Yatırım

Wealthfront'a Karşı İyileştirme: Neden İyileştirme Kazandı?

Aşağıdaki makale, komisyon kazanmama neden olabilecek bağlı kuruluş linklerini içermektedir.

Grevlere yatırım yapmak birçok insanın gönlüne korkuyor. Niye ya? Çünkü onların karmaşık, zaman alıcı ve zevkleri için çok riskli olduğunu düşünüyorlar.

Aynı zamanda, bu insanların çoğu geleceğine yatırım yapmaları gerektiğine inanırlar. Emeklilik masraflarını anlarlar. Sonsuza kadar gelir üretemeyebileceklerini biliyorlar.

İki nispeten yeni hizmet, yatırım yapmayı kolay ve otomatik hale getirmeye çalışıyor: şerefiye ve Wealthfront. “Robo-Advisors” olarak adlandırılan bu şirketler, yatırımdan korkmanın çoğunu alan güçlü çevrimiçi hizmetler sunmaktadır.

Pek çok yatırımcının arzu ettikleri yüz yüze aynı desteği sağlayamasalar da, güçlü yanları giderek artan sayıda yatırımcının gözünde zayıflıklarını yıkıyor.

Farkındasınız ki, bir İyileştirme hesabım var, ama bir Wealthfront hesabım yok. Yine de, her birinin özelliklerini gözden geçireceğim ve hangi şirketin size uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

İlk etapta Robo Danışmanı nedir?

Robo-danışmanlar, öncelikle çevrimiçi olan ve yatırım sürecinin çoğunu otomatikleştiren yatırım danışmanlarıdır. İşte nasıl çalışıyor…

Kişisel yatırım hedeflerinizi tartışmak için bir mali danışman ile görüşmek yerine, çevrimiçi olursunuz. Orada, robo-danışman sizin hedeflerinizle ilgili bilgi isteyebilir ve risk toleransınızı belirleyebilir.

İlk kurulum işlemi tamamlandıktan ve banka hesabınızı servise bağladığınızda, yatırım otomatik olarak gerçekleşir. Paranın banka hesabınızdan ne sıklıkta çekildiğini otomatikleştirebilir ve yatırım yapabilirsiniz. Yatırımlarınız, bir dizi ölçüt kullanarak yazılımın programlanmasıyla belirlenir.

Robo-danışmanlar çevrimiçi olduğundan ve yatırım sürecinin çoğunu otomatikleştirdiğinden, ücret yapılarını geleneksel finansal danışmanlardan daha düşük tutabiliyorlar.

Bazı yönlerden geleneksel finansal danışmanlar, birçoğu yatırımlarınızı online olarak takip etmenin yollarını sunan robo-danışmanlara benzer.

Ancak asıl fark, robo-danışmanların, önceden programlanmış yazılımlar aracılığıyla işlemleri otomatik olarak yürütmeleridir, buna karşın geleneksel finansal danışmanlar bunu manuel olarak gerçekleştirecektir.

Her iki durumda da, iş yapılır, ancak bu farklılıkları anlamak önemlidir.

Geleneksel finansal danışmanlar müşterileriyle yüz yüze görüştüklerinden ve esnafı el ile yürüttüklerinden, müşterilerinin portföyünü tamamen özelleştirmek ve çok özel talepler almak için genellikle iş yapısına sahiptirler. Bu seçenek robo-danışmanlarla mevcut olmayabilir.

Ancak, robo-danışmanlar çoğu finansal danışmandan farklı olarak küçük miktarlarda para yatırmanıza izin verecektir.

Artık robo-danışmanların nasıl çalıştığını anladığınıza göre, Betterment vs. Wealthfront'a bir göz atalım.

şerefiye


şerefiye Piyasadaki en büyük robo-danışmanı ve nedenini anlamak kolay. Yatırımcılar için önemli olan dört önemli alana bir göz atalım ve Betterment'in nasıl yığıldığını görelim.

Müşteri servisi

Bir yatırım hizmetinin en önemli özelliklerinden biri müşteri hizmetleridir. Ve bunun üzerine, İyileştirme sunar. Gerçek kişilerle konuşabilmeniz için e-posta, sohbet ve telefon desteği vardır. Ayrıca, en sık sorulan soruların çoğuna hemen cevap vermenizi sağlayan kullanışlı bir destek merkezine de sahipler.

