Kariyeriniz için bir “Seçenek” ile Büyük Nasıl Vurulur

Aşağıda, Darwin'in misafir yayını var. Darwin para, yatırım ve kariyer fırsatları için evrimsel bir yaklaşım benimsiyor. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca bir şey öğrendiysek, teknolojideki değişimlere, işyerine, yatırım fırsatlarına sürekli adapte olmamız gerekir. Darwin'in Parası'nda daha fazla okuyun.

Hisse senedi seçenekleriyle anlaşılır bir şekilde anlaşılanlarınız için, işler sizin için doğru yoldan giderse, büyük bir miktardaki parayı büyük bir kazanca dönüştürebileceğinizi biliyor olabilirsiniz.

Örnek olarak, Apple'da birkaç yıl önce para arama seçeneklerinden satın aldıysanız, geri dönüş% 1000'in üzerindeydi.

Ya bu konsepti kariyerinize uygulayabilir ve güç kazanabilirdiniz?

Yapabilirsin!

Burada yan projelerin fışkırdığı ya da beklentilerin ötesine geçebildiği birkaç gerçek hayat örneği (kendi çabalarım da dahil):

Yeni Bir İşe Başlamak

Shark Tank'ın yaratıcı sularınızdan akıp gitmediğini izliyorsanız, belki de yetenek setlerinizi yeniden değerlendirmeyi ve çevresinde bir iş kurmayı düşünebilirsiniz. İşte dahil olduğum bir şeyin harika bir örneği.

Eski kolej oda arkadaşım, geçen yıl maviyle, sahip olduğu bir fikirle beni aradı. O bir inşaat mühendisi ve çok miktarda çevrimiçi / blog deneyimi yaşadığımı biliyordu. Mühendislik ve tasarım firmalarında, normalde AutoCAD'in taslaklarını, işin karmaşıklığına bağlı olarak 30-75 dolar arasında bir saat ödüyorlar. Filipinler'deki kuzenleri (bazı CAD taslakları) ile yapılan bazı Facebook alışverişleri sayesinde, ABD merkezli bir el yazıcısının yaptığı kalite ve hacim düzeyini yarattıklarını, ancak maliyetin bir kısmını oluşturduklarını keşfetti.

Bazı fikirler için beni aradı, işbirliği yapmalı ve bir iş doğdu. Herbirimiz biraz para biriktirdik, ilk çevrimiçi aktiviteleri yönetdim ve Filipinler'deki personelin işe alınması ve işe alınmasının operasyonel yönlerini idare etti. Şu anda 20'nin üzerinde AutoCAD taslakları, 2 ABD merkezli Hesap Yöneticileri'yiz ve ilk altı rakamlı müşterimize iniş yaptık. CAD taslak hizmetleri işimiz gerçekten kalkıyor. Bu, potansiyel olarak büyük bir kazancın bir örneğidir.

İşimiz bir yıldan daha azdır ve daha büyük bir ortak / yatırımcı aracılığıyla daha fazla sermaye çekmiş bulunmaktayız ve gelecek yıl gelirimizi 1 Milyon Dolar'a çıkartabiliriz. Hisse senedi opsiyon teması açısından, bu uzun çekimlerden biri olacaktır, “paradan çağrı seçeneği“Çok az ön yatırım gerektirir, ancak büyük bir kazanç elde edebilir.

Gayrimenkul Yatırımcılığı

Bu, insanların aşırı derecede zengin olabileceği büyük bir yan iş örneğidir. 8 yıl önce bir üniversite kampüsünde tek bir satın alma ile başlayan bir iş arkadaşım var ve o, çeşitli mülkler, büyük bir apartman kompleksi haline geldi ve biz sadece başka bir üniversitede 5 mülk satın alımında ortaklık kurduk. Bu, her ikimiz de oldukça zorlu tam zamanlı işleri sürdürürken.

Önde gelen yatırım, oradan, mal ve mülklerden elde edilen gelir, gelecekteki satın alımlar için ipotek ödemeleri fonundan düştü. Hisse senedi opsiyonlarının bir sonucu olarak, bu, “para seçeneğinde derinlik” e eşdeğer olacaktır çünkü işe başlamak için gereken büyük bir ön yatırım söz konusudur, ancak o, oldukça istikrarlı bir şekilde ve kaldıraçlı bir şekilde büyür.

İşyerinde Girişimci Olun

Yukarıdaki örnekler, iş dışındaki faaliyetlerle uğraşırken, kendi iş yerinizde veya sektörünüzde çıkamayacağınız bir sebep yoktur. Değişimi etkileme yeteneğine sahip olduğunuz veya sorumluluklarınızda bazı enlemlere sahip olduğunuz bir roldeyseniz, bir fikri veya konsepti tamamen yeni bir iş birimine dönüştürebilirsiniz.

