Borç

Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma

Acil bir fona sahip olmanın önemi gereğinden fazla olamaz. Acil yardım fonu olmadan yaşamak, güvenlik ağı olmadan yüksek bir tele binmek gibidir. Küçük bir fiş ve mali kara deliğin içine düşebilirsin. Ne yazık ki, yeterli bir acil durum fonu kurmak ne hızlı ne de kolaydır, çünkü çoğu Sertifikalı Finansal Planlamacılar en az üç ila altı aylık bir fona sahip olduklarını gösterirken, bazıları daha riskli işlerde olan bireyler için bir yıldan sekiz aya kadardır.

Özellikle yarım günlük harcamaların karşılanması için stoklama fonları oldukça fazla zaman alabilir, özellikle de ücretli iş yaşamında maaş çekmeye çalışanlar için. Resme kredi kartı borcu eklendiğinde, bir acil durum fonu oluşturmak pahalıya mal olabilir. Düşük faizli bakiye transferlerinin akıllıca kullanılması, acil durum fonu oluşturma maliyetlerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Kredi Kartları Acil Bir Fonu Değildir

Kredi krizi patlak vermeden önce, birçok kişi kredi kartlarına acil yardım fonu olarak bakmışlardır. Kredi kartı şirketleri net bir şekilde durgunluk sırasında buharlaşırken, kredi kartı şirketleri hız artışları ve kredi borcu kesintileriyle karşı karşıya kalırken, birçok kişi pahalı bir borçla ve bir gaz tankı almak için yeterli miktarda kredi aldı. Pahalı bir araba tamircisi gibi gerçek bir acil durumun üstesinden gelmek.

Kredi kartlarının güvenilmezliği nedeniyle, mevcut kredi acil durum için kullanılabilir fonlar olarak görülmemelidir. 2010 yılında, kredi kartı bakiyelerini faiz giderlerini düşürmek ve acil durumlarda kullanılmak üzere mevcut krediyi serbest bırakmak için çok sayıda kişi kredi limitlerini derhal azalttığını gördü. Bu para ya da kredi olmayan bireyleri bıraktı.

Bu nedenle, kredi kartlarını öderken, bu tür bir borcu olan herkes için önemli bir öncelik olmalı, kredi kartı oluşturmak için bunu yapmak, güvenlik ağı, ihtiyaç duyulduğunda mevcut kredi ortadan kalkabileceğinden finansal bilinmeyenler için hazırlanmanın iyi bir yolu değildir. çoğu.

Kredi Kartı Borcu Acil Durum Fonu Yaratma Maliyetini Artırıyor

Kredi kartında ortalama 3.000 $ 'lık bir aylık bakiyeyi taşımak çok fazla görünmeyebilir, ancak% 15 faiz oranıyla bu borcu taşıma yıllık maliyeti 400 $' ın üzerindedir. Bu, acil durum fonlarından yoksun kredi kartı borcu olan insanlar için zor bir durum yaratır. Kredi kartı ödemelerine yönelik 3,000 dolarlık tahsisat, faiz giderlerini azaltmada uzun bir yol kat edecektir, ancak kredi kartlarını ödemek için nakit kullanmak, bir acil durum fonu binasını aylarca erteleyebilir ve mali bir acil durum durumunda sizi savunmasız bırakabilir.

Acil Durum Fonu Yaratma Maliyetini Azaltmaya Yardımcı Olmak İçin Denge Aktarımlarını Kullanma

Denge transferleri, acil durum fonu oluşturulurken kredi kartı borcu taşıma maliyetini azaltmada uzun bir yol kat edebilir. % 0 bakiye transfer kredi kartları ile yüksek faizli kredi kartı borcunu bir yıl boyunca faiz ödemeyen yeni bir karta taşımak mümkündür (ve zaman zaman daha uzun).

Bir denge transferi sırasında, borçları ödemek yerine acil durumlar için bir kenara koyduğunuz para, faiz ödemeyeceksiniz diye borçlarınızın artmasına neden olmaz. Bu, acil bir fon oluştururken kredi kartı borcu taşıma pahasına önemli ölçüde azalır, bu da kararın kayda değer ölçüde daha kolay olmasını sağlar.

