Sigorta

Popodaki Ağrı! Sigorta Şirketlerini Değiştiren ve Ajanınızı Her Şereflendiren 6 Faktör

Karımı sevmem için bir milyondan fazla sebep var. O sıcak, o harika bir anne, o (her seferinde bir süre) aşçılar, ve o çamaşırları yapar - benim kotlarım her zaman kırışık-aşk ya baba! 🙂

Onu sevmemin bir başka büyük sebebi de, tüm sigorta maddelerini evimizle birlikte ele geçirmesi. Telefonda, sigorta şirketleriyle, borçlu olduğumuz ve daha önce kaydettiklerimiz hakkında hiçbir zaman rekoru olmadığı görülüyor.

Son zamanlarda, sigorta şirketlerini değiştirme zamanı olduğuna karar verdik ve o harika bir eş olarak görevini üstlendi. Değişen sigorta şirketlerinin çilesi ve acentemizi ateşleme konusundaki deneyimi. Al onu tatlım…

Bir kişinin sigorta şirketlerini değiştirmeyi düşünmesinin birkaç nedeni vardır. sana garanti ederim ki eğlenmek için yapıyor onlardan biri değil. Belki de şu anda sigortalı olduğunuz şirket iş dışıdır ya da diğer sigorta şirketlerinin ücretleri daha uygun maliyetlidir.

Beş yıldan beri sigorta şirketimiz ile birlikteydik. Şahsen sigorta acentemizi biliyorduk, çünkü liseden bir arkadaşımdı. Ona güvendim ve iyi ellerde olduğumuzu biliyordum. Bu yılın başlarında, acentemiz işleri değiştirmemize karar verdi ve bizi bilmediğimiz yeni bir ajanla bıraktı.

Bu, yeni sigorta için alışverişe başlamak için bizim durumumuzda tetikleyici faktör oldu. Konuştuğum diğer insanlara biraz daha yüksek primler ödediğimizi biliyordum, ama ajanımızı tanıdığımız ve onunla rahat hissettiğimizden beri, bununla ilgili sorunumuz yoktu.

Ancak, ayrıldığında, bazı farklı seçeneklere bakmamız ve durumumuzu yeniden değerlendirmemiz için bir fırsat oldu. Ve VAY, ne keşfettim….Aracım ayrılmadan önce oranları ve kapsama WAY'ı karşılaştırmalıydım. Olması gerekenden daha yüksek oranlar ödüyorduk. Bir arkadaşınızla iş yapmak zor olabilir. Sadık olmak istiyorsun, ama sen de paranın karşılığında en iyi patlamayı aldığına emin olmak istiyorsun. Dikkatli ol.

Sigorta oranlarını karşılaştırmak zaman alabilir, bana güvenin. Araştırmamı birkaç saatten fazla harcadım ve teklif almak için farklı sigorta şirketleriyle konuştum. Eminim ki, büyük miktarda para biriktirirseniz, o zaman her saniyeye değecektir.

Sebebiniz ne olursa olsun, bir sigorta şirketinden veya acenteden diğerine geçiş yapmadan önce düşünmeniz gereken birkaç şey vardır. En iyi kapsama alanını makul bir oranda aldığımızdan emin olmak için şirketleri karşılaştırırken düşündüğüm bazı şeyler.

1. Çoklu politika indirimleri

Sigorta şirketlerini değiştiriyorsanız ve mevcut sağlayıcınız birden fazla politikanız varsa, bir sağlayıcıyla birden çok politikaya sahip olmak için politikalarınıza uygulanabilecek indirimleri göz önünde bulundurun. Birden çok politika indirimini almaya devam etmek için politikalarınızın tümünü değil, yeni sağlayıcınıza taşınmanız mantıklı olabilir. Ev sahiplerimiz, oto ve şemsiye politikalarımız hep aynı şirkette vardı. Yılda 250 dolardan fazla tasarruf ettik Otomatik sigorta şirketimizi sadece birden fazla politika indirimi için değiştirerek.

2. Şirketin yanı sıra fiyatları araştırın

İnternette bulunan çeşitli araçlarla evinizin rahatlığından yararlanarak sigorta bedelleri için alışveriş yapabilirsiniz. Oranları karşılaştırabilir ve düzinelerce şirketten teklif alabilirsiniz. En iyi fiyatlar için yapılan alışverişler, para tasarrufu konusunda ilk adımlardan biri olmakla birlikte, sigorta sağlayıcısının da araştırılması önemlidir. Bir kaza veya felaket saldırısı için ihtiyacınız olacak kapsama alanı sağlamak için tecrübeye ve kaynaklara sahip olmayan yeni birçok şirket var. İhtiyacınız olan zamanda ihtiyacınız olan korumayı sağlayamayan bir şirket tarafından desteklenen sigorta poliçeleri için ödeme yapmak mantıklı değildir.

Sanırım sigorta acentemi aramam lazım

2009 yılında bir “iç kasırga” yaşadık ve sigorta sağlayıcımızın ne kadar iyi olduğunu “test etmek” için şansımız oldu. Neyse ki, onlar tüm hasarları ve daha sonra, herhangi bir karışıklık olmadan bazı kapladılar. Aracınıza güvenmek için kullanışlı olduğu yer burası. Bununla birlikte, sigorta şirketleriyle ev onarımları için para almaya çalışan aylar geçiren birkaç komşumuz vardı. Ödevini yap ve şirketinizin bir büst olmadığından emin olun! Ne de olsa, şirket iddialarınızı onurlandırmak istemiyorsa sigorta için ödeme yapmanın anlamı nedir? Ucuz her zaman daha iyi değildir.

