Vergi

Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?

Eski deyiş, hayatta sadece iki kesinlik vardır: Ölüm ve Vergiler.

Ölümün hile yapamayacağını biliyoruz, ancak vergi iadenizi geciktirirseniz ne olacağını merak ettiniz mi? Ya da daha da kötüsü, vergi beyannamenizi hiç kaydetmiyorsunuz? Açıkçası, vergilerini dosyalamıyorsam ne olacağını öğrenmek için çok korkuyorum. Sadece fikirle flört ettiysen, işte IRS'den yüz yüze gelen cezalar.

Tekneyi çoktan kaçırdıysanız, vergi son tarihini kaçırdıysanız, bazı seçenekler aşağıda belirtilmiştir.

Uyarı: IRS ile uğraşmak istemezsiniz. Gerçek geri dönüşün niteliğine bağlı olarak, ya faizli ya da daha kötüsüyle karşılaşırsınız, cezalar. En azından vergi uzatımı başvurusunda bulunun.

2017 yılında vergiler ne zaman sona erecek?

Güncelleştirme: 2016 vergilerinin vergi dosyalama tarihi 18 Nisan 2017'dir. Emancipation Günü 16 Nisan Pazar günüdür. Bunun için takip günü daha sonra 17 Nisan'a kadar bir gün ileri sürülecek, bu yüzden formlarımızı doldurmak için birkaç gün daha alacağız.

Vergi İadesi Yaptığınız Zamana İlişkin Faiz

Düşük ödemelere veya fazla ödemelere olan faiz, vergi iadesinin uzatılmış vadesinden, yani, herhangi bir yılın 15 Nisan tarihinden itibaren gerçekleşir. Düzenli faiz tüzük tarafından belirlenir, ancak düşük ödeme, IRS'nin aşırı ödemeler veya geri ödemeler için ödenecek faiz oranına kıyasla% 1'lik bir prim oranı doğurur.

Temel olarak, IRS'ye borçlu olduğunuz için daha fazla faiz ödemenizi beklersiniz, aksi takdirde çok fazla ödersiniz. Geri ödeme borcunuz varsa, daha düşük bir faiz oranına sahip olduğunuz tutarda hâlâ faiz kazanırsınız. Bir bankadan, kendi tasarruf hesaplarında ne kadar ödeme yaptıklarıyla ilgili kredi almak gibi bir şey.

Vergi İadesi Vermediğinizde Cezalar

Cezalar, IRS tarafından otomatik olarak değerlendirilecek ve vergi mükellefinin bazı ihmali veya kasıtlı kusuru ile ilgili bir azınlık olarak cezalandırılmaları veya dosyalamada başarısızlık olarak sınıflandırılabilir.

Dosyalama veya (FTF) cezası, IRS tarafından bir oranda değerlendirilir. Aylık% 5 veya kısmi ay maksimum% 25'e kadar. (FTP) cezasını ödemeda başarısızlık IRS tarafından bir oranda değerlendirilir. Aylık% 0,5 veya kısmi ay maksimum% 25'e kadar. Hem FTF hem de FTP cezaları değerlendirilirse, FTF cezası, FTP cezası ile azaltılır.

Örnek: Vergi mükellefi, vade tarihinden 39 gün sonra onu iade eder. İade işleminin yanı sıra 6,000 dolarlık bir çek için ödeme yapmıştı, ki bu vergi borcunun bakiyesiydi. Bu nedenle, toplam FTS ve FTP cezaları aşağıdaki gibi hesaplanan 600 $ 'dır:

 • FTP cezası, .5% kere 6,000 kere iki eşittir 60 dolar.
 • FTF cezası,% 5 kat 6,000 kez iki eşittir 600.
 • FTP penaltı cezaları aynı anda eksi 60 dolar. Toplam cezalar, FTF ve FTP 600 dolar.