Betterment'in diğer bir büyük faydası, size özel durumunuz için tavsiyede bulunma yetenekleridir. Betterment CEO'su Jon Stein bunu en iyi şekilde söyledi:

Bizi diğer robo-danışmanlardan ayıran en önemli şey, müşterilerimize tavsiyelerde bulunmaya odaklanmamızdır. Örneğin, emeklilik planlama özelliğimiz RetireGuide ™ tüm finansal resminizi dikkate alır. Dışarıdaki varlıklara, eş durumlara, Sosyal Güvenlik yardımlarına, emekli olmak istediğiniz yere bakarız. Kişisel bilgilerinize göre, rahat bir emekliliğe ulaşmak için nasıl tasarruf etmeniz gerektiğini size bildiririz. 401 (k) 'nize ne yazacağınızı, vergilendirilebilir bir hesaba neyin konacağını, bir IRA'ya neyin konacağını ve IRA'nın ne tür olduğunu söyleyeceğiz. Bu, herkesin ihtiyaç duyduğu tavsiye türüdür ve platformumuz aracılığıyla sorunsuz bir şekilde sunabilmekteyiz.

Bu harika. Aslında bu, bir kişinin geleneksel bir finansal danışmanla birlikte kalmak isteyebileceği nedenlerden birini ele alır: kişiselleştirilmiş tavsiye almak. İyileştirme Yolu!

Kullanıcı arayüzü

Betterment'deki kullanıcı arayüzü, servisi kullanmanın en çekici nedenlerinden biridir. Bu kaygan. Girdileri ayarladığınız sırada hareket eden kaydırıcılar, düğmeler ve grafikler sayesinde, bir flaşta akıllı kararlar vermeniz için gereken bilgileri alırsınız.

İyileştirme açıkça kullanıcı arayüzüne büyük yatırımlar yapar ve yatırımcılarla neyin alakalı olduğunu dikkatle düşünür. Gerçekten, kullanmak için bir zevk.

Bir robo-danışman ile çevrimiçi yatırım yapmakta yeniyseniz ve potansiyel kontrol eksikliği konusunda biraz endişeliyseniz, olmayın. İhtiyacınız olan her şey parmaklarınızın ucunda olacak.

Yatırımlar

İyileştirme, hisse senedi stoklarını hisse senedi ETF'leri ve bağlayıcı ETF'leri kullanır. ETF'ler veya borsada işlem gören fonlar, borsada ortak hisse senedi gibi işlem gören menkul kıymetlerdir. Bu fonlar esneklikleri ve düşük maliyetleri ile bilinir.

İyileştirme stratejisi, hisse senedi ETF'lerinin müşterilerine, ABD ve ABD pazarına maruz kalmasını, değer ve küçük çaplı hisse senetlerine doğru hafif bir eğim ile sağlamaktır. Bu eğimin uzun vadede piyasayı yenme eğiliminde olduğunu belirtiyorlar.

Risk toleransı veya yatırım hedeflerinize bağlı olarak, İyileştirme, portföyünüze hisse senedi ve tahvillerin doğru varlık tahsisi olduğuna inandıkları şeyleri ekleyecektir. Risk toleransınızı arttırdıkça, tavsiye edilen daha fazla hisse senedi bulacaksınız.Risk toleransınızı azalttıkça, tavsiye edilen daha fazla tahvil bulacaksınız. Hedef tahsisini ayarlayabilir ve yeniden dengeleme otomatik olarak gerçekleşir.

Fiyatlandırma

Diğer robo-danışmanlar gibi, Betterment'in hizmetleri için fiyatlandırma oldukça düşüktür.

İyileştirme son zamanlarda fiyatlandırma yapısını son derece basit hale getirmek için güncelledi. Eskiden üç farklı fiyatlandırma seviyesine sahip olsalar da, şimdi hesabınıza% 0.25 oranında düşük bir ücret alıyorlar. Bu ücret, 2 milyon dolar değerinde yatırım yapana kadar ücretlendirilir. Bundan sonra ek ücret alınmaz.

Bunlar oldukça düşük fiyatlardır (Vanguard gibi büyük yatırım fonlarıyla karşılaştırılabilir). Ayrıca, Betterment'in minimum depozito veya bakiyesi yoktur. Bu başlamak için birkaç dolar atmak isteyenler için harika.

Gelecekte Wealthfront'a bir göz atalım.

