Vergi

Aylık Tahmini Vergi Ödemelerini Nasıl Yapılır?

Birçok kişi için vergi son tarihi yılda bir kez gelir.

Herkes, bireysel vergi beyanlarının Nisan ayı ortasında dosyalanması gerektiğini biliyor.

Devlete (federal ve eyalet) para borçlusanız, bu ödemeleri vergi beyannamesi ile yapmanız gerekir.

Ne kadar vergi mükellefinin fark etmediği, aslında, üçer aylık vergi ödüyorlar.

İşverenler vergileri maaşlarından aylık olarak indirirler. Üç ayda bir, bu işverenler vergi ödüyorlar. Geleneksel iş sahibi insanların çoğu için fark edilmez çünkü para otomatik olarak düşülür.

Serbest meslek sahiplerimiz veya kendi işimiz olanlarımız, tahmini vergi ödemelerinin üç ayda bir yapılması gerektiğini bilmektedirler.

Üç Aylık Tahmini Vergi Ödemek

Kendi işinizi kurmak vergi avantajlarına sahip olabilir. Bununla birlikte, üç aylık ödemelerinizin üstünde kalmanız gerekir. Her şeyden önce, IRS'den daha fazlasını borçlusanız, yıl sonunda yapmanız gerektiğini düşündüğünüzde, bir ceza olarak değerlendirilirsiniz. Bu ceza bazı durumlarda oldukça sert olabilir. Bu, tüm yıl boyunca yüksek verim tasarruf hesabında paranızı biriktirmemeniz ve daha sonra vergi zamanında IRS'ye büyük bir çek yazmanız gerektiği anlamına gelir.

Bunun yerine, bir önceki yıl kazandığınıza göre tahmin edilen üç aylık ödemeler yapmanız beklenir. Üç aylık vergilerinizi tahmin etmenin en kolay yolu, önceki yıla ait toplam tutarı almak ve bunu dörde bölerek elde etmektir. Yani, toplam vergi faturası (hükümete yaptığınız tahmini ödemeleri hesaba katmadan önce) 10.000 $ olsaydı, her çeyrekte 2.500 dolar ödemek zorunda kalacaksınız. Bir önceki seneye borçlu olduğunuz bedelin% ​​100'ünü ödediğiniz sürece, büyük ölçüde daha sonra cezalardan korunursunuz.

Gelir vergisi, AGI ve serbest meslek vergi oranınızı inceleyerek neye borçlu olduğunuzu anlamanız için daha karmaşık bir yöntem var, daha sonra üç ayda bir çeyrek kârınızla çarpın. Çeyreklik ödememi bir önceki seneye borçlu olduğumlara göre ayarlamak daha kolay.

Aylık Tahmini Vergi Faturanızı Ödeme Planlaması

Önümüzdeki planlama, üç aylık tahmini vergilerinizin ödemesini biraz daha kolaylaştırabilir. 12'ye borçlu olduğumu bölmek istiyorum. O zaman, her ay bu miktarı yüksek getiri tasarruf hesabına koydum. Üç aylık vergilerin vadesi dolduğunda (15 Nisan, 15 Haziran, 15 Eylül ve 15 Ocak) hesaptan borçlu olduğum tutarı bir çek hesabına aktarıyorum. Bu, üç aylık vergilerini ödemek zorunda olduğum şeye sahip olduğumdan emin olmama rağmen, biraz ilgi görmemi sağlıyor.

Vergi ödemeyi geciktirirseniz, faiz ödemeniz gerekecek. IRS, ödemenizdeki posta damgasını temel alarak derhal faiz ödemektedir.

Eğer istersen vergi ödemenizde faiz cezalarından kaçınınÖdemenizi son tarihe kadar göndermeniz veya federal hükümetin parayı otomatik olarak çekmesini sağlamanız gerekir.

