Yatırım

Akıllı ve Maksatlı Finansal Kararlar Nasıl Yapılır?

Hayatlarımız finansal kararlarla dolu.

Bazen, bu kararlar içgüdüsel olarak yapılır - çok düşünülmeden. İçgüdüsel kararlar doğru olanlara dönüşebilirken, aynı zamanda yanlışlar da olabilir.

Her seferinde bir adım geri atmak ve mali kararlarımızı incelemek iyi bir fikirdir. Akıllılar mı? Onlar cömert mi? Akıllı ve cömert finansal kararları nasıl alırız? Bunlar sorulacak önemli sorular.

Bu soruları düşünmek için birkaç dakikanızı ayırın.

Akıllı Finansal Kararlar Nasıl Yapılır?

Bazı nedenlerle, liseler öğrencilere akıllı finansal kararlar vermeyi öğretmiyor. Param ile nasıl akıllı hareketler yapılacağını öğrenmek için kesinlikle büyümedim. Bunun için üniversiteye gitmem gerekiyordu ... ve yıllar boyunca öğrenecek çok şeyim vardı.

Akıllı finansal kararlar vermeniz için size birkaç kısayol vereyim.

1. Hızlı kararlar vermeyin.

Bir zamanlar bir müşteri bana emeklilik hesabından çok büyük miktarda para almak istediklerini, çünkü bir kamyon almak istediklerini söylemişti. Ah, kötü karar.

Müvekkilimin bu fikri çok düşündüğünden şüphe duyuyorum, çünkü eğer sahip olsalardı, parayı emeklilik hesabında tutmayı seçerlerdi.

Hızlı kararlar vermeyin. Sana malolabilir.

2. al eğitimli riskler.

Risk almakta sorun yok. Ama eğer onları alacaksan, eğitimli olduklarından emin ol.

Örneğin, hisse senedi piyasasında emeklilik için yatırımlarınızı çeşitlendirmek mantıklıdır. Bu bir risk mi? Evet. Eğitimli olan mı? Emin ol. Bu tür riskler makul çünkü neredeyse tüm borsada bahis yapıyorsunuz. Armageddon olmadıkça, muhtemelen uzun vadede iyilik yapacaksınız.

Bazı insanlar bile almaktan korkuyor eğitimli riskler. Onlar için çok kötü, büyük olasılıkla bir çok fırsatı kaybedeceklerdir.

Örneğin, bir blog oluşturmak için zaman ve para harcama konusunda eğitimli risk aldım ve ondan bir milyon dolar harcadım. Zaman ve para israfı olabileceği ve bir flop olduğu ortaya çıkması riskliydi, ama işe yaradı!

3. Birçok kişinin tavsiyesini alın.

Bu değişken için kayıt yaptırmadan önce, mantıklı olup olmadığını görmek için daha fazla finansal danışmanla konuşmak en iyisi olabilir.

Değişen yıllık ücretler için 3.500 $ 'dan fazla ödeme yapan ve bunu bile bilmeyen bir kadını hatırlıyorum. Kesik çizgide imzalamadan önce benim girişimi ve tavsiyemi aramış olsaydı, muhtemelen bu ücretleri ödemezdi çünkü o cüretkâr finansal ürünle ilgili ayrıntıları biliyordu.

Başka bir doktorun fikrini alırsanız, neden başka bir finansal danışmanın fikrini almadınız?

Yapmak akıllı finansal kararlar.

Cömert Finansal Kararlar Nasıl Yapılır?

Düşünmek kolay ben ben ben. Ama ne hakkında biz, biz, biz?

Mali kararlarımız sadece kendimizi değil, aynı zamanda etrafımızdaki insanları da etkiler.

Cömert finansal kararlar vermenin bazı yolları.

1. Amacınızı yaşamda tanımlayın.

Birçok insan günden güne yaşamaktadır. Bazen, hayat hedeflerini gerçekleştiremeyen ölü işlerde çalışıyorlar.