FTF'nin 600 $ 'lık cezası, 60 $' lık FTP cezasıyla, düzeltilmiş FTS cezasını 540 $ 'dan düşürüyor. Daha sonra FTF cezasını düşürmesine rağmen, 60 $ 'lık FTP cezasının eklenmesi toplam ceza puanının düşmesini sağlar. $600. Hala şaşkın mı? Eğer öyleyse, bundan kaçınmanın en kolay yolu vergilerinizi ödemek!

Bahsedildiği gibi, vergi mükellefinin bazı kusurları nedeniyle de düşük ücret cezaları bulunmaktadır. Bununla birlikte, onların ciddiyet sırasına göre sıralanan aşağıdaki cezalar da vardır.

 • Suç sahtekarlığı. Bu yasadışı olan basit vergi kaçırma. Bu cezadan hüküm giymesi halinde, vergi mükellefi ağır ceza mahkemelerine verilen cezalar, hapis veya her ikisine de tabi olacaktır (örnek için aşağıdaki resme bakınız).
 • Sivil sahtekarlık: Bu, aslında cezai dolandırıcılık seviyesine yükselmeyen vergi mükellefidir. Eğer empoze olursa, ceza Vergi eksikliğinin% 75'i sahtekarlığa atfedilebilir.
 • İhmal: Kesin ödeme ile ilgili herhangi bir kısım, vergi mükellefi ihmalinden dolayı veya vergi kuralları ve yönetmeliklerini göz ardı etmeksizin göz ardı etmek durumundadır. Cezasızlık, ihmalden kaynaklanan azınlıkların% 20'sidir.
 • Anlamsız Dönüş: Sosyal sigorta numarası gibi vergi mükelleflerinin vergi yükümlülüğünü belirlemek için gerekli olan belirli bilgileri ihmal etmeyen bir geri dönüş. Genellikle böyle bir geri dönüş, IRS'yi kötüye kullanmaya ve işini daha da zorlaştırmaya çalışan bir protestocu tarafından yapılır. penaltı 500 $ Her ihtiyatlı dönüş için dosyalandı.

Dosya Vergi İadesi Geç Örnek

Başka bir örneğe bakalım. Charles zamanında vergi iadesi yaptı, ancak daha sonra 15,000 dolarlık vergi ödemek zorunda kaldı. Bu miktar, 6,000, vergi mükellefinin ihmaline atfedilebilir. İhmal cezası, ihmal edilen maddeye uygulanan% 20 ceza olacaktır. Bu nedenle, Charles'a uygulanan toplam ceza miktarı 1.200 dolar. 6,000 kere% 20.

Vergi Uzayı Unutmayın

Tele yakınlaşıyorsa ve hala vergi bilgilerinizin tamamı birlikte olmazsa, yine de vergi uzantısı yapabilirsiniz. Uzantıdaki anahtar, borcunuzun ödenmesi durumunda tahmini vergi ödemektir. Yıl boyunca herhangi bir vergi ödemediyseniz veya yeterli değilse; Daha sonra aynı faiz ve cezalar geçerli olacaktır.

Vergilerinizi ödeyemiyorsanız, hala seçenekleriniz var. Son sonuç olarak verginizi kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Sesleri olduğu kadar uygun olduğunu düşünmeyin.

Çok Geç Olduktan Sonra Vergi Nasıl Dosyalanır?

Sonunda vergi beyannamenizi kaydetmediğinizi fark ettiğinizde, daha geç (daha açık) bir şekilde dosyalamak en iyisidir. Vergi belgelerinizi, kaydetmediğiniz yıllar boyunca toplamak isteyeceksiniz. Evet, bu bir çok evrak işi yapıyor, ancak IRS ile uğraştığınızı unutmayın. Daha fazlasını bulabilirsin.