Sonraki Adımlar

% 0'lık bir APR bakiyesi transferinin kullanılması, bir acil durum fonu kurulması sırasında önemli ölçüde tasarruf sağlayabilirken,% 0'lık oranlar sadece sınırlı bir süre için geçerlidir. Sonunda, standart kredi kartı faiz oranları devreye girer.

Neyse ki, bu sefer bir yuva yumurtası oluşturmak için en az bir yılınız olacak. Kurulan bu acil yardım fonu ile, dikkatinizi yüksek faizli borcun tahliyesine çevirme zamanı gelecektir. İyi bir krediniz varsa, ikinci bir bakiye transferi yapabilir ve kredi kartlarınızı faiz harcamaları olmadan karşılamaya odaklanabilirsiniz. Ancak, başka bir% 0 anlaşma sağlayamazsanız, başarılı bir acil durum fonu oluşturmanıza yardımcı olan aynı odakta kredi kartı borcundan çıkmayı öğrenin.

Jeff Weber, 2004'ten beri kredi kartı endüstrisi hakkında yazılar yazıyor. Forbes'ın eski bir üyesi ve şu anda www.smartbalancetransfers.com/blog adresindeki% 0 bakiye transfer kredi kartlarıyla para tasarrufu konusunda bloglar yapıyor. Jeff, LPL Financial ile desteklenmiyor veya bağlı değil.

Videoyu izle: Pedagoji Okulu 7 - Çocuklarda Öfke Kontrol Bozukluğu ve Çözüm Önerileri

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Ev Eşitliği Kredisi Vs. Konut Kredisi Kredisi
Borç

Ev Eşitliği Kredisi Vs. Konut Kredisi Kredisi

Zamanı. Austin Powers'a övgü veren duvar kağıdı ile banyo hoş karşılandı. Çok fazla ihtiyaç duyulan iyileştirmeler ve yükseltmeler yapmak için gecikmişsiniz. Ama para nereden geliyor? Kredi kartından ücret alabilirsin, ancak% 14,99 faiz oranı o kadar çekici değil.
Devamını Oku
Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)
Borç

Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)

Daha gençken, kredi kartı ve kredi borçlarını ödeyerek, kimsenin işi gibi olmayan öğrenci kredileriyle uğraştım. Sempatiyi istemedim çünkü mali durumum için suçlanan kişi bendim. Önlemek için şanslı olduğum bir borç tıbbi borçtur. Bir finansal tahliye tıbbi borcun ne kadar olduğunu fark edenlere.
Devamını Oku
Borçlarını Daha Hızlı Ödemek için 4 Sır
Borç

Borçlarını Daha Hızlı Ödemek için 4 Sır

Bir yıldan fazla bir süre önce, kredi kartı borcumda 3,000 dolar vardı ... ve bundan memnun değildim. O zamanlar, bir kariyer değişimi yaptıktan sonra ReadyForZero için bir yazar ve blog yazarı olarak hayalimdeki işime inmiştim. Ancak yeni kariyerime başlamak için çalışırken bir kaç ay harcadım ve bu süre zarfında birikimlerime daldım ve aylık harcamalarımın bir kısmını kredi kartına koymaya başladım.
Devamını Oku
Çocuklarınızı Öğretebileceğiniz En Önemli Finansal Alışkanlık
Borç

Çocuklarınızı Öğretebileceğiniz En Önemli Finansal Alışkanlık

Bu yazı www.youngmoneymasters.com adresinden Lewie Johnson tarafından sağlanıyor. “Anne ve baba, ilk işimi aldım!” Bu sözleri duyduğunuzda, çeşitli duygular ve duygular yaşayacaksınız. Çocuğunuz için heyecanlı ve gurur duyacaksınız. Heyecanı yıprattıktan sonra, çocuğunuzun paradan sorumlu olmaya hazır olup olmadığını merak edeceksiniz.
Devamını Oku