Yatırım

Wealthfront İnceleme - Herkes için Yatırım Uygun Ekonomik Hands-Off

Wealthfront, genellikle ‚Äúrobo-advisor‚Äù olarak adlandırılan çevrimiçi, otomatik bir yatırım platformudur. Wealthfront ve diğer benzer yatırım platformları, yatırım portföyünüzün kanıtlanmış bilgisayar algoritmaları tarafından tasarlandığından ve yönetildiğinden dolayı robo-danışman olarak anılır.

Platform, portföyünüzü, daha geniş hisse senedi ve tahvil piyasalarının yanı sıra doğal kaynakların temsilcisi olan az sayıda borsada işlem gören fonlarla (ETF'ler) kurar.

Portföyünüz oluşturulduktan sonra, belirlenen portföy tahsisi ile tutarlı yeni fonların yeniden yatırımı ve bu tahsisatları sürekli olarak sürdürmek için periyodik yeniden dengeleme dahil, Wealthfront tarafından tamamen yönetilir.

Wealthfront gibi bir yatırım platformunun avantajı, a) elden çıkarma yatırım yönetimi sağlar ve b) bunu geleneksel, insan yatırım yöneticileri tarafından sağlanan maliyetin oldukça altında bir maliyetle yapar.

Ancak Wealthfront, çok önemli bir kategoride tipik robo-danışmanların ötesine geçiyor: vergi kaybı hasatı veya TLH. TLH, robo-danışman alanında daha popüler hale geldi, ancak Wealthfront, tüm hesap boyutlarına sunarak, herkesten daha ileri gidiyor. Ancak bundan daha fazlası, aynı zamanda yatırım getirinizi artırabilecek potansiyele sahip, bütünsel bir vergi verimli yatırım metodolojisi de sağlıyorlar.

Kaliforniya'daki Redwood City'de bulunan Wealthfront, 90.000 bireysel yatırımcı için yaklaşık 4 milyar dolar harcıyor.

Wealthfront Çalışması Nasıl Yapılır?

Bir Wealthfront hesabı için başvurduğunuzda, risk toleransınızı belirlemek için tasarlanmış bir dizi soru sorulur. Temel olarak, bu sizin yatırımlarınızla para kaybedebileceği ihtimaline yönelik tutumunuz anlamına gelir.

İnsanlar kişisel risk toleranslarında muhafazakârdan agresifliğe kadar her yerde olabilirler. Bu nedenle, Wealthfront bu kararlılığı ön plana çıkaracak ve portföyünüzü oluşturmak için temel olarak kullanacaktır.

Bu yapıldıktan sonra, sadece hesap için para sağlamanız gerekir. Minimum 500 $ depozit ile başlayabilir ve daha sonra periyodik olarak para ekleyebilir veya bordro kesintileri gibi düzenli katkılarla yapabilirsiniz.

Kısa bir ETF listesine yatırım yapan basit bir hesapla başlayabilirsiniz, ancak hesap bakiyeniz büyüdükçe, Wealthfront daha fazla getiri sağlama potansiyeline sahip çeşitli ek portföy seçenekleri sunar.

Wealthfront Özellikleri ve Fiyatlandırma

Wealthfront'ın temel özellikleri şunlardır:

Mevcut hesapların türü. Wealthfront düzenli bireysel ve ortak vergilendirilebilir yatırım hesapları, geleneksel, Roth, rollover ve SEP IRAs için kullanılabilir; güveniyor ve 529 planları.

Bir hesap açmak için minimum para yatırma. Wealthfront bir hesap açmak için sadece 500 $ gerektirir.

Otomatik Yeniden Dengeleme. Wealthfront, portföyünüzün varlık pozisyonlarını belirlenen varlık tahsisi ile tutarlı tutması için otomatik olarak portföyünüzü yeniden dengeler. Bu, yatırımlarınızı nerede yaptırabileceğinizi ve unutabileceğiniz anlamına gelir!

Müşteri servisi. Pazartesiden cumaya saat 10: 00'dan akşam 8: 00'e kadar bir temsilci ile irtibata geçebilirsiniz. Onlar da günde 24 saat, haftada yedi gün e-posta ile kullanılabilir.

Hesap Koruması. Wealthfront hesabınız SIPC sigortası tarafından broker başarısızlıktan (piyasaya bağlı kayıplardan değil) korunmaktadır. Bu, hesabınıza 250.000 $ 'a kadar nakit para dahil olmak üzere 500.000 $' ı kapsar. Weathfront'un üçüncü taraf takas ajansı Apex Clearing ile ek teminat da var.

