Küçük Başlangıçlarınızın Büyümesi: Başarılı Olmanız Gerekenler

Büyüme Zamanı

Küçük bir işletmeye başlamak zor bir tekliftir - sadece başarı oranına bakın: 20'den az insan çalıştırıyorsanız, hayatta kalma şansının% 37 gibi düşük bir oranı.

Onlara öyle bakarsanız istatistikler çok arzu edilmez.

Olsa da iyi haber var - Başarısız olan% 64 ile başarılı% 37 arasında olmanız arasındaki fark, neye dahil olduğunuzu ve buna göre planladığınızı bilmektir.

Şirketinize, dört yıllık işaretin ötesinde mümkün olan en iyi başarı şansını vermek için atmanız gereken birkaç adım var. Aşağıda, başlangıçlarınızın büyümesini teşvik etmek için kullanabileceğiniz bazı ipuçları yer alıyor.

Sesli İş Planı Geliştirin

Planlama ayrılmazdır. Net bir plan olmadan, iyi iş kararları neredeyse imkansızdır. Herhangi bir işlem yapmadan önce, şirketinizin amacını, pazarlama stratejilerini ve kapsamlı yönetim ayrıntılarını içeren, işletmeniz için yazılı bir plan oluşturun. Rakiplerinizin bir listesini de yapmalı ve finansmanı sağlamak için fikirler içermelisiniz. Zaten malzemeleriniz ve ekipmanlarınız varsa, ileride başvurmak için bu kalemlerin bir defterini oluşturun.

İş planları, planın tüm yönleri için destekleyici belgeleri içermelidir. Eğer destekçileri destekleyerek finansman sağlamayı planlıyorsanız, plan, son üç yıldır tüm ortakların mali tablolarının ve vergi iadelerinin kopyalarını içermelidir. İşletmeniz bir franchise ise, franchise sözleşmesini de ekleyin. Son olarak, iş planınız, şirketle ilişkili tüm kira sözleşmelerinin, lisansların veya diğer yasal belgelerin kopyalarını içermelidir.

Finansman elde etmek

Az sayıda işletme sahibi, dışarıdan yardım almadan başlangıçlarını finanse edebilir. Yeni şirketiniz için finansman, hibeler ve krediler, risk sermayesi veya iş ortaklarından gelen yatırımlar şeklinde olabilir.

En iyi bağışların bazıları federal hükümet tarafından sağlananlardır. Hükümetten hibe başvurusunda bulunmak için önce bir DUNS numarası, devletin şirketinizi tanımlamak için kullanacağı dokuz basamaklı bir numara edinmeniz gerekir.

Öte yandan ticari krediler arıyorsanız, çoğu banka ve kredi birliğiyle başvurabilirsiniz. Bu aynı kurumlar genellikle teklif edenlerdir iş kredi kartları de. Bununla birlikte, küçük işletme girişimleri, geleneksel krediler ya da kredilere hak kazanmakta zorluk çekmektedir.

Standart bir işletme kredisine hak kazanamazsanız veya teklif ettiğiniz kredilerin koşullarından memnun değilseniz, aynı zamanda SBA Kredisi. Krediler ABD Küçük İşletmeler İdaresi tarafından garanti altına alınmıştır, bu yüzden elde etmek daha kolaydır. Birçok durumda, SBA kredileri de daha düşük faiz oranlarına sahiptir.

Bir Yapı Seç

Yeni bir işletmeye başladığınızda, dahil olmak üzere çeşitli yapılardan birini seçebilirsiniz. limited şirketler (LLC), ortaklıklar, şirketler, S şirketleri veya tek mülkiyet. Her organizasyon türü, farklı vergi dosyalama gereksinimleri ve sonuçları ile birlikte gelir. Örneğin, bir mülkiyete sahipseniz, tüm iş gelirleriniz kişisel vergi iadenize dahil edilir.

Ancak, işinizi bir ortaklık olarak yapılandırıyorsanız, işletmenizin geliri IRS'ye bildirmek için her yıl Form 1065'e başvurmalıdır. Aynı şekilde, şirketler ve S şirketleri Kurumlar vergisi beyannamesi Form 1120'ye başvurmalıdır. Son olarak, LLC'ler kendi iç yapılarına bağlı olarak gelirlerini bir tek mülkiyet, şirket veya ortaklık olarak raporlamaktan sorumludur.

Yerel ve Eyalet Vergilerine Kayıt Olun

Yeni işinizi federal hükümete kaydettikten sonra, vergi, işçi tazminatı, maluliyet sigortası ve işsizlik amacıyla yerel ve eyalet yönetimlerinize uygun evrakları göndermeniz gerekir. Çoğu eyalet, işletmelerin müşteriden herhangi bir satış vergisi tahsil etmeden önce devlet vergi dairesine kaydolmasını şart koşar. Çoğu durumda, işletmenizin ayrıca devlet gelir vergisi ve istihdam vergileri ödemek için kayıt olmalıdır. Rhode Island, New York, New Jersey, Hawaii ve Kaliforniya dahil olmak üzere bazı devletler, çalışanların geçici maluliyet sigortası kapsamını da ödemelerini istemektedir.

Lisans Başvurusu

İşinizi yasal olarak kullanmaya başlamadan önce, ihtiyacınız olan lisanslara ve izinlere başvurmalısınız. Tüm işletmeler temel bir işletme lisansı için başvurmalıdır. Federal olarak düzenlenmiş herhangi bir etkinlikte yer alıyorsanız, söz konusu etkinlik için bir izin veya lisans almanız gerekir. Kaza durumunda sorumluluk sigortası yaptırmak iyi bir fikirdir.

