Yatırım

Senin 20'ler ve Ramen Noodle Dilemma kaçının nasıl yatırım

Büyüyen bir çocukken, babamın sürekli olarak Strafor bardakta Ramen Noodles'i yediğini hatırlıyorum.

Yapmanız gereken tek şey, sıcak su eklemek oldu ve presto, birkaç dakika içinde yemek yemeye hazır olsaydı.

Sabırsız bir çocuk için mükemmel!

Yaşım ilerledikçe, Ramen Noodles'ın paketinin hala mutfağımızda olduğunu fark etmeye başladım.

Babam her zaman parayla boğuşmuştu.

Kredi kartı borcuyla savaşmıştı ve paranın hiçbir zaman gerçekten iyi bir “sent” yapmamıştı.

Sanırım her zaman Ramen Noodles'ın kupasını gerçekten sevdiğini düşündüm.

Daha sonra hikayenin daha çok olduğunu öğrendim.

Tüm Çok Tanıdık Duygular

İlk senemi finansal danışman olarak hatırlıyorum. 60'lı yaşlarında bir çiftle buluşuyordum. O zamanlar ben 24 yaşındaydım ve bir Roth IRA'ya başladım ve 20'lere yatırım yapmak için doğru yolları öğreniyordum. Özellikle bu çifti hatırlıyorum çünkü birçok insan emekli olmaktan ve hayatlarında yeni bir girişime başlamaktan heyecan duysa da, bu millet ile yakın gelecekte hiçbir emeklilik yaşanmadı.

Kombine, emeklilik yatırım hesaplarında 50.000 dolar tasarruf sağladılar. İşleri emekli maaşı vermedi, böylece sahip oldukları her şey sosyal güvenlikti.

Bu çifte baktığımı hatırlıyorum ve eerilyen babamla benzerlikler gördüm. Emekli olma umudu yoktu. Korkunç bir iş kaydetmişlerdi.

Ramen Noodles Jolt

Bu toplantı anında bana ayak izlerini takip etmek istemediğimi fark etti.

60'lı yaşlarımda olmak istemediğimi ve Ramen Noodle çorbasını içmeye zorlandığımı biliyordum.

Hiç emekli olamama konusunda endişelenmek istemedim. 24 yaşında biliyorum, akranlarımdan çok daha farklı düşünüyordum. Arkadaşlarımın hiçbiri emeklilikten bahsetmedi. Devam edeceğimiz bir sonraki gezilerden, görmeye gitmek istediğimiz konserlerden bahsederken, yine de eski kolej günlerine geri yansıyorduk.

20'lerinize yatırım yapmak harika değil, bir zorunluluk.

Bunu yazarım çünkü eğer 20'li yaşlarda iseniz, aynı şeyi düşündüğünüzü biliyorum. 100 dolar ile nasıl yatırım yapılır. Yatırımın amacı nedir? Tasarruf noktası nedir? Emeklilik hakkında düşünmenin ne anlamı var?

İşte bildiğim bir şey var, hayatının geri kalanında akşam yemeği için Ramen Noodles yemek istemiyorsun. Her seferinde iyi olabilir, ama söz veriyorum, hasta ve yoruldun.

Öyleyse, 20'lere erken yatırım yapmaya başlamak neden bu kadar önemli?

Çoğu genç bunu anlamıyor. Emeklilik hakkında düşünmeye başlamak için çok zamanları olduğunu düşünüyorlar. Evet, bu doğrudur, en çok anlamadığı veya takdir etmediği şey, ne kadar erken başlarsanız o kadar kolay olur.

O kadar beklediğini keşfetmek istemiyorsun emekli olmak için çok geç.

Örneğin, bu şemaya bakın. Bu çizelge, üniversitede her genç yaşta bana gösterilen bir şeydi. Grafik, kelimenin tam anlamıyla beni uçurdu.

Grafiğin 20'li yaşlarında yatırım yapması gereken iki genç yetişkine sahip: Süper Saver Parker 25 yaşında ve Süper Slacker Sloane ile başlıyor. Her ikisi de iyi ücretli işlerle mezun oluyor ve bir Roth IRA'ya katkıda bulunmaya başlamak için yeterince iyi bir gelire sahip.

