Maliye

İşsiz Olduğunda Bütçenizi Nasıl Yapabilirsiniz?

İşsizlik maliyenizi önemli ölçüde değiştirebilir - elbette. Ve bu büyük değişim ile bütçenizi düzeltmeniz gerekiyor. İyi bir kurtarılmış bir acil durum fonu olsa bile, bütçenizi düzeltmek yine de iyi bir fikirdir. Bu sayede acil durum fonu daha yavaş bir hızda tükenecek, daha uzun süre dayanacak ve bir iş bulmanız için gereken ek süreyi size verecektir. İşinizi kaybettikten sonra işsizlik bütçenizi düzeltirken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler:

İşsizlik Avantajlarına Başvurun

Yapmanız gereken ilk şey, uygun devlet dairesine gitmek ve işsizlik ödeneği başvurmaktır. İşsizlik ödeneği, gelirinizin bir kısmını (ancak hepsinin değil) yerini alacak ve hanehalkına nakit akışının sağlanmasına yardımcı olacaktır. Yine de, sizin yararınıza gelir vergisi ödemek zorunda kalacağını unutmayın. Daha sonra gelir vergisi ödemekle ilgili endişeleriniz varsa,% 10 sakıncalı (Form W-4V kullanın) bulundurun.

Önceliklerinizi bilin

Son birkaç aylık harcamalarınızdan yararlanın ve nerede para harcadığınızı görün. Harcama öncelikleri oluşturun. Bakkallar, elbette, öncelik listenizde filme gitmekten daha yüksek olmalıdır. En önemli harcamalarınızla düzenli harcamalarınızı sıralayın. Şimdi listenin en altındaki düşük öncelikli kesimleri yapın. Ayrıca, işsizlik sırasında kasalarınızı hızla tüketebilecek abonelikler, üyelikler ve diğer masrafları azaltmayı da düşünmelisiniz. Bu, hala sahip olduğunuz herhangi bir geliri artırmanıza yardımcı olurken, acil durum fonunuz üzerindeki etkiyi azaltır.

Ayrıca yükümlülüklerinizi de önceliklendirmelisiniz. Mükemmel bir dünyada, en az önemli harcamalarınızı kesebilir ve iyi olursunuz. Ancak, hangi faturaların ödeneceğine karar vermeniz gerekebilir. Genel olarak, bir ev (ipotek veya kira), ışık ve ısı (kamu hizmetleri) ve ulaşım (araç kredisi ödemeleri ve sigorta) sahibi olduğunuzdan emin olun, kredi kartları gibi teminatsız borçlara ödeme yapmaktan daha önemlidir. Evet, kredi kartı ödemelerini atlama kredi puanınızı düşürür. Ama itme geldiğinde, ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekir.

Şimdi Para Kazanmanın Yollarını Arayın

Bir iş aramak için zamanında zamanlamanız gerekir. Ancak, şimdi biraz ekstra para kazanmak için de yapabileceğiniz şeyleri yapmalısınız. Yarı zamanlı veya geçici çalışma aylık nakit girişlerinizi artırmanıza yardımcı olabilir veya tek başına işler yapabilirsiniz. Plazma ve kemik iliği bağışları da hızlı nakit kaynağı olabilir. Artık bir ev işini kurmak veya nakit akışı yaratabilecek bir web sitesi kurmak için iyi bir zaman olabilir. Bir süre için bir çeşit “iş” gerekebilir, ancak evden para kazanma hayaliniz varsa, bunu başlatabilirsiniz.

İşsizlik için hazırlık: Gelir çeşitliliği

İşsizlik bugün sizin için sorun değilse bile, en kötüye hazırlanmak hala iyi bir fikirdir. Acil bir fona para ayırın ve gelir çeşitliliğini artırın. İşinize çok fazla güvenmemeniz için ek gelir elde etmenin yollarını arayın. Temettü yatırımları, web siteleri, bir yan işletme veya telif hakları, temel gelir kaynağınızı kaybetmeniz durumunda size yardımcı olabilecek alternatif gelir kaynakları olabilir.

Bu bir konuk gönderidir Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Videoyu izle: İşsizlik ve güzellik açığı. Konuk: Mustafa Sönmez

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Groupon Kuponları ile Para Tasarrufu Fırsatları bulun
Maliye

Groupon Kuponları ile Para Tasarrufu Fırsatları bulun

Groupon kuponlarıyla nasıl para biriktirilirsiniz. Muhtemelen Groupon'u duydunuz ya da kullandınız. Groupon, tüketicilerin hem gündelik ürünler üzerinde hem de tatil ve diğer kaçamaklar gibi ara sıra müthiş indirimler sunarak, yılda binlerce dolar tasarruf etmelerine yardımcı oluyor. Şimdi Groupon'daki arkadaşlarımız, Groupon Coupons departmanı aracılığıyla bizimle paylaşmak için daha da fazla para tasarrufu sağlayan fırsatlara sahip.
Devamını Oku
Jüri Hizmetinden Çıkmak
Maliye

Jüri Hizmetinden Çıkmak

Amerikalılar olarak sahip olduğumuz en önemli sivil görevlerden biri bir jüriye hizmet ediyor. Yargı sistemimizin muazzam bir parçası, hükümeti yargıç, jüri ve icracı olmasına izin vermek yerine emsallerinizi yargılayabilmeyi içerir. Yine de birçok kişi, kolaylık sağlamak için jüri hizmetinden çıkmaya çalışıyor ve bu gerçek bir utanç.
Devamını Oku
Accordia Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Accordia Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortasının satın alınması, neredeyse herkesin genel finansal portföyünün önemli bir parçasıdır. Bunun bir nedeni, bu önemli finansal aracın, sevdiklerinizi, beklenmedik hallerde, nihai giderler, borçların ödenmesi ve / veya yaşam giderleri gibi konularda başka varlıklara harcamaktan korumaya yardımcı olabileceğidir.
Devamını Oku