Yat─▒r─▒m

Penny Stok Nedir?

Menkul k─▒ymetler sektöründe istihdam edilmek, e┼čsiz ve zorlu durumlar─▒n adil pay─▒na sahiptir. Her zaman komik buldu─čum bir durum, bir mü┼čterinin beni arad─▒─č─▒ ve bir sonraki ÔÇťemin ┼čeyÔÇŁ oldu─čunu iddia ettikleri bir belirsiz kuru┼č sto─ču sat─▒n almak istedi─či zamand─▒r. Bu her seferinde, stokun, mü┼čterinin karde┼činin berberinin damad─▒ almaya haz─▒r hale gelmesini garanti eden rü┼čvet önerisi oldu─ču konusunda hiçbir zaman ba┼čar─▒s─▒z olmaz. Bu her seferinde kendime her zaman içim ve "Tabii ki" diye dü┼čünürüm. D─▒┼čar─▒ ç─▒kmadan ve alt─▒n çarpmaya ba┼člamadan önce, bir kuru┼čunun gerçekte ne oldu─čunu ve ne gibi risklere sahip oldu─čunu ö─črenelim.

Dolardaki Pennies

Biri, bir kuru┼č stokunun sadece kuru┼ča mal olaca─č─▒n─▒ dü┼čünürdü, de─čil mi? Pek iyi de─čil. Asl─▒nda, bir "kuru┼č sto─ču" olarak nitelendirmek için, hisse senedi fiyat─▒ 5,00 $ 'dan az olacakt─▒r. Bir kuru┼č sto─čunun di─čer birkaç özelli─či:

  • Herhangi bir de─či┼čim veya Nasdaq'da i┼člem görmezler.
  • 5.00 dolardan az fiyatland─▒r─▒ld─▒
  • ┼×irket, borsada i┼člem gören hisse senedi ┼čirketlerinin finansal standartlar─▒n─▒ kar┼č─▒lamad─▒.

Penny Stoklar─▒ Neden Risklidir?

Birçok yat─▒r─▒mc─▒, sat─▒n alma gücü (çok paras─▒z çok say─▒da hisse sat─▒n alabilirsiniz) ve ÔÇťpotansiyelÔÇŁ getirileri nedeniyle kuru┼č stoklar─▒na yöneliyor. Anahtar kelime ÔÇťpotansiyelÔÇŁVeya daha iyi tercüme edildiÔÇťolas─▒ de─čilÔÇť. Kuru┼č stoklar─▒n─▒ bu kadar riskli yapan ┼čey, likidite eksikli─čidir. Penny hisse senetleri, büyük borsalarda (NYSE veya Nasdaq) i┼člem görmez ve Sayaç Bülteni Kart─▒ (OTCBB) veya Pembe Çar┼čaflar üzerinden i┼člem görür. Bunlar─▒n listelenmesi gereklilikleri, büyük borsalardan çok daha az kat─▒d─▒r, bu nedenle bu ┼čirketlerin birço─ču, halka aç─▒k olarak i┼člem gören meslekta┼člar─▒ kadar detayl─▒ raporlamaya sahip olmak zorunda de─čildir.

Bütün bu faktörler bir araya getirildi─činde, kuru┼č stoklar─▒n─▒ daha riskli yapan ┼čey.

Likidite bir konudur

Penny Stoklar─▒ Risklidir

Bu hisse senetleri daha ince bir ┼čekilde i┼člem gördü─čü için, e─čer stok tutarsan─▒z bir al─▒c─▒ bulmak zor olabilir. Ve hisse senedi belirli bir fiyat için listeleyebilece─či için, orada bir al─▒c─▒ oldu─ču anlam─▒na gelmez. Fiyatland─▒rma rehberinin bunu listeledi─či ┼čey için bir Barry Bonds çaylak kart─▒ satmaya çal─▒┼č─▒n. ┼×anslar, bir al─▒c─▒ bulamayacaks─▒n─▒z.

