Yatırım

Ne Zaman Yatırım Yaparken Marj Kullanmalıyım?

Marj borçtur. Çoğu durumda hisse senetleri için daha fazla varlık satın almak için aracı kurumunuzdan borç alırsınız.

Bu size kaldıraç verir. Bir marjda satın aldığınız yatırımlara ilişkin getirilerinizin, komisyonlarınız neticesinde ayrıcalık için komisyoncunuza ödediğiniz faiz oranından daha büyük olacağına dair bir bahis yapıyorsunuz.

Eğer öyleyse, farkı ceblendirirsin. Eğer değilse, komisyoncunuzu bütün yapmanız gerekir.

Broker, hesabınızda sahip olduğunuz varlıkları, marjınızı karşılamak için bir teminat olarak kullandığından, bir marj yatırımı, ipotek üzerinde bir ev satın almaya çok benzemektedir.

Tek fark, yatırım yaptığınızda, aylık marj ödemelerini yapmak zorunda kalmamanızdır ve yatırımcıların bunu karşılamak için yeterli bir değer olduğu sürece, marjınızı azaltmak için herhangi bir çaba harcamanız halinde, broker genellikle endişelenmez. .

Benzerlik burada bitmiyor. Ev almak için ipotek almak iyi ya da kötü olabilir. Borçlunun kim, nasıl, neden ve finansal bilgi düzeyine çok bağlıdır. Marja yatırım yapmak aynı şekilde.

Nasıl çalıştığını anlarsanız, bunu mantıklı bir şekilde kullanın ve riskinizi iyi yönetebilirsiniz, daha iyi dönüşler oluşturmanıza yardımcı olabilir. Öte yandan, eğer yeterince disiplinli değilseniz, ya da kötüye kullanmıyorsanız ya da sıcak bir hisse senedi kovalamaktan vazgeçerseniz, hesabınızı kurutabilirsiniz.

Marjı Ne Zaman Kullanılmamalı?

Bu durumda, marjinin kullanılmaması gereken durumları ortadan kaldırmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum, bunu kullanmanın mantıklı olduğu durumlar hakkında konuşmadan önce. Elbette, her zaman istisnalar vardır, ancak bu prensipler çoğu ortak yatırım senaryosu için geçerlidir.

İlke 1: Marj faizinizden daha düşük faizli varlıkları satın almak için marj kullanmayın

Evet, tüm çeşitleri, hazineleri ve güvenilir verimi dışarı atan birçok diğer varlığın tahvillerini satın alabilirsiniz. Çoğu zaman, bu araçların algılanan güvenliğinden dolayı, brokerler 1x'den fazla kaldırabilmenizi sağlar, bu da teminatınızın 1 $ 'lık bir miktarının belediye tahvillerini 3 $ almanıza izin verebileceği anlamına gelir (örnek olarak). Teorik olarak, eğer bu muni üzerindeki getiri, marjınızdaki faiz oranının 1 / 3'ünden fazlaysa, muhtemelen “risksiz” gelirden birkaç baz puan elde edebilirsiniz. Faiz oranları hareket ederse ve ince kâr penceresi hızla nakit akışı tahliyesine dönüşebiliyorsa sorun ortaya çıkar. Ayrıca, yatırımınızı çok zorlaştıran çok küçük bir getiriye sahip olan hiçbir şey yapmaya değmez.

Prensip # 2: Bir hizmet şirketi, GYO, MLP veya diğer bir tür Güvence'de hisse satın almak için marj kullanmayın

Yukarıdaki gibi benzer prensip. Daha çok temettü şeklinde cari bir gelir elde etmek için kullanılan herhangi bir hisse senedi marjı kullanarak satın almaya aday değildir. Çoğu durumda, getiri faiz oranınızdan daha düşük olacak ve sermaye takdiri telafi etmek için yeterli olmayabilir. Hisse senedi için gelir elde ediyorsanız, muhtemelen muhafazakar bir yatırımcı ve marjınız taşımamanız gereken daha fazla risk eklersiniz. Temettü yatırımı kötü bir şey değildir; marjda önerilmez.

İlke # 3: Bir araba, tekne veya bir ev için peşinat ödemek için marj kullanmayın

Sadece bir ödeme yapmak için komisyoncunuzdan borç ödeyebileceğinizden, bunu yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu durumda, daha fazla borç (araba kredisi, ipotek, vb) için bir temel olacak para ödünç alıyorsunuz. Bunu yapmak zorundaysanız, bu, bu varlıkları satın almak veya yatırım yapmak için yeterince güçlü olmanız anlamına gelir. Birden fazla kaldıraç seviyesi maddi çılgınlıktır ve sizi düşündüğünüzden çok daha çabuk ısırmaya geri dönebilir.

Ama nasıl olduğunu biliyorsan marjı kullanmak hiç de kötü değil.

Marj ne zaman ve nasıl kullanılır?

Çok fazla borç öldürür, ancak biraz borç vermek size finansal esneklik sağlamanın çok yolunu bulabilir. Bununla birlikte, marjı yalnızca, aksi halde alamayacağınız iyi bir yatırımınız olduğunda bir araç olarak kullanmak önemlidir. Birkaç örnek alalım

Örnek 1: Büyük bir yatırım fırsatı doğar ve geçici olarak sermayenizin yetersizliği demektir.