Ara sıra, Hayat hedefleri bile yok!

Bunun olmasına izin verme. Amacınızı yaşamda tanımlayın.

Hayattaki amacınızı tanımlamanıza yardımcı olabilecek bazı sorular:

  • “Dünyayı nasıl daha iyi bir yer bırakmak istersiniz?”
  • “Başkalarına ne gibi bir etki bırakmak istiyorsun?”
  • “Neden şu anda hayatta olduğun şeyi yapıyorsun?”

2. İhtiyaçlarınıza odaklanın.

Hepimiz için meydan okuma artı-yaşam olmamaktır. Bunu başarmak zordur, ama bu en cömert yoldur.

İhtiyaçlarımıza odaklanarak ve bunları karşılayarak, kendimizi başkalarına vermeyi daha istekli bulabiliriz. Meselenin gerçeği, sadece kısa bir süre için bizi mutlu eden şeyler. Gerçek mutluluk, arkadaşlar, başka yerlerde bulunur.

3. Başkalarının ihtiyaçları hakkında kendinizi eğitin.

Cömert olmaya istekli ve yetenekli olduğumuzda, başkalarının ihtiyaçları hakkında kendimizi eğitmek önemlidir.

Eğer evsizlere verecekseniz, onlara verilecek en iyi organizasyonları bulmak yerine kendi cüzdanları yerine muhtaçlara yardım etmeye odaklanın. Bu sadece bir örnek.

Yapmak cömert finansal kararlar.

Amerikan Yüzyıl Yatırımlarının Akıllı ve Cömert Bir Yatırım Seçeneğini Nasıl Temsil Ettiği

Her seferinde büyük bir şirkette koşabilirsin. Amerikan Yüzyıl Yatırımları bu şirketlerden biridir.

Onlara yatırım yapmanın sadece akıllıca bir seçenek değil, aynı zamanda cömert bir seçim olduğuna inanıyorum. İşte nasıl.

American Century Investments karlarının yüzde 40'ından fazlası kar amacı gütmeyen bir temel biyomedikal araştırma kuruluşu olan Stowers Medical Research Research'e dağıtıldı. Enstitü, American Century Investments'ın kontrol sahibi ve 2000 yılından bu yana 1 milyar dolardan fazla temettü ödemesi aldı. Bu enstitü, temel biyolojik süreçleri anlamalarını geliştirmeye odaklanmış, 550 kişilik bir temel biyomedikal araştırma kuruluşudur.

Seni bilmiyorum, ama aynı zamanda yatırım yaparken daha yüksek bir amaca ulaşabiliyorsan, bu bana iyi hissettiriyor. Değerli nedenlere bağış yapan varlık yönetimi şirketleri, benden “yaşasın”.

Şimdi, bu şirket hiçbir yerden çıkmadı mı? Tabii ki değil. Bir çiftin cömertliğinden kaynaklanıyordu: James Stowers Jr. ve karısı, Virginia. Her iki kanserden kurtulanlar, tıbbi araştırma ihtiyacını anladılar ve 1994 yılında Stowers Tıbbi Araştırma Enstitüsü'nü kurdular.

İşte bu konuda söyledikleri:

Virginia ve ben hem kanserden kurtulanlar hem de yaşamı tehdit eden bir hastalık teşhisi ile gelen korku ve yalnızlığı ilk elden biliyoruz. Bu yüzden kanser ve diğer hastalıklarla karşı karşıya olan diğerlerine nasıl yardım ve umut verebileceğimizi düşünmek doğaldı.

Bu çift bir ilham kaynağı. Bütün servetlerini biriktirmek yerine, gerçekte Stowers Tıbbi Araştırma Enstitüsü'nü oluşturmak için kişisel varlıklarını tahsis ettiler. Ne kadar güçlü bir örnek.

