Neden bir yılda 36.000 $ kazandım, bu yüzden yazabilirim….

Her şey, benim blogum Good Financial Cents'in doğduğu 2008 yılının Temmuz ayında başladı.

Ben her zaman yatırım ve finansal planlama temelleri konusunda insanları eğitmek için bir tutkum var ve blog yaratılması ile bu heyecanı yepyeni bir seviyeye taşıdım.

Yakın zamanda bağımsızlık kazandığım ve bazı inandırıcılıklardan dolayı şanslıydım, yeni aracı kurumum bana blog yazmaya başlamamı sağladı.

O zamanlar talihsiz olan şey, temel olarak belirli yatırım ürünlerinin satışından komisyon alabileceğimi ifade eden 7 Seri Kayıtlı Temsilci olduğumdu.

Seri 7'm sadece genel işimin bir kısmını oluştursa da, FINRA'nın (Mali Sanayi Mevzuatı) tam düzenlemesi altında kaldım.

Bu ne anlama geliyor?

FINRA'nın tam düzenlemesi altında olmak, bir blog yayınını, videoyu yayınlamak veya sitemde herhangi bir şey yayınlamak anlamına gelir, her şey önce uyum departmanım tarafından yürütülmelidir.

Bu, makaleyi yazmam, gönderim formuyla birlikte uygunluğa faks göndermeyi, ardından üç ila yedi iş günü arasında alacak olan makaleyi yayınlamak için e-posta onayını beklemeyi, şubemde tutmak için onaylamayı yazdırmamı kastediyordu. Dosyaya basın ve yayınlamadan önce herhangi bir değişiklik yapın.

İçin onay almak zorundaydım her bir makale Sitemde yayınlandım. 800'ün üzerinde makalenin olduğu zaman!

Bunu takip etmeye çalıştığını hayal et. Söz veriyorum eğlenceli değil.

Süreç bir kabustu, ama neredeyse bir sene bunu bu şekilde yaptıktan sonra asistanım ve sistemi en iyi yeteneğimizle mükemmelleştirdik. En yüksek verimliliğe rağmen, asistanım ve ben harcıyorduk haftada beş ila on saat uyumluluk yönünün ele alınması - Ve makalenin yazılması, makalenin gönderilmesi, makalenin cilalanması ve web sitemin arka ucunda başka bir şeyle başa çıkmanın hiçbir önemi yoktu.

Bloglama yönünü daha da kötü yapan şey, bir sese sahip olmanın zor olduğuydu. Blog makalelerim her zaman "dengeli" olmak zorundaydı ve şöyle bir açıklama yapmaktan habersizdim.

“Roth IRA'yı seviyorum ve bence şimdiye kadar yaratılmış en güzel şeylerden biri!”

Aksine, bir şey söylemem gerekecek

“Her yatırımcıyı Roth IRA'yı yatırım planınızın bir parçası olarak düşünmeye teşvik ediyorum”.

Çıldırmış bir politikacı gibiyim. Ihh!

Söylemeye gerek yok, uyumluluk sorunlarını yönetmek için zaman eklediğinizde, blogu çalıştırmak zaman alıcı bir süreçti!

İki yılı aşkın bir süredir bu şekilde yapıyordum ve Series 7 menkul kıymet lisanslarını bıraktıkları için bloglarına özgürce gönderebilecek kayıtlı yatırım danışmanı meslektaşlarımdan çok kıskanıyordum.

Ben yalan söylemeyeceğim, kıskandım!

Sadece kıskanç olmadı, hayal kırıklığına uğradım. Ben bir şey söylemek istersem, söyleyeceğim adam tipiyim. Bir şey yapmak istiyorsam, yapmak istiyorum. Konuşmak için yalvarmak istemiyorum. Blog'umu bu şekilde çalıştırdığım tüm zamanlar, böyle hissettim.

Ne söylemek istediğimi söylemek için izin almalıydım. Ve bu hiç hoş değil.

Beni uçtan ne yolladı?

Blogumun yoğun olarak izlenmesi ve düzenlenmesi yanı sıra sosyal medya varlığım da vardı. Bu Twitter, Facebook, LinkedIn, YouTube ve sosyal medya alanında başka bir şeydi.