 • Eğer bir uzatma talebinde bulunduysanız ve fiili vergi borcunuzun en az yüzde 90'ını vade tarihine kadar ödediyseniz, kalan bakiye uzatılmış vade ile ödenirse, ödeme yapılmaması cezasıyla karşı karşıya kalmazsınız.
 • ÖZEL DURUMLAR: Bir dosyada başarısızlığa ya da ödemede başarısızlığa uğramış bir para cezası ödemek zorunda kalmayacaksınız, eğer kasıtlı ihmal nedeniyle değil, makul bir sebepten dolayı dosya ya da zamanında ödeme yapmadığınızı gösterebilirsiniz.

Vergiler sizin için ileri kimyaya benziyorsa, süreç boyunca size yardımcı olmak için bir vergi uzmanı (EBM) tercih edin. Borçlu olan vergi miktarının bir kısmını veya tamamını ödemeye hazır olun. Hemen karşılayamıyorsanız, IRS ile anlaşma yapabilmeniz gerekir. Unutmayın, IRS bir “dört harfli” kelime değildir. İşbirliği yapmaya istekli olduğunuzu gösterirseniz sizinle birlikte çalışacaklardır.

Vergi İadenizi Dosyalayın ve Baş Ağrısından Kaçının

Vergi beyannamesi vermemek ve ilgili vergi faturasını ödememek ciddi sonuçlar doğurabilir. Elde edilen vergi yasalarını ödemeyen çok sayıda yüksek kişi vakası var.

Büyük isimler IRS'yi hile yapamazsa, neden bundan kurtulacağını düşünüyorsunuz? Sadece adamımız Wesley'e sor.

Hikayenin morali:Geri dönün ve vergilerini öde.

Zamanında Vergi Nasıl Dosyalanır

Vergi beyannamesi doldurmamak, Wesley Snipes gibi vergilerini hiç ödemeyen insanlarla hapishanede takılmak istemediğiniz sürece korkunç bir fikir.

Bu kaderden kaçınmak neyse ki oldukça basit. Tek yapmanız gereken belgelerinizi birlikte almak ve vergi beyannamesi bitmeden önce vergilerinizi dosyalamak.

Vergi formlarını IRS web sitesinden yazdırabilir, bir kalem ve en sevdiğiniz hesap makinesini alabilir ve geri dönüşünüzü hesaplamak için işe yarayabilirsiniz. Ama neden bu kadar çok sayıda harika yazılım seçeneği ile sadece doğru bir vergi iadesi dosyalamak değil, aynı zamanda maksimum getiri elde etmenizi garanti etmek için ne yapmalı?

İşte harika bir seçenek:

TurboTax

TurboTax, vergi beyannamenizi yazılımla doldurmada liderdir. Bir perakende mağazasında TurboTax satın almak zorundaydınız, ancak web araçlarını önemli ölçüde büyüttüler ve% 100 çevrim içi dönüşünüzü dosyalayabilirsiniz. (Ayrıca, yazılımı bilgisayarınıza indirerek veya mobil ve tablet uygulama seçeneklerini kullanarak da edinebilirsiniz.)

TurboTax çeşitli sürümlerde gelir:

 • Simple / 1040EZ İadeleri için ücretsiz bir sürüm
 • Çoğu birey ve aile için en iyi seçenek olan Deluxe sürümü
 • Yatırımlar ve kiralık mülk sahipleri için bir Premiere sürümü
 • ve her iki konunun aynı anda dağıtılması için bir Home & Business sürümü

İhtiyaçlarınıza en uygun sürümü seçmeniz yeterlidir - umarım geleceğiniz için yatırım yaptığınız için Prömiyere ihtiyacınız vardır - ve yazılım vergi beyannamenizi doldurmak için soru sormanızı ister.

İnanılmaz derecede basittir ve bir muhasebeciyi kullanmanızdan yüzlerce dolar tasarruf etmenizi sağlar. Artı,TurboTaxBir Denetim Destek Garantisi ile birlikte gelir, böylece tek başına bir denetim ile karşılaşmanız gerekmez.

