Maliye

Hukuk Fakültesi Okul Ücreti Ortalama Maliyeti - Gerçekten Buna Değer mi?

Mezun olduktan sonra hukuk diplomamı almayı düşündüğüm bir an vardı. Bu bir çok kısa Anladığım kadarıyla kariyerime başlamak için hazırdım. Several Çeşitli sınıf arkadaşlarımın hukuk derecelerini sürdürdüm ve gerçekten buna değer olup olmadığını merak ettim. Merak ettim, stajyer Kevin'e, ne kazandığını görmek için araştırma yapmak için görevlendirdim. Yani hukuk fakültesi ortalama maliyeti gerçekten buna değer mi? Hadi bulalım…

Hayatta başarılı olmak için atabileceğimiz pek çok yol var, bazıları da diğerlerinden daha yoğun. Amerikalıların çoğunun gözünde yüksek bir prestije sahip olan bu rotalardan biri, büyük bir üniversiteden geçerek avukat olmaktır.

Belki de bu rol Hollywood'un Hollywood aktörlerinin oynadığı tüm yüksek haddeleme avukatları aracılığıyla daha çok yüceltilir, ancak hayatınızdaki büyük yatırımların büyük oranda erken ödenmesi mümkün olabilir mi?

Buradan mezun olduğunuz üniversitenin hangi pergresine bağlı olarak hukuk fakültesinin ortalama maliyetini inceleyeceğiz ve daha sonra hukuk derecenizi aldıktan sonra almayı beklediğiniz tazminatın kısa bir özetini alacağız.

Varsayımlar

Bu analizin amacı için hukuk okullarını üç kategoriye ayıracağız. İlk kategori, ABD'deki News Grad School sıralamasında derecelendirilen en iyi yirmi en iyi hukuk fakültesi okuludur. İkinci gruplama, en üst yirmin ardındaki en üst yirmi olacak ve son olarak üçüncü grup üçüncü yirmi olacak.

Esasen, Amerika'daki en iyi altmış hukuk fakültesi okulunun çakışması olmaksızın, doğrudan doğruya yirmi üç grup bulunmaktadır. Ayrıca bu analizin amacı doğrultusunda, tüm öğrencilerin dört yıllık bir yüksek lisans derecesini 2010 yılında ABD'de yayınlanan bir habere göre yılda 19.000 dolarlık bir maliyetle dört yıl mezun olduklarını varsayıyoruz. Lisans eğitiminiz, mezunlarımızın her kuruşunu ödünç almaları gerekliliğini kabul ederek 76.000 $ 'lık üniversite borcundan ayrıldığını varsayacağız.

Çalışmamızdaki tüm insanların aynı dört yıllık üniversiteden mezun olacağı varsayımı açıkça ihlal edilebilir. Bununla birlikte, tek seferde sadece bir değişkeni yargılamak için, karşılaştırmanın karşılaştırılmasını kolaylaştırmak önemlidir. Bu analizde göz ardı edeceğiniz lisans hukuku programının prestij düzeyini de içeren daha açık bazı gerçekler vardır, bu yüzden Harvard'da Harvard'daki bir yüksek lisans öğrencisine geçmek için bir lisans formu olarak mezun olmanız gerekmediğini varsayıyoruz .

Hukuk Fakültesi Okul Ücretinin Ortalama Maliyeti

Ülkedeki ilk yirmi birinci sınıf hukuk fakültesi okulumuz için ortalama eğitim yılda 45.569 $ geliyor. Ortalamalar Harvard olan bir numaralı okulu ve Minnesota Üniversitesi İkiz Şehirleri olan yirmi okulu alarak ikiye bölerek hesaplanır. Rakamlar ve okul sıralamasının hepsi ABD News mezunu okul sıralamasında toplandı. Tüm rakamlar devlet harç ücretini de üstlenecek.

Berkley Üniversitesi Kariyer Merkezi'ne göre, avukatlık yapmak için ortalama üç yıllık bir hukuk fakültesi vardır ve böylece avukat olabilirsiniz.

Bu nedenle, ülkedeki en büyük yirmi hukuk fakültesi mezunu için hukuk fakültesinin ortalama maliyeti ortaya çıkmaktadır. $ 136,707 artı lisans dereceleri 76.000 dolar olmak üzere toplam 212.707 dolar.

İkincisi, ikinci derece hukuk fakültesi okullarını inceleyeceğiz. Bu gruplama için ortalama harç tutarı 38,308 ABD doları olup, aynı üç yıl için uygulanan rakam 114.924 dolara çıkacaktır. Bu rakamlar, ilk gruplamada yukarıda tarif edilenle aynı biçimde hesaplanmıştır. Lisans derecesi için 76.000 $ 'a geri eklenirken, liseyi bitirmek için 190.924 $' lık toplam tamamlama maliyeti vardır.