Penny Stok Doland─▒r─▒c─▒l─▒─č─▒na Dikkat

Birço─čumuz penny stoklar─▒n─▒ tan─▒tan bir çe┼čit aldatmacaya maruz kald─▒k. Oxford'da yap─▒lan bir ara┼čt─▒rmaya göre, tüm e-posta spam'lar─▒n─▒n% 15'i kuru┼č sahtekarl─▒─č─▒yla ilgilidir. Ara┼čt─▒rmaya göre

ÔÇťPompaya ve çöplü─čeÔÇť müdahale eden insanlar iki gün içinde yat─▒r─▒mlar─▒n─▒n% 8'ini kaybetti. Tersine, e-postalar─▒ göndermeden önce dü┼čük fiyatl─▒ hisse sat─▒n alan spam gönderenler, genellikle satt─▒klar─▒nda% 4,9 ile% 6 aras─▒nda bir getiri görürler. ÔÇŁ

En çok kullan─▒lan kuru┼č hisse senedi sahtekarl─▒─č─▒ ÔÇťPompa ve Bo┼čaltmaÔÇť. Küçük bir grup spekülatör, bir kuru┼č sto─čunda çok say─▒da hisse biriktirir. Pozisyonlar─▒ bir kez yerine getirildiklerinde, pozitif mali propaganda, bu kadar beklenmedik haberler yay─▒nlayacaklar ve insanlar, hisse senedi alg─▒s─▒n─▒ büyük ölçüde etkileyebilecektir. Amaç, küçük ölçekli yat─▒r─▒mc─▒lar─▒n irrasyonel ticarete ba┼člamas─▒d─▒r. Haber neredeyse her zaman yanl─▒┼čt─▒r, ancak bu ke┼čfedilmeden önce, hisse senedi fiyatlar─▒ genellikle f─▒rt─▒nalar ve orijinal spekülatörler büyük kârlarla ç─▒kar.

Y─▒llar geçtikçe, mü┼čterilerime bu ça─čr─▒y─▒ yapabilmem için s─▒cak bir sto─ča bakmam için beni uyand─▒rmaya çal─▒┼čan Boiler Odas─▒ türlerinden say─▒s─▒z teklif ald─▒m. Bir dahaki sözde alt─▒n madeninin, bir yere kadar gitmi┼č olan bir miktar ticareti olan kuru┼č sto─ču oldu─čunu hiç bir zaman ba┼čaramad─▒.

Bir sonraki s─▒cak sto─ču almam için beni ikna etmeye çal─▒┼č─▒rken ald─▒─č─▒m örnek bir e-posta. FYI, seni acele etmekten ve sat─▒n almaktan korumak için sembolü de─či┼čtirdim.

Petrol ve Gaz Genç Ke┼čif Allert!? ┼×ubat, 2010

ABCD Enerji A.┼×.
Siymbol: ABCD
Traading: 0,32 ABD dolar─▒

ABCD Energy Corp bir Petrol ve Gaz Arama ve Geli┼čtirme ┼×irketi
Wyoming odaklanarak Denver, CO merkezli. Jeoloji tabanl─▒ bir metodoloji kullanarak,
ABD Jeolojik Anketi, ortalama 2,4 trilyon metreküplük bir kestirimi tahmin ediyor
ke┼čfedilmemi┼č do─čalgaz ve ortalama 41 milyon varil ke┼čfedilmemi┼č
Wyoming Wind RiverBasin Eyaleti'nde petrol. ABCD Energy Corp.
içinde bulunan Diamond Springs Prospect'te% 75 oran─▒nda çal─▒┼čma faaliyeti ald─▒.
Bu verimli alan. ┼×irketin hisseleri halka aç─▒k OTCBB'de i┼člem görüyor
tierik siymbol ABCD alt─▒nda.

Kelime soka─ča vurmadan önce içeri gir!

Ben ve di─čer bir blog yazar─▒ Bayan Micah'─▒n hem aldatmaca hem de kurnaz hisse senedi içeren i┼čte faks ald─▒─č─▒n─▒ bir ba┼čka örnek. Faks, bir ba┼čkas─▒n─▒n dikkatine yap─▒l─▒r ve doland─▒r─▒c─▒lar─▒n, içeriden bilgi alman─▒n yanl─▒┼č oldu─čunu dü┼čündü─čünüze inan─▒rs─▒n─▒z. Onlar, d─▒┼čar─▒ ç─▒k─▒p hisse senedini sat─▒n alaca─č─▒n─▒z─▒ ve tüm arkada┼člar─▒n─▒za da bunu sat─▒n alaca─č─▒n─▒z─▒ umuyorlar. ─░┼č yerinde benzer bir faks al─▒rsan─▒z, stok komisyoncunuzu aramay─▒n ya da sat─▒n almak için Scottrade hesab─▒n─▒za giri┼č yapmay─▒ dü┼čünmeyin. Parçalay─▒c─▒ya yönelin ve kendinize sorun ve paradan tasarruf edin.

