Emlak

Şimdi bir Devremülk Almalıyım?

Üniversitedeyken, oda arkadaşımın ebeveynlerinden biri devre dışı bıraktı.

Hafta sonlarından birini "dönüş" yaptıkları için kullanmayacaklardı, bu yüzden oda arkadaşlarımız olarak mini bir tatil yapıp devremülkte kalmaya karar verdik.

Çok eğlenceliydi ve belki de, büyüdüğümde, devremülk kiralamak veya satın almak istiyorum diye düşündüm.

Ancak o zamandan beri fikrimi değiştirdim. Devremülkün benim için doğru olduğunu sanmıyorum - ve kesinlikle sizi belirli bir yere kilitleyen devremülk türü değil. Yıllardır aynı yerde tatil yapmak istemezseniz ne olur? Orada başka bir devre dışı bırakma seçeneği var, ve eğer belli bir kişi iseniz, bazıları iyi bir anlaşma olabilir.

Devremülme Seçenekleri

Öncelikle, kullanılabilir zaman paylaşımı seçeneklerinizi öğrenmek iyi bir fikirdir. Geleneksel devre mülkiyeti belirli bir apartman dairesi veya otel odası veya tatil yeri veya belirli bir süre için başka bir tatil seçeneğini kullanma hakkı için ön ödeme yapmanızı gerektirir. Örneğin, Park City'deki bir kayak merkezindeki üç yatak odalı apartman dairesini yılda iki hafta (kış aylarında bir hafta ve yaz aylarında belki bir hafta) kullanma hakkını satın alabilirsiniz. Ayrıca, başlangıçtaki ilk ödemenin üstüne yıllık bakım ücreti ödemeniz gerekebilir.

Yine de başka bir seçenek, popülaritede büyüyor: Bir puan programı. Ön tarafta belirli sayıda puan alırsınız ve bu puanlar bir devremülk ağındaki tatil yerlerinde kullanılabilir. Bu, her yıl tek bir konumla sınırlı olmadığınız anlamına gelir. Puan alışverişi yapabilir, farklı yerlerde kalabilir ve yılın farklı zamanlarında rezervasyon yapabilirsiniz. (Bazı durumlarda, bazı tatil yerlerinin popülaritesi nedeniyle, bir yıl kadar önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmayın.) Daha fazla puan satın alabilir veya kazanabilirsiniz ve bir bakım ücreti ödemeniz gerekebilir.

Devre ayrılmadan önce, kullanılan sistemi ve sınırlamaları anladığınızdan emin olun.

Devremülüsünü Satmak

Farkında olmanız gereken şeylerden biri, birkaç uzmanın zaman çizelgelerinin size bir getiri kazanma olasılığı olan yatırım seçenekleri olduğunu düşünmesidir. Bazı durumlarda (sözleşmenizin koşullarını kontrol edin), belirli bir zamanda kullanamıyorsanız, zaman paylaşımı hesabınızı kiralamak mümkündür veya arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilirsiniz. Bu, bazı maliyetlerinizi dengeleyebilir. Devremülüğünüzü satmak olsa da, muhtemelen bir kayıpla sonuçlanacaktır. Piyasadaki çok sayıda zaman çizelgesi nedeniyle, devir sayınızı kâr için çevirmek oldukça olası bir senaryo değildir. Timeshares tam olarak geleneksel gayrimenkul yatırımları değildir.

Bir devre mülkünü düşünüyorsanız, zaman ve duyarlılık yatırımının büyük olasılıkla gerçekleşeceğinin farkına varın ve size finansal getirileri sağlayacak bir şey değil.

Kullanacak mısın?

Bazı insanlar için bir devremülk çalışır. Devre mülkünü kullanıyorlar, ya da kiralıyorlar ya da kullanabilecek aile ve arkadaşlara sahipler. Diğerleri ise, zaman çizelgeleri satın alır ve kendilerini masraflara karşı kilitli bulurlar - ve her zaman devriyeyi kullanmazlar. Ve kendi tatilinizi daha ucuza yapıp yapamayacağınızı düşünün. Sonuçta, tatil yeriniz olsa bile, devre mülk satın alma, uçak bileti, iyi, eğlence ve diğer masrafları kapsamaz. Bir seyahatin yıllık maliyetinden çok daha az bir yolculuk yapabilmeniz mümkün olabilir.

Bir tane satın almadan önce neden bir devir istediğini düşün. Birini kullanıp kullanamayacağınızı ve maliyetleri göz önünde bulundurarak dürüstçe değerlendirin. Sadece sizin için bir devremülkün buna değip değmeyeceğini biliyorsunuz.

Devremülk satın aldınız mı? Deneyimin ne oldu?

Videoyu izle: Tüm Arabaları Aramak: Kan Lekeli Anahtarı / Temin Edilemez Bayan Servisi / Loot'taki Ders

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Aile Güveni Nedir ve Siz Bir Kez Kurmalısınız?
Emlak

Aile Güveni Nedir ve Siz Bir Kez Kurmalısınız?

Geri dönüşlü bir güven kaynağı olarak bilinen bir aile güveni kavramı, pek çok insan tarafından çok iyi anlaşılmamıştır. Örneğin, bir güven ve basit bir irade arasındaki farklar sıklıkla karıştırılır. Her ne kadar biraz daha fazla zaman harcadığı ve bu nedenle, daha pahalı bir aile güveninin iraden daha hazırlıklı olmasına rağmen, birçok kişiye olan güvenin önemli faydaları vardır.
Devamını Oku
Emlak Yatırım Nasıl Yapılır (12 Farklı Şekilde!)
Emlak

Emlak Yatırım Nasıl Yapılır (12 Farklı Şekilde!)

Çoğu yatırım portföyü ve emeklilik planları stoklara ve sabit gelirli yatırımlara yatırılmaktadır. Ama gayrimenkul mükemmel bir portföy çeşitliliği çünkü “zor varlıklar”. Ayrıca, gayrimenkulün uzun vadeli yatırım performansının tartışılması zordur. Portföyünüze bazı gayrimenkuller eklemek, uzun vadede yatırım getirinizi artırabilir.
Devamını Oku