemek için kullanmamıştım. Özellikle bir başkasının notlarını incelemek için kullanmıyorum, bu yüzden kitabı okuyarak ve notlarımı alarak en yüksek başarı şansına sahip olacağımı hissediyorum. Bir başkasının notlarının veya sorularının sorulması için bir eğitmenin sizin için avantajlı olacağını düşünüyorsanız, bu yardımı çevrimiçi bir arama ile kolayca bulabilirsiniz.

Sonuç

Henüz testi almadığımdan, size durum hakkında daha fazla bilgi veremem. Profesörümün bir çok öğrencinin süreçten geçtiği CFA hakkında konuştuktan sonra, bir seviye testin benim için kolay olacağını söyledi. Unutmayın ki, finanse ediyorum ve bir süredir yatırımlarla ilgilenmekteyim. Ayrıca, sınava pek girmemesi ve öğrencilerin çoğunluğunun ikinci seviye sınavda başarısız olması konusunda da uyardı. Bu, geçiş oranı istatistiklerine uygun olacaktır. Çok iyimserim ama bunun çok gerekli olduğunu hissediyorum. CFA ile ilgili bugüne kadar anladığım tüm fikirleri ve sizin için doğru bir test olduğuna karar vermeden önce düşünmeniz gereken düşünce sürecini size verdim. Yukarıda bahsettiğim gibi, CFA sizin için doğru değilse, alabileceğiniz diğer sertifikaların bir listesi vardır. Eğer süreci devam ettirirseniz, CFA almak için çok saygın bir onur ve şahsen ben bu işi başardığım güne kadar bekleyemem.

Guest Post, Kevin Ericksen, SIU-Carbondale'de finans uzmanı ve bir ikincisidir.

Videoyu izle: YMM DR. A. MAHFİ EĞİLMEZ GELİR DAĞILIMI EN KÖTÜ 5 İÇİNDE OLMAKTAN KURTULAMIYORUZ. !!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Erken Emekliliğin BÜYÜK HATASININ ÖNLENMESİ
Maliye

Erken Emekliliğin BÜYÜK HATASININ ÖNLENMESİ

Finansal planlamacı olmak belirli bir miktar stresle gelir. Çoğu, şizofrenik borsaya, yüksek stres düzeylerinin önde gelen suçluları olarak katkıda bulunacaktır. Ve bu kesinlikle doğru. Dang pazar! Çok yakın bir saniyede yaklaşmak, bir müşterinin erken emekliliklerinde stratejik olarak plan yapmalarına yardımcı olmaktır.
Devamını Oku
GF ¢ 064: Uçacak - Pat Flynn ile Söyleşi
Maliye

GF ¢ 064: Uçacak - Pat Flynn ile Söyleşi

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_064.mp3 Bir sonraki harika iş fikrine sahip olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Para yapıcı mı yoksa başka bir flop mu olduğunu nereden biliyorsunuz? Yazar ve blog yazarı Pat Flynn, iş fikrinin nasıl yükseldiğini öğrenmek için en son kitabı Will it Fly'tan ipuçları sunuyor. Flynn'in en yeni sürümü size fikirlerinizi nasıl doğrulayacağınızı öğretecek.
Devamını Oku