Wealthfront Mobile Uygulaması Wealthfront, Apple iOS ve Android'de mevcuttur ve web sitesinin tüm özelliklerini sunar.

Yıllık ücretler / maliyet. Wealthfront, hesabınızın değerinin% 0,25'i oranında sabit yıllık danışmanlık ücreti almaktadır. Daha ne, Hesabınızdaki ilk 10,000 dolar ücretsiz olarak yönetilmektedir. Ticaret komisyonları yoktur ve Wealthfront, portföyünüzü oluştururken düşük maliyetli ETF'leri kullanır ve bu da yatırım harcamalarını mutlak bir minimumda tutar.

Bu ücret yapısı, sadece 225 $ 'lık bir ücret karşılığında 100.000 $' lık profesyonel yatırım yönetimine sahip olabileceğiniz anlamına gelir!

Wealthfront Yatırım Portföyü

Tüm robo danışmanlar gibi, Wealthfront da az sayıda ETF kullanarak tüm portföyleri kuruyor. Bu fonlar, neredeyse her bir fon yüzlerce menkul kıymet portföyünü temsil ettiğinden, finansal piyasaların çok geniş bir yüzdesini yakalar.

Wealthfront, temel portföyleri oluşturmak için sadece dokuz ETF kullanıyor. Bu dört hisse senedi fonu, üç tahvil fonları, artı gayrimenkul ve doğal kaynak fonları içerir. Son iki farklı Wealthfront, çoğu kez sadece yatırımlara ve tahvillere yatırım riski sunan diğer çoğu robo-danışmanlardan.

ETF'lerin temel portföyü 20 Eylül 2016 itibariyle aşağıdaki fonları içermektedir:

Hisse senetleri:

 • ABD Hisse Senetleri - Vanguard ABD Toplam Borsa (VTI)
 • Yabancı Hisse Senetleri - Vanguard FTSE Gelişmiş Piyasalar (VEA)
 • Gelişmekte Olan Piyasa Hisse Senetleri - Vanguard FTSE Gelişmekte Olan Piyasalar (VWO)
 • Temettü Hisse Senetleri - Vanguard Temettü Takdiri (VIG)

Bağlar:

 • ABD Devlet Tahvilleri - Vanguard Barclays Agrega Bond (BND)
 • ABD İPUÇLARI - Charles Schwab Barclays Capital US İPUÇLARI (SCHP)
 • Belediye Tahvili - iShares S & P Ulusal Belediyesi (MUB)

Alternatif yatırımlar:

 • Emlak - Vanguard GYO (VNQ)
 • Doğal Kaynaklar - Enerji Seçme Sektörü SPDR (XLE)

Wealthfront, daha geniş bir yelpazede yatırım bileşenleri sağlayan diğer yatırım portföyleri sunmaktadır. Bu portföylere daha yakından bakacağız Vergi Optimize Edilmiş Doğrudan Dizin Oluşturma Portfolyoları .

Servet Vergi Kaybı Hasatı (TLH)

Wealthfront TLH hakkında ciddi. Aslında bu konuda ciddi bir “Beyaz Kitap” hazırlamış olmaları bile ciddi. (Ama seni uyarıyorum, Hafif okuma değil!).TLH, yatırım pozisyonlarını kaybetmek, offset kazançlarını satmak için sürekli bir süreçtir. Daha sonra, satılan varlıkları değiştirmek için benzer yatırımlar satın alınır, böylece belirlenen varlık tahsisini korur.

Karmaşık bir süreç gibi görünüyor, ancak Wealthfront tamamen otomatik bir şekilde ele aldığından otomatik olarak gerçekleşiyor. Temel fikir şu ki, pozisyonları kaybetmek suretiyle, kazançları sadece vergiden ertelenmiş bir emeklilik hesabında sahip olabileceğiniz vergi ertelenmiş kazançlara benzer şekilde ileriye doğru hareket ettirebilirsiniz.

Bu, portföyünüzde, daha büyük miktarda paraya dayalı olarak büyümenin devam etmesini ve yol boyunca yalnızca minimum vergi sonuçlarının oluşmasını sağlar.

