Yatırım

Ne Zaman Yatırım Yaparken Marj Kullanmalıyım?

Marj borçtur. Çoğu durumda hisse senetleri için daha fazla varlık satın almak için aracı kurumunuzdan borç alırsınız.

Bu size kaldıraç verir. Bir marjda satın aldığınız yatırımlara ilişkin getirilerinizin, komisyonlarınız neticesinde ayrıcalık için komisyoncunuza ödediğiniz faiz oranından daha büyük olacağına dair bir bahis yapıyorsunuz.

Eğer öyleyse, farkı ceblendirirsin. Eğer değilse, komisyoncunuzu bütün yapmanız gerekir.

Broker, hesabınızda sahip olduğunuz varlıkları, marjınızı karşılamak için bir teminat olarak kullandığından, bir marj yatırımı, ipotek üzerinde bir ev satın almaya çok benzemektedir.

Tek fark, yatırım yaptığınızda, aylık marj ödemelerini yapmak zorunda kalmamanızdır ve yatırımcıların bunu karşılamak için yeterli bir değer olduğu sürece, marjınızı azaltmak için herhangi bir çaba harcamanız halinde, broker genellikle endişelenmez. .

Benzerlik burada bitmiyor. Ev almak için ipotek almak iyi ya da kötü olabilir. Borçlunun kim, nasıl, neden ve finansal bilgi düzeyine çok bağlıdır. Marja yatırım yapmak aynı şekilde.

Nasıl çalıştığını anlarsanız, bunu mantıklı bir şekilde kullanın ve riskinizi iyi yönetebilirsiniz, daha iyi dönüşler oluşturmanıza yardımcı olabilir. Öte yandan, eğer yeterince disiplinli değilseniz, ya da kötüye kullanmıyorsanız ya da sıcak bir hisse senedi kovalamaktan vazgeçerseniz, hesabınızı kurutabilirsiniz.

Marjı Ne Zaman Kullanılmamalı?

Bu durumda, marjinin kullanılmaması gereken durumları ortadan kaldırmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum, bunu kullanmanın mantıklı olduğu durumlar hakkında konuşmadan önce. Elbette, her zaman istisnalar vardır, ancak bu prensipler çoğu ortak yatırım senaryosu için geçerlidir.

İlke 1: Marj faizinizden daha düşük faizli varlıkları satın almak için marj kullanmayın

Evet, tüm çeşitleri, hazineleri ve güvenilir verimi dışarı atan birçok diğer varlığın tahvillerini satın alabilirsiniz. Çoğu zaman, bu araçların algılanan güvenliğinden dolayı, brokerler 1x'den fazla kaldırabilmenizi sağlar, bu da teminatınızın 1 $ 'lık bir miktarının belediye tahvillerini 3 $ almanıza izin verebileceği anlamına gelir (örnek olarak). Teorik olarak, eğer bu muni üzerindeki getiri, marjınızdaki faiz oranının 1 / 3'ünden fazlaysa, muhtemelen “risksiz” gelirden birkaç baz puan elde edebilirsiniz. Faiz oranları hareket ederse ve ince kâr penceresi hızla nakit akışı tahliyesine dönüşebiliyorsa sorun ortaya çıkar. Ayrıca, yatırımınızı çok zorlaştıran çok küçük bir getiriye sahip olan hiçbir şey yapmaya değmez.

Prensip # 2: Bir hizmet şirketi, GYO, MLP veya diğer bir tür Güvence'de hisse satın almak için marj kullanmayın

Yukarıdaki gibi benzer prensip. Daha çok temettü şeklinde cari bir gelir elde etmek için kullanılan herhangi bir hisse senedi marjı kullanarak satın almaya aday değildir. Çoğu durumda, getiri faiz oranınızdan daha düşük olacak ve sermaye takdiri telafi etmek için yeterli olmayabilir. Hisse senedi için gelir elde ediyorsanız, muhtemelen muhafazakar bir yatırımcı ve marjınız taşımamanız gereken daha fazla risk eklersiniz. Temettü yatırımı kötü bir şey değildir; marjda önerilmez.

İlke # 3: Bir araba, tekne veya bir ev için peşinat ödemek için marj kullanmayın

Sadece bir ödeme yapmak için komisyoncunuzdan borç ödeyebileceğinizden, bunu yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu durumda, daha fazla borç (araba kredisi, ipotek, vb) için bir temel olacak para ödünç alıyorsunuz. Bunu yapmak zorundaysanız, bu, bu varlıkları satın almak veya yatırım yapmak için yeterince güçlü olmanız anlamına gelir. Birden fazla kaldıraç seviyesi maddi çılgınlıktır ve sizi düşündüğünüzden çok daha çabuk ısırmaya geri dönebilir.

Ama nasıl olduğunu biliyorsan marjı kullanmak hiç de kötü değil.

Marj ne zaman ve nasıl kullanılır?

Çok fazla borç öldürür, ancak biraz borç vermek size finansal esneklik sağlamanın çok yolunu bulabilir. Bununla birlikte, marjı yalnızca, aksi halde alamayacağınız iyi bir yatırımınız olduğunda bir araç olarak kullanmak önemlidir. Birkaç örnek alalım

Örnek 1: Büyük bir yatırım fırsatı doğar ve geçici olarak sermayenizin yetersizliği demektir.