Federal olarak düzenlenen faaliyetler şunları içerir:

  • Radyo ve televizyon yayını
  • Nükleer enerjiyle çalışmak
  • Madencilik ve sondaj
  • Deniz taşımacılığı
  • Ticari balıkçılık
  • Tarım
  • Alkollü içeceklerin servisi ve satışı
  • Havacılık
  • Ateşli silah, mühimmat veya patlayıcı madde üretimi, ithalatı veya satışı
  • Yaban hayatı ile uğraşmak.

Bazı durumlarda, işletmenizin çalışması için eyalet ve yerel izinler de gerekebilir. Daha fazla bilgi edinmek için bulunduğunuz yerdeki topluluk düzenleyicilerine danışın.

İşveren olarak sorumluluklarınız hakkında bilgi edinin

Çalışanlarınızın işinizin başarılı olmasına yardımcı olmak için işe almayı düşünüyorsanız, öncelikle işe alım, raporlama ve yönetim prosedürlerini öğrenmelisiniz.

İşe alım sürecindeki ilk adım, IRS'den bir işveren kimlik numarası veya EIN almayı içerir. Vergi amaçları için bu numaraya ve çalışanlarla ilgili bilgileri durumunuza bildirmeniz gerekir. Bir işveren olarak, W-4 Formunda verdikleri bilgilere dayanarak çalışanlarınızın ücretlerinden gelir vergisi almanız gerekir. Ayrıca, her bir çalışanın gelirini ve yıl için stopajı bildirmek üzere yıllık olarak IRS'ye W-2 Formu'nu göndermeniz gerekmektedir.Eyaletinize bağlı olarak, devlet gelir vergisi almanız da gerekebilir.

İş yaptığınız her çalışan, işe alındıktan sonraki üç gün içinde Form I-9'u tamamlamalı ve ABD'de çalışmaya uygun olduklarını teyit etmelidir. Bir işveren olarak, bu formları dosyada tutmalısınız. Çalışanların tazminat taleplerine karşı kendinizi korumak için İşçi Tazminatı Sigorta teminatını da taşımalısınız.

İşverenlerin sahip olduğu en önemli sorumluluklardan biri işçilerin haklarını korumaktır. Federal ve eyalet yasaları, işverenlerin işyerinde çalışanların mevcut iş kanunlarına ve işverenlerin sorumluluklarına göre haklarını bildiren posterler göstermesini gerektirir. İşverenlerin, çalışanlarla olan tüm ilişkilerinde bu yasalara uymaları gerekmektedir.

Örneğin, bazı devletler, çalışanların belirli bir saat çalıştıktan sonra yemek molası almaları gerektiğini emreder. Ayrıca, tüm devletler, işverenlere, bir haftada 40 saati aşan her saat için çalışanların saat başına saatte en az 1,5 katını ödemelerini istemektedir. Bu yasalara uyulmaması para cezaları, cezalar ve yasal işlemlerle sonuçlanabilir.

Örgütlü kalmak

Bir işiniz olduğunda, çok fazla evrakla ilgileneceksiniz. Ayrıca çok sayıda sorumluluk ve yükümlülüğe de sahip olacaksınız. Federal ve eyalet yasalarına her zaman uymanızı sağlamak için, şirket oluşturulduğu anda önemli belgelerinizi düzenlemek için bir sistem geliştirin. Ayrıca, yıl boyunca vergi dosyalama tarihleri ​​ve lisans yenileme gibi tüm yükümlülüklerinizin kaydını tutmalısınız.

Yeni iş serüveninde bol şans. % 37'sini oluşturan bu şirketler, karar alma süreçlerinde akıllı olan ve başarılı olmak için neye ihtiyaç duyduklarını biliyorlardı.

Videoyu izle: Uncharted Nathan Drake Koleksiyon İnceleme

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Girişimci Olmak İçin Neye Sahip Olursunuz?

Girişimci Olmak İçin Neye Sahip Olursunuz?

Neler oluyor? Bu, kişisel finans ve finansal planlama ile ilgili ipuçları verdiğim goodfinancialcents.com'dan yine Jeff Rose'du, ama bugün özel bir muamele edindim. Bugün Entrepreneur Café'nin iş geliştirme direktörü Cavanaugh Grey ile röportaj yapacağım.
Devamını Oku
Kariyeriniz için bir “Seçenek” ile Büyük Nasıl Vurulur

Kariyeriniz için bir “Seçenek” ile Büyük Nasıl Vurulur

Aşağıda, Darwin'in misafir yayını var. Darwin para, yatırım ve kariyer fırsatları için evrimsel bir yaklaşım benimsiyor. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca bir şey öğrendiysek, teknolojideki değişimlere, işyerine, yatırım fırsatlarına sürekli adapte olmamız gerekir. Darwin'in Parası'nda daha fazla okuyun.
Devamını Oku
Küçük İşletme İhtiyaçlarınız İçin En İyi Bankacılık Ürünleri Nasıl Belirlenir?

Küçük İşletme İhtiyaçlarınız İçin En İyi Bankacılık Ürünleri Nasıl Belirlenir?

Bankalar, genel olarak ihtiyaç duyulan “küçük işletmelerin” ürünlerini tanıtmaktan hoşlanırlar. Gerçek bir işletme sahibi olarak, daha iyi bilirsiniz. Bir şey için, iki küçük işletme tam olarak aynı değildir. Aynı sektördeki şirketler bile farklı maliyet yapılarına, nakit akışı durumlarına veya ödeme koşullarına sahip olabilirler - hepsi farklı bankacılık ürünlerini onlar için iyi veya kötü bir anlaşma haline getirir.
Devamını Oku