Sigorta

Anahtar Adam Hayat Sigortası ile İşinizi Koruyun

Bir şirket, farklı departmanlar arasında eşit dağılmış sorumlulukları olan büyük bir grup insan tarafından yönetilebilir.

Diğer şirketler yoğun olarak bir veya iki kişiye güveniyor.

Bu son derece önemli insanlardan birinin ortadan kaybolması durumunda, bu şirketler şirketi iş dünyasında tutmakta zorlanacaktı.

Aksi belirtilmedikçe: Vidalanacaklar!

Çoğu işletmenin anahtar personelden birine bir şey geldiğinde hazırlandığını düşünürdünüz.

AMA tarafından yapılan bir anket (Amerika Yönetim Derneği, aksi takdirde aşağıdakileri buluyor:

Ankete katılanların sadece% 14'ü, şirketlerinin önemli bir kişinin kaybına hazır olduklarını söyledi.

Bundan yararlanacak olan bu tür işletmeler anahtar adam hayat sigortası.

Anahtar Adam Hayat Sigortası Nedir?

Yakın bir arkadaşını ve meslektaşını kaybetme kavramı, iş ortaklarının hayal etmesi için çok zor olabilir, ancak planlarının önemli bir partnerin ölümünden sonra işi yürütmeye devam etmesi gerekiyorsa bunu yapmaları gerekir. Anahtar adam sigorta poliçesi, iş ortaklarının önemli bir partneri kaybetme olasılığına karşı satın alabilecekleri bir hayat sigortası poliçesidir. Eğer bu özel insanlar şirket için hayat ya da ölüm anlamına gelirse, tam olarak anahtar adam sigortasına ihtiyaç duyan insanlardır.

Küçük işletmelerin sahipleri, eşlerini veya diğer aile bireylerini lehtar olarak alan hayat sigortası poliçelerine sahip olabilirler. Bu politikalar, iş ortaklarının evdeki ipotek ve diğer borçlar gibi kişisel harcamalarıyla ilgilenir.

İş ortakları genellikle satın alma engellilik sigortası ve bunu çalışanlarına da uygun hale getirin. Maluliyet sigortası, kişilerin yaralanmaya maruz kalmaları ya da bir hastalık teşhisi koymaları ve maaşlarını kazanmalarını imkansız kılan durumlarda masrafları karşılar.

Ancak, kilit adam sigortası tamamen farklı bir alanı kaplamaktadır. Kilit bir kişinin ölümü ile birlikte, kilit adam sigorta poliçesi şirketi kapsar. Eğer şirkette bu önemli kişilerden biri iseniz, ya da işin sahibi iseniz, o zaman önemli bir kişinin ölümünün ne kadar zararlı olabileceğini biliyorsunuz demektir. Saatlerce çalıştınız ve şirketinizin başarılı olmasına yardımcı olmak için terlediniz. Anahtar adam hayat sigortası, bunun gerçekleşmesi için trajik bir şey olsaydı yıkılmayacak.

Anahtar adam sigortası her iş için yararlı olmayacaktır, ancak sahipleri bu sigorta kapsamı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyeceklerdir. Bu şirketler, şirketlerinin, önemli bir adam sigorta poliçesi satın almaktan yararlananların kategorisine girip girmediğini fark edeceklerdir.

Şirketin Son Derece Önemli Bir Veya İki Kişisi Var mı?

Şirketin sahibi kesinlikle bu kategoriye girecekti. Bir işletmenin kurucuları da önemli insanlar olarak nitelendirilebilir. Bazı çalışanların kaybının kurumun işi yürütmede zorluk yaşayacağı durumlarda, bu şirket bu çalışanlar için önemli bir erkeğe sahip olmak isteyebilir.

Her şirket farklıdır, bazı şirketler güvendikleri bir grup insandan oluşur ve eğer onlara trajik bir şey gelseydi, iş mücadele ederdi. Diğer şirketlerin, tüm operasyon için gerekli olan bir anahtar kişi var. Her şirket farklı olduğu için, satın alabileceğiniz tek planlı bir politika yoktur. Organizasyonunuza bakmanız ve sizin için en iyi şekilde hangi kapsama gireceğine karar vermeniz gerekecektir. İşletmenizin kurulumundan bağımsız olarak, önemli kişilerinizin, eğer onlar geçecek olursa olabilecek herhangi bir şeye karşı korumak için sigorta kapsamına girmeleri hayati önem taşır.

Anahtar Adam Sigorta Nasıl Çalışır?

Anahtar adam sigortası, düzenli hayat sigortası gibi çalışan bir hayat sigortası poliçesidir.

İşletme politikayı satın alacak ve aynı zamanda faydalanıcı olarak da adlandırılacaktır.