Ve eyalet vergilerinizi unutma. Bazı eyaletler üç aylık ödemelere ihtiyaç duymaz, bu yüzden bunu unutmak kolaydır - daha sonra vergi faturası tarafından bunalıncaya kadar. Bu bana bir defasında olmuştu. Hoş değil. Her ne kadar eyaletiniz üç ayda bir ödeme gerektirmiyorsa, ne ödeyeceğinizi hesaplayın ve daha sonra her ay veya her çeyrekte para ayırın, böylece Nisan'a hazır olursunuz.

Serbest meslek sahibi iseniz, üç aylık tahmini vergi ödemelerini yapmak iyi bir fikir olabilir.

Düzenli vergi ödemeleri yapmak, faiz cezalarını ödemekten kaçınmanıza yardımcı olabilir ve sizi yılda bir kez büyük bir vergi faturasıyla ilgili zorluklardan koruyabilir.

Üç aylık tahmini vergi ödemelerini yapmayı düşünen diğer kişiler, normal bir işten vergi iadesi yapanlar vergi faturanızın tamamını karşılamaya yetmeyecek yatırımcıları ve mal sahiplerini içerir.

Üç aylık vergi ödemelerini şu şekilde yapmanız gerekecektir: 15 Nisan 15, 15 Eylül, 15 Ocak, 15 Ocak.

Üç Aylık Vergi Ödemelerinizi Hesaplama

Üç aylık vergi ödemeleri yaptığınızda, vergi borcunuzu tahmin edersiniz. Mümkün olduğunca doğru olmak önemlidir. Vergilerinizi tam olarak anlamanız mümkün olmasa da, mümkün olduğunca yaklaşmaya çalışmalısınız. Her çeyrekte ne kadar vergi ödeyeceğinizi tahmin edebilirsiniz.

  • Vergi borcunuzu belirlemek için en son vergi iadenizi kullanın. Bunu yapmanın en kolay yolu, toplam tutarı 63'ten (stopaj) Form 1040'ta satır 62'den (toplam verginiz) çıkarmaktır. Bu size genellikle ne kadar kısa olduğunuzu gösteren bir fikir verecektir.
  • Çıkarma işleminizin sonucunu dörde bölün. Bu, vergi gereksinimlerinizi karşılamak için her üç ayda bir ödemek zorunda olduğunuz para miktarını sağlayacaktır.
  • Gelirinizde (daha fazla veya daha az) büyük bir fark göreceğinizi düşünüyorsanız, beklenen toplam geliri yıl için tahmin edebilir ve bunu dört ile bölebilirsiniz.. Sadece vergi zamanında büyük bir borcunuz varsa, ceza ve faiz ödemeniz gerekebileceğini unutmayın.
  • Serbest çalışanlar için, düzenli gelir vergisi ve serbest meslek vergisini tahmin etmeniz gerekecektir.. Öncelikle, ortalama vergi oranınızı, gelir vergisini, 1040 sayılı Form'un 43. satırında bulunan ve AGI'nize bölerek hesaplayın (bakınız satır 37). Kendi hesabınıza vergi oranı olan ortalama vergi oranınızı% 15.3'e ekleyin. Cevap olarak bir yüzdesiniz olmalı. Ne kadar ödeme yapılacağına karar vermek için bu yüzdeyi üç aylık kârla çarpın.
  • Serbest mesleğe ilişkin yükümlülüğünüzü belirlemenin alternatif bir yolu, vergi ihtiyacınızı bir yıl öncesinden almaktır ve dörde bölünür.. Bu, her çeyrek için gerekli tahmini vergi ödemelerinizi bulmaktan çok daha kolaydır. En son vergi iadesinde gösterilen verginin% 100'ünü ödediğiniz sürece, büyük ölçüde cezalardan ve yolun ücretlerinden korunmanız gerekir.

Vergi Ödemelerini Zamanında Yapmak

Üç aylık tahmini vergi miktarını ne kadar kazandığınızı hesapladıktan sonra, ödemenizi gerçekten yapmak önemlidir.Ödemenizde posta göndermeye karar verirseniz, uygun son tarihine göre postaya postalanması gerekir. Ödemeniz Form 1040-ES ile birlikte yapılmalıdır. Her durumda, Sosyal Güvenlik Numaranızı veya İşveren Kimlik Numaranızı çekinizin not satırına yazınız. Çekiniz Amerika Birleşik Devletleri Hazinesine yapılmalıdır.