Super Saver Parker, yılda 2.000 $ 'lık Roth IRA'sına (ayda 166.67 $) koymaya başladı. Bunu toplam 10 yıl boyunca yapıyor ve koyduğu toplam 20.000 dolar için duruyor. Neden durdu? Sorma. Bu sadece resmin bir parçası. 🙂

Super Slacker Sloane, “şeyler” satın almak istediği için tasarruf sağlamaya çalışıyor (aksi takdirde “ihtiyacınız olmayan bok” olarak biliniyor). Sonunda bunu elde ediyor ve 35 yaşından itibaren yılda 2,000 dolar yatırmaya başlıyor. Parker'ı yakalamak isteyen, 30 yıl boyunca yılda 2,000 dolar kazanarak toplamda 60.000 dolarlık katkıda bulunuyor - Parker'dan 40.000 dolar daha fazla.* Her ikisinin de paralarının% 8'ini aldıklarını varsayıyoruz.

Bu grafiği bana finans dersimde gösterdikten sonra, o zaman sorulan soru şuydu:

“65 yaşında kim daha fazla paraya sahip olacak?”

İlk düşüncem olduğunu hatırlıyorum “Duh, 40,000 dolarlık bir ücret alan adam!“.

Hmmm… ah, neydim öyleydim.

Süper Tasarrufcu ParkerKatkıların 10 YılıSüper Slacker Sloane30 Yıllık Katkı
25$2,00025-
26$2,00026-
27$2,00027-
28$2,00028-
29$2,00029-
30$2,00030-
31$2,00031-
32$2,00032-
33$2,00033-
34$2,00034-
35-35$2,000
36-36$2,000
37-37$2,000
38-38$2,000
39-39$2,000
40-65-40-65$50,000
Toplam Katkı$20,000$60,000
Hesap Değerini Bitirme$340,060$266,427
*Büyük fark

$73,633

Gerçek şu ki, 10 yıl önce başlamış olan kişi (tercihen 20'li yaşlarında) aslında 40,000 dolar daha az olsa da, 73.633 dolar daha fazla.

Belki Bira İçeren Bir Grafik Yardımcı Olacak?

İkna olmadı mı? Bakacak başka bir şey var:

Kulağa harika geliyor, değil mi? Emekli olmak, Ramen yememek zorunda kalmak, devasa bir bira kulesi içebilmek… hepsi harika.

Ama tahmin edersem 20'li yaşlarınızda bazılarınız var - sadece yeni başlayanlar, sadece yeni başlayanlar, sadece gerçekten şeylerin salınımına girmeye başlıyorlar - bu merak ediyor:

Nasıl başlarım? İ ne yapıyorum hiç bir fikrim yok!

Umarım bu, blogumu okuduğunuz nedenlerden biridir. Okurlarımdan her birinin emekli olmasını istiyorum ve eğer her birini nasıl yapacağımı gösterirsem, o zaman yapacağım şey buydu.

Emekliliğinizi Korumaya Başlarken için Kaynaklar

Emeklilik birikimlerinize başlamanıza yardımcı olmak için oluşturduğum bazı kaynaklar.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Online Brokerler

Orada çok sayıda aracı kurum ile bir hesap açmak için nerede karar vermek gerçekten kafa karıştırıcı olabilir. Dışarıda ticaret yapan ve her türlü çılgın grafik takibine ihtiyaç duyan “profesyonel” yatırımcılar için sadece bazı brokerlar var.

20'li yaşlarda yeni başlıyor ve yatırım yapıyorsanız o zaman siz değilsiniz.

Seçimi o kadar kolay yapabilmeniz için seçeneklerinizi kayda geçirdim.

Şu an 4’ten 3’ü şu anda bir hesap açmak için size para verecekleri promosyonlar yayınlıyor. Doğru. Emekliliğinize yatırım yapmak için ücretsiz para sadece aşağıdaki gibi bir hesap açmak için:

  • şerefiye: 25 dolarlık hesap bonusu, İnceleme ve tartışmalarımı CEO'larıyla okuyun
  • Sermaye Bir ShareBuilder: 50 $ hesap bonusu, incelememizi okuyun
  • E * TİCARET: 60 gün boyunca ücretsiz ticaret yapın ve 500 $ 'a kadar yükselin

Scottrade ile bir Roth IRA açın

Scottrade hiçbir ücret ödemeden Roth IRA'yı gerçekten kolaylaştırıyor.

Gerçekten çok basit ve başlangıç ​​yatırımcıları da çok beğeniyorum.

