Vergi

Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test

Uzun zamandır seninle kaldığın bir yerde oldu mu hiç?

Belki de, “ayaklarının üzerine geri dönene kadar” bir “zaman” dönemi için yanınızda kalacak olan akrabamdı.

Bunu daha önce duydun mu?

Ya da belki de bir ebeveynin seninle ilgilenmek zorunda olduğun yere taşınması gerekiyordu.

Kendinizi benzer bir durumda bulursanız, hangi vergi indirimlerinin sizin için saklandığını merak ediyor olabilirsiniz.

Geri dönüşünüze bağımlı olduğunu iddia edebilmek (ve unutma) vergi son tarihine kadar dosya), IRS'nin gözünden geçmek zorunda olduğunuz 5 test var. İşte buradalar:

1. Destek Testi.

Vergi mükellefi, birden fazla destek anlaşması ve boşanmış veya ayrılmış ebeveynlerin çocukları ile ilgili özel kurallar haricinde, talep edilen bağımlı desteğinin yarısından fazlasını sağlamalıdır. Destek içerir: yiyecek, konaklama, giyim, eğitim, tıbbi ve diş bakımı, rekreasyon, ulaşım ve diğer ihtiyaçlar.

2. Brüt Gelir Testi.

Bağımlı olarak talep edilen kişi yıllık kişisel bağımlılık istisnası tutarından daha az brüt gelire sahip olmalıdır.

Örneğin, bu miktar 2012 vergi yılında 3.800 dolar (2013'te 3.900 dolar). Ancak, vergi mükellefinin bir çocuğu, takvim yılı sonunda 19 yaşın altındaysa veya takvim yılının sonunda 24 yaşın altındaki bir tam zamanlı öğrenci ise, tavan uygulanmaz.

3. Ev İlişkileri Testi Üyesi.

Bir bağımlı olarak talep edilen kişi, vergi mükellefiyle belirli bir şekilde, yani doğal veya evlat edinilmiş çocuk veya ebeveynle ilgili olmalıdır veya tüm vergi yılı için vergi mükelleflerinin bir üyesi olmalıdır.

Bir ebeveyn veya çocuğun, diğer kriterler karşılandığı sürece aynı evde yaşaması gerekmez.

Örneğin, evde veya destekli bir yaşam tesisinde yaşayan bir ebeveyn hala testi karşılayabilir. Bir konut tedavi merkezinde engelli bir çocuk da destek testini karşılayabilir.

4. Ortak Dönüş Testi.

Bir bağımlı olarak talep edilen kişi, iadeyi dosyalamak için tek sebep, tam vergi iadesi elde edilmemesi halinde, genellikle bir diğeri ile ortak gelir vergisi beyannamesi vermemelidir.

5. Vatandaş / Residency Testi.

Talep edilen bağımlı, bir vergi mükellefinin vergi yılının başladığı takvim yılı boyunca bir zamanlar ABD vatandaşı veya ABD vatandaşı veya Kanada veya Meksika'da ikamet eden bir ABD vatandaşı olmalıdır. Bu beş teste ek olarak, bir bireyin, başka bir kişinin geri dönüşüne bağımlı olarak, bir ebeveyn gibi, kendisi için kişisel bir muafiyet talep edemeyeceği iddia edilmelidir.

Son olarak, bağımlı, azaltılmış bir standart kesintiye sahiptir. 2012 için, bu indirgenmiş tutar, toplamın bağımlılığın standart kesintisinden daha az olduğu sürece, 950 $ veya bağımlılığın kazanılmış geliri artı 300 $ 'dan fazladır. Ancak, bu indirim tutarı, bağımlı vergi mükellefinin dosyalama statüsü için temel standart kesintileri aşamaz. 2012 $ 6,100.

Bağımlılık muafiyet kuralları karmaşıktır, bu yüzden IRS Publication 501'i gözden geçirin ve iddianızın önüne geçmeden önce bir vergi danışmanıyla görüşün. Ve bağımlılığınızın gerekebileceğini unutmayın. vergi beyannamesi vermek de.

Kaynak: IRS Pub 503

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Değiştirilmiş bir vergi beyannamesi nasıl dosyalanır
Vergi

Değiştirilmiş bir vergi beyannamesi nasıl dosyalanır

Homer Simpson'ın “Doh!” Gibi bir an olması, vergi iadenizi yerine getirirken en çok hissedilen duygu değildir. Ama hatalar olur; En iyilerimize bile. Vergi beyannamesiyle ilgili bir hatanın yapıldığı gerçeğinin farkına varmak, denetimlerden veya gecikmiş geri ödemelerden herhangi birinin tedirginlik duymasına neden olabilir mi?
Devamını Oku
Kayıp vergi son tarihi? Bir Uzantı Dosyası
Vergi

Kayıp vergi son tarihi? Bir Uzantı Dosyası

Bu, JoeTaxpayer tarafından yapılan bir misafir yayını. Vergi son tarihine hızla yaklaşırken, Joe'ya adımların paylaşılmasını ve vergi uzatımı için dosyaya gerek duyulmasını talep ettim. Bir hatırlatma olarak, vergi beyannamenizi geç veya hiç vermediğinizde veya değiştirilmiş bir geri dönüşü doldurmak için bilmeniz gerekenler olduğunda gerçekleşen şey.
Devamını Oku
IRA yeniden sınıflandırılması
Vergi

IRA yeniden sınıflandırılması

Borsa 2009 yılı rulo treni devam ederken, birçok olumlu haber arıyorlar. Eminim ki, orada çok iyi alımlar olduğundan eminim, kesin olan bir şey, vergi tasarruflarından faydalanmak için bakabileceğimiz. Nasıl, sen sordun? Peki, yatırımcıların bekleyeceği bir şey, diğer gelirleri dengeleyebilecek zararlardan yararlanmak için amortismana tabi tutulan malların satılmasını içeren, vergiye tabi yatırım hesaplarında vergi zararı toplama gibi şeylerden yararlanmaktır.
Devamını Oku
Tatlım, Mortgage Faizini Düşürmeyi Unuttum!
Vergi

Tatlım, Mortgage Faizini Düşürmeyi Unuttum!

Money Girl podcast'in ev sahibi olarak, dinleyicilerinden aldığım en yaygın sorulardan biri, Alice'den bu gibi ipotek faiz vergisi kesintisi talep etmekle ilgilidir: Eğer kocam ve ben son bir çift için vergi indirimi almayı unutmuşsak Mortgage faizimiz için yıl, ne yapabiliriz? Kullanmanız gereken ya da kaybetmeniz gereken bir yasa var mı?
Devamını Oku