Doğal olarak, TLH sadece vergilendirilebilir hesaplarda mevcuttur (IRA'lar gibi vergi korumalı emeklilik hesaplarında gerekli değildir).

Ancak gelir vergisi söz konusu olduğunda Wealthfront TLH'de durmuyor. Ayrıca, daha fazla vergi kaybı telafisi sağlamak için bireysel stokları da kullanan Vergi İyileştirilmiş Doğrudan Dizin Oluşturma hesaplarına (aşağıya bakınız) sahiptir. Ve tüm hesaplar için, kısa vadeli sermaye kazançları vergisi yükümlülükleri oluşturabilecek çok az hisse senedi cirosu bulundukları için vergi verimliliği olan endeks fonlarından yararlanırlar.

Akıllı Temettü Yeniden Yatırım. Bu başka bir vergi türü yatırım yapmayı tercih etti. Wealthfront, portföyünüzü dengelemeye yardımcı olmak için temettüleri kullanır. Bu, bir başka varlık sınıfına fonları yeniden tahsis etmek için bir varlık türünü satma ihtiyacını en aza indirir. Daha az varlık satışı, daha az sermaye kazancı üreten olaylar anlamına gelir.

Wealthfront, çeşitli vergi avantajlı yatırımların kombinasyonunun, uzun vadede yıllık yatırım performansınıza% 2,03 oranında ekleyebileceğine inanıyor.

Wealthfront Tax-Optimized Doğrudan Endeksleme Portfolyoları

Düzenli yatırım hesaplarının ötesinde, Wealthfront ayrıca, gelir vergisi yükümlülüğünüzü yatırım faaliyetlerinizden daha da azaltmak için tasarlanan diğer üç yönetilen portföy sunmaktadır. Ve bir kez daha, bu portföyler sadece vergiye tabi hesaplar için kullanılabilir. Yukarıda bahsedildiği gibi, bu portföyler daha fazla vergi tasarrufu sağlayan yatırım faaliyeti yaratmak için münferit stokları kullanmaktadır.

Üç Vergi Optimize Edilmiş Doğrudan Endeksleme Portföyü şunları içerir:

 • Wealthfront 100. Bu portföy en az 100.000 $ 'lık minimum dengeye sahip hesaplar için kullanılabilir. Portföy, en büyük 100 şirkete kadar olan stokları içermektedir. Daha sonra, daha küçük şirketlerin temsilini sağlamak için Vanguard Extended Market ETF (VXF) ve Vanguard S & P 500 ETF'lerinde (VOO) pozisyonlar ekliyor.
 • Wealthfront 500. Bu portföy en az 500.000 ABD Doları minimum bakiyeye sahip hesaplar için kullanılabilir. Portföy, 500 kadar büyük büyük şirketin hisse senetlerinin yanı sıra, S & P 500 olmayan şirketleri temsil eden Vanguard Extended Market ETF (VXF) 'deki pozisyonları da içeriyor.
 • Zenginlik 1000. Bu portföy en az 1 milyon dolar olan hesaplar için kullanılabilir. Bu portföy büyük şirketlerde 1.000'e kadar stok kullanıyor ve küçük kapitalizasyon stoklarını temsil etmek için Vanguard Small-Cap ETF (VB) kullanıyor.

Bu portföyler, Wealthfront yatırımcılarına diğer birçok robo danışmanı ile sunulan tek portföy seçeneği üzerinde yerleşik bir avantaj sağlar. Bu, portföyünüz büyüdükçe kullanabileceğiniz ek yatırım seçeneklerine sahip olacağınız anlamına gelir.

Wealthfront Yolu - Yatırım Hedeflerinizi Belirlemeye Yardım Edin

Wealthfront Path, ne yapmanız gerektiğini ve belirli yatırım hedeflerine ulaşmanızın ne kadar süreceğini belirlemenizi sağlayan bir araçtır. Her birinin nasıl çalışacağını görmek ve en iyi yolu belirlemenize yardımcı olmak için farklı senaryolar çalıştırabilirsiniz.

Yol ayrıca, Wealthfront'ın dış yatırım yatırım hesaplarını analiz etmek ve bu hesaplarda geri dönüş oranınızı artırmak için bir dizi veriye dayalı öneri sunmak üzere tasarlanmış Portföy İncelemesini de içermektedir.

