İşiniz için Sınırlı Sorumluluk Şirketi (LLC) vs C Corporation

Önceki firmamı terk ettiğimde ve kendi işimi kurmaya karar verdiğimde, ortaklarım ve iş yapısının ne olabileceğine dair bazı zor kararlar aldık.

İşletmeniz hangi sektörde olursa olsun, çoğunlukla sorumluluk ve vergiler dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle doğru şekilde kurulduğundan emin olunması önemlidir.

İki yaygın iş türü, Limited Liability Company (LLC) ve C Corporation'dır.

İşletmeniz için hangi seçimin doğru olduğundan emin değilseniz, işte bir arıza LLC ve C Şirketi'nin kurulması.

C Şirketler (C Corp)

C Şirketler, şirketlerin en altta ve en altta yer aldığı en yaygın kategorilerden biridir. Çoğu büyük yerli şirket bir şirket olarak listelenmiştir. Tüm “Mavi Cipsler” ve ürün ve hizmetlerini satın aldığınız şirketlerin çoğunu düşünüyorsanız; bunların çoğu C Kurumlarıdır.

C Şirketler, işletme sahibinin gelir vergisinden tamamen ayrı olan kurumlar vergisi ödemelidir. C Şirketler bu nedenle daha fazla vergiden sorumludur ve vergi raporlama yükümlülükleri diğer iş türlerinden çok daha karmaşıktır.

Ayrıca diğer iş türlerinden farklı bir sahiplik yapısına sahiptirler. C Şirketler, bölünmüş iktidar sahibi olan hissedarlarla hiyerarşi tipi bir yapı altında faaliyet göstermektedir. Bir hisse sahibinin sahip olduğu daha fazla hisse senedi, daha fazla oy hakkına sahiptir ve kazananın sahibi almaya hak kazanır. Hissedarlar, şirkete iş kararları vermek için yöneticileri atar. Yöneticiler, işletmenin günlük işleyişini denetlemek için yönetimi işe alacaklar.

C Şirketler genellikle hissedarları olan büyük kuruluşlar tarafından kullanılır ve özel araçlarla birtakım hisse senetlerine hisse senedi teklif etmeyi planlayan veya borsada halka açık olmak isteyen şirketler için daha iyi bir seçimdir.

Sınırlı Sorumluluk Şirketleri (LLC)

LLC'ler C Kurumlarından farklı şekillerde çoğu zaman bir sahibi ya da birkaç tane sahip olan küçük şirketler tarafından kullanılmaktadır. ABD'deki tüm eyaletler, bir LLC için dosya göndermek için yalnızca bir sahibin gerekli olmasını gerektirir.

IRS, LLC'yi “göz ardı edilmiş bir varlık” olarak sınıflandırır ve vergi amaçları için muhasebeleştirmez. Bu, bir tek mülkiyet sahibi LLC iseniz, tek bir mülk sahibi gibi vergilendirilirsiniz, yani işletmenin tüm karlarının doğrudan sahibine aktarılacağı anlamına gelir. LLC'niz birden fazla üyeye sahipse, ortaklık gibi vergilendirilecektir. Bizim kurulumumuz, bir LLC altında faaliyet gösteren bağımsız müteahhitler olduğumuz için biraz daha eşsizdir, bu yüzden aslında hepimiz tek sahibi olarak dosyalanırız. Bireysel sahipler olarak sadece kişisel gelir vergimizden sorumluduruz. LLC'ler bir şirket gibi federal gelir vergisini ödemiyor.

LLC vs. Corporation'ı Kurmanın Nedenleri

Başlangıçta sadece beş kişilik bir organizasyondaydık, öyle ki bir C Corporation kurmak bu kadar mantıklı değildi. Basit beyinlerimizi incitmeye başlayan bir C şirketinin kurulmasının karmaşıklığı ve temettülerini ödemekle ilgilenmedik. Sonuç olarak, bize herhangi bir fayda sağlamadı.

Nihayetinde, bu bizi LLC (Limited Liability Company) kurmaya yönlendirdi. Almak istiyorduk LLC'nin bir C şirketine benzer bir şekilde sunduğu ticari borçlar için kişisel sorumluluktan (kişisel sorumluluk sigortası poliçesi gibi) korunmasadece daha az baş ağrısı.

LLC'yi nasıl hazırladık

Bugünlerde bir LLC kurmak çok daha kolay. Bu kadar kolay, aslında, bu tür şirketler ile çevrimiçi bir tane oluşturabilirsinizRoket avukat. Bu, firmamızda kısaca tartışılan bir şeydi, ancak sonuçta küçük işletmelere yardımcı olmak için uzmanlaşmış bir yerel avukatın kullanılmasının en iyisi olduğuna karar verdik. Kesinlikle çevrimiçi olabileceğimizden daha fazla para ödedik, ancak daha yüksek harcama, avukatın yüz yüze görüşebilme becerisine sahip olarak haklı çıktı. LLC'yi düzgün bir şekilde çalıştırmak için hangi önlemleri almamız gerektiğini öğrenmek için saatler içinde bizi kurtardı.

Hangi iş için doğru mu?

Tahmin edebileceğiniz gibi battaniye cevabı yok. Bir çok iş yapınıza ve neyi başarmaya çalıştığınıza bağlıdır. Liderimizi takip etmeyi ve küçük işletmelerde uzmanlaşmış bir yerel avukat bulmayı öneririm. Küçük işletme kurulumlarına yardımcı olma konusunda deneyimleri olup olmadığını görmek için EBM'nizi sorgulayabilirsiniz.

LLC online kurulumu için para kazanmak ister misiniz?
Çıkış yapmak Roket avukat işinizi bugün korumak için.

Videoyu izle: Kadına davranış şekli erkeğin imanının olduğu - Nureddin Yıldız

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Gerçek Zenginlik Oluşturma: Küçük Şirket Sermayesi

Gerçek Zenginlik Oluşturma: Küçük Şirket Sermayesi

Bu, başarılı bir girişimci olarak deneyimlerini paylaşan Omie Ismall tarafından harika bir konuk gönderidir. Kendi start-up şirketinizi sıfırdan oluşturmak mı istiyorsunuz? Eğer öyleyse, bunu okuyun ve not alın. Birkaç yıl önce, gelecek yıl tazminatımı görüşmek üzere Yönetim Kurulu üyelerinden biriyle görüştüm. O gün bana hala yapışan bir şey söyledi, “Biliyorsun, maaşın önemli değil çünkü ondan asla gerçek bir servet inşa etmeyeceksin” diye düşündüm.
Devamını Oku
Çekirge Gözden Geçirme: Gerçek Bir Müşteriden Düşünceler

Çekirge Gözden Geçirme: Gerçek Bir Müşteriden Düşünceler

İşletmem ilk başladığımda, cep telefonu numaramı işletmem için birincil telefon numarası olarak kullandım. Sorun, insanların cep telefonumu aradığını ve nasıl cevap vereceğimi bilmiyordum. Potansiyel bir müşteri olsaydı, onları profesyonel bir şekilde karşılamak isterdim. Kişisel bir çağrı olsaydı, daha rahat olmak isterdim.
Devamını Oku
Gaziler için Küçük İş Olanakları

Gaziler için Küçük İş Olanakları

Askeri gaziler onları işverenler için çekici kılan birçok niteliğe sahiptir. Sadakat, güvenilirlik, tahrik ve kararlılık ve dürüstlük gibi şeyler, işverenler için tüm çekici özelliklerdir. Mevcut iş piyasası ve ekonomi, bu özelliklerin hepsinde bile büyük bir işe giriş yapmayı zorlaştırabilir.
Devamını Oku