Vergi

Vergi Planlama Hedefleri - Vergi Tahsilatınızı Onayla

Mali işlerinizi düzenlerken, vergilerinizi olabildiğince küçültmeyi planlamak isteyeceksiniz.

Tabii ki vergi ödemekten hoşlanmıyor musunuz? Öyle düşünmemiştim.

Vergilarınızı azaltmak için birden fazla varyasyona sahip üç basit strateji vardır, ancak bu yöntemler kesintilerinizi artırarak gelirinizi en aza indirir ve vergi kredilerinden yararlanır.

Bu roket bilimi değil, tüm para durumunuza yaklaştığınızda vergi planlama hedeflerine sahip olmanın önemini vurgular.

Gelirinizi En Aza İndirme

Düzeltilmiş Brüt Gelir (AGI), mali durumunuzun önemli bir ölçütüdür.

Vergi oranınız ve hangi vergi kredileriniz olduğu gibi birçok şey AGI'nıza bağlıdır.

AGI'nız bankalara katılımınızı, ipotek başvuruları ve kolejler için mali yardımları etkiler. AGI'nız, gelirinizdeki tüm düzeltmeleri tüm gelirlerden toplam gelirinizden çıkararak belirlenir. Toplam geliriniz ne kadar yüksekse, AGI'nız o kadar yüksek olacaktır.

Benzer şekilde, kazandığınız daha fazla para, daha fazla vergi gelirinizden düşülür. Alternatif olarak, kazandığınız daha az parayla, daha az vergi gelirinizden düşülür. Gelirinizden düşülen vergi miktarını azaltmak için, daha az para kazanmalısınız.

Bunu yapmanın iyi bir yolu, 401 bininize ya da işvereniniz aracılığıyla bir çeşit emeklilik planınıza para yatırmaktır. Yatırım, ücretlerinizi düşürecek ve bu nedenle vergi faturanızı azaltacaktır.

Başka bir yöntem, iş yerinde Esnek Harcama Hesabı (FSA) kurmak veya günlük bakımdan çocuğunuz varsa Bağımlı Bakım Geri Ödemesi'ne (DCR) kaydolmaktır. ÖSO, gelir vergisinden muaf olan bir kısmını, ortak ödeme, tıbbi malzeme ve mahsup edilebilir giderler gibi nitelikli tıbbi bakım giderlerini ödemek için indirebilmenizi sağlar.

DCR aynı şekilde çalışır. Gelirinizin vergi öncesi ödenmesini talep edersiniz ve günlük bakım masrafları için geri ödenir.

IRA'yı Unutma

Vergi faturanızı düşürmenin bir başka iyi yolu da, geleneksel IRA. Ne düşündüğünü biliyorum. Ama Jeff, seninki benn Roth IRA ile aşkNeden geleneksel olanı önerirsin?

Bazı durumlarda, daha yüksek ücretliler için, vergiden muaf olan potansiyel büyümeye karşı vergi indirimi yapmak daha mantıklıdır. Emin değilseniz, öğrenmek için kesinlikle vergi uzmanınızla konuşun.

Bir IRA açmanız mı gerekiyor? Kontrol et bir IRA açmak için en iyi yerler. Şu an favorilerim Scottrade ve şerefiye.

Vergi indirimlerinizi en üst düzeye çıkarın

Vergilendirilebilir gelir, vergi faturanızı düşürmenin başka bir yoludur. Vergilendirilebilir gelir, AGI'nizi muafiyet ve kesintilerle indirdikten sonra kalan şeydir. Çoğu kişi standart kesintiler alır, ancak çoğu kişi aynı zamanda aşağıdaki gibi ayrıntılı değerlendirmeler için de uygundur:

  • Vergi hazırlayıcısı veya bilgisayar programları ile vergi hazırlama ücreti
  • İpotek faizi
  • Öğrenci giderleri
  • Araba kayıt ücretleri
  • Sağlık harcamaları
  • Yardım hediyeler
  • İş ile ilgili masraflar
  • Yatırımla ilgili giderler

Vergi Kredilerinin İyi Kullanılması

Vergi kredileri, ödediğiniz vergileri azaltmak için iyi bir yoldur. Vergi kredilerinin örnekleri, bir çocuğun evlat edinilmesi için yapılan emeklilik, üniversite harçları ve harcamalar için tasarruftur.

