Küçük İşletmeler Büyük Para Tasarrufu için 6 Yolları

İster kendi banka hesabınızı izliyor olun, ister iş dünyasında olun, ekonomik kriz, paramızı daha önce olduğu gibi harcadığımız yollarla hepimizi daha dikkatli yapar.

İnsanlar sürekli olarak para kazanmanın ve aynı zamanda daha az harcama yapmanın meşru yollarını arıyorlar.

Genellikle bütçemize ve harcama alışkanlıklarımıza baktığımızda, yaşayacağımıza emin olmak için kontrol ederiz.

Zor kazanılan doları mümkün olan yerlerde saklamak için çaba harcıyoruz. Küçük işletmen söz konusu olduğunda, aynısını yapabilirsin. İlginizi çekebilecek para biriktirmek için bazı yollarımız var!

Harcamalarınızı azaltabileceğiniz ve mali durumunuzu izleyebileceğiniz 6 yol vardır:

1. Sosyal medyayı kullanın.

Pazarlama hizmetleri için ödeme yapmak, en az söylemek pahalıya mal olur. Ancak, sosyal medya sayesinde, ücretsiz pazarlamanın kolay yollarını sunan çok sayıda portal var. Facebook veya Twitter hesaplarından yararlanın ve bu web sitelerini hayran kitlesi ve takipçileri oluşturmak ve adınızı yaymak için ilk durağınız haline getirin.

Bu siteleri yalnızca ücretsiz olarak değil, özellikle müşteri hizmetleri işlemlerinizi sayfanızda çalıştırıyorsanız, işinize mükemmel bir kişisel dokunuş katabilirsiniz. Ayrıca, yetişkin internet kullanıcılarının% 65'i sosyal medya sitelerini ziyaret eder ve yetişkin İnternet kullanıcılarının% 71'i çevrimiçi ürün satın alır, bu nedenle sosyal medya, çok sayıda müşteriye, sizin işinizle ilgili en az düzeyde çalışma yapmanın kolay bir yoludur.

2. İkinci el ekipman satın alın.

Para, özellikle öncü günlerde, iş sahipleri için kıttır. En yeni tableti veya telefonu ve beraberindeki yüksek fiyat etiketini satın almadan önce, ikinci el veya kiralık ofis ekipmanı satın almayı düşünün.

Yazıcılar, mobilya ve fotokopi makineleri iyi kullanılmış durumda bulmak kolaydır ve yepyeni satın alma konusunda size büyük para kazandırabilir. Ek kazanç elde ettikçe, işinizin güncel kalmasına yardımcı olmak için kullanılmış öğelerinizi yeni teknolojiyle yavaşça değiştirebilirsiniz.

3. Çalışanlarınızı tekrar değerlendirin.

Kullandığınız tüm personele ihtiyacınız var mı? Çalışmanız, mevsime veya başka bir nedenden dolayı yıl boyunca dalgalanmalara maruz kalıyorsa, personelinizi yeniden değerlendirin. Neden insanlar paranın yanına oturmak ve başparmaklarını ikiye bölmek için para veriyor?

Geçici istihdam seçeneğini düşünün. İş yükünüz çok yükseldiğinde, geçici istihdam, sözleşmeler ve serbest çalışanlar aracılığıyla ihtiyacınız olan yardımı aramanıza izin verir. İş deneyimi kazanmaya ilgi duyan yerel üniversite öğrencilerine bakın. Yeni, yeni teknikler getirebilir ve muhtemelen bilmediğiniz bazı şeyleri öğretebilirler.

4. yeşil git.

Ön taraftaki çevre dostu ampullere ve diğer ilgili ürünlere yatırım yapmak için biraz fazladan para ödemek zorunda kalabilirsiniz, ancak her şey tam hızda olduğunda, daha az su ve elektrik kullanacaksınız. Sadece dünyadan daha fazlasını kaydedin; İşyerinde enerji verimli yöntemleri aşılayarak uzun vadede kendinizi kurtarın.

5. Özgür yazılımın avantajlarından yararlanın.

Yazılım lisansları ucuz olmaktan uzaktır. İndirmek için erişilebilen ücretsiz uygulamaların avantajlarından yararlanın. Piyasada bulunan kopyaların kalitesine eşit olduklarını bile görebilirsiniz.

Ayrıca bülten tasarım programlarını indirebilir veya bunlara erişmek için ücretsiz denemeler yapabilir ve çok para kazanabilirsiniz.