Roth IRA, yuva yumurtasını emekliliğiniz için büyütmek için en iyi yatırım hesaplarından biridir.

Doğal olarak, ikisini bir araya getirdiniz ve harika bir sonuç elde edersiniz.

Scottrade'de hiçbir ücret ödemeden Roth IRA'yı ne kadar severim?

Bir videoyu kullanarak bir videonun tamamını ve bir hesabı onlarla nasıl açacağınız konusunda bir oyun oynama olanağı sağlayan bir gönderi yapmak için yeterlidir. Tüm bunları yukarıdaki bağlantıdan görebilirsiniz.

Scottrade gözden geçirme

Ben gerçekten çok beğeniyorum Scottrade. Fark ettin mi?

Scottrade iki dünyadan hoş bir taviz: ucuz çevrimiçi aracı kurum ve tuğla ve harç perakende satış komisyoncusu. Scottrade, ülke genelinde yürüdüğünüz ve nerede yatırım yapacağınız konusunda konuşmak için oturduğunuz yaklaşık 500 farklı mağazaya sahiptir. Ancak buna ihtiyacınız yoksa, sadece çevrimiçi olabilir ve en düşük ücretlerden bazılarıyla bir hesap açabilirsiniz. Tamamen kontrol et Scottrade incelemesi.

Roth IRA Hareketi

Geçen yıl, Roth IRA'ları açıp fonlamaya teşvik etmek için Roth IRA Hareketi'ne başladım. 140'dan fazla blogcu kendi makalelerini eklemek için atladı ve büyük bir başarıydı. Yukarıdaki bağlantı, tüm yayınların kolayca erişilebilen bir listesine götürür. Burada çok iyi bir okuma var.

20'li yaşlarda emeklilik için tasarruf yapmaya başla

Hangi komisyoncu ile giderseniz gidin ya da seçtiğiniz yatırım felsefesi ne olursa olsun… emeklilik birikimlerinize başlamadan önce lütfen gecikme yapmayın.20'lerinize yatırım yapmak gitmenin mutlak yolu. Tam anlamıyla geleceğin tasarruf etmeden geçen her gün, aynı hedefe ulaşmak için çalışmanız ve kaydetmeniz gerekecek.

Paranızı, yatırılacak maksimum süreyi vererek işinize bırakın. Sonunda Ramen Noodles'ı yemeyin ve bir sonraki Sosyal Güvenlik kontrolünüzü beklemeyin. Altın yıllarını yaşamamanın yolu bu değil.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Finansal olarak istikrarlı 27 işaretleri
Yatırım

Finansal olarak istikrarlı 27 işaretleri

“Bunu nasıl ödemek istersiniz?” Kısa bir süre önce Irak'tan ve eşimden dönmüştüm ve yeni evimiz için bir koltuk için avlanıyorduk. Satışa çıkmış birini bulduk, ikimizin de mükemmel olduğunu düşündük. Tamam, kırmızı bir kanepeydi ve mükemmel olduğunu düşündü. Şahsen, kimsenin neden kırmızı bir kanepe alacağını anlamadım ama görünüşe göre ev dekorunu anlamadım.
Devamını Oku
Dolar Maliyet Ortalaması
Yatırım

Dolar Maliyet Ortalaması

Mali olarak sorumlu kalmak için, herkes düzenli olarak faturaları ödemek zorundadır. Bu faturalar ev ödemenizi, HD paketli Dish Network'ü, su faturasını, Sirius uydu radyosunu ve diğer gerekli özelliklerin birçoğunu içerir. Ne yazık ki, pek çok insan aynı konsepti takip etmiyor, yatırım yapmak söz konusuydu.
Devamını Oku
TD Ameritrade Review - Top IRA Sağlayıcısı
Yatırım

TD Ameritrade Review - Top IRA Sağlayıcısı

TD Ameritrade, her yerde mevcut olan en kapsamlı ticaret platformlarından birini sunmaktadır. Başarılı bir yatırımcı olmak için ihtiyaç duyacağınız hemen hemen her araç, hesap makinesi veya bilgi kaynağını içeren son teknoloji ürünü bir yatırım platformunda tüm yatırım seçeneklerini sunarlar. TD Ameritrade, uzun vadeli yatırımcıları aktif yatırımcılara göre daha uygun hale getiren en düşük maliyetli online aracılık platformu değildir.
Devamını Oku