Araç, danışmanlık ücretleri, işlem ücretleri ve ürün ücretlerini içeren toplam yıllık harcamalar dahil olmak üzere hesap ücretlerini analiz eder. Ayrıca, hesapta vergi yükümlülüğünüzü en aza indirmek için vergi hesaplarının vergi verimliliğini ve her bir hesabın çeşitlendirilmesini de ölçer.

En ilginç analiz “nakit çekme” olarak adlandırılan şeydir. Bu, bir yatırım hesabında tutulan fazla nakit miktarının, hesaptaki kısa vadeli likidite ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olanın ötesinde. Belirli bir yatırım hesabının gerçekten tamamen yatırıldığını veya gereksiz miktarda nakit para tuttuğunu tespit etmenize yardımcı olabilir.

Bu size, Wealthfront hesabınızın ötesinde, tüm yatırım durumunuzun büyük bir resmini çekmenizi ve mümkün olan en iyi geri dönüş için tüm yatırımları koordine etmenizi sağlar.

Wealthfront Sizin İçin Çalışacak mı?

Wealthfront, şüphesiz, mevcut en iyi robo-danışmanlardan biridir. Profesyonel bir yatırım yönetimi arıyorsanız, size çok düşük bir maliyetle, tamamen parasız bir yatırım deneyimi sunacak türden bir platform - Wealthfront platformdur.

Dahası, vergi zararı tahsilatı da dahil olmak üzere kapsamlı vergi verimli yatırım stratejisi ile Wealthfront, ortalama yatırımcı için mevcut olan en gelişmiş yatırım portföyü yönetimidir.

Wealthfront'un hesabınızdaki ilk 10,000 dolarını tamamen ücretsiz olarak yönetmesi, özellikle yeni 500 $ 'lık başlangıçtaki minimum depozito gerektirdiğinden, yeni ve küçük yatırımcılar için doğal bir seçim haline getiriyor.

Wealthfront'ın öne çıktığı başka bir alan da, temel enerji, özellikle de enerjinin doğal kaynaklara maruz kalmasıdır. Çoğu robo-danışman sadece daha geniş borsaya yatırım yaptığından, bu sektör, belirli pazar türlerinde özellikle değerli olabilecek özel bir varlık sınıfı sunmaktadır.

Şimdi Wealthfront için düşük maliyetli bir kayıtta kapsamlı, sofistike yatırım yönetimi arıyorsanız.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GF ¢ 055: 9 Çocuğumun Bir Milyoner Olmasını Öğreteceğim (Babaları gibi)
Yatırım

GF ¢ 055: 9 Çocuğumun Bir Milyoner Olmasını Öğreteceğim (Babaları gibi)

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_055_9_Life_Lessons_Millionaire_.mp3 Her iyi ebeveyn, çocukları için en iyisini istiyor. Kesinlikle bir istisna değilim. Benim üç oğlum var. Etrafta koşup birbirleriyle oynadıkları zaman, onlara bazı dersler vermeye çalışıyorum. Niye ya? Çünkü çocuklara, milyoner olmak için ayak izlerimi takip etmenin mümkün olduğunu her fırsatta tuttuğumdan emin olmak istiyorum.
Devamını Oku
Neden şimdi yatırım yapmaya başlamalısınız?
Yatırım

Neden şimdi yatırım yapmaya başlamalısınız?

Bu, 1 milyon insanın kendilerine yatırım yapmaya başlamasına ilham veren #investNOW Operasyonunu başlatmaya yardımcı olmak için bir konuk gönderidir. Bu yazı BarbaraFriedberg'den Barbara Friedberg'den geliyorPersonalFinance.com Asla Kişisel Yatırım Hikayesini anlatmak istemiyor Kocam ve ben ilk evlendiğimizde, son derece sıkı bir bütçe vardı.
Devamını Oku
Brokerlik Hesabınızı Nasıl Transfer Edersiniz?
Yatırım

Brokerlik Hesabınızı Nasıl Transfer Edersiniz?

Uydu veya kablo servisini değiştirmeye çalışan herkes, popodaki ağrının ne kadar olabileceğini biliyor. Telefonda en az bir saat harcayacaksınız ve büyük olasılıkla sonunda sıcak duşun daha iyi hissettiremeyeceği kadar tiksineceksiniz. Yatırımcıların yeni bir aracı kurum ile başladığında sahip oldukları en büyük korkulardan biri, finansal danışmanınızdan ayrılmak veya ayrılmak istemeniz durumunda ne olduğudır.
Devamını Oku