Bu, ortakların politikayı aktif tutan primler ödemesini gerektirir. Politika etkinken, şirketteki kilit kişilerden biri kaybolursa, işletme önceden belirlenmiş götürü miktarını alır.

Bu miktar 100.000 $ olabilir, ancak aynı zamanda birkaç milyon kadar olabilir. Bir kuruluşun alacağı tutar, şirketin primler karşılığında ne kadar ödeme yapabildiğine bağlı olacaktır. Örneğin, 5.000.000 USD tutarındaki bir ödeme için politika satın almak, iş ortaklarının politikayı aktif tutmak için 100.000 ABD Doları tutarında bir ödeme yaptıklarından daha fazla ödeme yapmasını gerektirecektir.

Ortaklar, 500.000 dolar teklif eden bir politikadan mutlaka yararlanamayacaklar. Ölüm yardımlarının miktarı, ölen anahtar kişinin yerini almak için ne kadar paraya ihtiyaç duyulacağına bağlı olacaktır. Şirketteki ortaklar 100.000 ABD Doları'nın yeterli olacağını düşünürse, bu tutar için bir politika satın almak yasal bir seçimdir. Ortaklar ayrıca primlerini daha düşük tutabilirler vadeli bir politika satın almak hayat sigortasından biriyle daha az pahalı olma eğilimindedir. en iyi hayat sigortası şirketleri birlikte çalışmak zorundayız.

Şirket Ölüm Yararları ile Neler Yapabilir?

Para ile ne yapılır, kalan iş ortaklarına kadar olacak, ancak işin yararına kullanılacak. Örneğin, iş ortakları kalan borçları ödeyebilir veya hissedarlarına bir miktar teklif edebilir. Bazı iş ortakları iş için bir bölüm tutar ve ölen eşin eşine ötekini sunar.

Politikanın Asıl Sahibi Kimdir?

Çoğu kilit adam hayat sigortası poliçesi, bir çeşit nakit değerine sahip olacaktır. tüm yaşam politikası evrensel yaşam için. İşte gördüğüm en büyük yanlış anlama: Birey, politikaya sahip değil. Şirket aynı zamanda faydalanıcıdır.

Şirket, temel insan hayat sigortası poliçelerinin primlerini ödemek için bir vergi indirimi alabilir, ancak bunu ancak bireylerin vergilendirilebilir gelirine ödenen primleri ekledikleri takdirde yapabilirler.Bu, bireyiniz için cazip gelmeyebilir, ancak çoğu şirket, ek bir emeklilik maaşı olarak nakit değerini artırmayı teklif edecektir.

Onun üzerinde 400.000 dolar nakit değerinde bir hayat sigortası poliçesi alan eski bir şirkette çalışan bir müşterim vardı. Şirketten emekli olmuş ve politikayı onunla birlikte almasına izin vermişlerdir. Paranın değeri sadece 20.000 $ civarındaydı ve bu, sona erene kadar primler için ödeme yapma politikasını bıraktı.

Anahtar adam hayat sigortası ihtiyacı olan bir iş var mı? Ofisime bir telefon çağrısı ver ve biraz kapsamaya ihtiyacın olabileceğini görmek için ücretsiz bir inceleme yapabiliriz.

Bir anahtar adam hayat sigortası planı almak istediğinizde, şirketinizin ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi planı aldığınızdan emin olmak için dikkate almanız gereken düzinelerce farklı faktör vardır. Bu uzun ve zor bir süreç olabilir, ancak küçük bir işletmedeki ana bileşenlerden biriyseniz, sigorta korumasının ve bu kapsam için gerekenden daha fazla ödeme yapmamanın önemli olduğunu biliyorsunuz.

Açıkçası, en önemli faktörler, trajik bir şey olursa sizi değiştirmek için organizasyonunuza ne kadar mal olacağıdır. Her iş farklıdır ve her bireyin bu organizasyon içindeki sorumlulukları değişecektir.

Örneğin, işletmenizin tüm mali kaynaklarını yönetirseniz, finansmanı sağlamak veya finanse etmek için başka bir kişiyi işe almanız gerekir. İşi ne kadar süreliğine ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak, binlerce ve binlerce dolarlık hayat sigortasına ihtiyacınız olabilir.

Küçük işinizi güzelleştirmek için çok çalıştınız. Bu senin can damarı. Organizasyonu kendiniz başlattıysanız, size olandan bağımsız olarak bu işi korumak isteyebilirsiniz. Çalışanlarınızın ve iş ortaklarınızın ihtiyaç duydukları güvenliği sağlamalarını sağlamanın en iyi yolu, trajik bir şey olursa, ihtiyaç duydukları kaynakları sağlayacak bir anahtar adam hayat sigortası poliçesine sahip olmaktır.

Buna ek olarak, ailen muhtemelen işten ve ondan gelen gelire dayanır. Bir şey olsaydı, işiniz sadece acı çekmez, aynı zamanda aileniz de mücadele ederdi.