Size ödenecek ek vergilerden kaçınmanın yolları, erken bir IRA veya emeklilik fonundan çekilmekten kaçınmaktır. Geri çekilme miktarınız vergilendirilebilir gelirinizin bir parçası olur ve erken geri çekilme için ek vergi ödemeniz gerekecektir.

Tevkifat Tutarını Arttırın

İşvereninizden tevkifatınızın sayısını artırmak için talepte bulunabilirsiniz. Daha az stopaj talebinde bulunduğunuz takdirde, daha az vergi talep edilen en az miktarla sıfırlanır. Hak talebinde bulunan çoğu tutar sıfır talep edildiğinden, vergi iadeniz de o kadar büyük olacaktır.

Vergi baş ağrısını azaltmak, genel durumunuzu analiz etmek için biraz zaman harcamanızı gerektirir. Vergi planlama hedeflerinizi 14 Nisan'da yapamazsınız - bu şekilde çalışmıyor.

Eşim ve ben kendimizi düzenli tutmak ve hedeflerimizin değişmediğinden emin olmak için yılda en az 3 kez CPA'nızla buluşuyoruz.

Sen nasılsın? Vergi hedeflerinizi ne kadar süreyle stratejik olarak planlıyorsunuz?

Videoyu izle: STRATEJİK YÖNETİM - Ünite 3 Konu Anlatımı 2

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Kayıp vergi son tarihi? Bir Uzantı Dosyası
Vergi

Kayıp vergi son tarihi? Bir Uzantı Dosyası

Bu, JoeTaxpayer tarafından yapılan bir misafir yayını. Vergi son tarihine hızla yaklaşırken, Joe'ya adımların paylaşılmasını ve vergi uzatımı için dosyaya gerek duyulmasını talep ettim. Bir hatırlatma olarak, vergi beyannamenizi geç veya hiç vermediğinizde veya değiştirilmiş bir geri dönüşü doldurmak için bilmeniz gerekenler olduğunda gerçekleşen şey.
Devamını Oku
2018 için Çocuk Vergi Kredisinde yapılan değişiklikler
Vergi

2018 için Çocuk Vergi Kredisinde yapılan değişiklikler

Eğer benden hoşlanıyorsan, yapabileceğin her vergi kredisini almak istiyorsun. Demek istediğim, kim kesinlikle zorunda olduklarından daha fazla vergi ödemek ister? Ben kimseyi düşünemiyorum. Vergi kredilerindeki tek sorun, hepsini takip etmenin son derece zor olmasıdır. Bu her zaman doğru olsa da, Aralık 2017'de yeni vergi reformu yasasının yürürlüğe girmesinden bu yana vergi kredilerinin anlaşılması daha da zor olabilir.
Devamını Oku
Vergi Oranınızı Azaltma
Vergi

Vergi Oranınızı Azaltma

Kimse vergi ödemeyi sevmez. Kesinlikle ihtiyacımız olan şeyler için ödeme yapmıyorlar. Yollar, bazı sağlık hizmetleri, hükümette temsil ve Amerika'nın kendini yönetmeye devam etmesi gereken birçok şey. Onlar uygar bir toplumda gerekli bir kötülüktür. Ama yine de - hepimiz onlara ödemekten nefret ediyoruz.
Devamını Oku
Kolej İçin Amerikan Fırsat Vergi Kredisi
Vergi

Kolej İçin Amerikan Fırsat Vergi Kredisi

Emeklilik için tasarruf etmek yeterince zor. Yuva yumurtasını üniversitede çocuklarla finanse etmeye çalışmak neredeyse imkansız görünüyor. Gökyüzü roketi kolej harçları ödemek için çalışıyorum en iyi depresif ve her küçük yardımcı olur. IRS'den yardım almak isterseniz, Amerikan Fırsat Vergi Kredisi'ne hoş geldiniz.
Devamını Oku