Örneğin, çalıştığım bir kişi yeni bir ürün hattında başladı ve şu anda bir tıbbi cihaz şirketinde milyonlarca dolarlık bir iş için “Yönetici Direktör”. İşte iş arkadaşlarımı çıldırtan başka biri. Şirketimiz yakın zamanda çok sayıda çalışanı işten çıkardı.

Bundan kısa bir süre sonra (ironik olarak), şirketimiz başka bir grupta birkaç mühendise ihtiyaç duyduğunu fark etti ve yarının olmadığı gibi yüklenicileri işe almaya başladı. Bırakılan iş arkadaşlarımızdan biri bir fırsat gördü ve bir LLC kurdu ve tüm işten ayrılan çalışanlarla iletişime geçti. Temp ajansı olarak hareket etti ve müteahhitler ve danışmanlar olarak birçok kişiyi geri aldı. Biraz balık gibi gelebilir, ama bir ihtiyaç vardı ve onu doldurdu.

Şirketin düzenlemeyle tamam olabileceğini düşünüyorum çünkü sabit varlıkları (emekli maaşları, sağlık hizmetleri, ikramiye gibi şeyler) kesmek ve daha esnek bir modele gitmek istiyorlar. Ağını gördü, birleştirdi ve kaldı. Bazen doğru zamanda doğru yerde olmak, tüm bir kuruluşun liderlik rolüne katılabilir veya bir ihtiyacı karşılamak ve bunu yapmak için bir prim toplamak için “aracı” olarak hareket edebilirsiniz.

Bunlar, değer yaratmak, bir işi ölçeklemek ve kaldıraçlı getirileri gerçekleştirmek için burnunun hemen altında bir fırsat arayan insanlardan sadece birkaçı.

Kariyer Kavramı “Seçenekler Sözleşmeleri” Sizin İçin Yeni Fikirler Getirdi mi?

Darwin ayrıca ETF Base ve High Yield Edge'de çeşitli yatırım stratejilerini paylaşıyor.

Videoyu izle: Yapay Zekaya Başlamak İçin Neler Gerekir ve Herkes Yapay Zekaya Yönelebilir Mi?

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Muhabirler ve Yazarlar İçin İyi Bir Kaynak Nasıl Olunur?

Muhabirler ve Yazarlar İçin İyi Bir Kaynak Nasıl Olunur?

İşletme sahibi olmanın ayrılmaz bir parçası, kendinizi pazarlayabilme yeteneğidir. Birçok işletme sahibi yaptıkları işte harika, ama kimse onları bilmiyorsa, o zaman hepsi boşa gider. Kendi firmamı kurduğumda kendimi pazarlamanın beklentileri konusunda heyecanlandım. Blog'um bir başlangıçtı, ancak geleneksel medya kanallarına da geçmek istedim.
Devamını Oku
İnsan Sermayenizi Geliştiriyor musunuz?

İnsan Sermayenizi Geliştiriyor musunuz?

Mali resminize baktığınızda, sayılara yakalanmak kolaydır. Ancak, net değerinize çok fazla odaklanmamanız önemlidir. Mali durumunuzu geliştirmek istiyorsanız, bunun sadece dolar ve sent olmadığını fark edin. İnsan sermayenizi de geliştirmelisiniz. İnsan Sermayesi Nedir?
Devamını Oku
Kendi İşime Başlayarak Öğrendiğim 5 Önemli Ders

Kendi İşime Başlayarak Öğrendiğim 5 Önemli Ders

Çocukken, işletme sahibi ya da girişimci olmanın özlemlerini almadım. Jose Canseco beysbol kartlarında çok fazla para harcayan bir beyzbol kartı koleksiyoncusuydum. (Muhtemelen şimdiye kadar yaptığım en kötü yatırımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor, ama hey - sadece bir çocuktum). Üniversiteye giderken bile, mezun olduğumda ne yapmak istediğimi gerçekten bilmiyordum.
Devamını Oku
GFC 096: İlk 1.000 $ 'lık Blog Oluşturma (22 adım eylem planı)

GFC 096: İlk 1.000 $ 'lık Blog Oluşturma (22 adım eylem planı)

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_096__Make_1k_Challenge.mp3 Bir meydan okuma için hazır mısınız? Make 1k Blogging e-posta meydanım için kaydolun. Ana amacı, blog kurulumunuzu almanıza ve ilk 1.000 $ blogunuzu oluşturmanıza yardımcı olmak için ücretsiz bir 10 e-posta dizisidir. Sadece fazladan para kazanmak istiyorsanız kaydolun.
Devamını Oku