Yani ben bir tür Twitter-holic #proudofit

Twitter'da başladığımda, Twitter profilimin uyumluluk tarafından onaylanmasını sağladım. Onaylandı ve eski uyum görevlisi ile yaptığım bir sohbette

“Sadece Facebook'ta ne tweet attığını ya da paylaştığın konusunda dikkatli ol. Blogunuzla aynı kurallarda kaldığınız sürece tamam olmalısınız. ”

Ona tavsiyede bulundum ve gelecek sene artı Tweeting ve Facebook'ta bir fırtına!

2010 yılının Temmuz ayında, aracı kurumum, Facebook ve Twitter'da danışmanlar olup olmayacağını belirten bir bildiri yayınladı ve yayınlanmadan önce her şeyin önceden onaylanması gerektiğini söyledi.

Bunu okudum ve kelimenin tam anlamıyla neredeyse kustu.

Bu doğru olamazdı değil mi?

Facebook durum güncellememin önceden onaylanmasını mı gerektiriyorsunuz?

Ya da birileri bana Twitter'da mesaj gönderecekse ve onları yanıtlamak isteseydim, yanıtımı uyum departmanıma sunmalı ve konuşabilmeden önce onaylarını beklemek zorunda mıyım?

Hayır, böyle olmasının hiçbir yolu yok, bu delilik!

Ne yazık ki, bu çılgınca olabilir, ama gerçek oldu. Yeni uyum görevlisi ile yaptığı bir görüşmede, bana en karanlık korkularımın doğru olduğunu gösterdi: tüm sosyal medya iletişiminin ön onaylanması gerekiyordu.

Onlardan biraz söz etmeye çalışıyorum, onları şu senaryo ile sundum:

Diyelim ki cuma akşamı ve ailem ve ben akşam yemeği için Applebee'ye gidiyoruz, ve ben de akşam yemeğinde olduğum sırada Facebook sayfama girmek istiyorum.

“Applebee'de fam, harika zaman geçiriyor.”

Sosyal medikal iletişim için ön onay şartı, bir sonraki iş günü olan Pazartesi gününe kadar beklemek zorunda kalmam, Facebook güncellemeyi yazmam, uyum departmanımıma faksla göndermem, sonra da üç ila beş iş günü beklemem gerekiyordu. onaylayın ve onayladıkları sürece - Facebook güncellememi yayınlayabilirim gerçeği bir hafta sonra Applebee'ye ailemle gittim mi?

Basit, tek bir kelime cevabı “Evet” idi.

Yenilmiş hissettim.

Biraz Duygusal

Beynimin içinden geçen tüm duyguları zaman içinde hatırlayamıyorum, ama sizi temin ederim ki bunların hiçbiri iyi değildi. Buna inanamadım.

Tartışmak istedim. Bağırmak ve çığlık atmak istedim, ama bana hiçbir şeyin gelmeyeceğini biliyordum.Bunun kurumsal bir karar olduğunu biliyordum ve danışmanları için doğru olanı yaptığını düşünmüş olsalar da, bakış açımdan kesinlikle yanlışdılar.

*Sanırım savunmasında şunu söylemeliyim ki, tüm sosyal medya güncellemelerinin arşivlenmesine izin veren bir arşivleme programı yayınladılar, bu da danışmanlarının önceden onay almadan Facebook'u tweet atmalarına ya da güncellemelerine izin veriyor.

Bu konuşmanın yapıldığı zamanda da bahsetmeliydim, bunu zaten yapıyordum. Zaten bir arşivleme hizmeti aldım ve bana bunu yapmamı tavsiye etmeseler bile tüm sosyal medya içeriğimi arşivlemek için ayda 50 dolar ödüyorlardı, ancak bunun benim için bunu yapması konusunda akıllıca bir karar olacağını düşündüm.

Zamanı

Uyum görevlisi ile telefonu kapattığımda, zamanın geldiğini biliyordum. Bu kapasitede çalışmanın ve hala işlev görmenin ve hala mutlu olmanın bir yolu olmadığını biliyordum. 1000% 'i sosyal medyanın ve çevrimiçi olan her şeyin sadece geleceğin yolu olmadığını düşünüyorum. şimdiki mi - ve eğer stratejik olarak büyümeye devam etmek istiyorsam, geleneksel bir girişimcinin özgür egemenliğine ihtiyacım var. Kendi RIA'm (Kayıtlı Yatırım Danışmanı) başlayalım.