Wealthfront


Wealthfrontyönetim altındaki varlıkların beş milyardan fazlasına sahip olması kesinlikle küçük bir rekabetçidir. Çok başarılı bir iş kurmuşlar ve diğer robo-danışmanlardan birkaç yönden farklıdırlar. Hadi bir bakalım.

Müşteri servisi

Müşteri servisi onlara mesaj göndererek kullanılabilir ve Twitter üzerinden yanıt vermede gerçekten iyidirler. Onlara telefonla ulaşabilir, ancak çevrimiçi yanıt vermek için yapılandırılmışlardır.

Wealthfront, kendileriyle temas kurmanıza gerek kalmadan onlara övünür. Onlar tamamen yazılımları aracılığıyla yatırım ve finansal planlama sunan tek robo-danışman. Modelleri, yatırımlarınızı doğrudan telefonunuzdan yönetmenizi ve işlerinizi yapmak için kişisel iletişim kurmanıza gerek kalmamayı kolaylaştırmaktır.

Müşteri hizmetleri, lisanslı yatırım profesyonelleri tarafından karşılanmaktadır ve yanıt vermeleri çok hızlıdır.

Ayrıca Harvard, Princeton ve Yale gibi üst düzey kurumlardan yedi doktora araştırmacısı tarafından desteklenen bir yatırım araştırma ekibi tarafından yönetiliyor.

Kullanıcı arayüzü

Wealthfront, yatırım deneyimlerini basit ve zarif olarak tanımlar. Kullanıcı arayüzünü görmemişken, web sitesinin geri kalanı kadar kaygan olduğundan şüphem yok.

Web sitelerinden bir görüntü, yatırımcı için tavsiyelerde bulunan bir grafikle “Portföy İncelemesi” adlı bir bölüm göstermektedir. Onu kesinlikle sade ve zarif olarak tanımlardım.

Wealthfront'ın kullanıcı arabirimi hakkında pek çok özellik olduğunu düşünmüyorum.

Yatırımlar

Wealthfront, endeks fonlarının kişiselleştirilmiş ve küresel olarak çeşitlendirilmiş yatırım portföyleri sunmaktadır. Modern Portföy Teorisine dayanarak, çeşitlendirilmiş ve vergi açısından verimli kalırken kişisel risk toleransınıza göre ayarlanacak şekilde tasarlanmıştır.

Risk değerlendirmesi hakkında bir not. Geleneksel danışmanlar tarafından sorulan birkaç düzine soru sormak yerine, Wealthfront müşterilerinin risk toleransını sadece birkaç soruyla belirlemek için davranışsal ekonomi araştırması kullanmaktadır. Ödevlerini yapmışlar gibi görünüyor.

İyi bir robo-danışmandan bekleyeceğiniz şey bu.

DoughRoller.net'deki Rob Berger, eski Wealthfront CEO'su Adam Nash ile röportaj yaptı. Yazıda Rob, Adam'ın, yatırımcı tercihlerini ve risk toleransını dikkate almadığı için, Wealthfront'un hedef tarih fonlarına olan üstünlüğüne işaret ettiğini yazıyor. Orada Wealthfront'un gücü yatıyor.

Fiyatlandırma

Wealthfront, fiyatlandırma modeliyle sektöre liderlik etmeyi gerçekten zorladı.

İlk olarak, Wealthfront ilk 10.000 dolarınızı ücretsiz olarak yönetecek. Evet, bu doğru ücretsiz. Yatırım yapmaya yeni başlayanlar için bu büyük bir anlaşma. Ancak, minimum 500 dolar hesabı var.

İlk 10.000 $ 'dan sonra,% 0.25 yıllık danışmanlık ücreti vardır. Bu kadar. Başka kat yok. Gayet basit.

Bu, başlangıç ​​için sadece sınırlı bir fonu olan bir yatırımcıysanız, Robo-Danışman'ın Wealthfront'a gitmesini sağlar.

İyileştirme vs Wealthfront

Betterment ve Wealthfront arasındaki bazı önemli farklılıkları özetleyelim.

Finansal danışmanlık ve müşteri hizmetleri sunma söz konusu olduğunda, Betterment'in yatırımcıların ihtiyaç duyduğu birçok özelliği düşündüğü anlaşılmaktadır. RetireGuide ™, müşterilerine yatırımcılarının emeklilik için ne kadar tasarruf ve yatırım yapmaları gerektiğini belirlemelerine yardımcı olacak otomatik tavsiyelerde bulunur. Ve yine, her zaman bir Betterment temsilcisi ile telefonda konuşabilirsiniz.