Çoğu zaman, yatırım hesabınıza bir sonraki katkınız birkaç gün veya bir hafta uzakta olur ve bu fırsata yatırım yapacağınız miktarı kolayca karşılayabilir. Bunun bir sıcak bahşiş stoğu olmadığını ve yatırımın değerini bildiğinizden emin olun, devam edin ve pozisyonunuza başlamak için marjı kullanın. Birkaç gün içinde daha fazla nakit gönderirsiniz ve marjınız karşılanacaktır.

Örnek 2: Marjı acil durum fonu olarak kullanmak

Beklemeyecek nakit ihtiyacınız varsa - örneğin beklenmedik bir şekilde yüksek vergi kanunu, sonuçta tam vergiler ödememenin sonuçlarının marj üzerindeki faiz oranından daha yüksek olduğu durumlarda, devam etmek ve teminat ödünç almak yeterli değildir. Çoğu durumda, marjı karşılamak için hangi yatırımları satacağınızı belirlemek için zamana ihtiyacınız olabilir ya da belki zaman içinde gelirinizle yapabilirsiniz.

Örnek 3: Yıl sonu vergi planlaması

Diyelim ki satmak istediğiniz birkaç yatırımınız var, böylece daha cazip yatırımlarda sermayeyi yeniden yerleştirebilirsiniz. Mevcut yatırımlarınızın önemli miktarda sermaye kazancı varsa, yeni yılda bu yıl ek vergiler ödenmemesi için bunları satmasını beklemek isteyebilirsiniz. Ancak, yatırımcılar ve fonlar tarafından yapılan geleneksel vergiler nedeniyle, birçok yatırım yıl sonuna doğru oldukça cazip hale geliyor ve bundan yararlanmak isteyebilirsiniz. Marjın uygun kullanımı geçici sermaye açığını kapatmanıza izin verecektir.

Disiplinli bir yatırımcı için, marj her zaman ılımlı ve gerektiğinde kullanılmalıdır. Mümkün olduğunda, varlık değerinizin% 10'undan fazlasını marj olarak kullanmamaya çalışın ve% 30'luk bir çizgi çizin. Ayrıca, ucuz marj faiz oranlarına sahip olan Scottrade gibi aracıları kullanmak harika bir fikirdir.Unutmayın, marj faiz bileşikler marjı açık tuttuğunuz sürece.

Yazar hakkında: Shailesh Kumar hakkında yazıyor hisse senetleri ve yatırım değeri Değer Stok KılavuzuKayıtlı üyelere bireysel hisse senedi seçimleri ve fikirler sunuyor. Onun ücretsiz abone olun bülten bülteni Daha fazla araştırma yapmak için kullanabileceğiniz yatırım fikirleri için.

GoodFinancialCents.com yatırım türü veya miktarı ne olursa olsun yardım etmek için burada. 20.000 $ ya da 500.000 $ 'lık yatırım yapıp yapamayacağına yatırımlarınızın çoğunu yapmanıza yardımcı olmak istiyoruz!

Videoyu izle: Küçük Yatırımcılar neye yatırım yapmalı?

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Sermaye Bir Sharebuilder İnceleme
Yatırım

Sermaye Bir Sharebuilder İnceleme

İhtiyaçlarınız için en iyi aracılık hesabını seçmek söz konusu olduğunda, sahip olduğunuz tüccar türü kararınızda çok önemlidir. Capital One ShareBuilder, aynı ana şirket ING'nin bir parçası olan bir çevrimiçi aracıdır. Capital One ShareBuilder, mevcut hesaplarınızdan otomatik para çekme işlemleri yoluyla otomatik çevrimiçi yatırımlar yapmak için oluşturuldu, böylece tasarruflarınız otomatik olarak büyüyecek.
Devamını Oku
Warren Buffet'dan 15 İş Dersi
Yatırım

Warren Buffet'dan 15 İş Dersi

Dünyada ünlü olmakla ünlü olduğu bilinen insanlar var. Kim Kardashian ve Paris Hilton'u düşünün. Warren Buffett bu kalabalığın içinde değil (şükürler olsun!). Tüm zamanların en başarılı yatırımcısı olarak kabul edilir. O, borsa değerlemelerine bağlı olarak, dünyanın en zengin insanlarından biridir - çoğu zaman en zengin olanıdır.
Devamını Oku
Parti Başlamak Üzere Yaklaşıyor Ama Modaya Geç Olacak
Yatırım

Parti Başlamak Üzere Yaklaşıyor Ama Modaya Geç Olacak

Bu, LPL Financial'in Baş Yatırım Sorumlusu Burt White tarafından hazırlanan beyaz bir rapor. En büyük sosyal sahte paslardan biri, bir partiye çok erken varmaktır. Diğer misafirler için yumruk kasenin etrafında beklemek bir sonsuzluk gibi görünebilir. Üstelik parti sahipleri genellikle hazırlık aşamasında dolanıyor ve sonunda daha soğuk veya asılı süslemelerin stoklanması gibi nihai parti görevlerine yardımcı olmaya hazırsınız.
Devamını Oku
40 Yaşındakiler İçin 40 Finansal Kural
Yatırım

40 Yaşındakiler İçin 40 Finansal Kural

Her on yılda hayatın mali zorlukları ve fırsatları vardır. 20'li yaşlarda, yenilmez hissediyorsun. 30'larınız kariyer ve aile gibi yeni bir dizi sorumluluk getiriyor. Ancak 40'larınız özellikle önemlidir, çünkü emekliliğinize kapılıyorsunuz. 20'li yaşlarınızda büyük bir para hatası yapmak, 40'lı yıllarınızda olduğu gibi, uzun vadeli beklentileriniz kadar yıkıcı değil.
Devamını Oku