Sigorta

Yağmur yağdığında ne zaman olduğunu bilemezsiniz, Umarım Şemsiye (İlke) Handy

Finansal planlama sektöründe ilk başladığımda müşterilerim ile ev ofisimden gelen servet yönetimi uzmanı arasında ortak bir toplantıya katılma fırsatım oldu.

Toplantının niteliği, müşterilerimizin mal varlıklarını korumakla ilgilendikleri bazı emlak planlama stratejilerini tartışmaktı.

İronik olarak, toplantıda gerçekten sıkışmış olan bir konu emlak planlama ile ilgili bir şey değildi (en azından doğrudan).

Sigortacılık konusunda da uzman olan uzman, müvekkillerimin bir şemsiye politikasına ihtiyacı olduğu yönünde güçlü bir dava yapmıştı.

O zamanlar gençtim ve bir şemsiye politikasının ne olduğunu bile bilmediğimi fark ettim. Zenginlik uzmanı, şemsiye politikalarının neden hemen hemen herkes için, özellikle de ne kadar ucuz olduklarını anlamamasından sonra paylaşmıştı.

Kişisel şemsiye sigortası poliçeleri çoğu zaman tüketici tarafından yanlış yorumlanmaktadır ve çoğu zaman insanların ihtiyaç duyduklarında ek kapsama sahip olmanın önemini tanımakta başarısız oldukları efsanelerle çevrilidir. Şemsiye politikalarının temellerini ve faydalarını gerçekten anlamayan çok sayıda insanın hayranlığına hayran kaldım. (Sanırım onları bilmediğim için çok şaşırmam. Sanırım savunmamda sadece 24 yaşındaydım)

Şemsiye sigorta poliçelerinin ortalama gelirli tüketicileri karşılayamayacak kadar pahalı olduğu ve halihazırda sahip olduğunuz sigorta kapsamına uymak için çok karmaşık olduğu düşünülmektedir. Ancak birçoğu için, bir şemsiye politikasının ek koruması, ailenizin ihtiyacı olan şey olabilir.

Bir şemsiye politikası nedir?

Şemsiye sigorta poliçeleri, araçlarınız ve eviniz için mevcut sigorta poliçelerinize dayanmaktadır. Normal sigortanızın tam olarak kapsamadığı bir durumda, ekstra koruma sağlarlar. Şemsiye politikaları mevcut sigorta kapsamınızın bıraktığı boşlukları kapsar.

Bir şemsiye sigorta poliçesi sizi nasıl koruyor?

Örneğin, bir otomatik kazada sorumluluktan dolayı yargılanmanız ve yargılamanın size 500.000 dolarlık bir tazminat davası açılması durumunda, ancak sadece 200.000 $ 'lık bir sorumluluk sigortanız vardır. Paranın geri kalanı, şemsiye kapsamı geri çekilmedikçe, kendi cebinizden çıkmak zorunda kalacaktı. Ek sigorta sigortası koruması olmadan, eviniz de dahil olmak üzere ödenmemiş borçları ödemek için tüm varlıklarınızı kaybetmeye yatkınsınız.

Umbrella politikaları genellikle mevcut sigorta poliçenizin üstüne ek olarak 1 ila 2 milyon dolar öder. Bazı durumlarda 5 milyon dolarlık bir politika mevcuttur.

Bir şemsiye politikası ne kadardır?


fotoğraf kredisi: Jeff_Werner

Şemsiye sigortası kapsamının maliyeti, bazılarının düşündüğü kadar pahalı değildir. Prim'ler, mevcut sigorta poliçeleri için bir milyon dolar değerinde kapsama için yılda 200 ila 300 dolar arasında değişebilir. 6 yıl önce ilk 1 milyon dolarlık şemsiye politikamızı aldığımızda, primimiz sadece 200 dolardı ve daha az olduğunu söylemek istiyorum. Gerçek prim maliyetleri, kullanmakta olduğunuz mevcut sigorta şirketi ve durumunuzla ilgili kişisel risk faktörleri de dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır. Ödediğiniz tutar, kredi puanınız tarafından belirlenir.

Şemsiye politikaları genellikle, genellikle tüm yüzlerce dolarlık, çok yüksek indirilebilen miktarlar taşırlar, çünkü bunlar sadece diğer tüm sigorta poliçeleri boşaltıldığında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bir şemsiye politikası, hem ev sahiplerine hem de otomatik sigorta kapsamına sahip olmanız için indireceğiniz miktarın miktarına eşit miktarda sahip olmanızı gerektirecektir. Tüm teminat politikalarınız için aynı sigorta şirketine sahipseniz, şemsiye politikalarında indirim sağlanabilir. Son zamanlarda, şemsiye politikası kapsamımızı sigorta acentemizle artırdık. Biz zaten bizim kapsama geri kalanı vardı, biz bunun için iyi bir indirim elde edebildik.