6. Posta listenizi temizleyin ve kesin.

Şansınız güncel olmayan bir veritabanınız var, bu yüzden listenizi temizlemek için zaman ayırın ve girişlerin güncel ve alakalı olduğundan emin olun. Yanlış adrese posta gönderiyorsanız ve alıcı ürün veya hizmetlerle ilgilenmiyorsa, paranız temel olarak pencereden dışarı atılır. Veritabanınızı düzenli hale getirin, böylece sadece işinizle ilgilenen kişilere posta gönderin.

Posta listenizi temizleyerek ve keserek, artık göndermeniz gerekmeyen her bir mektupta, baskı, kağıt, pul ve zarflar üzerinde tasarruf edin.

7. Kredilerinizi yeniden değerlendirin.

Küçük işletme sahipleri genellikle küçük bir işletme kredisi aldıklarında alabilecekleri şeyi alırlar. Zamanla, iş daha istikrarlı hale geldikçe, genellikle MUCH için daha iyi ücretler sağlayabilirler. Refinansman sürecini gerçekleştirirseniz ve daha iyi bir faiz oranı alırsanız, size binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

Küçük işletme sahipleri, Amerikan rüyasını örnekleyen heyecan verici ve güçlendirici bir yoldan yürürler. Ancak, işletme sahiplerinin, işletme sahipliğine eşlik eden mali zorlukları önlemek için sağlam bir para tasarrufu planına sahip olmaları şarttır. Yukarıdaki fikirlerin yardımıyla, kendinize biraz para kazandıracak ve aynı zamanda kendi işinize sahip olmanın avantajlarından yararlanacaksınız.

Megan Totka, ChamberofCommerce.com'un Genel Yayın Yönetmeni. ChamberofCommerce.com sitesinde 11 milyondan fazla listelenen işletmeye göz atın.

Videoyu izle: Bu Kural Sizi Zengin Edecek. Paranın 50/30/20 Kuralı. Nasıl Para Biriktirilir?

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Çevrimiçi İş Nasıl Başlanır ve Gerçek Para Kazanma

Çevrimiçi İş Nasıl Başlanır ve Gerçek Para Kazanma

Çevrimiçi işletmeler rock. Niye ya? Size nedenini anlatacağım… Çevrimiçi işinizi istediğiniz yerden çalıştırabilirsiniz ve başlangıç ​​için çok fazla paraya ihtiyacınız yoktur. Bu avantajları övecek çok fazla işletme yok! Ama yine de, çevrimiçi işinize başlamak için biraz zamana ve biraz paraya ihtiyacınız olacak.
Devamını Oku
Başarılı Bir Serbest Yazar Olmak Nasıl

Başarılı Bir Serbest Yazar Olmak Nasıl

Bu ilk yazı yeni yazarımız Miranda Marquit'im. Miranda bir serbest yazar olma konusunda başarılı olduğu için, ne yaptığıyla başarılı olduğunu nasıl paylaştığından daha iyi bir tanıtım yazısı olmadığını düşündüm. Serbest yazı para kazanmak için harika bir yol olabilir. Biliyorum.
Devamını Oku
Girişimcilerin Başarılı Olmasının 5 Sebebi

Girişimcilerin Başarılı Olmasının 5 Sebebi

Bir girişimci olarak, zamanınızın yarısının günlük koşuşturmaya ayrıldığını, bir şeyleri gerçekleştirdiğini, hedeflere ulaştığını biliyorsunuz. Bazı durumlarda, kendim gibi, zamanınızın yarısından biraz daha fazla harcayabilirsiniz. Half Diğer yarısı, nerede olmak istediğinizi ve hangi zaman diliminde olduğunu bilmek için ileriye bakıyor. Bazı girişimciler için belirsizliğin zihinsel kaygısının üstesinden gelmek ilk büyük adımdır.
Devamını Oku
7 Çoklu Gelir Akışı Nasıl Kazanırım

7 Çoklu Gelir Akışı Nasıl Kazanırım

Girişimcilikle ilgili birçok hikaye okursanız, muhtemelen girişimcilerin çoğunun birçok gelir kaynağına sahip olduğunu fark etmişsinizdir. Çoğunlukla tasarımcılar, iş sahiplerinin her yönden gelen paralarının olduğundan emin olmak için ellerinden geleni yapıyorlar - ya da bazılarının dediği gibi, “yumurtalarının hepsinin bir sepet içinde olmadığından emin olmak.
Devamını Oku