Sağlık ve finans birbirlerini etkiliyor gibi görünüyor. Örneğin, babam onu ​​çok stresli bir şekilde vurguladı ki, onun azalan sağlık ve ölümüne katkıda bulunan bir faktör olduğuna inanıyorum. Bu nedenle, insanların hem maddi hem de tıbbi sağlığını daha iyi bir hale getiren bir kampanya benim görüşüme göre değerli ve anlamlı bir kampanyadır.

American Century Investments, Stowers Medical for Medical Research'e yaptığı dağıtımlar nedeniyle değerli bir varlık yönetim şirketi değil, aynı zamanda bir yatırım şirketi olarak bazı benzersiz özelliklere de sahiptir.

Örneğin, yatırım yönetimi onların tek iş odak noktasıdır. 55 yılı aşkın bir süredir performans odaklarına sahipler ve üstün, uzun vadeli, risk ayarlı performans sunma hedefine sahipler.

Sonuç Düşünceleri

Akıllı ve cömert finansal kararlar verebilirsiniz. Ve biliyor musun? Bu kararlar hayatınızın her alanını etkileyecektir.

Meselenin gerçeği, sağlığımızın maliyetimizi etkilemesi, maliyetimiz ilişkilerimizi etkiler, ilişkilerimiz iş performansımızı etkiler, vb.

Maliyelerinizi geliştirmeyi hedefleyin. Hayatınızın diğer alanlarının da fayda sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Videoyu izle: Yatırım fonu nedir?

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GF ¢ 048: 8 Finansal Danışmanınızı Ateşlemeniz Gereken Uyarı İşaretleri
Yatırım

GF ¢ 048: 8 Finansal Danışmanınızı Ateşlemeniz Gereken Uyarı İşaretleri

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_048_Fire_Financial_Advisor.mp3 Şu an bir mali danışmanla çalışıyorsunuz, ancak şimdi iş için doğru kişiyi işe aldığınızdan şüphelenmeye başlıyorsunuz. Umarım ilk önce arka plan kontrol ettin, değil mi? Finansal planlamacınız, finansal hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak mı yoksa sadece bir şey satmaya mı çalışıyor?
Devamını Oku
Senin Hamur Throwdown 2.0 büyümek
Yatırım

Senin Hamur Throwdown 2.0 büyümek

EVET! “Hamurun Fırlaması 2.0'ı Büyüt” burada! Var mısın? Finansal özgürlüğün sağlanmasında yatırım, denklemin önemli bir parçasıdır. Şahsen, öncelikle yatırım fonlarına ve ETF'lere yatırım yapıyorum, ancak, alıştığımdan biraz farklı bir meydan okumaya katılmam istendi.
Devamını Oku
Kolej Tasarruf Planları Hakkında 10 Soru
Yatırım

Kolej Tasarruf Planları Hakkında 10 Soru

Çoğunlukla, bir ton stresli değilim. Eğer fantezi takımım pazartesi gecesi 7 puan kazanırsa, biraz gergin olabilirim ve rakiplerimin daha fazla oyun oynamaya devam etmesine ihtiyacım var. Bunun dışında, oldukça ürperticiyim. Beni ne strese soktuğunu biliyor musun? Üniversite harcı!
Devamını Oku
Hamur Atma Final Sonuçlarınızı Büyütün
Yatırım

Hamur Atma Final Sonuçlarınızı Büyütün

Grow Your Dough Throwdown'un bittiğine inanamıyorum! Heyecan verici bir yolculuk oldu ve keşke sonuçların paylaşılması için heyecanlandığımı söyleyebilseydim. Ne yazık ki, portföyüm onun poposunu aldı, diğer yandan eşimin portföyü oldukça iyi geçti. Aslında, bence herkes kıçımı tekmeledi. Oh iyi; hayat devam ediyor… Heyecan verici olan şey, Grow Your Dough Down Down 2.
Devamını Oku