Yaptıklarımın ayrıntılarını anlatabilmek için yaptığım araştırmayla ilgili detaylara katlanmak istemem ama nihayetinde yapılması gereken kendi yatırım danışmanlığı firmamı oluşturmaktı. İttifak Varlık Yönetimi, LLC). 7. seriliğimi düşürmem gerekiyordu, bir kez daha başka bir komisyon kazanmamı engelliyordum.

İşim% 100 ücrete dayalı olacak ve işte bu.

Daha önce de belirttiğim gibi, işimin neredeyse% 90'ı zaten ücrete dayanıyordu, ancak yalnızca 7. Seri'm olsaydı kazanılabilecek komisyonlardan gelen bir gelir yüzdesine sahip oldum. Finans endüstrisinde buna “iz”.

Öpücük $ 36k Goodbye

Aldığım rotalara dayanarak, Anahtarını yaparak yılda yaklaşık 36.000 $ brüt gelirden vazgeçmeye hazırdım.. Bir multimillionaire olduğumu düşünmeden önce ve 36,000 $ 'ın benim için çok şey ifade etmediğinden, eminim ki sizi temin ederim.

On yıldan fazla bir süredir işimi yapıyorum ve sadece Facebook'a gelmek uğruna o gelir miktarından vazgeçtim ve Twitter yutmak için zor bir hap oldu. Tahmin edebileceğiniz gibi, eşimin yutması için daha da sert bir hap oldu!

Bu bir gecede yaptığım bir karar değil, ama kalbimde ağır bir şekilde ağır basan bir şey. Potansiyel ya da yeteneklere sahip olup olmadığınıza her zaman inandım. neyi seviyorsan onu yaptutkulu olduğun şeyi yapmak, sabah uyanıp hayalini gerçekleştirmek için o zaman peşinden gitmelisin.

Önemli miktarda gelir kaybettiğimi biliyordum, ancak kendi DEA'mı oluşturacağımı, yalnızca finansal planlama işimi pazarlamakla kalmayıp, blogumdan ek gelir elde etmem gerektiğini de biliyordum. Sonunda bunu telafi ederdim.

% 100 emin miydim? Kesinlikle hayır.

% 100 kendime inanır mıyım? Kesinlikle yaparım.

Ben de tetiği çektim.

Sonunda 2011 yılının Ocak ayında kararını verdim. Kalbimde biliyordum, yapmam gereken şey buydu. Bu geçişi yapmak için, yıllardır çalıştığım müşterilerden ve sadece hayallerim için kurduğum ilişkilerden vazgeçmediğimden emin olmak istedim. Bu sıçramayı yaptığımda müşterilerimin ilgileneceğinden emin olmak istedim.

İşimin izini sürdüğüm müşteriler, benimle aynı binada çalışan eski ortaklarımdan birine taşındı.

Bu karar hakkında iyi hissettim ve bu müşterinin bu müşterilere iyi bakacağını biliyordum, böylece işimi istediğim gibi yapmaya odaklanabildim.

Günün sonunda her şey özgürlükle ilgiliydi. Ve şimdi kaderimin tam kontrolu var ve ben başka bir şekilde olmaz.

Hayalini takip etmek için nasıl cesur bir adım atıyorsun? Bir şansın ne kadar büyüktü? Sonunda seni harekete geçirmeni ne istedi?

Videoyu izle: 3 Ayda! Son Maaşı Çektim ✈️

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Bir Satıcı Nakit Avansının Artıları ve Eksileri

Bir Satıcı Nakit Avansının Artıları ve Eksileri

Küçük bir şirket çalıştırırken, her zaman yeterli paranız olması zor. Eğer iş hiç yavaşlarsa ya da beklenmedik harcamalar ortaya çıkarsa, şirketinizin parasına gerçek bir yük getirebilir, işinizi dolar germek için zorlayabilir. İşinizi sürdürmek için fazladan para kazanmanın bir yolu bir tüccar nakit avansıdır.
Devamını Oku
Kariyeriniz için bir “Seçenek” ile Büyük Nasıl Vurulur

Kariyeriniz için bir “Seçenek” ile Büyük Nasıl Vurulur

Aşağıda, Darwin'in misafir yayını var. Darwin para, yatırım ve kariyer fırsatları için evrimsel bir yaklaşım benimsiyor. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca bir şey öğrendiysek, teknolojideki değişimlere, işyerine, yatırım fırsatlarına sürekli adapte olmamız gerekir. Darwin'in Parası'nda daha fazla okuyun.
Devamını Oku