Serbest Meslek Sigortası için Ödeme

Daha önce, resmen serbest meslek sahibi olduğumda sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmem gerektiğini yazmıştım. Serbest meslek sahibi olduğunuz zaman sağlık sigortası için ödeme yapmak zor olsa da bazen bir sağlık sigortası taşıyıcısı bile bulmak zordur. Kadrolu yazar Miranda Marquit, iki “sent” ini serbest olarak sunuyor.

Kendiniz için çalışmakla ilgili zorluklardan biri de yeterli sağlık sigortası elde etmektir. Toplumumuz sağlık sigortasını istihdama yakından bağladığından, serbest çalışanlar ve diğer serbest meslek sahipleri kendi sigortalarından sorumludur ve bu da pahalıya mal olabilir. Ancak seçenekler var. Serbest meslek sahibi olduğunda sağlık sigortası bulmak mümkündür. Sadece biraz yaratıcı olmanız gerekebilir.

Bireysel Sağlık Sigortası Alımı

İşverenlerin daha düşük oranlara sahip olmasının bir yolu, büyük bir grup insanın sigorta satın almasıdır. Bireylere yönelik grup politikalarını gerçekten bulabilirsiniz. Bir grupta, sigorta arayan diğer bireylerle birlikte yerleştirilirsiniz ve prim, sizin belirlediğiniz gruba göre ayarlanır. HealthInsurance.org'da alışveriş yaparak makul sigorta oranları buldum. Bu web sitesi, farklı planların karşılaştırılmasını sağlar ve farklı ödenebilir bütçe ve primlerle çeşitli bireysel ve aile planlarından birini seçmenizi sağlar. Küçük bir işletmeye sahipseniz, bu siteye veya benzer sitelere gidip, ihtiyaçlarınızı karşılayacak grup sigortası ve küçük işletme sigortası bulabilirsiniz.

Serbest çalışanlar için ödediğiniz sağlık sigortası primleri için vergi indirimi alabileceğinizi ve diğer tıbbi harcamalarınızın bir kısmının vergi indirimi için uygun olabileceğini belirtmek gerekir. Bilgili bir vergi uzmanı, neyin indirilebileceğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Sağlık Tasarruf Hesabı

Diğer bir seçenek, yüksek bir kazanılabilir sağlık sigortası planı almak ve bir Sağlık Tasarruf Hesabı ile eşleştirmektir. Bir Sağlık Tasarruf Hesabı, bir IRA'ya benzer şekilde çalışır. Bu bir yatırımdır ve bir dönüş kazanırsınız. Bir Sağlık Tasarrufu Hesabına Katkılar ve kazançlarınız, bir vergi avantajı ile gelir. Para, maaş ödemelerinden reçetelerden uzman ziyaretlerine kadar çeşitli sağlıkla ilgili masrafları ödemek için geri çekilebilir. Paranız yıldan yıla yuvarlanıyor, bu yüzden yılın sonunda harcayabileceğiniz son dakika acele yok. Yüksek indirilemeyen planınız, daha fazla cep harcaması anlamına gelecektir, ancak priminiz çok daha düşük olacaktır. Serbest çalışan birçok kişi, uzun vadeli hastalıklara ve felaketlere karşı korunmak için yüksek indirilemeyen bir plan alır ve bu parayı cepten yapılan harcamalar için kullanan bir Sağlık Tasarruf Hesabı'na katkıda bulunur.

Sağlık Reformu: Devlet Değişimleri

Birkaç yıl içinde serbest meslek sigortası için başka bir seçeneğiniz olacak. Yeni sağlık reformu tasarısının bir parçası olarak, devlet sağlık sigortası değişimleri oluşturulacak. 2014'te başlayarak, küçük işletmeler ve serbest meslek sahibi bireyler (işyerinde sağlık sigortası alamayanların yanı sıra), devlete ait bu borsalara gidebilir ve sağlık sigortası planlarını karşılaştırabilir ve uygun fiyatlı seçenekler arasından seçim yapabilir. . Gelir şartları dahilinde kalırsanız, sağlık sigortanız için ödeme yapmanıza yardımcı olacak bir sübvansiyon alacaksınız.

Maliyetler yükseldikçe ve yükselmeye devam ederse, seçeneklerinizi incelemeniz ve sağlık sigortanızı satın almak için uygulanabilir bir yol aradığınız için para ödersiniz. Serbest çalışanlar için bireysel sağlık sigortasının ve sağlık tasarruf hesabının bir arada çalışması iyi gözüküyor - yüksek bir indirim ile gelen cepten yapılan harcamaların karşılanması için hesabınızda yeterince yer ayırabiliyor olmanız şartıyla.

Sağlık sigortası planlarını karşılaştırmak mı istiyorsunuz? Kullanmayı deneyin eHealthInsurance. Siteleri sizin için bir sağlık planı bulmak için sadece 11 dakika sürüyor. Click İşte daha fazla bilgi için.

Videoyu izle: E Serbest Meslek Makbuzu Nedir? Evren ÖZMEN

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Cebinize Uygun Başarı Prensipleri: Ben Newman ile Söyleşi

Cebinize Uygun Başarı Prensipleri: Ben Newman ile Söyleşi

Yeni insanlarla tanışmayı seven kişilik tiplerinden birine sahibim. Yeni biriyle tanışmak ve hikayelerini öğrenmek konusunda bağımlılık yapan bir şey var. Daha da heyecan verici olan şey, süper motivasyonlu, gerçek ve uber başarılı biri ile tanışmanızdır. Arkadaşım Bobby Diehl beni iyi arkadaşına (ve şimdi benimkini) tanıtmaya yetecek kadar merhametliydi ve ben de çok heyecanlıyım.
Devamını Oku
Gerçek Zenginlik Oluşturma: Küçük Şirket Sermayesi

Gerçek Zenginlik Oluşturma: Küçük Şirket Sermayesi

Bu, başarılı bir girişimci olarak deneyimlerini paylaşan Omie Ismall tarafından harika bir konuk gönderidir. Kendi start-up şirketinizi sıfırdan oluşturmak mı istiyorsunuz? Eğer öyleyse, bunu okuyun ve not alın. Birkaç yıl önce, gelecek yıl tazminatımı görüşmek üzere Yönetim Kurulu üyelerinden biriyle görüştüm. O gün bana hala yapışan bir şey söyledi, “Biliyorsun, maaşın önemli değil çünkü ondan asla gerçek bir servet inşa etmeyeceksin” diye düşündüm.
Devamını Oku
Zenginlik Kurmak İçin 9 Strateji (Finansal Danışmanınızın Size Söyleyemeyeceği)

Zenginlik Kurmak İçin 9 Strateji (Finansal Danışmanınızın Size Söyleyemeyeceği)

Beni tanıyanlar Roth IRA'yı ne kadar sevdiğimi biliyorlar. Aslında onu çok seviyorum aslında karımı üçüncü oğlumuz “Roth” olarak adlandırmaya ikna etmeye çalıştım. Ha, ha, şaka yapıyor olabilirim… Herzaman genç bir yatırımcıyı kendi Roth IRA'larını başlatmaya teşvik edebilirim. . Roth IRA'ya giderken ayda sadece 50 ila 100 dolar görebilirler, ancak emekli olduklarında 99'dan daha fazla mali olarak güvende olacaklarını biliyorum.
Devamını Oku