Yatırım

Servet İnşa Etmek için Başarılı Yatırımın 6 Sırrı

Bu Gajizmo.com'dan Gary Dek tarafından yapılan bir misafir yayınıdır.

Herkes zengin olmayı hayal eder, ancak piyangoyu kazanma şansı veya uzak bir akrabadan zenginliği miras alma şansı oldukça zayıftır.

Zenginlik oluşturmak, başarı ya da para hakkında hayal kurmaktan ibaret değildir; yüksek gelirliler hayallerini gerçekleştirmek için çalışıp kurban ettiler.

Bazı şanslar söz konusu olabilse de, başarılı işadamları ve kadınlar, başarılı bir yatırım yapmanın sırrının küçük bir parçası olduğunu kabul ederler.

Her şeyden önce, eğer sermaye ile yatırım yapmayı planlıyorsanız ve sermaye tabanınızı büyütmenin ya da inşa etmenin tek yolunun, akıllı finansal kararlar alması ve yatırımlara adamak için para biriktirmenizdir.

İşte size servet inşa etmek için yatırım yaparken başarıyı görmek için bilmeniz gereken altı sır vardır:

Aracınızın Altında Yaşamak

Gerçek servet sahibi olan çoğu insan, gelirlerinin altında yaşamak ve ekstra para biriktirerek ya da yatırım yaparak başladı.

Bugün Amerika'nın en zengin adamlarından biri olan Warren Buffet, 1958'de satın aldığı evde 31.500 dolara satılıyor. Aslında, çoğu gündelik milyoner Wall Street hedge fon yöneticileri veya Fortune 500 şirketlerinin CEO'ları değil, bütçesini yönetmeyi öğrenmiş, emeklilik hesaplarına katkılarını maksimuma çıkarmış, sürekli olarak endeks fonlarına yatırım yapan iyi ücretli işlere sahip bireyler, ve sadece tasarruf yapmaya devam edin.

Gerekli olmayan paralar için tasarruf etmek, yatırım yapmak için daha fazla paraya sahip olmak anlamına gelir. İdeal olan, paranız için çalışmak yerine paranızın sizin için çalışmasını sağlamaktır ve bu basit felsefe bugün çoğu ailenin elinden çıkar. Bu, yaşlarına göre ortalama emeklilik tasarruflarının neden bu kadar düşük olduğunu açıklamaya yardımcı olur.

Benim için mükemmel bir örnek, birkaç yıldır yeni bir araba almayı ertelemem. Arabaları severim ve 20'li bir şey olarak 300'den fazla beygir gücüne sahip lüks spor otomobilim olması harika olurdu. Ödemeler uygun olurdu ve eğer istersem bir tane alabilirdim, peki beni durduran nedir?

Basit bir geriye dönük hesaplama, bana 5 yıl boyunca 50.000 dolar artı faiz ödemesi yapılmasının bana on binlerce yatırım geliri kazandırmamı engelleyebileceğini söylüyor.

Hayatımın başlarında, gelecekteki nakit ihtiyaçlarını gidermek için bir yuva yumurtası oluşturmayı tercih ederim - ailemden öğrendiklerimi, bir iş almak için birikimlerini kullandığını öğrendim. 20'li yaşlarda harcamadan harcama yapmayı tercih ederim.

Ne yazık ki, ortalama Amerikalılar her yıl kazandıkları her kuruşunu harcıyor, tasarruf ve yatırım için hiçbir şey kalmıyor. En pahalı ev veya araba satın almak yerine, daha ucuz bir ev satın alarak, ipotek ve araç kredisi ödemelerinizden tasarruf edin.

Tarihsel olarak, birincil konutunuzdaki uzun vadeli getiriler% 5'ten azdır. Bunun yerine, ipoteğinize kaydettiğiniz para, borsa, küçük bir işletme veya yatırım amaçlı mülk gibi daha yüksek getirili fırsatlara yatırım yapılabilir. Dünyanın en zengin insanlarından birçoğu çok azıyla başladı ve iyi kararlar alarak servetlerini inşa etti. Onların saflarına katılamazsın.

Eğitim ve Bilgi

İngiliz filozof Francis Bacon, “Bilgi güç” dedi. Örgün eğitim bilginin merkezi değildir, ancak potansiyel yatırımları ve yatırımcıları araştırmak ve araştırmak deneyim kazanır. Diğer yatırımcılar tarafından yapılan iyi ve kötü seçimlerin incelenmesi, en azından bazı yaygın hatalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir ve piyasada mevcut olan tüm seçenekleri tam olarak anlayarak, hangi fırsatın kaçınılmaz olacağının belirlenmesi için farklı kaynaklardan bilgi edinebilirsiniz. en yüksek performans.