H & R Blok

TurboTax'ı kullanmaya devam eden ve daha geleneksel bir vergi hizmetini tercih eden birkaç kişi biliyorum. H & R Block'dan daha geleneksel olamazsınız. Bunları TurboTax'tan ayıran şey, ciddi bir sorununuz varsa, işinizi her zaman kurtarabilir ve yerel bir H & R Blok ofisi'ne gidebilir. Bu desteğin kullanılabilirliği onları mükemmel bir seçenek haline getiriyor.

H & R Block sürümleri şunları içerir:

 • Basit federal vergi iadeleri için ücretsiz sürüm
 • Temel - insanlar için harika biraz daha karmaşık dönüşler var.
 • Deluxe - çoğu insan için bu özellik en iyi değere sahiptir
 • Premium - Küçük işletme sahiplerine ve kiralık mülk sahiplerine yöneliktir.

Sitede bulunduğunuzda, hangi versiyonun ihtiyaçlarınızı karşıladığını seçebilirsiniz. Eğer emin değilseniz, ücretsiz baskı ile başlayabilir ve hangi baskının gittikçe sizin ihtiyaçlarınız için en iyisi olduğunu görün.

Tüm süreç çok iyi parçalanmış ve H & R Block ile dosyalama size daha büyük markanın konforunu verir.

Vergi online dosyalama kolaydır. TurboTax veya H & R Block ile başlayın ve tüm vergi, ceza ve son başvuru tarihini kaçırmayın.

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Kayıp vergi son tarihi? Bir Uzantı Dosyası
Vergi

Kayıp vergi son tarihi? Bir Uzantı Dosyası

Bu, JoeTaxpayer tarafından yapılan bir misafir yayını. Vergi son tarihine hızla yaklaşırken, Joe'ya adımların paylaşılmasını ve vergi uzatımı için dosyaya gerek duyulmasını talep ettim. Bir hatırlatma olarak, vergi beyannamenizi geç veya hiç vermediğinizde veya değiştirilmiş bir geri dönüşü doldurmak için bilmeniz gerekenler olduğunda gerçekleşen şey.
Devamını Oku
IRS'den Kaçınmak için 6 Kırmızı Denetim Bayrakları
Vergi

IRS'den Kaçınmak için 6 Kırmızı Denetim Bayrakları

En çok kaçamak istediğim deneyimler hakkında düşündüğüm zaman aklıma bir çok düşünce gelir. Bir kasırganın ortasında yakalanmak. Bir boz ayı tarafından saldırıya uğramak. Ve IRS tarafından denetleniyor. (Üzgünüm IRS. Muhtemelen o kadar da kötü olmadığınızı biliyorum, ama şimdilik sizi uzak mesafeden tutmak isterim.
Devamını Oku
Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi
Vergi

Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi

2006 yılında Irak'tan döndükten sonra, eşim ve ben dosyalamamış iki yıl vergi verdiler ve gidecek bir yere ihtiyaçları vardı. Gerçekten iyi bir yer bilmemekle beraber, yerel bir Wal-Mart'a gidip, bir saat içinde girip çıkmanızı sağlayacak olan bu ucuz vergi hizmetleri merkezlerinden birine gittik. İşi yaptıklarını söyleyebilmem için, gelecek yıl için vergi planlaması yapmamıza yardımcı olmak için çok az şey yaptılar.
Devamını Oku
2018 için Çocuk Vergi Kredisinde yapılan değişiklikler
Vergi

2018 için Çocuk Vergi Kredisinde yapılan değişiklikler

Eğer benden hoşlanıyorsan, yapabileceğin her vergi kredisini almak istiyorsun. Demek istediğim, kim kesinlikle zorunda olduklarından daha fazla vergi ödemek ister? Ben kimseyi düşünemiyorum. Vergi kredilerindeki tek sorun, hepsini takip etmenin son derece zor olmasıdır. Bu her zaman doğru olsa da, Aralık 2017'de yeni vergi reformu yasasının yürürlüğe girmesinden bu yana vergi kredilerinin anlaşılması daha da zor olabilir.
Devamını Oku