Wealthfront, tam olarak, çevrimiçi platformları aracılığıyla finansal planlama tavsiyesi sağlamaya zorladı. Bu onların Path platformu üzerinden elde edilir. Yol tamamen özelleştirilebilir ve bir banka hesabı veya bir finansal danışman ile görüşme yapmak zorunda kalmadan size tüm mali ve banka hesaplarınıza bağlanır. Platform, soruların cevaplarını hemen almak için farklı değişkenlerin yaşam hedeflerinize olan etkisini görmenizi sağlar.

Her iki platformdaki kullanıcı arayüzleri çoğu yatırımcıyı memnun edecektir. Bunlar yüksek teknolojili şirketler ve orada gerçekten herhangi bir zorluk olmamalı.

Wealthfront ve Betterment arasındaki yatırım stratejileri benzerdir, ancak Betterment, değerlerine ve küçük para stoklarına doğru eğilimlerini ilan eder gibi görünmektedir. Yine burada, her iki şirketi seçmek akıllıca olacaktır.

Önemli bir anahtar alan fiyatlandırmadır. Yatırım yapmaya yeni başlıyorsanız ve kendinizi yakında 10.000 dolarlık bir bakiyeye ulaştığında görmüyorsanız, Wealthfront daha iyi bir anlaşma sunar. Ancak, 2 milyon doları aşarsanız iki robo-danışmandan birine yatırım yapmak istersiniz (ya da bu dengeye kısa sürede ulaşacağınızı düşünürseniz), Betterment sizin için en iyi seçenek olacaktır. Bu, elbette, yatırım için çeşitli yaklaşımlarına bakıyor.

Unutmayın: Robo danışmanlarının ücretleri düşük olduğundan, önemli değiller. Onlar yapar. Ücretler tekrarlanıyor.Bu zaman içinde eklenir ve paranızla para kazanma yeteneğinizi de sınırlar. Yine de, anlaşmadan yeterince değer alıyorsanız ücretler ödenmeye değer.

Peki, hangisi daha iyi? İyileştirme mi, Wealthfront mı? Eh, gerçekten açık bir kazanan değil onların kullanım kolaylığı ve müthiş müşteri hizmetleri için İyileştirme lehine. Yani onlar “daha ​​iyi” bir seçimdir. 🙂

Şuna baksana şerefiye ve Wealthfront ve hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar verin.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Riskin Yeniden Düşünme Zamanı Nedir?
Yatırım

Riskin Yeniden Düşünme Zamanı Nedir?

Günümüzün çalkantılı piyasa ikliminde riskten söz ediyorsanız, çoğu insan muhtemelen hızla daralan yatırım hesaplarını düşünür. Ancak gerçekte, yatırım riski birçok şekli alır ve her biri finansal hedeflerinizi nasıl sürdürdüğünüzü etkileyebilir. Yatırım riskini ele almanın anahtarı, finansal planlayıcınızın yardımıyla, tabii ki nasıl idare edeceğinizi öğrenmektir.
Devamını Oku
Ortalama Borsa Dönüşü nedir?
Yatırım

Ortalama Borsa Dönüşü nedir?

“Ortalama borsa iadesi nedir?” Bu harika bir soru. Size cevabı vermek için çeşitli kaynaklar kullanacağım. Ama genellikle bu sorunun arkasında bir soru var. Düşünebilir misin? “Borsada zaman içinde neler yapabileceğimi tahmin edebilirim?” Bu genellikle sorulmakta olan sorudur ve ilk bakışta bu iki benzer görünebilir olsa da aslında aslında oldukça farklı bir soru.
Devamını Oku
Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?
Yatırım

Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?

Son zamanlarda, IRA'ya karşı borçlanma hakkında bir müşteri arandı ve bilgi aldım. Borçlanma daha çok 401k, 403b ve nakit değer hayat sigortası poliçeleri ile ilişkilidir. IRA'larla, “borç almak” veya IRA'nızda kısa vadeli bir kredi almak yasaktır. Parayı geri almak için 60 günlük ödemesiz bir dönemden para çekebilirsiniz; 60 günlük bir rollover olarak kabul edilir.
Devamını Oku