Çoğu zaman, yatırım hesabınıza bir sonraki katkınız birkaç gün veya bir hafta uzakta olur ve bu fırsata yatırım yapacağınız miktarı kolayca karşılayabilir. Bunun bir sıcak bahşiş stoğu olmadığını ve yatırımın değerini bildiğinizden emin olun, devam edin ve pozisyonunuza başlamak için marjı kullanın. Birkaç gün içinde daha fazla nakit gönderirsiniz ve marjınız karşılanacaktır.

Örnek 2: Marjı acil durum fonu olarak kullanmak

Beklemeyecek nakit ihtiyacınız varsa - örneğin beklenmedik bir şekilde yüksek vergi kanunu, sonuçta tam vergiler ödememenin sonuçlarının marj üzerindeki faiz oranından daha yüksek olduğu durumlarda, devam etmek ve teminat ödünç almak yeterli değildir. Çoğu durumda, marjı karşılamak için hangi yatırımları satacağınızı belirlemek için zamana ihtiyacınız olabilir ya da belki zaman içinde gelirinizle yapabilirsiniz.

Örnek 3: Yıl sonu vergi planlaması

Diyelim ki satmak istediğiniz birkaç yatırımınız var, böylece daha cazip yatırımlarda sermayeyi yeniden yerleştirebilirsiniz. Mevcut yatırımlarınızın önemli miktarda sermaye kazancı varsa, yeni yılda bu yıl ek vergiler ödenmemesi için bunları satmasını beklemek isteyebilirsiniz. Ancak, yatırımcılar ve fonlar tarafından yapılan geleneksel vergiler nedeniyle, birçok yatırım yıl sonuna doğru oldukça cazip hale geliyor ve bundan yararlanmak isteyebilirsiniz. Marjın uygun kullanımı geçici sermaye açığını kapatmanıza izin verecektir.

Disiplinli bir yatırımcı için, marj her zaman ılımlı ve gerektiğinde kullanılmalıdır. Mümkün olduğunda, varlık değerinizin% 10'undan fazlasını marj olarak kullanmamaya çalışın ve% 30'luk bir çizgi çizin. Ayrıca, ucuz marj faiz oranlarına sahip olan Scottrade gibi aracıları kullanmak harika bir fikirdir.Unutmayın, marj faiz bileşikler marjı açık tuttuğunuz sürece.

Yazar hakkında: Shailesh Kumar hakkında yazıyor hisse senetleri ve yatırım değeri Değer Stok KılavuzuKayıtlı üyelere bireysel hisse senedi seçimleri ve fikirler sunuyor. Onun ücretsiz abone olun bülten bülteni Daha fazla araştırma yapmak için kullanabileceğiniz yatırım fikirleri için.

GoodFinancialCents.com yatırım türü veya miktarı ne olursa olsun yardım etmek için burada. 20.000 $ ya da 500.000 $ 'lık yatırım yapıp yapamayacağına yatırımlarınızın çoğunu yapmanıza yardımcı olmak istiyoruz!

Videoyu izle: Küçük Yatırımcılar neye yatırım yapmalı?

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Hamur Atma Final Sonuçlarınızı Büyütün
Yatırım

Hamur Atma Final Sonuçlarınızı Büyütün

Grow Your Dough Throwdown'un bittiğine inanamıyorum! Heyecan verici bir yolculuk oldu ve keşke sonuçların paylaşılması için heyecanlandığımı söyleyebilseydim. Ne yazık ki, portföyüm onun poposunu aldı, diğer yandan eşimin portföyü oldukça iyi geçti. Aslında, bence herkes kıçımı tekmeledi. Oh iyi; hayat devam ediyor… Heyecan verici olan şey, Grow Your Dough Down Down 2.
Devamını Oku
Kişisel Sermaye İnceleme - Tüm Yatırımlarınızı Tek Bir Yere Yönetme
Yatırım

Kişisel Sermaye İnceleme - Tüm Yatırımlarınızı Tek Bir Yere Yönetme

Yatırımcılar için özlem duyduğum bir şey, tüm finansal hesaplarınızı - yatırım portföyünüzü, kontrol hesaplarınızı, kredi kartlarınızı ve diğer kredi hesaplarınızı - tek bir yerde senkronize etmenizi sağlayan ve daha sonra yatırımla ilgili bir analiz sağlayan bir araçtır. tüm portföyünüz. Nane, size sayı vermenin harika bir işidir, ancak herhangi bir finansal bilgi sağlama konusunda yetersiz kalmaktadır.
Devamını Oku
Bir Roth IRA için Çok Fazla Kazanın? Saçmalık!
Yatırım

Bir Roth IRA için Çok Fazla Kazanın? Saçmalık!

Roth IRA katkısı yapmak için çok fazla para kazanıyor musunuz? IRS kurallarına göre, değiştirilmiş ayarlanabilir brüt geliriniz birden fazla olursa, Roth IRA katkısı yapmanız yasaktır: ortaklaşa evlenmek için 183.000 $, ya da tek bir kişi ya da hane reisi olarak başvuruyorsanız $ 125,000. Bu kategoriye girmek, bir Roth IRA katkısı olamaz, değil mi?
Devamını Oku