Sermayeye sahip olduğunuzda, değişen derecelerde riskli birçok yatırım türü vardır. Kural olarak, daha riskli yatırım, daha büyük getiri oranı. Kazançları en üst düzeye çıkarmak ve çeşitlendirmek ve kayıpları en aza indirmek için farklı yatırım türlerinin nasıl karıştırılacağını öğrenmek, zaman içinde para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Bu, Hazine ve yüksek getirili para piyasaları gibi güvenli yatırım seçeneklerinin büyüme stokları, emlak veya küçük işletme satın alma gibi riskli unsurlarla birleştirilmesi anlamına gelir.

Belirleme ve Risk Toleransı

Başarılı yatırımcılar, geri dönüşler için hazırlanırlar ve zarar ettiğinde ya da beklenenden daha düşük getiri ile bir yatırım satın aldıklarında caydırılmazlar. Unutmayın, büyük bir geri dönüş potansiyeli olan hiçbir yatırım fırsatı garanti edilmez. Eğer öyleyse, herkes bundan faydalanırdı. Finansal olarak bağımsız olmak isteyen herkes riske tolerans gösterebilir. Anahtar, aynı hatayı asla iki kez yapmamak ve bu başarısızlıktan öğrendiğiniz şeyleri bir sonraki girişime dahil etmektir.

Yaklaşık bir ay önce, kendi kendine yardım / verimlilik nişinde çok yetkili bir web sitesini satın alma fırsatım oldu. Site, son 3 yıl boyunca sürekli olarak yaklaşık 500.000 ziyaret aldı ve düşük para kazanma nedeniyle gelirleri artırmak için çok büyük bir potansiyel vardı. Fiyat makul ve satıcı güvenilirdi, neden anlaşma üzerinde geçtim?

Düz ve basit: korku.

İşlemlerde daha önce yakıldım. Aylık binlerce ziyaret ve bir katı gelir akışıyla bir web sitesi satın aldıktan sonra, Google'ın algoritması siteyi unutulmaz kıldı ve toplam yatırım kaybedildi. Bu durumda bu riskin çok düşük olmasına rağmen, büyük bir fırsattan korktum çünkü korktum. Bu hatayı tekrar yapmayacağım.

Başarılı olanlar ile sık sık karşılaşmayanlar arasındaki fark, kararlılık, sebat ve risk korkusunun üstesinden gelir.Kendisine gerçekten inandığı yatırımları satın almak için şans almaya ve bilinçli kararlar almaya devam eden yatırımcı, tüm parasını bir tasarruf hesabına saklayandan çok daha büyük bir servetle biter, rasyonel bir karar vermekle ve parasını çeşitlendirmekten de korkar. . Disiplinli bir yatırımcı, uzun vadeli emeklilik ihtiyaçlarını tüketmeye öncelik vermeye karar verdiğinde, harcamalarını harcamak yerine yeniden yatırır.

Bunu Kazanmak İçin Olmalısın

Birçok kişi, şimdi başlayacak araçlara sahip olmadıklarına inanarak mali planlamayı erteler. Bu genellikle gelecek hafta, gelecek maaş veya gelecek sene başlayacakları sözünü verir. Sonra hayat müdahale eder ve tasarruf ve yatırım yapmayı ertelemeye karar verir.

Mali bağımsızlığını kazanan aileler, paralarını erken yatırıp portföylerini zaman içinde inşa ederek işe başlarlar. Her kişisel finans blogunda okuyacağınız gibi - ilgiyi birleştirmenin gücü ve önemini hafife almayın. Harekete geçme, ortalama insan ve refah arasındaki en büyük engeldir.

Yatırım zamanı

Her yatırımcı, her kumarbaz gibi, arada sırada bir şansa sahip olsa da, birkaç başarılı yatırımcı uzun vadede şansa bağımlıdır. Çoğu farklı sektörleri, iş modellerini ve şirketleri araştırmaya zaman ayırır.

İkinci işinize yatırım yapmayı düşünün. Daha fazla bilgi emer ve bir alanı ne kadar iyi anlarsanız, diğerlerinin göz ardı ettiği taşları bulmanız o kadar muhtemeldir.

