Serbest Meslek Sigortası için Ödeme

Daha önce, resmen serbest meslek sahibi olduğumda sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmem gerektiğini yazmıştım. Serbest meslek sahibi olduğunuz zaman sağlık sigortası için ödeme yapmak zor olsa da bazen bir sağlık sigortası taşıyıcısı bile bulmak zordur. Kadrolu yazar Miranda Marquit, iki “sent” ini serbest olarak sunuyor.

Kendiniz için çalışmakla ilgili zorluklardan biri de yeterli sağlık sigortası elde etmektir. Toplumumuz sağlık sigortasını istihdama yakından bağladığından, serbest çalışanlar ve diğer serbest meslek sahipleri kendi sigortalarından sorumludur ve bu da pahalıya mal olabilir. Ancak seçenekler var. Serbest meslek sahibi olduğunda sağlık sigortası bulmak mümkündür. Sadece biraz yaratıcı olmanız gerekebilir.

Bireysel Sağlık Sigortası Alımı

İşverenlerin daha düşük oranlara sahip olmasının bir yolu, büyük bir grup insanın sigorta satın almasıdır. Bireylere yönelik grup politikalarını gerçekten bulabilirsiniz. Bir grupta, sigorta arayan diğer bireylerle birlikte yerleştirilirsiniz ve prim, sizin belirlediğiniz gruba göre ayarlanır. HealthInsurance.org'da alışveriş yaparak makul sigorta oranları buldum. Bu web sitesi, farklı planların karşılaştırılmasını sağlar ve farklı ödenebilir bütçe ve primlerle çeşitli bireysel ve aile planlarından birini seçmenizi sağlar. Küçük bir işletmeye sahipseniz, bu siteye veya benzer sitelere gidip, ihtiyaçlarınızı karşılayacak grup sigortası ve küçük işletme sigortası bulabilirsiniz.

Serbest çalışanlar için ödediğiniz sağlık sigortası primleri için vergi indirimi alabileceğinizi ve diğer tıbbi harcamalarınızın bir kısmının vergi indirimi için uygun olabileceğini belirtmek gerekir. Bilgili bir vergi uzmanı, neyin indirilebileceğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Sağlık Tasarruf Hesabı

Diğer bir seçenek, yüksek bir kazanılabilir sağlık sigortası planı almak ve bir Sağlık Tasarruf Hesabı ile eşleştirmektir. Bir Sağlık Tasarruf Hesabı, bir IRA'ya benzer şekilde çalışır. Bu bir yatırımdır ve bir dönüş kazanırsınız. Bir Sağlık Tasarrufu Hesabına Katkılar ve kazançlarınız, bir vergi avantajı ile gelir. Para, maaş ödemelerinden reçetelerden uzman ziyaretlerine kadar çeşitli sağlıkla ilgili masrafları ödemek için geri çekilebilir. Paranız yıldan yıla yuvarlanıyor, bu yüzden yılın sonunda harcayabileceğiniz son dakika acele yok. Yüksek indirilemeyen planınız, daha fazla cep harcaması anlamına gelecektir, ancak priminiz çok daha düşük olacaktır. Serbest çalışan birçok kişi, uzun vadeli hastalıklara ve felaketlere karşı korunmak için yüksek indirilemeyen bir plan alır ve bu parayı cepten yapılan harcamalar için kullanan bir Sağlık Tasarruf Hesabı'na katkıda bulunur.

Sağlık Reformu: Devlet Değişimleri

Birkaç yıl içinde serbest meslek sigortası için başka bir seçeneğiniz olacak. Yeni sağlık reformu tasarısının bir parçası olarak, devlet sağlık sigortası değişimleri oluşturulacak. 2014'te başlayarak, küçük işletmeler ve serbest meslek sahibi bireyler (işyerinde sağlık sigortası alamayanların yanı sıra), devlete ait bu borsalara gidebilir ve sağlık sigortası planlarını karşılaştırabilir ve uygun fiyatlı seçenekler arasından seçim yapabilir. . Gelir şartları dahilinde kalırsanız, sağlık sigortanız için ödeme yapmanıza yardımcı olacak bir sübvansiyon alacaksınız.