Son olarak, Amerika Birleşik Devletleri'nde üst düzey hukuk derecelerinin üçüncü grubunu analiz edeceğiz. Bu okulların ortalama maliyeti, ikinci gruplamadan 37.500 $ 'dan önemli ölçüde farklı değildir. Bu, avukat olmak için toplam 188.500 $ 'lık bir maliyetle 112.500 $' lık üç yıllık bir okul ücretine yol açacaktır. Aşağıdaki tablo, üç farklı okul sıralamasından toplam maliyet rakamlarını özetlemektedir. Ayrıca, bunun sadece bir öğrenim maliyeti olduğunu ve yaşam maliyetini içermediğine dikkat edilmelidir; Bu, ölçülmesi çok zor olurdu çünkü farklı şehirler farklı miktarlara mal olur ve iki kişi aynı şekilde yaşar.

Yukarıdaki grafikte belirtildiği gibi, ülkenin en prestijli hukuk okullarından birinden hukuk derecesini tamamlayabilmek için çok miktarda kredi alabilir. Bununla birlikte, gerçekten önemli olan soru, bu hukuk okullarından birinden mezun olduktan sonra ortalama olarak ne kadar ödeme alırsınız. Payscale.com'a göre, ilk grup üyeliğimizin bir Harvard mezunu, Avukat veya Avukat olmak için yılda 49,787 $ ve 234,953 $ arasında ortalama ödenmektedir.

Ayrıca, payscale.com'a göre, ikinci grubumuzun üyesi olan ortalama Boston Üniversitesi Avukatı, ortalama olarak 45,302 $ ile 160,818 $ arasında bir ücret alır. Son olarak, George Mason Üniversitesi'nden payscale.com'a göre bir avukat yaklaşık 59.958 $ ve 81.488 $ civarında bir ücret ödüyor.

Aşağıdaki grafik, her bir gruptan maaşlarının en az% 10'unu ödeyecekleri ve ayrıca maaşlarının zamanla artmadığı varsayılarak kredilerini geri ödemek için en düşük ortalama ücretli mezunu ne kadar süreyle alacağını gösterir.

Ortalama olarak, tüm gruplamalarda en düşük ortalama maaşı yaptıysanız ve her yıl toplam maaşınızın% 10'unu geri ödeme kredinizle ödemişseniz ve krediniz faiz almamış ve maaşınız tutarlı kalmıştır. kredilerini tam olarak ödemek için ortalama 43 yıl alacaktıGrup, krediyi geri ödemek için ortalama iki 39 yıl ve krediyi geri ödemek için ortalama 38 yılda üçlü grup. Bu analize dahil edilmiş birçok varsayım vardır; ancak karşılaştırılabilir bir rakam vermek için gereklidir. Ortalama bir grubun en yüksek maaşı tüm krediyi bir yıl içinde geri ödeyebilir, ancak tüm avukatlar bunu en üst seviyeye çıkaramaz.

Hukuk fakültesi buna değer mi?

Hukuk fakültesi okulunun ortalama maliyeti çok yüksektir ve sınıfınızın en üstünde olmanız ve en iyi okullardan birinde bile çekim yapabilmeniz için çok rekabetçi olmanız gerekir. Hukuk fakültesinin sizin için olduğuna karar vermeden önce, harcayacağınız zamanı ve yol boyunca meydana gelebilecek olası büyük mali borcu anladığınızdan emin olun.

Hukuk dereceni takip ettin mi? Buna değdiğini düşünüyor musun?

Kaynaklar:

Videoyu izle: MALİYE POLİTİKASI II - Ünite 1 Konu Anlatımı 2

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

New York Times En Çok Satan Yazar David Bach ile Otomatik Milyoner
Maliye

New York Times En Çok Satan Yazar David Bach ile Otomatik Milyoner

Bu yılın başlarında, finans uzmanı ve yazarı David Bach'la oturmaktan zevk aldım. Muhtemelen David'i, Otomatik Milyoner, Başlangıcı Geç, Son Zengin ve Akıllı Çiftler Finish Rich'i içeren inanılmaz kişisel finans kitaplarından tanıyorsunuz. Bu yıl FinCon’un açılış konuşmacısı olarak Bach, bilgeliğini benim gibi paralı ineklerle paylaşmak için Dallas’a gitti.
Devamını Oku
Hoş Geldiniz Anasayfa SSG Chris Henry!
Maliye

Hoş Geldiniz Anasayfa SSG Chris Henry!

Bugün iyi bir arkadaşım olan SSG Chris Henry'yi Afganistan’dan yıllarca süren görevinden geri kabul etmek için heyecanlandım. Chris ve ben liseden beri iyi arkadaş oldum ve birkaç yıl sonra Milli Muhafızlara katıldığında birçok delici bir araya geldik. Chris'in karısı Sabine'i çok uzun zamandır ilk kez kucakladığını görmek için karşılama evindeki törende olmak çok güzeldi.
Devamını Oku
Özgürlük Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Özgürlük Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası çoğu finansal planın hayati bir öğesidir. Bunun en büyük nedenlerinden biri, hayat sigortası poliçe yararlanıcıları tarafından alınan gelirlerin, borçların ödenmesi (ev ipoteği dahil) ve günlük hayatın ödenmesi gibi herhangi bir sayıda finansal ihtiyaç için kullanılabilmesidir. giderler.
Devamını Oku