Bunun en güzel örneklerinden biri emlaktır. Emlak Komisyoncunun Lisansına sahibim ve bir alışkanlık olarak her Pazar gecesi MLS listelerini kontrol ediyorum. İncelediğim daha fazla özellik, her bir mahallede ya da şehirde neyin mevcut olduğu, metrekare başına maliyet, mülkün iç ve dış durumunun nihai fiyatı nasıl etkilediği gibi daha fazla bilgi. Zamanla, Pazar için bir his ve değerli bir mülk gördüğünüzde, atlamak ve almak için güvenin var.

Başarıya İnanmak

Sam Walton (Walmart) ve Bill Gates (Microsoft) gibi bazı varlıklı yatırımcılar, kendi işlerine yatırım yapmayı tercih ederken, Warren Buffet gibi diğerleri de, diğer kişilerin işlerini finanse etmek için hisse ve tahviller alarak yatırım yapıyor.

Tüm başarılı işadamlarının ortak yönlerinden biri, kendileri için belirledikleri hedefleri karşılayacakları veya aşacakları konusunda mutlak bir inançtır. Bu bireylerin, geri çekilme ve hayal kırıklıklarından sonra bile, çaba sarf etmelerini sağlayan kendi yeteneklerine olan tam bir inançtır. Evden para kazanmayı düşünün - bir tutkuyu veya hobisi ticari bir girişime dönüştürerek ev tabanlı bir iş kurmaya başlayın.

Zenginlik oluşturmak için gerçek bir sır yoktur ve gerekli fedakarlıkları yapmaya ve gerekli çabayı göstermeye istekli olan herkes için fırsat mevcuttur. Sırlar olmadığı gibi, finansal başarı için kısayollar yoktur. Bilgi, zaman ve sıkı çalışma, bir sonraki Amerikan başarı öyküsünü herkese yapabilir. Sıradan insanlar olağanüstü şeyler yapabilirler, sadece bir zamanlar sıradan olan zenginleri ve ünlüleri sorabilirler.

Gary Dek Gajizmo.com'un her zaman para kazanma ve yatırım yapma yollarını arayan bir yazarıdır. Sitesine göz at Gary'nin yazılarını daha fazla bul.

Videoyu izle: WARREN BUFFET KİMDİR? KENDİ SERVETİNİ SIFIRDAN YARATAN WARREN EDWARD BÜFE

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GFC 072: Müdürünüzü Korumak İçin Yatırım Yapmanın 7 Yolu
Yatırım

GFC 072: Müdürünüzü Korumak İçin Yatırım Yapmanın 7 Yolu

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_072_Principal_Protection__.mp3 Birkaç hafta önce, Alliance Wealth Management Finansal Planlama Direktörü Andrew Rogers ile bir podcast yaptım. Günümüzün ana konusu ana korumaydı - olduğu gibi, en azından bir miktar büyümeyi teşvik ederken, yuva yumurtasınızı kayıplardan koruyan yatırımları seçmek.
Devamını Oku
Yüksek Ücretli Çalışanlar için 401k Sınırları
Yatırım

Yüksek Ücretli Çalışanlar için 401k Sınırları

Çoğu kişi 401 (k) 'nin mevcut en iyi emeklilik programlarından biri olduğunu kabul eder. Şirketiniz bir tane sunuyorsa, kesinlikle bundan faydalanmalısınız. Çalışanlara sunulan diğer birçok plandan daha fazla cömert katkı sağlar ve çoğu zaman bir işveren eşleştirme katkısı ile birlikte gelir.
Devamını Oku
Kolej Tasarruf Planları Hakkında 10 Soru
Yatırım

Kolej Tasarruf Planları Hakkında 10 Soru

Çoğunlukla, bir ton stresli değilim. Eğer fantezi takımım pazartesi gecesi 7 puan kazanırsa, biraz gergin olabilirim ve rakiplerimin daha fazla oyun oynamaya devam etmesine ihtiyacım var. Bunun dışında, oldukça ürperticiyim. Beni ne strese soktuğunu biliyor musun? Üniversite harcı!
Devamını Oku
Verim Eğrisi Yanıp Söner Yeşil
Yatırım

Verim Eğrisi Yanıp Söner Yeşil

Getiri eğrisi genellikle piyasanın en iyi lider göstergelerinden biri ve haklı olarak belirtilir. Getiri eğrisi, daha güvenilir ekonomik göstergelerden biri olmuştur. Uzun vadeli tahvil getirileri kısa vadeli tahvil getirilerinden düşük olduğunda oluşan ters getiri eğrisi, son beş resesyonun her birinden hareket etmiştir.
Devamını Oku