Maliyetler yükseldikçe ve yükselmeye devam ederse, seçeneklerinizi incelemeniz ve sağlık sigortanızı satın almak için uygulanabilir bir yol aradığınız için para ödersiniz. Serbest çalışanlar için bireysel sağlık sigortasının ve sağlık tasarruf hesabının bir arada çalışması iyi gözüküyor - yüksek bir indirim ile gelen cepten yapılan harcamaların karşılanması için hesabınızda yeterince yer ayırabiliyor olmanız şartıyla.

Sağlık sigortası planlarını karşılaştırmak mı istiyorsunuz? Kullanmayı deneyin eHealthInsurance. Siteleri sizin için bir sağlık planı bulmak için sadece 11 dakika sürüyor. Click İşte daha fazla bilgi için.

Videoyu izle: E Serbest Meslek Makbuzu Nedir? Evren ÖZMEN

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Banka Kredisi Almaz mı? SBA Yardım etmek için burada!

Banka Kredisi Almaz mı? SBA Yardım etmek için burada!

Bu, ChamberofCommerce.com'dan Megan Totka tarafından bir konuk gönderidir. Bu günlerde küçük bir işletme kredisi almak oldukça zordur. New York Federal Rezerv Kurulu'na göre, küçük işletme kredileri hala 2008'in dörtte üçünü oluşturuyor. Bu, kredi alma fikrinden vazgeçmeniz gerektiği anlamına mı geliyor?
Devamını Oku
Haftalık Ofis Saatlerimi 40-artı 8'den Azına Nasıl Düşürdüm

Haftalık Ofis Saatlerimi 40-artı 8'den Azına Nasıl Düşürdüm

Bir CEO Çalışması Haftada 8 Saat Olabilir mi? Evet, ve İşte Nasıl Yaptım? İşyerinizi yok etmeye hazır masanızda oturun. Bir fincan kahve hazırladınız, takviminizi kırıp en önemli görevinize daldınız. Ve sonra olur. Telefon çalıyor ya da bir meslektaş “hey” demek için durur. Belki patronunuz bu TPS raporlarını sormaya devam eder.
Devamını Oku
Küçük İşletme İhtiyaçlarınız İçin En İyi Bankacılık Ürünleri Nasıl Belirlenir?

Küçük İşletme İhtiyaçlarınız İçin En İyi Bankacılık Ürünleri Nasıl Belirlenir?

Bankalar, genel olarak ihtiyaç duyulan “küçük işletmelerin” ürünlerini tanıtmaktan hoşlanırlar. Gerçek bir işletme sahibi olarak, daha iyi bilirsiniz. Bir şey için, iki küçük işletme tam olarak aynı değildir. Aynı sektördeki şirketler bile farklı maliyet yapılarına, nakit akışı durumlarına veya ödeme koşullarına sahip olabilirler - hepsi farklı bankacılık ürünlerini onlar için iyi veya kötü bir anlaşma haline getirir.
Devamını Oku
Çevrimiçi Yazar Olarak Nasıl Bir Yaşam Kazandığım (Ve Nasıl Olabilir)

Çevrimiçi Yazar Olarak Nasıl Bir Yaşam Kazandığım (Ve Nasıl Olabilir)

Yirmili yaşlarımın çoğunda, yerel bir bankada Aile Hizmetleri Müdürü olarak uzun saatler çalıştım. Hayatımı tek kelimeyle anlatmak zorunda olsaydım, kesinlikle “yorucu” ile giderdim. Sadece sabah saat 5'e kadar yorulmadan çalıştım. her gün, ama üç yaşın altında iki çocuğum vardı. Bunların en önemlisi, sık sık gece, hafta sonları ve tatil günleri çalıştım.
Devamını Oku