Diğer herhangi bir hayat sigortası poliçesi gibi, kapsama alanınız için en iyi fiyatı aldığınızdan emin olmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Sizin için en uygun olanı seçmeden önce, düzinelerce şirketin oranlarını her zaman karşılaştırmalısınız. Televizyonların fiyatlarını karşılaştırıyorsunuz, neden bir anahtar adam sigorta planı için aynısını yapmıyorsunuz?

Her sigorta şirketi farklıdır ve bunların hepsi farklı tıbbi sigorta taleplerine ve prim miktarlarını nasıl belirlediğine ilişkin kurallara sahip olacaklardır, bu da iki ayrı şirketten farklı oranlarda farklı fiyatlara sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Aramanızı başlatmak için en iyi yer, zaten politikaları uyguladığınız sigorta şirketi ile ilgilidir. Hemen hemen her sigorta şirketi birden fazla politikaya sahip olmanın indirimlerini veriyor. Paketlenmiş bir indirim elde etmek, anahtar adam sigortası poliçenize birkaç dolar daha kazandırmak için harika bir yoldur ve diğer planlarınıza da para kazandırabilir.

Önemli bir adam hayat sigortası poliçesine başvurduğunuzda, hemen hemen her sigorta şirketi tıbbi muayeneye ihtiyaç duyacaktır. Sağlık sınavının sonuçları, politika için her ay ne kadar ödeyeceğiniz konusunda önemli bir rol oynayacaktır. Sizin ya da sigortalı olan kişinin mükemmel sağlıkta olması önemlidir. Anahtar adam politikanız için daha düşük oranlar elde etmenin en iyi yollarından biri de tütünün kesilmesidir.

Eğer planı alan kişi sigara içiyorsa, o zaman çok daha yüksek ücretler ödüyorsunuz. Tütün kullanan herkesin kalp krizi ve kanser şansı daha yüksektir, bu da sigorta şirketinin büyük risk alması anlamına gelir. Sigorta riskinin iki katı kadar ücretlendirerek tüm bu riskleri dengeleyecekler. Anahtar adam hayat sigortası hakkında veya sigorta ile işinizi korumak hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bugün benimle temasa geçin. Bu soruların herhangi birine cevap vermekten ve mevcut en iyi kapsama alanını almanızı sağlamaktan mutluluk duyarım. İş ve ailenizin hak ettiği anahtar adam hayat sigortası poliçesini almak için artık beklemeyin. Geleceği tahmin edemezsin, yani yarın ne olacağını asla bilemezsin.

Bu yazı, AMAXX, Workers Comp Resource Center'ın ev sahipliğinde bulunan Cavalcade of Risk blog karnavalıydı.

Videoyu izle: Seksenler Engelsiz

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Medicare ve Medicaid Faydalarınız hakkında bilmeniz gerekenler
Sigorta

Medicare ve Medicaid Faydalarınız hakkında bilmeniz gerekenler

Birçok yaşlı, Medicare ve Medicaid uygunluğu yararları arasındaki farklılıklar konusunda yanlış anlaşılmaktadır. Uzun süreli bakım sigortası atın ve su daha da çamurlu hale gelir. Sertifikalı bir Finansal Plancı olarak bile, yaşlılarla ilgili tüm meselelerin üstünde kalmaya çalışmak zor. Bu konularla birlikte gelen zihinsel sislerin bir kısmının temizlenmesine yardımcı olmak için, bir konu uzmanına yardım etmeye karar verdim.
Devamını Oku
Hayat Sigortasının İş Yoluyla Yararlanması Yeter mi?
Sigorta

Hayat Sigortasının İş Yoluyla Yararlanması Yeter mi?

İşyerinde hayat sigortanız olsa bile, dışarıda özel bir politika almak için ciddi bir önem vermelisiniz. Söylediklerine göre, tüm yumurtaları bir sepete asla almazsınız ve bu kesinlikle hayat sigortası için geçerlidir. Bu, hayat sigortasının benim arandığını söyleyen birinin konuşması sırasında en belirgin hale geldi.
Devamını Oku
Bir hayat sigortası güven nedir?
Sigorta

Bir hayat sigortası güven nedir?

Hayat sigortasını çok basit bir şekilde düşünebilirsiniz: Bir politika satın alırsınız, böylece sevdikleriniz ölünce maddi yardıma sahip olur. Ancak, 1 milyon dolar veya daha fazla varlığa sahipseniz, hayat sigortasını aslında bir İsviçre çakısı gibi bir araç olarak görmelisiniz. Hayat sigortasının emlak planlamasında birçok potansiyel kullanımı vardır ve bir hayat sigortası güvencesi kesinlikle bir aileye yardımcı olabilir.
Devamını Oku