Şemsiye Sigorta Kapsamına mı İhtiyacınız Var?

Her bir durumun farklı bir sigorta ihtiyacını gerektirdiğinden, bu soruya doğru bir cevap yoktur. Bugünün toplum davalarının olağan olduğu ve bir olayın meydana geldiği durumlarda, kendinizi, ailenizi ve varlıklarınızı ve çıkarlarınızı korumak için doğru korumaya sahip olmanızın doğru sigorta ile gerekli olduğunu unutmamak gerekir. Bu, neden daha büyük bir şemsiye politikası uyguladığımızı ve neden müşterilerimi en az bir tane satın almayı düşünmeye teşvik ettiğimin motive edici gücü oldu.

Tüketicilerin, araçlarını sürdükleri süre, kişilerin mallarına zarar verme riski ve finansal ve kişisel durumunuzun genel yapısı gibi ek koruma için kendi risklerini belirlemeleri gerekecektir. Ayrıca mevcut sigorta kapsamınızın şartlarını da kontrol etmeniz gerekmektedir.

Özel faaliyetlerin kapsamının kapsamadığı, kendi işinizde çalışan ve evinizde düzenli olarak müşteriye sahip olmak gibi boşluklar varsa, şemsiye sigortası kapsamı seçeneklerini değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bir olaydan sonra, kendinizi korumak için çok geç olabilir, bu yüzden sunabileceği huzur için ek şemsiye sigortası kapsamının faydalarını kontrol edin.

fotoğraf kredisi: Mashroor Nitol

Videoyu izle: İbrahim Gülpınar Yagmur Yagdıgı Zaman Geçilmezdi Dereden

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Sağlık Sigortası Planları Nasıl Karşılaştırılır?
Sigorta

Sağlık Sigortası Planları Nasıl Karşılaştırılır?

Serbest meslek sahibi olmanız ve sağlık sigortasına ihtiyacınız var mı, işvereniniz aracılığıyla birkaç sigorta planı seçeneğiniz var mı, yoksa emekliliğe mi giriyorsunuz, ancak en iyi sağlık planını karşılaştırarak ve seçerek, sağlık görevlilerini karşılaştırarak ve seçerken, bir şeylere ihtiyacınız var. Neleri karşılayabileceğinizi ve sağlık bakım ihtiyaçlarınızla en iyi uyuşan şeyi belirleyerek, sizin ve aileniz için en iyi sigorta planını bulabilirsiniz.
Devamını Oku
Satın al (ROP) Prim Vadeli Hayat Sigortası Geri Döndü?
Sigorta

Satın al (ROP) Prim Vadeli Hayat Sigortası Geri Döndü?

Son zamanlarda, daha genç bir işletme sahibi müşterim, bir hayat sigortası poliçesi satın alma konusunda soru soruyordu. Bir dönem yaşam politikası onun durumu için tam anlam ifade eder, ancak biz de istediğimiz şeyi bir büküme kavuşturmuştur. 30 yıllık yaşam politikasına ek olarak, premium binicinin geri dönüşü olarak adlandırılan şeyi eklemek istedi.
Devamını Oku
My Haven Hayat Sigortası İncelemesi - Sadece Dakika içinde Kapalı Alın!
Sigorta

My Haven Hayat Sigortası İncelemesi - Sadece Dakika içinde Kapalı Alın!

1/10/2018 Güncelleme: Haven Life, maksimum kapsama alanını sadece 2,000,000 $ 'a çarptı. Fiyatlarınızı kontrol etmek için buraya tıklayın! Tarihsel olarak, hayat sigortası tabu bir konu olmuştur. İnsanlar olarak, sonsuza dek yaşayacağımızı düşünmek için zorlandık. Hayat sigortasının tartışılması, kendi ölümlerimizi ele aldığımız anlamına geldiğinden, çoğumuz, durumdan tamamen kaçınmayı tercih ediyoruz.
Devamını Oku
Globe Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Sigorta

Globe Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Sigortanın satın alınması genellikle insanların beklediği bir şey değildir. Ancak onsuz küçük bir beklenmedik olay bile büyük bir mali felakete dönüşebilir. Globe Life Insurance Company incelememiz bu şirketi anlamanıza yardımcı olmak için buradayken, sadece doğru sigorta oranlarına sahip olmak değil, aynı zamanda doğru sigorta şirketinden bu korumayı elde etmek de çok önemlidir.
Devamını Oku