3. Şirketleri doğru zamanda değiştirin

Mümkün olduğunda, mevcut politikanız yenilenmeye ayarlandığında şirketleri değiştirmeyi deneyin. Sigorta şirketleri genellikle politikanız ile ilgili önemli ayrıntıları, yenilemeden önce birkaç hafta önce gönderirler. Karşılaştırma alışverişinde kullanılabilecek mevcut ayrıntıları ve ücret bilgilerini almak için bu bilgileri kullanabilirsiniz. Bu, mevcut oranlarımızı rekabet ile karşılaştırmak için kullanmıştım. Buna ek olarak, bir politika süresinin ortasında geçiş yapmak için vade dolmadan veya provizyona tabi tutarlardan önce geçiş yaparak politikanıza eklenebilecek iptal ücretlerinden kaçınacaksınız.

Önceki sigorta şirketimiz, politika bitiş tarihinden önce politikalarımızı iptal etmek için 75 ABD doları ücret talep etti. Ancak, şirketleri değiştirerek, yılda 300 dolardan fazla tasarruf ettiğimiz için ücret ödemeye hazırdık. Seçeneklerinizi tartın.

4. Sigorta şirketleri arasındaki kapsamı karşılaştırın

Yeni bir sigorta şirketine geçiş yapmadan önce, yeni bir ücret almamanızı sağlamak için sağlanan kapsamı karşılaştırmak için zaman ayırmanız gerekir, ancak büyük ölçüde daha az kapsama alanı. Uzun vadede birkaç bin dolara mal olursak, birkaç yüz dolarlık primi kurtarmak mantıklı değildir. Elmaları elmaları karşılaştırdığınızdan emin olun.Herhangi bir sigorta şirketi “size daha ucuz bir fiyat verebilir”, ancak aynı miktarda kapsama alanıyla daha ucuz bir fiyat elde edebilir mi? Çok sayıda sigorta şirketi, şu anki oranımı yenebileceklerini söylüyorlardı, ama bu işe geldiğinde, çoğu daha az kapsam sağlıyordu.

Karşılaştığımız sigorta şirketi sadece mevcut oranımızı yenememekle kalmayıp, mevcut politikalarımızdan daha fazla bilgi sunabildiler.

5. Sigorta acentenizin erişilebilirliği

İhtiyacınız olduğunda mevcut olan güvenilir bir sigorta şirketi seçtiğinizden emin olun. Hiç sigorta acentenizi tutmaya çalıştınız mı? Sigortacılarımın beni aramak için bir haftadan daha uzun bir süre bekledim ve biz arkadaşız. Şimdi bir düşünün, eğer önemli bir şeye ihtiyacınız varsa, bir kazada ya da eviniz yakıldıysa, sigorta şirketinizin size dönmesinden bir hafta önce beklemek ister misiniz? Muhtemelen değil. Fiyatları karşılaştırmak için arama yaparken, ajanın makul bir zaman dilimi içinde sizinle konuşmak için zaman ayırmak için erişilebilir ve istekli olduğundan emin olun. Onlarla gelecekteki ilişkinizin bir göstergesi olacak.

6. Politika iptali

Anahtarı yapmak

Tüm ödevlerinizi yaptıktan, şirket geçmişini, oranları ve kapsama alanını araştırdıktan ve yeni bir sigorta şirketi seçtikten sonra, eski politikanızı iptal etmeyi unutmayın. Bunu yazılı olarak yapın ve kayıtlarınızla ilgili resmi bir iptal bildirimi isteyin. Ödemeler veya teminatlarla ilgili sorular varsa, bu kanıt ileride gerekebilir.

Herkes para biriktirmek istiyor ve değişen sigorta şirketleri yılda yüzlerce hatta binlerce dolar tasarruf edebilir. Sonunda yeni bir sigorta şirketine yerleşmeden iki hafta önce beni aldı. Tüm süreç bir acıydı, ama binlerce yıldır bizi kurtaracağını biliyorum. Umarım yakında her seferinde tekrar yapmak zorunda değilimdir. 🙂

Bu müthiş eşim Mandy Rose'dan bir misafir gönderi. Kendisi ve fam'ımız House of Rose'da onun hakkında daha fazla bilgi edinebilir.

fotoğraf kredisi: // dotism

Videoyu izle: Popo Ağrısı Yapan Alkol

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

COBRA Sigortası'nı karşılayabilecek misiniz?
Sigorta

COBRA Sigortası'nı karşılayabilecek misiniz?

ABD'deki birçok insan sağlık sigortasını işlerinden geçiriyor. Sonuç olarak, bir iş kaybı sadece gelir kaybıyla değil, aynı zamanda değerli sağlık yardımlarının kaybında da sonuçlanmaktadır. Sağlık bakımı için ödeme yapmak sadece pahalı değildir; Sağlık sigortanızda bir mola varsa, kapsama yol almak daha zor olabilir.
Devamını Oku
Acil Durum Uyarısı: Fırtına İçin Nasıl Hazırlanmalı?
Sigorta

Acil Durum Uyarısı: Fırtına İçin Nasıl Hazırlanmalı?

Updated 03/01/2012: Ben hayatımın çoğunda Southern Illinois yaşadım ve bu tür kısır rüzgar fırtınaları ile vurulduğu bir zaman hatırlayamıyorum. Bu yazıyı ilk yazdığımda, bölgemize “içten kasırga” denen şey vuruldu. Bir kasırga ve / veya kasırgaya gittiğim en yakın şey. Alanımızın tekrar vurulacağını düşünmemiştim.
Devamını Oku