Videoyu izle: 1 Dolden penny Stok ÓĄćÓĄ¬ÓĄĽÓąÇ ÓĄĽÓĄ┐ÓĄŞÓĄ«ÓĄĄ. ?

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Yat─▒r─▒m, Sonraki Makale

Ne kadar yat─▒r─▒m risk tolerans─▒ oldu─čunu ├Â─črenmek i├žin basit bir yol
Yat─▒r─▒m

Ne kadar yat─▒r─▒m risk tolerans─▒ oldu─čunu ├Â─črenmek i├žin basit bir yol

Risk her yerdedir. Tek yapmam gereken, hat─▒rlat─▒lmas─▒ gereken haberleri a├žmak. Bence g├╝nl├╝k hayatlar─▒m─▒za devam etmek ve o k├Ât├╝ ┼čeylerin olabilece─čini unutmak - aniden yapana kadar. Otoyolda h─▒zlan─▒yor. Sigara i├žmek (veya ba┼čka bir ┼čey). ├çok fazla i├žtikten sonra araba s├╝rmek. Bunlar─▒n hepsi riskli davran─▒┼č ├Ârnekleridir.
Devam─▒n─▒ Oku
Ger├žek Net De─čerinizi Nas─▒l Hesaplan─▒r?
Yat─▒r─▒m

Ger├žek Net De─čerinizi Nas─▒l Hesaplan─▒r?

Finansal olarak d├╝┼č├╝nen insanlar bazen ÔÇťnet de─čerÔÇŁ olarak adland─▒r─▒lan bir rakam─▒ f─▒rlat─▒rlar. Belki de ├╝nl├╝lerin (Jay-Z 0r Kardashians gibi), politikac─▒lar─▒n (Donald Trump ya da Mitt Romney gibi) ya da i┼č sahiplerinin (Bill Gates ya da Mark Zuckerberg) net de─čerlerinden bahseder. ├ľyleyse net neye de─čer?
Devam─▒n─▒ Oku
Belediye Bond Sigortas─▒ ├ľld├╝ m├╝?
Yat─▒r─▒m

Belediye Bond Sigortas─▒ ├ľld├╝ m├╝?

Belediye tahvili sigortas─▒n─▒n rol├╝, belediye pazar─▒nda azalmaya devam etmektedir ve sigortal─▒ tahviller, temmuz ay─▒na kadar y─▒ll─▒k bazda yeni ihra├žlar─▒n sadece% 11'ini i├žermektedir. En b├╝y├╝k tahvil sigorta ┼čirketlerinden biri olan Ambac, Temmuz ay─▒nda ÔÇťhurdaÔÇŁ b├Âlgesine ve on belediye bono sigortac─▒s─▒na indirildi, sadece ├╝├ž├╝ AA veya daha y├╝ksek bir finansal g├╝├ž notunu korudu.
Devam─▒n─▒ Oku
Emeklilik Ya┼č─▒n─▒z─▒ Belirleme
Yat─▒r─▒m

Emeklilik Ya┼č─▒n─▒z─▒ Belirleme

Bu, bir ya┼čam i├žin ├žal─▒┼čan herkesin kariyerlerinde bir noktada d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝ bir ┼čeydir; ne zaman emekli olaca─č─▒m? Ancak, bir├žok ki┼či bu d├╝┼č├╝nceyi dikkate alsa da, asl─▒nda emeklilikleri i├žin daha az say─▒da insan haz─▒rlanmaktad─▒r. Uygun emeklilik plan─▒na sahip olmamak, insanlar─▒ korkun├ž bir duruma ├žok ├žabuk sokabilir ve bir├žok insan─▒n ├žok ge├ž olana kadar fark etmedi─či bir ┼čeydir.
Devam─▒n─▒ Oku