Üç ayda bir ödeme yapmak kolay

Üç aylık tahmini vergi ödemelerinizi yapmak için Elektronik Federal Vergi Ödeme Sistemi'ni (EFTPS) de kullanabilirsiniz. Her çeyrekte ödeme yapabilir ve ödemenizi yapabilir ya da çek hesabınızdan otomatik olarak kesilen veya otomatik olarak kredi kartınızdan çekilebilen düzenli ödemeler yapabilirsiniz.

EFTPS ile, tahmini vergileri aylık ödemelere ayırabilir ve bütçenizin bir parçası olarak otomatik aylık ödemeler ayarlayabilirsiniz. Bu sistem ayrıca raporları yazdırmanızı sağlar.

Alt çizgi: Cezalardan kaçınmak istiyorsanız, gelir vergisi kesen bir işverenle düzenli bir işin ötesinde bir geliriniz varsa, düzenli olarak tahmini vergi ödemelerini yapmak iyi bir fikirdir. İhtiyaçlarınızı kendiniz belirleyebilir ya da bir mali veya vergi uzmanından yardım alabilirsiniz ve Hazine'ye düzenli ödeme yapabilirsiniz.

Videoyu izle: YOUTUBE GELİRİ - VERGİLER - SPONSORLAR

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Vergi Planlama Hedefleri - Vergi Tahsilatınızı Onayla
Vergi

Vergi Planlama Hedefleri - Vergi Tahsilatınızı Onayla

Mali işlerinizi düzenlerken, vergilerinizi olabildiğince küçültmeyi planlamak isteyeceksiniz. Tabii ki vergi ödemekten hoşlanmıyor musunuz? Öyle düşünmemiştim. Vergilarınızı azaltmak için birden fazla varyasyona sahip üç basit strateji vardır, ancak bu yöntemler kesintilerinizi artırarak gelirinizi en aza indirir ve vergi kredilerinden yararlanır.
Devamını Oku
Serbest Meslek Vergisini Hesaplama
Vergi

Serbest Meslek Vergisini Hesaplama

Kendi işiniz varsa, kendiniz için çalışıyorsanız, kendi hesabınıza vergi ödemeniz gerekir. Serbest meslek vergisini bulmak o kadar da zor değil; Tek yapmanız gereken Program SE'yi kullanmaktır. Kendi İstihdam Vergisini Kim Verir? Serbest meslek vergisi, serbest meslek sahiplerinden bordro vergilerini toplamak anlamına gelir.
Devamını Oku
Ücretli Süslemeyi Durdurma
Vergi

Ücretli Süslemeyi Durdurma

Geri vergilerin ödenmemesi veya vergilendirilmemiş vergi iadeleri nedeniyle IRS'ye borçlanırsanız, Sam Amca'nın emrini alabilmesinin yollarından biri, ücretlerinizi telafi etmektir. Ancak, bu adımda bitmek zorunda değildir. Aslına bakılırsa, hapishaneye gitme olasılığınızla karşı karşıya kalmadan önce maaş düzenlemesi “son çare” dir.
Devamını Oku
Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları
Vergi

Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları

Çalışıyorsun, kurtarıyorsun, emekli oluyorsun - bu Amerikan usulü, değil mi? Ama iyi bir iş kazandığında ve erken emekli olanlardan biri olmaya başladığınızda ne olur - paranıza dokunmadan önce 59 1/2 yaşının IRS kurallarına uyuyor musunuz? 401k erken ve ceza ücretsiz hak iddia yolları: Grim Reaper Kalifiye Engellilik Tıbbi Bills Afet Yardımı 55 Ziyaret ve Servis Ayrılmış Kalmak 72 (t) ile Eşit ve Periyodik (Yan rant: IRS ve bu ile halt nedir Yine de 1/2 yaş?
Devamını Oku